Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
В Конгреса на САЩ се обсъжда спиране на продажбите на F-35 и друго въоръжение на Турция · Групата от Лима: Изборите във Венецуела са фарс · Астрономи твърдят, че са открили нова планета в Слънчевата система · Пиян бургазлия гази патрулка, за да избяга от стражите на реда · Das Erste: Германия ще се застъпи за ядреното споразумение с Иран на срещата на G20 · Al Jazeera посочи евентуалните поръчители на плана за убийството на Ердоган ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot ПАРАД ЗА ДЕНЯ НА ХРАБРОСТТА И БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ - 6 МАЙ 2018(61)
В момента е: Вто 22 Май 2018, 04:27
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » БЪЛГАРСКО ВОЕННОИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО
За или против паметника на американските летци в София
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 15 от 15 [221 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 13, 14, 15
Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр 2011, 10:17    Заглавие:  

Привет! Нямам намерение да трия поста!
Темата се чете от доста хора, както и от тези дето решиха да се подиграят с паметта на летците и жертвите.
Нека видят, какво предизвиква нашето възмущение. Барем се засегнат...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
=VNVV=Rosev

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр 2011, 15:25    Заглавие:  

Дайте сега да не отнасяме плувката!Хората бомбардирали София са изпълнявали заповед по същия начин по който и немците които са бомбардирали Лондон и другите британски градове.Разликата е че в Англия никой не им прави паметници на центровете на градовете!За нас Василий Българоубиец е военнопрестъпник а за гърците национален герой на който има кръстени и улици.Според мен вината не е дотолкова на войника сражавал се за каузата на страната си независимо каква оценка дава историята (изключая откровените и непредизвикани военни престъпления),а на този държавен деец допуснал изграждането на подобен паметник.Иначе излиза че оправдаваме варварщините които са се творили а и все още май се творят с нашите военни гробища в Македония.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
вимпел

Местожителство: гр.Варна

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр 2011, 22:22    Заглавие:  

Ами да - изпълнявали са заповеди - универсално оправдание само че за струга в инструменталния цех - той изпълнява заповеди.Пък човека в епохата на механичните тяги в самолета той не знае че за да пусне един тон взрив на центъра на София би трябвало да има мяра - за добро и за лошо,за правилно и неправилно ,за същноста на морала на който така щедро ни учат тези които си правят паметници кадето им текне.Във връзка с предишното ми мнение - Българина в най-новия си фолклор си го е казал в прав текст "Оправданието е като задника - всеки си го носи със себе си и го употребява според моментните си нужди и ценностна система".
А във връзка с предното мнение - нямам никакво намерение да се оставям на външни внушения да ме уверяват че като едно агне трябва да съм благодарен на вълка че са му биле достатъчно остри зъбите за да разкъса дядо ми и баба ми.Мен лично не ми трябва виновен без значение от ранга на политика позволил публичното унижение на "електоралните си единици".Трябва ми утрешно поколение със самочувствие и разбиране за лично достойнство , а то не ми се връзва със недоразумението дето го откри уорлик.
Между другото първата книга която прочетох от начало до край беше "Спомени на летеца" - странно - написана от Тодор Розев .Искрено се надявам ника ти да няма нищо общо с името на един достоен мъж добавил имена в списъка на недоразумението обект на настоящата тема.

Аз знам Българийо аз знам
Че друга няма като теб
На колене не би застанала ти в този свят
И в теб се кълнем
Върнете се в началото
=VNVV=Rosev

МнениеПуснато на: Сря 06 Апр 2011, 21:27    Заглавие:  

Темата е паметника а не лични нападки май?Не оправдавам нито бомбардировките нито паметника.Просто хората летели над София са изпълнявали заповедта на висшестоящите си началници които са замислили и осъществили тези бомбардировки.Впрочем всеки служил войник знае че във войската чиято и да е тя изпълнението на заповеди е основно правило и отговорноста е на този който я дава а не на този който я изпълнява.
За ника -да той е от виртуалната ескадрила - http://www.vnvv.com/ имам упомената книга ,израснал съм във семейство на царски офицер .Знаех за Белене доста преди 1989 ,ни най малко не смея да се сравнявам със истинския Розев ,това просто ник.Впрочем царските офицери които познавах сочеха като основна причина за бомбардировките необмисленото обявяване на "СИМВОЛИЧНА" война от тогавашното правиетелство!
Върнете се в началото
ICQ Номер 
T55

МнениеПуснато на: Чет 07 Апр 2011, 09:43    Заглавие:  

Не мога да се съглася с такава теза. "Символичната война" е добър повод за бомбардировките, но не е тяхна причина.
Отговорността за това твърде долнопробно военно престъпление е на тези, които са решили такава практика - Спаатс ли е, Чърчил ли е, Рузвелт ли е или който ще да е, надявам се да я носи някъде.
Това е толкова излишна стъпка, те са знаели, че Борис III само се чуди как да изсули България от немската торба.
Върнете се в началото
=VNVV=Rosev

МнениеПуснато на: Чет 07 Апр 2011, 11:09    Заглавие:  

Заравяме се в дебрите на въздушната война над Европа...Ще повторя казваното много пъти вече по телевизията и по специално Хистори канал.Съюзниците на запад виждайки че с бомбардировки на военни заводи нищо не става започват въздушен терор над населението в Германия тъй като според тях това ще даде по силен ефект.Над нас е приложен вече готовия шаблон!Разбира се че подобна тактика е варварска!За съжаление победителите не ги съдят,просто никой не задължава победените да им строят паметници!АКО България бе запазила неутралитет както със СССР то нямаше да има поне формален повод за бомбандировки.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Чет 07 Апр 2011, 21:56    Заглавие:  

T55 написа:
Не мога да се съглася с такава теза. "Символичната война" е добър повод за бомбардировките, но не е тяхна причина.
Отговорността за това твърде долнопробно военно престъпление е на тези, които са решили такава практика - Спаатс ли е, Чърчил ли е, Рузвелт ли е или който ще да е, надявам се да я носи някъде.
Това е толкова излишна стъпка, те са знаели, че Борис III само се чуди как да изсули България от немската торба.

А каква е причината?
И защо да са знаели за хипотетичните намерения на Борис ІІІ?
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 08 Яну 2013, 10:20    Заглавие:  

Arrow Протестен митинг: Искат да се разруши паметника на американските летци, а САЩ да ни се извинят за бомбардировките над София
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Dimitar Stavrev
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 10 Яну 2013, 17:36    Заглавие:  

”Атака” и ВМРО: Махнете паметника на американските летци
Около 100 активисти на двете партии се събраха на митинг пред посолството

Волен Сидеров внесе в американското посолство официална декларация от името на "Атака" и ВМРО с искане да бъде премахнат паметникът на 120 американски пилоти, загинали между 1943 и 1944 г., бомбардирайки София и други градове по време на Втората световна война.
Паметникът бе изграден пред Американското посолство през 2010 г. със средства, събрани от Стародавната и почитаема масачузетска артилерийска рота.

Около 100 активисти на двете партии се събраха на митинг пред посолството, предадоха БТА и БГНЕС.
Това е обида за националното ни достойнство, възмути се днес Сидеров. Според него днес е годишнината от "най-унищожителните бомбардировки на американски и английски летци над страната ни" и не може в столицата ни да има паметник на "убийци на български мирни граждани".

Патриотични песни огласяха близо два часа пространството пред дипломатическата мисия, а десетки привърженици на "Атака" и ВМРО държаха плакати, съобщи БНР. С тях на български и на английски те настояваха САЩ да изплатят обезщетение на семействата на загиналите при бомбардирането на София и другите градове по време на Втората световна война.

Пред протестиращите говориха съвременници и потомци на пострадалите от бомбардировките над София. Освен знамената на партиите, недоволните носеха транспарант със снимката на българския пилот кап. Димитър Списаревски, свалил американски бомбардировач, като блъснал самолета си в него.

От "Атака" и ВМРО са внесли предложение в Столичния общински съвет за изграждането на нов паметник пред Американското посолство, почитащ българите, загинали при бомбардировките на американски и английски летци над страната ни, а в градинката до Народното събрание да бъде издигнат паметник на българските военни, защитавали населението при бомбардировките.
"Все пак тази декларация се надявам да стигне до посланичката, госпожа Рийс, тя да я прочете и да отговори по някакъв начин. Да вземе мерки да премести този паметник във военно гробище, там му е мястото. Тук да сложим една паметна плоча на загиналите български граждани. И също така да придвижи въпроса за извинение и обезщетение за жертвите от американските бомбардировки над София", обясни той.

В края на протеста от "Атака" забиха на улицата пред американското посолство възпоменателен кръст.
Той ще стои там докато не бъде поставена и възпоменателната плоча на загиналите от бомбардировките българи.

Преди дни Сидеров заяви, че трябва да се направи "правилен прочит на историята и да се отдаде дължимото на загиналите и ранените над 4200 българи, предимно от цивилното население". Тогава националистът призова всички близки на загинали и ранени по времето на бомбардировките да се свържат с партията, за да им съдействат при юридическото оформянето на съответните искове към американската страна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
kapitan

Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Пет 11 Яну 2013, 21:26    Заглавие:  

Избори идват! Трябва да се прави реклама, при това по възможност безплатна. Не става въпрос за или против паметника, а че конкретните, подхванали въпроса, са клоуни Evil or Very Mad
Върнете се в началото
German

Местожителство: Шуменщайн

МнениеПуснато на: Вто 12 Фев 2013, 16:55    Заглавие:  

http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=226935&start=60

E?! Какво ще кажете? Сега доволни ли сте?!?! Evil or Very Mad

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 15 от 15 [221 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 13, 14, 15
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » БЪЛГАРСКО ВОЕННОИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2575s ][ Queries: 14 (0.0052s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker