Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Прокуратурата излезе с позиция за голямата новина за България! · Лондон и Брюксел договориха сделката при развода · Македонските власти потвърдиха, че бившият премиер Никола Груевски се намира в Унгария · Пенс: Китай трябва да приеме, че САЩ остават в Азия, ако иска да избегне Студена война · Из авиационната история · Как пактът за миграцията на ООН разделя Балканите ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 14 Ное 2018, 05:12
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » Администрация » ОН-ЛАЙН КНИЖАРНИЦА "ЕЪР ГРУП 2000".ПАЗАРУВАЙ СЕГА!
"Ние бранихме тебе, София" - нова книга за 100 години бг ВВС
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 4 [50 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4 Следваща
Автор Съобщение
tu154

МнениеПуснато на: Пет 15 Апр 2011, 13:07    Заглавие:  

Привет на всички от форума!

Пиша Ви от Варна, родния град на Стоян Стоянов, който е първи братовчед на моята баба. Вчера след прегледа на темата за "Ние бранихме тебе, София" ми хрумна идеята да се подеме инициатива за създаване на паметник на Българския Ас или по скоро и на всички бранили Българското Небе. Не е нормално да се откриват паметници на загинали Американски летци, бомбардирали София, а в същото време нашите герои да потъват в забвение и то в навечерието на 100 години от създаването на Българските ВВС. Или то ще съвпадне със закриването им?!...

Последната промяна е направена от tu154 на Вто 19 Апр 2011, 09:58; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 15 Апр 2011, 13:08    Заглавие:  

Привет! Хубаво като идея, но реализация...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
baj_michal

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 15 Апр 2011, 14:03    Заглавие:  

Паметник на летците загинали при защитата на София има в кв. Иван Вазов, до 14 поликлиника.
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 15 Апр 2011, 14:06    Заглавие:  

Ето го:

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
tu154

МнениеПуснато на: Пет 15 Апр 2011, 15:56    Заглавие:  

Скоро, ако нещата не се променят ще има и много паметници-експонати по летищата, който по-късно оценени от богати колекционери ще заминат зад Океана и после ще четем репортажи как са ги възстановили и летят с тях. А Аньо Анев и Костантин Попов ще продължават да ходят да гледат Грипени и други подобни на визити в чужбина а последния ще лети на задната седалка на някои от тях и ще позира усмихнат с шлема си след кацането като Холивудска звезда. Поне пари за командировки ще има...
Върнете се в началото
С-13

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 18 Апр 2011, 14:24    Заглавие:  

tu154 написа:
Привет на всички от форума!

Пиша Ви от Варна, родния град на Стоян Стоянов, който е първи братовчед на моята баба. Вчера след прегледа на темата за "Ние бранихме тебе, София" ми хрумна идеята да се подеме инициатива за създаване на паметник на Българския Ас или по скоро и на всички бранили Българското Небе. Не е нормално да се откриват паметници на загинали Американски летци, бомбардирали София от Президента, а в същото време нашите герои да потъват в забвение и то в навечерието на 100 години от създаването на Българските ВВС. Или то ще съвпадне със закриването им?!...

Кой президент е откривал паметник на загинали американски летци? Нещо ми се губи тоя епизод.
Върнете се в началото
tu154

МнениеПуснато на: Вто 19 Апр 2011, 09:53    Заглавие:  

Изглежда греша за Президента но така или иначе списъка с гостите на откриването е дълъг, но изискан, за останалото преценете сами...
http://www.politika.bg/article?id=19249
http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2025529
http://www.posredniknews.com/site/index.php?option=com_content&view=article&id=11284:2010-10-19-09-22-31&catid=57:2009-04-22-12-31-30&Itemid=316
http://mamkamu.blog.bg/politika/2010/11/10/pametnikyt-na-amerikanskite-letci-i-unijenieto-na-edin-narod.632530
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=170765
Върнете се в началото
German

Местожителство: Шуменщайн

МнениеПуснато на: Вто 19 Апр 2011, 10:26    Заглавие:  

Така. Вече съм на 09.09.1944 г. и мога да коментирам допълнително. 1. Значи "е"-кането след глаголите в първо лице, мн.ч, за което стана дума по-горе, е само в допълненията - обучението в Германия и извадката от спомените на Р.Джонсън за съдбоносния полет на неговия "либърейтър". Това ме навежда на мисълта, че човекът(най-вероятно В.Стоянов) дал тези допълнения е допуснал грешките. Но в случая той не е виновен. Както казах и по-горе, виновни са коректора и редактора.
2. В предните издания имаше цяла глава посветена на Йото Каменов. И заглавието помня - "За моя воден Йото Каменов". Сега я няма.
3. Установих, че няма нищо допълнено за следвоенния период от живота на тези летци. Със сигурност знам, че Веско има какво да разкаже. Но не зная какво(или кой) го е спряло. Все пак жалко, защото е добре да се знае(и помни) от поколенията нерадостната съдба на тези наши герои. Самият аз съм контактувал с бивши тогавашни летци(например А.Атанасов от Шумен) и малко или много съм запознат с техните следвоенни неволи. Така, книгата седи като незавършена.

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Shilo

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто 19 Апр 2011, 16:38    Заглавие:  

Да са живи и здрави Su27 и Ketal! Благодарение на тях днес се докопах до книгата.

German написа:
Така. Вече съм на 09.09.1944 г. и мога да коментирам допълнително. 1. Значи "е"-кането след глаголите в първо лице, мн.ч, за което стана дума по-горе, е само в допълненията - обучението в Германия и извадката от спомените на Р.Джонсън за съдбоносния полет на неговия "либърейтър". Това ме навежда на мисълта, че човекът(най-вероятно В.Стоянов) дал тези допълнения е допуснал грешките. Но в случая той не е виновен. Както казах и по-горе, виновни са коректора и редактора.
2. В предните издания имаше цяла глава посветена на Йото Каменов. И заглавието помня - "За моя воден Йото Каменов". Сега я няма.
3. Установих, че няма нищо допълнено за следвоенния период от живота на тези летци. Със сигурност знам, че Веско има какво да разкаже. Но не зная какво(или кой) го е спряло. Все пак жалко, защото е добре да се знае(и помни) от поколенията нерадостната съдба на тези наши герои. Самият аз съм контактувал с бивши тогавашни летци(например А.Атанасов от Шумен) и малко или много съм запознат с техните следвоенни неволи. Така, книгата седи като незавършена.

Редно е да има и пето издание тогава.

Simeon

МнениеПуснато на: Сря 20 Апр 2011, 08:38    Заглавие:  

И какво излиза?
Трето издание си остава най-доброто пускано на пазара.Добре, че навремето си го купих.

yuri_ninov

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря 27 Апр 2011, 06:56    Заглавие: за книгата
Описание на темата: същото

За съжаление, колега ,,Симеон,,, това е самата истина !
Върнете се в началото
Lemonade

МнениеПуснато на: Пон 09 Май 2011, 09:58    Заглавие:  

Преди две седмици си купих книгата и я прочетох на един дъх. Това е първата ми книга на такава тематика, допадна ми Embarassed
Искам да попитам, дали мога все още отнякъде да намеря "Аз и МиГ 23" на Владимир Пампоров?
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 09 Май 2011, 10:27    Заглавие:  

Привет! Ето от тук - даваш заявката и до 1 ден имаш книгата. Избери книга номер 3.

http://airgroup2000.com/index.php?page=knigi
Върнете се в началото
dragon x

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 11 Фев 2013, 00:59    Заглавие:  

Книгата на ген. Стоянов може ли все още да се поръча онлайн. А "Луфтвафе" 1 да не би пак да свърши? И в офиса на "Еконт" ли се плаща при доставка, в пощата ли...кажете две думи.
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 11 Фев 2013, 08:57    Заглавие:  

Привет Драго. Имаме и от Луфтвафе том 1 и том 2 и том 3 и от ген.Стоянов. Ако искаш направи я онлайн и поръчай още един 3-и продукт (старо списание или книга - каквото ти хареса) и поръчката ще ти излезе над 20 лв., тогава важи намаление 50 %. Пращаме ги по ЕКОНТ - пристигат за 1-2 дни. Поздрави.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 4 [50 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Администрация » ОН-ЛАЙН КНИЖАРНИЦА "ЕЪР ГРУП 2000".ПАЗАРУВАЙ СЕГА!
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0637s ][ Queries: 12 (0.0051s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker