Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Жестоко убийство във Врачанско! Около къщата на бай Иван счетоводителя почерня от полиция · Радев призова да не се допуска изолация на Източна Европа на среща с посланиците от ЕС · Бъчварова не признава изследвания, които дават преднина на БСП пред ГЕРБ · Путин благодари на Ердоган за подобряването на руско-турските отношения · Петър Стоянов и антикомунизма · Al Alam: [Букk и [Панцирьk разрушават мита за непобедимостта на израелските военно-въздушни сили ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 24 Яну 2019, 04:37
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
НАЦИОНАЛНО ОРЪЖЕЙНО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОРЪЖИЕ",бр. 4/2010
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 2 [16 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Автор Съобщение
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Пет 27 Авг 2010, 15:48    Заглавие:  НАЦИОНАЛНО ОРЪЖЕЙНО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОРЪЖИЕ",бр. 4/2010
Описание на темата: Очаквайте новият брой следващата седмица

Мнението е изтрито по желание на потребителя.

Последната промяна е направена от Бай Ганьо на Пон 30 Авг 2010, 07:21; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Flanker

МнениеПуснато на: Пет 27 Авг 2010, 15:52    Заглавие:  

Най-после това списание заприлича на себе си. Май пак ще почна да си го взимам. Дано продължи така.
И да не съм видял някоя дивотия за газово или въздушно оръжие или за турски ловни пушки....
Върнете се в началото
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пет 27 Авг 2010, 18:15    Заглавие:  

И аз!
И аз!
Браво Бае!!!!

ICQ Номер 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 05 Сеп 2010, 18:02    Заглавие:  

Списанието излезе, някой от шефовете за коментар? Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пон 13 Сеп 2010, 16:37    Заглавие:  

Аз лично няма да подмина нито една статия от броя - "разлиствах" го около час с елементи на четене. Има разни дребни неща, които могат да се пипнат, но като цяло - броят е много силен. За снимките на Оги от поделението със С-200 има ли смисъл да казвам нещо? На мен лично ми стана хладно само като гледах мъглата Laughing
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 13 Сеп 2010, 16:49    Заглавие:  

По отношение на макета - да, има какво да се пипне.
Но пък 2 дни заспивам с това четиво, след като преди заспивах с Нешънъла.
Има много интересни неща. Очаквам следващия брой още по-български секретни неща от армията ни. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Пон 13 Сеп 2010, 21:42    Заглавие:  

T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пон 13 Сеп 2010, 23:31    Заглавие:  

тю! Дет не можах да я снимам!
ICQ Номер 
Flanker

МнениеПуснато на: Вто 14 Сеп 2010, 15:37    Заглавие:  

Най-после да намеря време на спокойствие да дам и моя отзив за списанието. Първо искам да изкажа моите благодарности и комплименти на екипа,за това, че възродиха това списание и му вдъхнаха нов живот. Направиха го такова, каквото трябва да бъде и каквото винаги съм очаквал да бъде. Такова каквото го помня от началото му. Дано остане така и да продължи в същия дух и вид. Не на последно място искам да изкажа и комплиментите ми относно засягането на интересни теми и матеряли свързани с армията ни, които малко или много досега или не са разглеждани или това е било много малко. То армия вече нямаме, но поне прегледа на такива теми от близкото минало винаги събуждат голям интерес поне в мене и с удоволствие ги чета и бих искал да има и за в бъдеще.
Матерялите са стегнати и по същество, достъпни за обикновенния читател, има и новини и засягане на новите тенденции в армията и въоръжението. И колкото и да се твърди, че в интернет има всичко, което не отричам, се радвам да намирам новости именно в списанието, защото е събрано синтезирано и защото именно в формата на едно уважаващо себе си списание, се търси именно това.
Бих очаквал продължение относно бойното използване на 155мм френска САУ, а и принципно на която и да е система която в бъдеще ще намери място в списанието. С нетърпение ми се иска да прочета и продължението за 130мм Б-13 и да науча за мястото и използването и в нашата армия. Брой 4 може да не е перфектния брой, но мое лично мнение е, че това е жалона и трасето по, който трябва да се прави това списание.
Успех на екипа и пак благодаря, че ме накарахте отново да започна да си купувам спианието.
Върнете се в началото
Flanker

МнениеПуснато на: Вто 14 Сеп 2010, 15:47    Заглавие:  

Може да е субективно и егоистично, но матеряли свързани с БА и студената война биха били приоритетни за мене, на прима виста се сещам за един конфликт от 50тте. год. на мин. век с Гърция или примерно истината и фактите за събития или явления в армията покрай които са възникнали десетки байки и легенди, матеряли за неща които са били секретни или малко известни, но вече не са...
Върнете се в началото
Flanker

МнениеПуснато на: Пет 17 Сеп 2010, 12:47    Заглавие:  

Сега ми дойде и нова идея. Както в сп. "Клуб Криле" много пъти сме чели за случки и преживявания на различни хора и авиатори свързани с авиацията, предлагам и на страниците на "Оръжие" да се поместят такива матеряли свързани с преживяни ситуации и случаи от живота, практиката и ежедневието на хора свързани с различните родове войски на сухопътните сили. Предполагам и в техния професионален живот има доста неща за разказване, интересни случки от ежедневието и практиката им. Ще бъде интересно да прочетем на страниците на списанието за такива...
Върнете се в началото
Pashov

МнениеПуснато на: Нед 19 Сеп 2010, 15:09    Заглавие: Списание "Клуб Оръжие" вече със страница във Фейсбук  

Обновеното списание "Клуб Оръжие" вече има своя страница във Фейсбук:
http://www.facebook.com/pages/Spisanie-Klub-Orzie/151691474861481?ref=ts

Очаквайте на нея актуалности по тематиката на списанието, анкети за съдържанието му, снимки и дискусии!

Заповядайте! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 11:31    Заглавие:  

Съдържанието обещаваше доста статии хвърлящи светлина в/у новата ни военна история и може би това беше главната причина да си го купя. Статията за Вега-та е много интересна, особено като се има предвид, че единствената известна ми публикация по темата е книгата "История на ЗРВ". Има някои дребни и дразнещи неточности, главно засягащи техническата част, а не историческата - например на стр.12 пише, че комплексът е двуканален по цел и триканален по ракета, а в таблицата на стр.16 пише - канали по цел - 1, по ракета - 2. Може би авторът все пак е трябвало да научи малко и от Гуглето. Но пък Оги ви измива очите отвсякъде! Smile)
Очаквах съдържанието на статията "Непознатата артилерия на България" да отговаря на заглавието, вместо това прочетох история на създаването на Б-13.
В повечето статии има доста дребни грешки - правописни и фактологически, които дразнят, особено на фона на интересния материал.
Като цяло - добро ново начало. Успех! Smile

ICQ Номер 
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2010, 20:12    Заглавие:  

Pashov

МнениеПуснато на: Пон 27 Сеп 2010, 14:16    Заглавие:  

Благодаря за оценката за статията, посветена на българската "Вега", King_Rat! Нескромно ще кажа - прав си, повечето инфо и снимките в нея се публикуват за първи път! Very Happy

Относно бележката на King_Rat:
"...Има някои дребни и дразнещи неточности, главно засягащи техническата част, а не историческата - например на стр.12 пише, че комплексът е двуканален по цел и триканален по ракета, а в таблицата на стр.16 пише - канали по цел - 1, по ракета - 2. Може би авторът все пак е трябвало да научи малко и от Гуглето..."

На стр.12 става дума за родния С-200 в състав 2 огневи канала (всеки едноканален по цел) - говори се общо за комплекса, оттам и определението двуканален! Може би все пак е трябвало да го прецизирам, за да се разбере! Защото в следващия момент говоря за каналност по ракета, но съотносимо към отделния огневи канал, а не за целия комплекс. В тази връзка каналността по ракета на всеки дивизион (огневи канал от състава на С-200) принципно се води 2, но същият реално може да бъде и 3-канален.
Уточнявам: Броят на целите, по които може да стреля С-200 едновременно е равен на броя на огневите канали. Всеки от тях е в състояние да обстреля една цел с 1 или 2 ЗУР независимо от разположението й спрямо РПЦ, както и по 3 въздушни обекта с последователно насочване на по 2 ракети... Има и други възможности за бойно използване срещу групи цели, които съм споменал... На стр.16 е дадена ТТХ официалната инфо за вариант "ВЭ" (отново съотносима за огневи канал), но тя не отчита всички възможности за бойно използване, а най-стандартните. Затова съм в текста съм посочил споделеното и определението (триканален) от един от командирите на системата, приучвал се на нея в СССР, участвал в изграждането на позицията и у нас, и командвал групата дивизиони, който е запознат в детайли със спецификата и тънкостите на бойната й работа!

За общите критики - ще се стремим да коригираме слабостите и неточностите! Знаеш, който не върши нищо, не бърка! Very Happy

Поздрави и още веднъж, благодаря за градивността! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 2 [16 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0630s ][ Queries: 12 (0.0042s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker