Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Космическите въоръжени сили на САЩ ще пазят Земята от големи астероиди, твърди НАСА · Турция има 11 военни бази в Ирак · Турция получи два изтребителя F-35 · Тръмп с важна новина: Северна Корея унищожи 4 големи ядрени обекти · Пловдивски лекар към пациентка: Олигофрени, писна ми от Вас! Искате ли да ви зашлевя? · В САЩ стратегически бомбардировач B-1B Lancer кацнал с горящ двигател ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot МЕЖДУНАРОДНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ХЕМУС" 2018(44)
В момента е: Пет 22 Юни 2018, 03:11
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » БЪЛГАРСКО ВОЕННОИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО
Да спасим "Арадо"!
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 8 от 10 [136 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10 Следваща
Автор Съобщение
marijan

МнениеПуснато на: Чет 20 Яну 2011, 23:03    Заглавие:  

[quote="ARTU"]Хубава работа... Някъде да съм отправял някакви обвинения? Или се получи като в оная поговорка: "Гузен негонен бяга" Laughing

Не!Не си!Не си участвал и в разцеплението и на без това не многото български моделисти!Не си участвал и в караниците по страниците на този форум преди няколко години,следствие на което ти и още няколко човека бяхте изгонени от администрацията на форума.Добре си спомням, че Преслав тогава ви "анатемоса" и описваше тук колко лошо сте постъпили с хората,които тогава останаха в редакцията на "Криле".Също си спомням,че те тогава ставаше въпрос за пари....!
А не да търсите под вола теле,т.е.,че ние от групата на Валко сме получили пари за работата си в МАВВС.То, ако беше така и вас щяхме да ви видим в Крумово.
Всъщност, не че не ми е ясно,но все пак защо Преславе след като не толкова отдавна по страниците на форума ни разказваше колко некоректно лично artu е постъпил с вас,хората от "КрИЛЕ" и защо беше изгонен от вас-администраторите,нарушаваики правилата на форума?
И ако е редно да съобщавате защо някой е баннат или изгонен,защо не споделята причините за реабилитацията на artu например,с когото видимо застъпвате тезата за неефективността на работилите в МАВВС.
P.S.Вярно,че не е по темата,но въпросите ми са принципни,пък и почти никой тук не пише за Арадото.
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 20 Яну 2011, 23:16    Заглавие:  

Станал съм мека Мария. Very Happy
Така ли се казваше?
Уврях, улегнах и вече с никой не ми се кара.
Нито ми се банва. Уважавам всички съфорумци и не ми се влиза в пререкания с тях. Всеки си има трески за дялане, но пък смятам, че всички сме полезни за форума. Това е по отношение на АРТУ (но не отстъпвам от думите си преди години за споровете ми с него).
По отношение на нападките, аз вас, визирам Чавдар, Мечо Пух, Мариян и Сашо (може би пропускам някой), не мисля че съм ви обвинил в нещо. На няколко пъти публикувах информации в "Криле" за дейността ви, на няколко пъти публикувах и банковата сметка. Преподлагам, че поне 1% съм попуяризирал дейността ви. Защото голяма част от читателите на "Криле", към 70%, не ползват интернет. Но това, популяризирането, не ме интересува. Сега и за "Арадо" пускаме статия.
Та пак да кажа - не съм ви атакувал, не се отнасям неуважително или подигравателно към дейността ви - напротив.
Просто изразявам мнение. А то е - след като са се събрали над 15 000 лв. за 2 години и половина, а може би и повече, от дарители (цитирам един пост на Валко), не мисля че тези пари трябваше да бъдат дадени за 10 самолета. След като още в началото Валко някъде бе писал, че наложително е навес, а и вие също бяхте загатнали за това.
Ето - мисля че живеем в демократична страна, или поне форума е демократичен и за това най-свободно си казвам мнението. А то е - трябваше да се почне по друг начин, и ако се бе почнало то АРАДО нямаше да е в това състояние.
А сега най-демократично ме нападнете, изяжте, набийте после жена си, изпийте една бира, Валко може и ракийка, и си легнете спокойни!
Сериозно - нека се върнем към АРАДО, както се опитах аз да го направя вече в няколко поста.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ARTU

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2011, 07:42    Заглавие:  

marijan написа:
Не!Не си!Не си участвал и в разцеплението и на без това не многото български моделисти!Не си участвал и в караниците по страниците на този форум преди няколко години,следствие на което ти и още няколко човека бяхте изгонени от администрацията на форума.Добре си спомням, че Преслав тогава ви "анатемоса" и описваше тук колко лошо сте постъпили с хората,които тогава останаха в редакцията на "Криле".Също си спомням,че те тогава ставаше въпрос за пари....!
А не да търсите под вола теле,т.е.,че ние от групата на Валко сме получили пари за работата си в МАВВС.То, ако беше така и вас щяхме да ви видим в Крумово.

Използвам правото си да отговоря на публично отправени безпочвени обвинения.
1. Никой никого не е разцепвал. Направих сайт и Форум за стендов моделизъм, поради различия във виждането ми за развитието на раздела за моделизъм във форума на АГ2000. Не съм карал насила никой да идва да пише в новия форум. Това не е разцепление - а информиран избор. Не съм чул някой да е обвинил в отцепничество RC-моделистите, които имат няколко нови форума, да не говорим за diecast и paper-моделистите. Самият факт, че администрацията на АГ2000 направи по-късно отделен форум за моделизъм е показателен, че вижданията и идеите ми предложени през 2006-та, когато бях модератор тук, са били правилни.
2. Да, действително имахме търкания по отношение на някои неща от миналото, проведени са разговори, изяснени са позициите, нямам намерение да вадя скелети от гардероба. Убеден съм, че Преслав е съгласен с мен. Моето виждане е, че тогава нещата се преекспонираха и от двете страни, като една от причините беше липса на комуникация и предаване на изкривена информация от посредници, които имаха лични интереси. Защо ли сегашната ситуация ми се струва позната Wink
3. Това, че ти твърдиш, че групата ви не е получавала пари от НВИМ, не означава, че НИКОЙ от групата не е получавал такива - изявленията на г-жа Пенкова са категорични и както посочих по-горе - не е престъпление да извършваш дейност срещу регламентирано заплащане. Останалото са елементарни внушения, които ми е под нивото да коментирам. Много мразя да споря с хора, които се държат като коне с капаци и за тях истината е сама Една и ушите им са отворени само за Неговото слово. Не посочвам кой е Човека Wink Подобен тип поведение е несериозно и означава, че самите те нямат собствено мнение, или са изградили своето под въздействие на внушения и изкривено предаване на фактите.
Та нека се върнем към Арадото и да не използваме до болка познати методи, за отклоняване фокуса от основната тема със странични дребни подмятания.
Върнете се в началото
Shilo

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2011, 08:58    Заглавие:  

Докато се кюскате за глупости, Арадото хептен ще се разпадне. Аман от български истории... А защо не погледнете записите от СРС-тата? От там със сигурност ще излезе наяве истината. Smile
su27
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2011, 10:47    Заглавие:  

Preslav написа:
Доколкото разбрах от всички мнения ще действаме само ние.
Изключваме групата на Валко и самият той, който не е компетентен
Цитат:
от моята компетенция за отговор е само един
, за да даде своето мнение защо се разсипа "Арадо".
За мен звучи неадекватно...

Тоест да очакваме скоро Арадото да бъде възтановено с ваша помощ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2011, 10:57    Заглавие:  

Не очаквай много. От НВИМ може да не ни разрешат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
yuri_ninov

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2011, 11:00    Заглавие: за ,,арадото,,
Описание на темата: същото

Колеги, докато върви ,,дискусията,, , нима е много трудно да се прибере самолета в едно укритие и да се затворят вратите му? Толкова ,,укрития,, има из авиобазите и съм убеден ,че голяма част си стоят празни !Музеят е на ВВС ,а ВВС-то е част все още от БА !
Върнете се в началото
Simeon

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2011, 12:03    Заглавие:  

Приятели, от цялата работа аз разбрах едно нещо-Група ентусиасти решават да възстановят няколко самолета от музея и след като са си свършили работата перфектно, биват обвинени в безхаберие, съсипия и корупция относно самолета "Арадо".
Това разбрах аз! Shocked

Alexxx

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2011, 12:59    Заглавие:  

И аз това разбрах.
Върнете се в началото
dragon x

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2011, 13:28    Заглавие:  

Типично по български между впрочем. Аз писах второто мнение по тази тема, но вече само чета - взаимни обвинения и недомлъвки. Така или иначе ако ще се решава проблема, трябва да се заемат хора от София или Пловдив (ние от Варна изтървахме самолета навремето), а останалите да помогнат с каквото можем, а не само да се забиват ножове в гърба и оная г-жа от НВИМ да се хили зад екрана на компютъра си, като ни гледа докъде я докарахме.
майор-майор

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2011, 21:10    Заглавие: Докога?
Описание на темата: Да спрем дразгите помежду си.

Докога ще продължават дразгите между групата реставрирала 10 експоната в Крумово и няколко други съфорумци? Не разбирате ли, че това противопоставяне само пречи на общата ни цел - да съхраним свидетелствата на военната ни история. Независимо кой е шеф на НВИМ всички трябва да работим, кой с каквото може, в тази насока.
Колкото до парите и наградите мога да кажа следното: 1. До 29.10.2008г. нокой от групата на Валко не е получил и стотинка от музея. 2.До тогава успях да им издействам само по една грамота и 1бр. дарителски знак на НВИМ /за Валко/. 3. След тази дата лесно може да се провери какво пише в отчетите на музея за 2009 и 2010г. Съфорумците работещи в МО имат достъп до документите. Нека пуснат онези части от тях касаещи проблема. Да се знае от всички за какво става дума. В противен случай отново ставаме жертви на слухове. Надявам се с това да приключат дразгите и пак да гледаме и действаме в една посока. Не забравяйте кан Кубрат и пръчките. Личните интереси и дребните заяждания само пречат и отравят атмосверата.
Б.Миленов
Върнете се в началото
marijan

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2011, 23:47    Заглавие:  

Preslav написа:
Станал съм мека Мария. Very Happy
Така ли се казваше?
Уврях, улегнах и вече с никой не ми се кара.
Нито ми се банва. Уважавам всички съфорумци и не ми се влиза в пререкания с тях. Всеки си има трески за дялане, но пък смятам, че всички сме полезни за форума. Това е по отношение на АРТУ (но не отстъпвам от думите си преди години за споровете ми с него).
По отношение на нападките, аз вас, визирам Чавдар, Мечо Пух, Мариян и Сашо (може би пропускам някой), не мисля че съм ви обвинил в нещо. На няколко пъти публикувах информации в "Криле" за дейността ви, на няколко пъти публикувах и банковата сметка. Преподлагам, че поне 1% съм попуяризирал дейността ви. Защото голяма част от читателите на "Криле", към 70%, не ползват интернет. Но това, популяризирането, не ме интересува. Сега и за "Арадо" пускаме статия.
Та пак да кажа - не съм ви атакувал, не се отнасям неуважително или подигравателно към дейността ви - напротив.
Просто изразявам мнение. А то е - след като са се събрали над 15 000 лв. за 2 години и половина, а може би и повече, от дарители (цитирам един пост на Валко), не мисля че тези пари трябваше да бъдат дадени за 10 самолета. След като още в началото Валко някъде бе писал, че наложително е навес, а и вие също бяхте загатнали за това.
Ето - мисля че живеем в демократична страна, или поне форума е демократичен и за това най-свободно си казвам мнението. А то е - трябваше да се почне по друг начин, и ако се бе почнало то АРАДО нямаше да е в това състояние.
А сега най-демократично ме нападнете, изяжте, набийте после жена си, изпийте една бира, Валко може и ракийка, и си легнете спокойни!
Сериозно - нека се върнем към АРАДО, както се опитах аз да го направя вече в няколко поста.

Благодаря Преславе за бързия и удовлетворителен отговор!В мнението си по-горе не персонализирах недоволството си,защото при липсата на невербалното общуване не мога да преценя в мненията на хората,които не познавам добре, дали ни подкрепят или ни се подиграват.Към теб и Криле нямам претенция,че не сте ни помогнали с популяризирането-отразихте инициативата,вярно е!

За навеса и Арадо-то пак да кажа,че на "своя глава" не сме предприемали нищо,всичко се съгласуваше с музейните работници от МАВВС.Така,че въпросът-"Защо не почнахте с Арадо-то" според мен трябва да го зададеш на Слави Павлов,защото като началник на МАВВС той отговаря за експонатите и казва какво може и какво-не.

Ти ме подсети,че за даренията отговаряше и отчиташе разходите Стефан Синев,които иска подробности за похарчените пари от даренията,да му пише на сайта на музея и предполагам,че ще получи отговор,ако това,което Валко отчиташе в темата за инициативата не го удовлетворява.
Всъщност....,има и неотчетени пари......,случвало се е да се съберем там за да работим а свършат и дарените пари,и материалите...тогава пак Лидерът ни се бъркаше в джоба за да закупим материали и да не пропада отделеният от нас за работа ден.Затова се възмущавам,че тези,които смятате,че сме сгрешили тактиката питате само него без според мен да си давате сметка,че той се зае да организира неосъществявана през последните десетилетия инициатива,преодоляваики и недоверие,и бюрокрация,отделяше по20-30дни в годината да работи в МАВВС,а сега едва ли не да се оправдава за това.
Т.Е. мисля,че който е недоволен от нашите или Валковите действя по тази инициатива трябва да каже: --Господа,докато вие там постъпвахте неправилно,аз/или ние/ възтановихме това или направихме ето тази добрина за български музей и затова се чуствам уверен да ви упрекна за вашето действие или бездействие....
Поздрави!
Върнете се в началото
piston

МнениеПуснато на: Съб 22 Яну 2011, 10:28    Заглавие:  

Не познавам лично Валко, не съм участвал пряко в начинанието му, но моето мнение е, че "тактиката" на групата, която работи/работеше в музея е ПРАВИЛНА, защото:

1. Не можеш да тръгнеш да реставрираш изключително ценен експонат, без да натрупаш реален опит за това (което стана с реставрирането на по-запазени и по-"масови" експонати на музея).

2, "Арадо" е наистина уникален обект и пълната му "експлоатация" като такъв далеч надхвърля няколко десетки метра обшивка и боя ( а това са ресурсите, които масовата част от хората, спомагащи инициативата, са способни да осигурят със своите 50 или 100 лева дарение).

3. Те направиха "нещо"! Може да не са реставрирали двигателите, може да са ги пръскали с лак за яхти или какъвто и да е "неавтентичен" препарат, но поне самолетите изглеждат по-добре и са с автентичната си окраска!!! Нека тези, на които всичко това се струва недостатъчно и твърде театрално, да прочетат отново "Записки по българските въстания" на Захари Стоянов. Все още има какво да се научи от нея.

Лично моето скромно мнение е, че хората извън музея, които искат да направят нещо, трябва да създадат сдружение. с идеална цел или друго юридическо лице. По този начин може официално и директно да се провеждат срещи и да се отправят покани към определени фирми и институции за съдействие, обмяна на опит с чуждестранни организации с подобен предмет на дейност, контакти със специалисти от университети или БАН по история, реставратори и т.н., с други думи се координират усилията за запазване на експонатите в музея.

Аз си представям в най добрия случай Арадото като част от една диорама (мащаб 1:1 Wink ), на закрито, естествено... Но дори един по-стабилен навес би свършил работа, най-малкото ще позволи да се работи по него за една основна реставрация.
Върнете се в началото
Shilo

МнениеПуснато на: Съб 22 Яну 2011, 10:44    Заглавие:  

За доброто съхранение на Арадото само навес няма да върши работа.
piston

МнениеПуснато на: Пон 24 Яну 2011, 10:19    Заглавие:  

piston написа:
най-малкото ще позволи да се работи по него за една основна реставрация.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 8 от 10 [136 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » БЪЛГАРСКО ВОЕННОИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0768s ][ Queries: 12 (0.0132s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker