Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Словенският президент Борут Прахор спечели изборите · Защо не засекретим и магистралите? · Мадрид не прави преврат в Каталуния · Ердоган: САЩ не са цивилизована страна · Мъж взе заложници в търговски център във Великобритания · Антонио Таяни отсече: Нито една страна в Европа няма да признае независимостта на Каталуния ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 23 Окт 2017, 00:48
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
НАЦИОНАЛНО ОРЪЖЕЙНО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОРЪЖИЕ", бр.4/2011
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
Страница 4 от 5 [64 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
kaloian
[Admin]

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб 14 Май 2011, 22:52    Заглавие:  

ATTN: Ивайло Пашов

Уважаеми г-н Пашов,

Сред Вашите учители в сп. "Клуб ОКЕАН" бяха най-големите капацитети в морската тема, до един уважавани личности като

Илия Тодоров, Иван Алексиев, Атанас Панайотов, Чони Чонев и много други.

Понеже сме били в официални трудово-правни отношения (в сп. "Клуб ОКЕАН" бяхте последователно преводач от руски език, дописник, репортер и дежурен

редактор) държа да се извините официално в писмен вид с писмо до редакцията за написаното по адрес на Вашите учители, посочени по-горе.

Очакваме да получим Вашето извинение в 3-дневен срок, считано от 16 май 2011 г. понеделник.

С уважение: Калоян Панчелиев
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 14 Май 2011, 23:56    Заглавие:  

Цитат:
[quote="Flanker] И не знам по логиката на Тони, ако на един Ми-8 му сложим ПК от страни не е въоръжен, а ако има лепнат контейнер с 7,62мм картечница ГШГ е въоръжен. Shocked
[/quote]
Не по моята логика а по съществото на нещата- въоръжен вертолет (самолет) означава оръжията да са свързани с прицелна система на самата машина а не да са окачени и да стреля боец с нея! Как мислиш дали ако опънем по една картечница или дори гранатомет на вратата на Спартана той ще стане гъншип!?! Laughing Laughing Laughing Въпроса разбира се е риторичен Wink
Отделно че не мога да разбера защо заради една критика го обърнахте на такова плюене едни срещу други!!! Rolling Eyes

Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Нед 15 Май 2011, 08:42    Заглавие:  

Това за прицелните системи не е вярно.

Бай Ганьо написа:
... има едни много интересни книжки касаещи мироопазващите и мироподдържащите операции под егидата на ООН. В тях много ясно е разписано и изяснено какво се счита за "въоръжена машина". Абсолютно същото определение е дадено и в документите касаещи подобни операции под командването на НАТО. Само за сведение - за въоръжен самолет се счита дори АН-2, ако на борда му има стрелково оръжие с което може да се стреля от борда му. За въоръжен автомобил се счита дори ФИАТ Уно, ако в купето му има стрелково оръжие с което може да се води огън...

Да, така е.
И само като допълнение:
Въоръжена машина, бих добавил и въоръжен човек се използват от въоръжените сили (или други определени с закон) на дадена страна.
Ако те не са към тях, то подлежат на санкция.
И само като разсъждение:
Колко са въоръжени и боеспособни е друг въпрос.
За машините как са купени и защо, пък е съвсем друго.
Върнете се в началото
Flanker

МнениеПуснато на: Нед 15 Май 2011, 10:42    Заглавие:  

Цитат:
Елемаг написа:
Цитат:
[quote="Flanker] И не знам по логиката на Тони, ако на един Ми-8 му сложим ПК от страни не е въоръжен, а ако има лепнат контейнер с 7,62мм картечница ГШГ е въоръжен. Shocked

Не по моята логика а по съществото на нещата- въоръжен вертолет (самолет) означава оръжията да са свързани с прицелна система на самата машина а не да са окачени и да стреля боец с нея! Как мислиш дали ако опънем по една картечница или дори гранатомет на вратата на Спартана той ще стане гъншип!?! Laughing Laughing Laughing Въпроса разбира се е риторичен Wink
Отделно че не мога да разбера защо заради една критика го обърнахте на такова плюене едни срещу други!!! Rolling Eyes
[/quote]
Е в тоя ред на мисли излиза, че и самия Гъншип (Ц-130) не е въоръжен, защото това по него (105мм, 40мм и 20мм) не са авиационни оръжия свързани с прицелната система на самия самолет, ами си имат индивидуални прицелни системи управлявани от операторите им по бордовете. Една летяща крепост Б-17 отивайки на мислия с бомбите си е въоръжена, щото има авиационни бомби. В момента в който ги пусне и се връща останала само с пехотните 12,7мм М2 по бордовете с индивидуални прицели, не свързани с прицелната система на самолета, вече не е въоръжен самолет- бравос notworthy
E тва също не е въоръжено очевидно Shocked :
Click to see if image is larger

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 15 Май 2011, 11:02    Заглавие:  

Flanker написа:
Е в тоя ред на мисли излиза, че и самия Гъншип (Ц-130) не е въоръжен, защото това по него (105мм, 40мм и 20мм) не са авиационни оръжия свързани с прицелната система на самия самолет, ами си имат индивидуални прицелни системи управлявани от операторите им по бордовете. Една летяща крепост Б-17 отивайки на мислия с бомбите си е въоръжена, щото има авиационни бомби. В момента в който ги пусне и се връща останала само с пехотните 12,7мм М2 по бордовете с индивидуални прицели, не свързани с прицелната система на самолета, вече не е въоръжен самолет- бравос notworthy

Оръжейните системи на гъншипа са не само свързани с прицелните но и с навигационнита му системи. Стрелбата става чрез съгласувани действия включително и чрез помощ от автопилота Wink

Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 15 Май 2011, 11:04    Заглавие:  

sluchaen написа:
Това за прицелните системи не е вярно.

Кое по-точно не е вярно?

Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Нед 15 Май 2011, 12:35    Заглавие:  

Ето това:
Цитат:
въоръжен вертолет (самолет) означава оръжията да са свързани с прицелна система на самата машина

Достатъчно или необходимо условие?
Или "означава" от горната ти мисъл изчерпва дедуктивните и индуктивните възможности?
Нарочно или неволно избягваш пълните и точни формулировки?
В конкретният случай за Кугарите се стига/тръгва до/от това, че има разлика между боен за...и въоръжен вертолет.
Многоцелеви отдавна умря в авиацията, а това, че се подържа от производителите в рекламите им е, че продукта се продава като такъв в главите на лаиците.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 15 Май 2011, 18:18    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Че има разлика има - единия е има бойно прицелен комплекс - например Ми-24 а втория е с опростена прицелна система без единен бойно-прицелен комплекс като Ми-8 и Ми-17. Но и в двата случая вертолетите са с прицелни системи. и от там се управлява въоръжението.

Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Нед 15 Май 2011, 20:45    Заглавие:  

Благодаря за конкретиката!
Не си мислех само за тези три машини.
Върнете се в началото
Pashov1

МнениеПуснато на: Сря 18 Май 2011, 13:33    Заглавие:  

Извинявам се на форумната общност, че ще ангажирам вниманието ви с лично послание, но с това приключвам темата и не смятам повече да губя време с недоразбраности.
(Апропо - за да напиша това се наложи да направя нова регистрация, тъй като незнайно защо (дано да е бъг) открих, че не мога да вляза в профила си... Но какво пък, форумът се увеличи с още 1 потребител)

ATTN: Калоян Панчелиев

Уважаеми г-н Панчелиев,

Къде точно в постовете ми тук четете обидни персонални квалификации спрямо личности, от които съм попивал знания!? Твърдя, че съм получил достатъчно добра теоретична и практическа основа за „занаята си” от десетки преподаватели, колеги и специалисти от бранша, които ценя и като хора, и като професионалисти, за да си го позволя. Това далеч не са само личности, свързани от Вашето издателство, а и от много други медийни и образователни институции, с които съм имал професионални и лични контакти. Не случайно от написаното от мен ясно личи – вариантът с лошите учители и колеги-съекипници е изключен, защото не приемам, че нашия отбор е некомпетентен, за да бърка по казуса, дал повод за спора. Просто вижданията ни са различни... Учуден съм обаче че и тълкуванията! Абсурдно е, и то при положение, че дори съм декларирал уважението си към медията (издателството и хората, с които сме работили рамо до рамо), откъдето първоначално съм тръгнал щатно.

Така стоят нещата – ясно и недвусмислено. Видно е, че в случая простъпка с обидни лични определения и нападки няма, респективно за какво извинение настоявате? Склонен съм да приема, че по някаква причина сте се подвели, за да не искам същото от Вас. Желая Ви здраве и смятам, че най-малкото заради общото ни професионално минало, не би следвало да търсите враг в мен.

С уважение: Ив. Пашов
Върнете се в началото
Бимаджията

Местожителство: У КЛОЗЕТО!

МнениеПуснато на: Чет 02 Юни 2011, 16:13    Заглавие:  

Относно брой 4-ти на Списание ,,Клуб Оръжие" да попитам защо никъде в София по будките на Центъра го няма????????????????????????????????????????????
Какво става....??

Брой 3 беше екстра сега очаквам 4-ти с интерес.

Много се радвам, че отново списанието стана смислено и интересно.

Поздровления на редакционния екип, защото те доказаха истинността на поговорката: ,,Където е текло, пак ще тече"...Имам предвид новата визия на списанието.

Но куца разпространението! Exclamation
Върнете се в началото
Pashov1

МнениеПуснато на: Чет 02 Юни 2011, 17:59    Заглавие:  

Всеки нов брой на сп. "Клуб Оръжие" остава на пазара в рамките на 25-30 дни след пускането му в разпространителската мрежа. Ето защо е напълно нормално вече да не може да бъде открит по будките.
От редакцията на неговия издател "Медия принт" ООД винаги могат да бъдат поръчани/закупени всички вече излезли броеве, от които има наличности. За целта се свържете с нас чрез посочените мейл, телефон или ни оставете съобщение на нашата страница във Фейскбук и ще го/ги имате:

e-mail: office@arms-magazine.net

мобилен: 0878 609 997

Фейсбук:
http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%9A%D0%BB%D1%83%D0%B1-%D0%9E%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B8%D0%B5/151691474861481

Отново припомняме, че абонаментът е най-сигурния начин да получавате изданието, пестейки време и пари.

Поздрави,
Екипът на сп. "Клуб Оръжие"
Върнете се в началото
Студента от София

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря 08 Юни 2011, 22:44    Заглавие:    

Виждам, е сте се скарали, Бай Ганьо нещо се е разсърдил и т.н. Преславе не са хубави тия работи. Макар да не мога да си взимам всеки брой на списанието, до сега лош брой откакто Бай Ганьо го издава не съм видял!!! И преди нямаше лоши броеве, изключая накрая желанието да се вкарат някакви охранителни фирми! Мисля, че е редно да намерите общ език, не мисля, че Бай Ганьо трябва да се засяга толкова, а ти можеш да кажеш едно извинявай, предполагам че целта ти в спора не е била да го изгониш от форума!
Доста са обтегнати нервите на хората покрай кризата - трябва да се стремим понякога да смегчим тона Wink

Поздрави на всички!!!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Чет 09 Юни 2011, 07:01    Заглавие:  

Все си мисля че проблема не започва от форумният спор.По дълбоки са нещата!
Големи хора от един наи-обикновен спор във форум няма да стигнат до такъв разрив!
Не съм запознат, просто разсъждавам на глас! Wink

ICQ Номер 
German

Местожителство: Шуменщайн

МнениеПуснато на: Съб 11 Юни 2011, 09:57    Заглавие:  

T-72 написа:
Все си мисля че проблема не започва от форумният спор.По дълбоки са нещата!

Мда. Най-сетне едно вярно прозрение.

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 4 от 5 [64 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2623s ][ Queries: 12 (0.0035s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker