Private Colleger of transportation Private Colleger of transportation

catalog

Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
news ГОДИШНИ НАГРАДИ ЗА ВЕТРОХОДСТВО НА ФОНДАЦИЯ КОР КАРОЛИ | ПАКИСТАН ОТВРЪЩА НА УДАРА: ИЗТРЕБИТЕЛИ ИЗБИХА 77 ТАЛИБАНИ | ИМА СТРАШНИ ЗЛОУПОТРЕБИ В МО! ЗАПОЧВАМЕ ПРОВЕРКИ! | Египет е получил от САЩ десет хеликоптера Апачи | Охраната на военни имоти поскъпва с 30% | Скръбна вест: почина о.р. майор Итко Христов |

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 22 Дек 2014, 10:24
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
82 мотострелкови полк - под.22290
Модератори: T-72
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 12 [171 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12 Следваща
Автор Съобщение
dsuzunov

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 09:13    Заглавие:  82 мотострелкови полк - под.22290  

Понеже pepipv се ослушва, реших аз да открия темата.
Проблемът обаче, е в това, че аз съм служил в полка в един много кратък период - година и осем месеца.
Когато , след завършване на школа за мех. водачи на БТР, БРДМ в Русе, бях разпределен в Ямбол, полка, тъкмо се прибираше от ЩИТ-82. Командир в момента беше полк. Иван Митрев, Н-к щаб подп. Андрей Стоянов. Бях разпределен в разузнавателната рота с командир ст. л-т Милан Камбуров. ПНЩР беше к-н Иван Джебелянов. Непосредствено след пристигането ми там. (октомври 1982 г.) за командир на полка назначиха м-р Стоян Цирков- командир на батальона в Болярово. Той стоя на този пост една година и бе сменен от м-р Станчо Димитров- командир на 53 МСП-Грудово (Средец). При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. През периода на службата ми в полка, ЗКТ беше подп Стоянов, а Н-к АБТТ подп. Алексов - един много достоен и вещ в бронетанковата техника, офицер. На втората година от службата ми там, през есента на 1983 г. Иван Джебелянов-ПНЩР на полка отиде да следва във Военна академия, а на негово место дойде к-н Атанас Дженков. Същият беше к-р на разузнавателна рота в 12 МСП-Елхово.

Последната промяна е направена от dsuzunov на Нед 10 Окт 2010, 10:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 10:38    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
dsuzunov

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 10:55    Заглавие:  

Бай Ганьо написа:
Джебелянов почина преди няколко години. Последно работеше във Военния институт по координация и стандартизация. Преди да отиде в 82МСП, беше к-р на разузнавателната рота в 42ТП. Бяха доста луда ст. лейтенантска компания, въпреки, че Джебо вече беше женен. Трябва да потърся негови снимки от този период.

До колкото си спомням, в 42 ТП имаше разузнавателен взвод, а не рота, за което може и да греша. Спомням си, че когато пристигнах в Ямбол - края на септември, се носеше слух, че командира на разведките в 42 ТП е разжалван и уволнен заради това, че след скандал с милиционери на ЖП гарата в Ямбол е вдигнал подразделението по тревога и с машините са се изнесли на гарата. Дали е вярно това, не зная, нека тези които са живели или служили там в тези години да кажат.
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 11:05    Заглавие:  

dsuzunov

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 13:59    Заглавие:  

Цитат:
Трябва да потърся негови снимки от този период.

Би било удоволствие за мен, ако видя образа на Иван Джебелянов-онзи, който помня от тогава.
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 16:26    Заглавие:  

dsuzunov

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 16:57    Заглавие:  

На първия кадър е по средата, а на последния трябва да е също средният. Образа от средната снимка съм запомнил.
С леко ехидна усмивка, сякаш пита:
- "Я ми кажи Узуне, що закъсняхте за лагера? И не увъртай, знам, че отговора е в тебе !"
Между другото, на последната снимка, този в ляво на кадъра, с голото теме, ми е много познат, но тук, като че ли е по-млад.
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 17:07    Заглавие:  

pepipv

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 18:00    Заглавие: Re: 82 мотострелкови полк - под.22290  

dsuzunov написа:
Понеже pepipv се ослушва, реших аз да открия темата.
Проблемът обаче, е в това, че аз съм служил в полка в един много кратък период - година и осем месеца.
Когато , след завършване на школа за мех. водачи на БТР, БРДМ в Русе, бях разпределен в Ямбол, полка, тъкмо се прибираше от ЩИТ-82. Командир в момента беше полк. Иван Митрев, Н-к щаб подп. Андрей Стоянов. Бях разпределен в разузнавателната рота с командир ст. л-т Милан Камбуров. ПНЩР беше к-н Иван Джебелянов. Непосредствено след пристигането ми там. (октомври 1982 г.) за командир на полка назначиха м-р Стоян Цирков- командир на батальона в Болярово. Той стоя на този пост една година и бе сменен от м-р Станчо Димитров- командир на 53 МСП-Грудово (Средец). При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. През периода на службата ми в полка, ЗКТ беше подп Стоянов, а Н-к АБТТ подп. Алексов - един много достоен и вещ в бронетанковата техника, офицер. На втората година от службата ми там, през есента на 1983 г. Иван Джебелянов-ПНЩР на полка отиде да следва във Военна академия, а на негово место дойде к-н Атанас Дженков. Същият беше к-р на разузнавателна рота в 12 МСП-Елхово.
Тъкмо се чудех как да започна темата и хоп............. .някой преди мен го направи.Браво ....
Върнете се в началото
pepipv

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 18:06    Заглавие: Re: 82 мотострелкови полк - под.22290  

[ Той стоя на този пост една година и бе сменен от м-р Станчо Димитров- командир на 53 МСП-Грудово (Средец). При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. Полковник Димитров беше началник на ОСО. А к-н Георги Георгиев-Генерал Георги Ангелов Георгиев(лека му пръст)почина след като беше началник на ВНУ,,В.Левски"
Върнете се в началото
dsuzunov

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 20:11    Заглавие:  

Бай Ганьо написа:
Koмандването на 42ТП през 1976 година, 30 мин. след полагане на клетвата от новобранците. От едната страна на Джебелянов е к-ра на полка, а от другата - к-ра на разузнавателния взвод, л-т Зайрянов. Между Зайрянов и Джебелянов, се вижда човека с голото теме - к-ра на сапьорния взвод, л-т Халваджиев.
Click to see if image is larger

Интересно, на снимката всички са с "танкови" вензели, а в 82МСП се носеха такива според подразделението (кашиците-кашишки и с червени околожки на шапките, танкистите-танккистки, с черно, арт. дивизион-артилерийски с черно)
По мое време, (82-84 г.) имаше един офицер от 42ТП, не си спомням фамилията му, но помня прякора - "Перо Отката". Човекът имаше тик с главата, но за него говореха, че бил виртуозен мерач на танк.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 20:25    Заглавие: Re: 82 мотострелкови полк - под.22290  

pepipv написа:
При него, Н-к щаб стана командира на І-ви МСБ к-н Георги Георгиев. А к-н Георги Георгиев-Генерал Георги Ангелов Георгиев(лека му пръст)почина след като беше началник на ВНУ,,В.Левски"

Click to see if image is larger

Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 20:35    Заглавие:  

MX 82

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 20:38    Заглавие:  

Нормално е в танков полк голяма част от командването да са танкисти. Не са всички с танкистки вензели, има един с артилерийски, а и на двама околожките са доста по светли от тези на останалите ,явно са кашици с червени околожки.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 10 Окт 2010, 20:55    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Онзи е друг. И е пълно говедо!!!

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 12 [171 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1553s ][ Queries: 13 (0.0437s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker