Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Авиация и космонавтика в нов музей във ВДНХ в Москва · Курс за оцеляване в морска среда за пилоти от ВВС · Свалиха 22 българи от самолет · Северна Корея продължава ядрената си дейност · Македония може да изчезне след 10 години · Делегация на Министерството на отбраната ще посети САЩ ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot СНИМКИ: УЧЕНИЕ БРИЗ 2018 С УЧАСТИЕТО НА ВМС, ВВС И СВ(21)
В момента е: Сря 22 Авг 2018, 07:43
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » БЪЛГАРСКО ВОЕННОИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО
Да спасим "Арадо"!
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 10 [136 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 8, 9, 10 Следваща
Автор Съобщение
BDG

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед 09 Яну 2011, 11:35    Заглавие:  

Не мисля, че проблемът е собствеността на музея - държавен или частен. Примери много. Ако погледнем в една Великобритания (pg000 трябва да си добре запознат), където има най-много авиомузеи на глава от населението, има и частни и държавни такива. Музеят в Хендън е с една от най-големите и ценни експозиции. Там сградите, част от експонатите и земята са предоствени от държавата, но поддръжката на музея и възстановяването на самолетите се прави от доброволци и с дарения. Проблемът при нас е, че ако някой има задни помисли за продажба на експонатите в чужбина, то тогава същият този човек няма да позволи тези експонати да се предадат на частна организация за стопанисване. Освен това не се знае коя ще е частната организация и дали тя няма да злоупотреби.
Според мен проблемът е да накараме институциите да съдействат на желаещите да помагат, а не да им пречат. Прав е pg000, че с писане по форумите няма да се промени нищо. Трябва да се предприеме нещо радикално, например да използваме шоуто на ,,Буревестниците" и да отидем при министъра голяма група хора с писмо или пък БИАФ'11 (но е далече като време), който ще е на Крумово до музея, но да е някъде, където ще получи отзвук и няма да има мърдане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Нед 09 Яну 2011, 11:37    Заглавие:  

"Бай Ганьо", към теб конкретно не съм се обръщал, защото макар и да знам малко от каквото си свършил съм наясно, че го правиш с желание, както и че действаш повече, отколкото пишеш.

Но с малко действащи хора вън и още по-малко вътре просто няма да стане - това се опитах да кажа. Още по-малко с политически оцветявания, гневни писания, заплахи и какво ли не в тема във форум.

BDG написа:
Не мисля, че проблемът е собствеността на музея - държавен или частен. Примери много. Ако погледнем в една Великобритания (pg000 трябва да си добре запознат), където има най-много авиомузеи на глава от населението, има и частни и държавни такива. Музеят в Хендън е с една от най-големите и ценни експозиции. Там сградите, част от експонатите и земята са предоствени от държавата, но поддръжката на музея и възстановяването на самолетите се прави от доброволци и с дарения.

и с lottery grants, и с кампании, и субсидии. Хубаво - значи извън това от лотарията всичко останало в някаква степен го има в НВИМ, и както разбрахме от предългата тема в ОП - голям процент от него повече от десетилетие е спирано от едни и същи хора, което ни води до...
Цитат:
Проблемът при нас е, че ако някой има задни помисли за продажба на експонатите в чужбина, то тогава същият този човек няма да позволи тези експонати да се предадат на частна организация за стопанисване.

... което е пряко свързано със същите очевАдно несменяеми хора и техните политически гърбове.
Цитат:
Освен това не се знае коя ще е частната организация и дали тя няма да злоупотреби.

Освен ако не решат да хързулнат експонатите на фирма от кръгчето си все си мисля, че от МО могат да намерят достатъчно патриотични организации, като почнеш от "Традиция" (ако си спомням добре техен член ремонтира Грюзона, който е в сбирката), минеш през обществените организации, които излязоха напред в опита си да влязат в пряк контакт с институциите, и стигнеш до различните видове запасни войнства.
Цитат:
Според мен проблемът е да накараме институциите да съдействат на желаещите да помагат, а не да им пречат.

Ами... Нали се мъчиха/ме отбор юнаци - както посочи преждепишещият и министерска заповед, и писмо до министъра имаше, до президента се стигна и накрая - ???
Цитат:
Прав е pg000, че с писане по форумите няма да се промени нищо. Трябва да се предприеме нещо радикално, например да използваме шоуто на ,,Буревестниците" и да отидем при министъра голяма група хора с писмо или пък БИАФ'11 (но е далече като време), който ще е на Крумово до музея, но да е някъде, където ще получи отзвук и няма да има мърдане.

Ми няма да стане с писмо до министъра за мен. Не може след N на брой ревизии всичко да си е там, маршалските звезди от колекцията все да са на ремонт, всичко в дворовете да гние, първата работа на настоящия министър е да прати благодарствено писмо на Соня, после да я бетонира на поста и ти да искаш нещо да се промени ей така.
Радикалното е документите от проверките да отидат в пресата и министърът да бъде принуден да направи поредна проверка - щото оная с танковете бе последна по неговите думи, а те все още си обрастват в двора в Ямбол. След като за това са писани, говорени и показани какви ли не репортажи от 80% от медиите в тая "държава".
Ние като граждани не сме просто поредните молители. Ние сме тези, които могат да изискват в тази държава, вкл. според мен МО и структурите му могат да бъдат съдени за престъпното нехайство, с което се отнасят към национално богатство.
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 09 Яну 2011, 12:32    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
2C7

Местожителство: Центъра на просффетата

МнениеПуснато на: Нед 09 Яну 2011, 14:13    Заглавие:  

Preslav написа:
Защо от НВИМ не са дали пари на Крумово?
И защо като е малък ремонта, то тогава Соня Пенкова иска огромна сума пари?

Confused Нямам такава информация Преславе, мога само да предполагам!
pgp000 написа:
Станете си от д-тата, елате на едно събиране (в ОП си има тема за срещата) да видим нещо може ли да се направи и какво - и пишете като се случи нещо колкото искате.

Преди две години стартира една конкретна инициатива - "МУЗЕЙ НА АВИАЦИЯТА"- ПЛОВДИВ- Нека им помогнем, с девет конкретни резултата, които могат да се видят на място в музея.
Който е имал желание, е дошъл или дарил средства, не знам за случай, когато някой да е върнат.
pgp000 написа:
"Бай Ганьо", към теб конкретно не съм се обръщал,

Напиши тогава към кого се обръщаш, за да не стават недоразумения. Другото са лицемерни подмятания.
Върнете се в началото
BDG

МнениеПуснато на: Нед 09 Яну 2011, 14:17    Заглавие:  

Може би това е пътя. Масова организирана кампания по всички възможни начини с цел идеята да се вземе на сериозно. Хубавото на сегашното правителство е, че обича популизма, което може да се използва в една такава кампания. Сещам се и за няколко влиятелни журналисти от електронни медии, които може да се привлекат за идеята. Ако има колега от форума занимаващ се с PR си мисля, че може да даде идеи. Rolling Eyes
Върнете се в началото
BDG

МнениеПуснато на: Нед 09 Яну 2011, 14:24    Заглавие:  

2C7 написа:

Преди две години стартира една конкретна инициатива - "МУЗЕЙ НА АВИАЦИЯТА"- ПЛОВДИВ- Нека им помогнем, с девет конкретни резултата, които могат да се видят на място в музея.
Който е имал желание, е дошъл или дарил средства, не знам за случай, когато някой да е върнат.

Хвала на всички тях! Къде отива обаче техният (и твоят) труд? Година след възстановяването им, природата си казва своето. Нали това всъщност е проблема - желаещи да възстановят експонатите има, но трудът им отива на вятъра заради безхаберието на НВИМ и военното министерство.
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 09 Яну 2011, 16:38    Заглавие:  

Chavdar

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед 09 Яну 2011, 17:31    Заглавие:  

Ти ,като Admin в този форум вместо да се радваш ,че една инициатива създадена на страниците на този форум е показала резултати(за тебе може нищо да не е това, но повечето хора помнят какви бяха тези 9 експоната), сега тотално отричаш тази инициатива и статиите в списание Криле , които бяха публикувани по този повод, и не на последно място всички ,които дадоха пари отделиха време средства и не малко мръзнаха за това няколко експонтата да имат малко по добър вид.
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 09 Яну 2011, 17:58    Заглавие:  

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 09 Яну 2011, 23:45    Заглавие:  

Добър вечер, уважаеми зрители!
Тук някой са зрители, други слушатели, трети коментатори, а четвърти се смеят с пълен глас - влизат, гледат и настройват свои приятели да пишат щуротии.
Но лека полека темата за "Арадо"-то се измести, и леко манипулира, както очаквах, че и ще стане.
Нека се върнем обратно на целта на мероприятието - спасяване на самолета. Независимо кой ще го направи - НВИМ в лицето на Соня, някой дарител (с админа Бай Ганя търсим и такива), частна или държавна авиоремонтна фирма или трето лице. Не е важното кой ще обере славата накрая, целите са 2 - съхраняване на "Арадо" и оставането му в пределите на България.
Засега аз съм пратил писма на 20 медии, в това число БТВ, БНТ, Нова ТВ, "Господари на ефира" и др.
От целия този спор така и никой не отговори на въпроса - Защо "Арадо" е в това състояние? и "Защо като че ли нарочно не му се обръщаше внимание досега?"
Възникна спор между групата на Валко и други съфорумци.
Моето мнение остава същото, което написахме и в "Криле" в няколко статии - голямо БРАВО на групата на В.Петров.
В тази криза, браво за вложените лични средства и време. Самолетите, които реставрирахте са прекрасни! Но - до време...
Аз и преди в темите за "Да помогнем на музея в Крумово" задавах въпроси - защо се почна от тези самолети, защо не от "Арадо", защо поне един от тези самолети не бъде с покритие. Но отговор нямаше. Истината е, че ако тези самолети не се поддържат след няколко години ще придобият стария си вид. И тогава - защо са били усилията ви? Ще кажете - ти Преславе отстрани лесно ти е да говориш, ти нали не участва, както и десетки други съфорумци. Да, така е. Но вие ще получите ли удовлетворение от труда си след няколко години? И защо Валко не ви ангажира с "Арадо"??? В темата той сам бе казал, парите изобщо не са много за реставрирането му. Но защо той не бе сред избраните самолети от Валко? Нека отговори, а не от 3 дни да влиза и само да чете...
Та, уважаеми съфорумци, предлагам да продъжим да търсим пътища за съхраняването на самолета, но до 2 месеца да бъде направено нещо и "Арадо" поне да бъде вкаран в хангара.
За мен лично е СРАМНО в годината, в която в страната ни започват чествания за 100 години български ВВС, един от самолетите символи да бъде докаран НАРОЧНО в това състояние!
И накрая - не смятам, че нашите усилия с Теодор и още няколко съфорумци са напразни. Сред няколко дни ще пусна анализ на това, което свършихме. Но съм изненадан от реакцията на хора, които аз защитих в БОП, НСБОП, СДВР и др.институции...
Та така - аз посочих начините, по които ще действа списание "Криле" и част от форума, видях ценни идеи от BDG , kapitan и su27. Чакаме още предложения - в името на "Арадо".
Поздрави и с уважение към всички!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Alexxx

МнениеПуснато на: Пон 10 Яну 2011, 00:23    Заглавие:  

Аз не знам Валко и компания как се чувстват, като им се казва, че нищо не са направили. Дадоха време, пари и сърце.

Направиха и то много, никой нищо дотогава не беше правил.

Как се ремонтира арадо? Ти знаеш ли? То е доста по-различно от целометалически самолети. Аз не знам. Други материали. Всичко е различно.

Прави ми впечатление, обаче че и Вие се опитвате да насочвате вниманието в някакви посоки. Мейкъри на нещо сте, но не е ясно какво още. То времето ще си покаже.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 10 Яну 2011, 00:31    Заглавие:  

Мисля, че и на 2-те неща съм ти отговорил по-горе...

Аlexxx
Цитат:
Прави ми впечатление, обаче че и Вие се опитвате да насочвате вниманието в някакви посоки. Мейкъри на нещо сте, но не е ясно какво още. То времето ще си покаже.

Preslav
Цитат:

Нека се върнем обратно на целта на мероприятието - спасяване на самолета. Независимо кой ще го направи - НВИМ в лицето на Соня, някой дарител (с админа Бай Ганя търсим и такива), частна или държавна авиоремонтна фирма или трето лице. Не е важното кой ще обере славата накрая, целите са 2 - съхраняване на "Арадо" и оставането му в пределите на България.

Alexxx
Цитат:
Аз не знам Валко и компания как се чувстват, като им се казва, че нищо не са направили. Дадоха време, пари и сърце.

Preslav
Цитат:

Моето мнение остава същото, което написахме и в "Криле" в няколко статии - голямо БРАВО на групата на В.Петров.
В тази криза, браво за вложените лични средства и време. Самолетите, които реставрирахте са прекрасни! Но - до време...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Пон 10 Яну 2011, 08:22    Заглавие:  

general

МнениеПуснато на: Пон 10 Яну 2011, 11:13    Заглавие:  

Изчетох внимателно темата. Побеснях от някои уж "спасителни" подхвърляния Арадо-то да напуска България! Не Арадо-то, а тия дето го съсипаха да напуснат България!!!
Но, случайни ли са тия подмятания? Чувал съм ги и преди, за танковете в Ямбол... "по добре да ги продадат на западни колекционери за да бъдат спасени"! Аман от търгашески внушения. Някой знае ли сега къде са двата халфтрака - Sd.kfz 10 купен по плана Барбара и изнесен преди 2-3 г. и изнесения миналата година Sd Kfz 251 маскиран като Татра OT 810, но кой знае защо с отличителни знаци на SS, и двата изнесени чрез НВИМ??? Знаете ли сега къде са, какво става с тях, спасени ли са, с български обозначения ли са ??? Къде е "Царицата" "спасена" от хер Гмайнер и компания?? Айде холан, казали холандците!
Според мен Арадо първо трябва да се прибере в хангар - ако Соня не иска в този който е в музея, наблизо е 24 база, убеден съм, че и там има хангари...
След като бъде на сухо, да се изчака смяната на вмирисаната рибешка глава на НВИМ за да не отива пак парата в свирката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
general

МнениеПуснато на: Пон 10 Яну 2011, 11:27    Заглавие:  

И един съвет! Ако ще се прави инициатива за възстановяването на Арадо и е свързана с пари - ДОГОВОР - между юридически субект (фирма, НПО) и НВИМ и никакви пари в касата на НВИМ!
Договорът да бъде публикуван като факсимиле по форумите и най малко в 2 вестника или списания!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 10 [136 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 8, 9, 10 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » БЪЛГАРСКО ВОЕННОИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1001s ][ Queries: 14 (0.0056s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker