Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 30 Май 2020, 12:42
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » БЪЛГАРСКИТЕ ВМС
7-ми Дивизион Десантни Кораби
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 3 [33 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
Gabarq

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб 27 Авг 2011, 12:22    Заглавие:  

еми да махаме и тях, то и без това не е останало много от флота

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 27 Авг 2011, 13:39    Заглавие:  

Горното мнение на Доган не ми се обсъжда. Няма и смисъл. Доказано е защо ни трябват десантни кораби, друг е въпроса защо министъра на одбраната не ги иска...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
dogan

МнениеПуснато на: Нед 28 Авг 2011, 21:11    Заглавие:  

въпреки, че ми беше изтрит последния пост, аз продължавам да твърдя, че не съм срещал никъде доказателства за необходимостта да имаме десантни кораби....т.е. доказателстата не само, че не са адекватни амИ просто липсват !!!
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Авг 2011, 21:34    Заглавие:  

Добре, и искаш да кажеш че 30 години сме ги пропилели напразно? И че тези кораби, като участваха в големи международни учение, не е трябвало да ги има? И че не са вършели работа? Що за глупост...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
dogan

МнениеПуснато на: Нед 28 Авг 2011, 21:59    Заглавие:  

аз не си позволявам да определям чуждите мнения като глупост ....но факт е, че все още не чета доказателствата ....глупостта на варшавския договор обаче е вече в миналото...аз лично не знам да са участвали десантните ни кораби например в учения на територията на съветския съюз ...някой ако знае моля да сподели....и аз пак поставям въпроса към днешно време къде ще стоварваме десанта ммм??? и то с коритата, с които разполагаме???
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Авг 2011, 22:04    Заглавие:  

Международни учения на българска земя - пример ЩИТ 82.
За другото и за доказателства просто не ми се спори - казах ти, щом ги е имало над 30 години, значи е имало нужда, а не че е било приумица на Варшавския договор.
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Нед 28 Авг 2011, 23:12    Заглавие:  

dogan написа:
аз не си позволявам да определям чуждите мнения като глупост ....но факт е, че все още не чета доказателствата ....глупостта на варшавския договор обаче е вече в миналото...аз лично не знам да са участвали десантните ни кораби например в учения на територията на съветския съюз ...някой ако знае моля да сподели....и аз пак поставям въпроса към днешно време къде ще стоварваме десанта ммм??? и то с коритата, с които разполагаме???

Виж сега - накратко едно време е имало достатъчно умни хора, с нужното образование, с необходимото познаване на планове за военни действия, които са сметнали, че тези кораби са необходими на местните въоръжени сили. Също както тактическите ракети с възможност за носене на ЯБГ тези съдове са имали своята роля в Големия План.

Това, че хора с нулево ниво на военни, политически и други познания са си избрали малоумни управляващи които режат наред с довода, че в момента армия на РБ не и трябва, защото сме заобиколени от съюзници онези умни хора изобщо не ги е касаело. На какво ниво са твоите познания за флот, десантни операции, бойните действия на местния ТВД и други подобни мисля всеки може да прецени от постнатото от теб до момента из форума като цяло.

Аз примерно се чудя за какво, аджеба, са приели на въоръжение Авиа Б.534 - отчайващо остарели морално и технически по времето, в което у нас има болезнена необходимост от съвременни изтребители. Тотална липса на всякаква военна ценност.

Не знам защо ни е необходима и образователна система, като тя произвежда основно илитерати с много ниско ниво на обща култура и огромно самочувствие, но това е за друга тема.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 29 Авг 2011, 00:08    Заглавие:  

ПГП и аз се чудех как да му го кажа, но все пак благодаря, че ти го направи. Но все пак ще взема да му обясня другата седмица подробно защо ние имахме нужда от този тип кораби. И защо сега според МО нямаме.
Върнете се в началото
Gabarq

МнениеПуснато на: Пон 29 Авг 2011, 03:00    Заглавие:  

На BLACKSEAFOR 2011 има участие на руски десантен кораб (при това БДК) ...

...на 4-дневно посещение във Варна от Одеса пристигна гръцкият десантен кораб...

Доказателства, че има нужда от такива кораби. По мое лично мнение (а и не само) такива кораби имат бъдеще и функцияата им не е само и изключително стоварване на десант, всеки военноморски експерт ще потвърди това. Наскоро МДК-тата бяха използвани за превоз от бургаското пристанище на запасни части (жизнено важни) за фрегатите ни порект Е-71,а СДК-то участва в бриз 2011...

Върнете се в началото
dogan

МнениеПуснато на: Пон 29 Авг 2011, 05:50    Заглавие:  

благодаря gabarq Smile особено за снимките .....аз доказателслва не прочетох, очаквам да ги постне преслав следващата седмица както е обещал и дано да е подготвен и да не се осланя отново на "подкрепата" на pgp000, който е написал половин страница, без нито едно доказателство, но пълно с обиди, но тъй като разликата между мен и него е поне един вагон изчетени книги няма да влизам в полемика.....а що се отнася до самолетчето то си е било добро за времето и е успяло да направи каквото може и ако драскача беше запознат малко повече с обстоятелствата по придобиването му и с проблемите с развитието на бойната ни авиация преди 9 септември нямаше да има толкова сарказъм в писанието му. оставам в очакаване на изложението на преслав
Върнете се в началото
popay_the_sailor
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 29 Авг 2011, 08:36    Заглавие:  

dogan написа:
...аз лично не знам да са участвали десантните ни кораби например в учения на територията на съветския съюз ...някой ако знае моля да сподели...

Интересно какво ли прави Иван Загубански във Феодосия??? Вероятно е използван от група екскурзианти...

P.S. Когато се пише име на държава се използват главни букви - Съветски Съюз!!!

Run, live to fly, fly to live, Aces high.
--------------------------------------------
Есть ложь, наглая ложь и советская историография
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Dimitar Stavrev
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 29 Авг 2011, 09:16    Заглавие:  

За ролята на десантните кораби едно време може да се говори много, ясно е че сега условията са други.
И понеже за някои хора е много модерно да говорят за военно-граждански отношения и ролята на БА, в частност на ВМС в мирно време, та точно на тазгодишния "Бриз 2011" бе показано как могат да се използват десантните кораби в такава роля.
МДК 302 демонстрира транспорт на спасителни екипи от "Гражданска защита", пожарната и "Бърза помощ" до пострадал от земетресение остров и евакуирането им до лагер за бежанци.
Вярно в България нямаме много такива осторви, особено с постоянно население, но с пълна сила може да се съотнесе към някои от полуостровите - Несебър, Созопол, Царево, Ахтопол, Поморие, или градове като Балчик които в резултат на природно бедствие (земетресение, морски щорм, свлачища) реално може да са откъснати от основната част на страната и това да е единствения път за оказване на помощ.
Що се отнася до военното им използване - не знам някоя от околните държави в Черно и Средиземно море да са се отказали от този тип кораби, само защото вероятността да се стоварват батальони (горе долу толкова бяха възможностите на българските ВМС преди 1989 г. с 2 СДК и 16-20 МДК) на необорудван бряг я няма.
Затова не винаги решенията на МО са мерило за реалните нужди. Ние и от подводниците се отказахме, скоро и от ракетните катери ще се откажем, а с тово и изобщо от леките сили, това не значи че е правилно и с държавнически подход. За сравнение - отново съседните държави. Една от тях поддържа доста мощен речен флот с монитори и миночистачи, въпреки че по стандартите на нашите висши държавници и военни това отдавна е безмислено. Явно съседите не мисле и не виждат нещата точно така. Може би защото имат в съседство замразен конфрикт в Приднестровието. България, както бе казано в Бялата книга за отбрана, в следващите 30 години не е застрашена от регионален конфликт, въпреки наличието на Турция и ислямиска партия там на власт, въпреки конфриктите в и около Кавказ, въпреки Косово и Западните Балкани. Така че можехме да се откажем и съвсем от армията и да я караме на Жандармерия и родната полиция, която ни пази, ако не бяха съюзните ни задължения в Афганистан, Косово, Босна, скоро и другаде.
Върнете се в началото
1159

МнениеПуснато на: Пон 29 Авг 2011, 18:55    Заглавие:  

Каква е била идеята за използване на десантните кораби в БНА един господ знае.Ако се е смятало те да стоварват първият ешелон-то тук ни липсва основният компонент за десантните кораби-а именно Морска пехота,да десантираш в първият ешелон обикновенна мотопехота си е чисто убийство.Ако се е смятало да превозват вторият ешелон-то 3 танка на кораб и 8 възла скораст-пак нещо не се вързва.За сегашната ни военна доктрина-ако ще ги ползваме само за нашето крайбрежие и за "хуманитарни мисии" в Черно море едни бързи десантни катери от типа на руската "Серна" по ни биха вършили работа.А ако пък сме решили да разхождаме по морета и океани 300-500 морски пехотинци/мотопехота и да ги пращаме да запълват дупки в операците на САЩ/НАТО като "експедиционен корпус" то тогава ще ни трябва кораб от типа на "Хуан Карлос","Ротердам","Докдо" или маааалък "Мистрал" Very Happy ,ама тогава напълно ще оправдаем приказката-"на гол тумбак-чифте пищови" Very Happy
Върнете се в началото
TreX

МнениеПуснато на: Пон 29 Авг 2011, 20:39    Заглавие:  

Наистина не ги разбирам много корабите, ама ако не беше това "корито", оръдието на фрегатата (а и не само), което пристигна от Белгия, по НИКАКЪВ начин нямаше как да стигне до ПБ Атия...

ICQ Номер 
dogan

МнениеПуснато на: Вто 30 Авг 2011, 04:41    Заглавие:  

popay_the_sailor написа:
dogan написа:
...аз лично не знам да са участвали десантните ни кораби например в учения на територията на съветския съюз ...някой ако знае моля да сподели...

Интересно какво ли прави Иван Загубански във Феодосия??? Вероятно е използван от група екскурзианти...

P.S. Когато се пише име на държава се използват главни букви - Съветски Съюз!!!

щом казвате, че е бил във феодосия на учение ....благодаря за информацията!....когато пиша във форум само България пиша с главна буква
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 3 [33 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » БЪЛГАРСКИТЕ ВМС
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0702s ][ Queries: 12 (0.0045s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker