Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Уфолог съзря нещо притеснително на СНИМКА, направена в една от пещерите на Марс (ВИДЕО) · Британците бесни от пренебрежителното отношение на Меркел към Тереза Мей · Зоран Заев: България си е България, Македония си е Македония · Валентин Радев: Ще избират между Христо Терзийски и Ивайло Спиридонов за главсек · Стана ясно кое легендарно съкровище са търсили обирджиите на Роженския манастир · Русия поиска Босна да остане цяла, освен ако "трите народа" не искат друго ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sat 22 Sep 2018, 05:26
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
НАЦИОНАЛНО ОРЪЖЕЙНО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОРЪЖИЕ",бр. 4/2010
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2 [16 Posts]   Goto page: 1, 2 Next
Author Message
Бай Ганьо

PostPosted: Fri 27 Aug 2010, 15:48    Post subject:  НАЦИОНАЛНО ОРЪЖЕЙНО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОРЪЖИЕ",бр. 4/2010
Subject description: Очаквайте новият брой следващата седмица

Мнението е изтрито по желание на потребителя.

Last edited by Бай Ганьо on Mon 30 Aug 2010, 07:21; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message 
Flanker

PostPosted: Fri 27 Aug 2010, 15:52    Post subject:  

Най-после това списание заприлича на себе си. Май пак ще почна да си го взимам. Дано продължи така.
И да не съм видял някоя дивотия за газово или въздушно оръжие или за турски ловни пушки....
Back to top
T-72
[Admin]

PostPosted: Fri 27 Aug 2010, 18:15    Post subject:  

И аз!
И аз!
Браво Бае!!!!

ICQ Number 
Preslav
[Admin]

PostPosted: Sun 05 Sep 2010, 18:02    Post subject:  

Списанието излезе, някой от шефовете за коментар? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
pgp000
Guest

PostPosted: Mon 13 Sep 2010, 16:37    Post subject:  

Аз лично няма да подмина нито една статия от броя - "разлиствах" го около час с елементи на четене. Има разни дребни неща, които могат да се пипнат, но като цяло - броят е много силен. За снимките на Оги от поделението със С-200 има ли смисъл да казвам нещо? На мен лично ми стана хладно само като гледах мъглата Laughing
Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Mon 13 Sep 2010, 16:49    Post subject:  

По отношение на макета - да, има какво да се пипне.
Но пък 2 дни заспивам с това четиво, след като преди заспивах с Нешънъла.
Има много интересни неща. Очаквам следващия брой още по-български секретни неща от армията ни. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
Бай Ганьо

PostPosted: Mon 13 Sep 2010, 21:42    Post subject:  

T-72
[Admin]

PostPosted: Mon 13 Sep 2010, 23:31    Post subject:  

тю! Дет не можах да я снимам!
ICQ Number 
Flanker

PostPosted: Tue 14 Sep 2010, 15:37    Post subject:  

Най-после да намеря време на спокойствие да дам и моя отзив за списанието. Първо искам да изкажа моите благодарности и комплименти на екипа,за това, че възродиха това списание и му вдъхнаха нов живот. Направиха го такова, каквото трябва да бъде и каквото винаги съм очаквал да бъде. Такова каквото го помня от началото му. Дано остане така и да продължи в същия дух и вид. Не на последно място искам да изкажа и комплиментите ми относно засягането на интересни теми и матеряли свързани с армията ни, които малко или много досега или не са разглеждани или това е било много малко. То армия вече нямаме, но поне прегледа на такива теми от близкото минало винаги събуждат голям интерес поне в мене и с удоволствие ги чета и бих искал да има и за в бъдеще.
Матерялите са стегнати и по същество, достъпни за обикновенния читател, има и новини и засягане на новите тенденции в армията и въоръжението. И колкото и да се твърди, че в интернет има всичко, което не отричам, се радвам да намирам новости именно в списанието, защото е събрано синтезирано и защото именно в формата на едно уважаващо себе си списание, се търси именно това.
Бих очаквал продължение относно бойното използване на 155мм френска САУ, а и принципно на която и да е система която в бъдеще ще намери място в списанието. С нетърпение ми се иска да прочета и продължението за 130мм Б-13 и да науча за мястото и използването и в нашата армия. Брой 4 може да не е перфектния брой, но мое лично мнение е, че това е жалона и трасето по, който трябва да се прави това списание.
Успех на екипа и пак благодаря, че ме накарахте отново да започна да си купувам спианието.
Back to top
Flanker

PostPosted: Tue 14 Sep 2010, 15:47    Post subject:  

Може да е субективно и егоистично, но матеряли свързани с БА и студената война биха били приоритетни за мене, на прима виста се сещам за един конфликт от 50тте. год. на мин. век с Гърция или примерно истината и фактите за събития или явления в армията покрай които са възникнали десетки байки и легенди, матеряли за неща които са били секретни или малко известни, но вече не са...
Back to top
Flanker

PostPosted: Fri 17 Sep 2010, 12:47    Post subject:  

Сега ми дойде и нова идея. Както в сп. "Клуб Криле" много пъти сме чели за случки и преживявания на различни хора и авиатори свързани с авиацията, предлагам и на страниците на "Оръжие" да се поместят такива матеряли свързани с преживяни ситуации и случаи от живота, практиката и ежедневието на хора свързани с различните родове войски на сухопътните сили. Предполагам и в техния професионален живот има доста неща за разказване, интересни случки от ежедневието и практиката им. Ще бъде интересно да прочетем на страниците на списанието за такива...
Back to top
Pashov

PostPosted: Sun 19 Sep 2010, 15:09    Post subject: Списание "Клуб Оръжие" вече със страница във Фейсбук  

Обновеното списание "Клуб Оръжие" вече има своя страница във Фейсбук:
http://www.facebook.com/pages/Spisanie-Klub-Orzie/151691474861481?ref=ts

Очаквайте на нея актуалности по тематиката на списанието, анкети за съдържанието му, снимки и дискусии!

Заповядайте! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
King_Rat

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 11:31    Post subject:  

Съдържанието обещаваше доста статии хвърлящи светлина в/у новата ни военна история и може би това беше главната причина да си го купя. Статията за Вега-та е много интересна, особено като се има предвид, че единствената известна ми публикация по темата е книгата "История на ЗРВ". Има някои дребни и дразнещи неточности, главно засягащи техническата част, а не историческата - например на стр.12 пише, че комплексът е двуканален по цел и триканален по ракета, а в таблицата на стр.16 пише - канали по цел - 1, по ракета - 2. Може би авторът все пак е трябвало да научи малко и от Гуглето. Но пък Оги ви измива очите отвсякъде! Smile)
Очаквах съдържанието на статията "Непознатата артилерия на България" да отговаря на заглавието, вместо това прочетох история на създаването на Б-13.
В повечето статии има доста дребни грешки - правописни и фактологически, които дразнят, особено на фона на интересния материал.
Като цяло - добро ново начало. Успех! Smile

ICQ Number 
Бай Ганьо

PostPosted: Sun 26 Sep 2010, 20:12    Post subject:  

Pashov

PostPosted: Mon 27 Sep 2010, 14:16    Post subject:  

Благодаря за оценката за статията, посветена на българската "Вега", King_Rat! Нескромно ще кажа - прав си, повечето инфо и снимките в нея се публикуват за първи път! Very Happy

Относно бележката на King_Rat:
"...Има някои дребни и дразнещи неточности, главно засягащи техническата част, а не историческата - например на стр.12 пише, че комплексът е двуканален по цел и триканален по ракета, а в таблицата на стр.16 пише - канали по цел - 1, по ракета - 2. Може би авторът все пак е трябвало да научи малко и от Гуглето..."

На стр.12 става дума за родния С-200 в състав 2 огневи канала (всеки едноканален по цел) - говори се общо за комплекса, оттам и определението двуканален! Може би все пак е трябвало да го прецизирам, за да се разбере! Защото в следващия момент говоря за каналност по ракета, но съотносимо към отделния огневи канал, а не за целия комплекс. В тази връзка каналността по ракета на всеки дивизион (огневи канал от състава на С-200) принципно се води 2, но същият реално може да бъде и 3-канален.
Уточнявам: Броят на целите, по които може да стреля С-200 едновременно е равен на броя на огневите канали. Всеки от тях е в състояние да обстреля една цел с 1 или 2 ЗУР независимо от разположението й спрямо РПЦ, както и по 3 въздушни обекта с последователно насочване на по 2 ракети... Има и други възможности за бойно използване срещу групи цели, които съм споменал... На стр.16 е дадена ТТХ официалната инфо за вариант "ВЭ" (отново съотносима за огневи канал), но тя не отчита всички възможности за бойно използване, а най-стандартните. Затова съм в текста съм посочил споделеното и определението (триканален) от един от командирите на системата, приучвал се на нея в СССР, участвал в изграждането на позицията и у нас, и командвал групата дивизиони, който е запознат в детайли със спецификата и тънкостите на бойната й работа!

За общите критики - ще се стремим да коригираме слабостите и неточностите! Знаеш, който не върши нищо, не бърка! Very Happy

Поздрави и още веднъж, благодаря за градивността! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Page 1 of 2 [16 Posts]   Goto page: 1, 2 Next
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0756s ][ Queries: 12 (0.0065s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker