Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ: ВОЕННИТЕ ЗАПЛАТИ НЯМА ДА СЕ УВЕЛИЧАТ ДРАСТИЧНО В ПРЕДВИДЕНИЯ БЮДЖЕТ ЗА 2019 Г... · РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ: КИРИЛ ДОМУСЧИЕВ И СИЕ ИЗКАРВАТ НАД 20 000 В МОЩЕН КОНТРАПРОТЕСТ СРЕЩУ МАЙКИТЕ В СРЯДА! · ТОКУ ЩО: ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ КЪМ МАЙКИТЕ - КАЗАХ ВИ ИСТИНАТА, ОТ ИСТИНАТА БОЛИ, НАЛИ!!! НЯМА ДА СЕ ИЗВИНЯ! · УВЕЛИЧАВАТ ЗАПЛАТИТЕ В БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ С 20 ПРОЦЕНТА?! · Бюджет 2019: Няма я очакваната сериозна промяна на военните заплати · Euronaval 2018 - Naval Group представя своите иновации ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Tue 23 Oct 2018, 01:23
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
НАЦИОНАЛНО ОРЪЖЕЙНО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОРЪЖИЕ", бр.4/2011
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. View previous topic :: View next topic
Page 4 of 5 [64 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5 Next
Author Message
kaloian
[Admin]

PostPosted: Sat 14 May 2011, 22:52    Post subject:  

ATTN: Ивайло Пашов

Уважаеми г-н Пашов,

Сред Вашите учители в сп. "Клуб ОКЕАН" бяха най-големите капацитети в морската тема, до един уважавани личности като

Илия Тодоров, Иван Алексиев, Атанас Панайотов, Чони Чонев и много други.

Понеже сме били в официални трудово-правни отношения (в сп. "Клуб ОКЕАН" бяхте последователно преводач от руски език, дописник, репортер и дежурен

редактор) държа да се извините официално в писмен вид с писмо до редакцията за написаното по адрес на Вашите учители, посочени по-горе.

Очакваме да получим Вашето извинение в 3-дневен срок, считано от 16 май 2011 г. понеделник.

С уважение: Калоян Панчелиев
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Sat 14 May 2011, 23:56    Post subject:  

Quote:
[quote="Flanker] И не знам по логиката на Тони, ако на един Ми-8 му сложим ПК от страни не е въоръжен, а ако има лепнат контейнер с 7,62мм картечница ГШГ е въоръжен. Shocked
[/quote]
Не по моята логика а по съществото на нещата- въоръжен вертолет (самолет) означава оръжията да са свързани с прицелна система на самата машина а не да са окачени и да стреля боец с нея! Как мислиш дали ако опънем по една картечница или дори гранатомет на вратата на Спартана той ще стане гъншип!?! Laughing Laughing Laughing Въпроса разбира се е риторичен Wink
Отделно че не мога да разбера защо заради една критика го обърнахте на такова плюене едни срещу други!!! Rolling Eyes

Back to top
sluchaen

PostPosted: Sun 15 May 2011, 08:42    Post subject:  

Това за прицелните системи не е вярно.

Бай Ганьо wrote:
... има едни много интересни книжки касаещи мироопазващите и мироподдържащите операции под егидата на ООН. В тях много ясно е разписано и изяснено какво се счита за "въоръжена машина". Абсолютно същото определение е дадено и в документите касаещи подобни операции под командването на НАТО. Само за сведение - за въоръжен самолет се счита дори АН-2, ако на борда му има стрелково оръжие с което може да се стреля от борда му. За въоръжен автомобил се счита дори ФИАТ Уно, ако в купето му има стрелково оръжие с което може да се води огън...

Да, така е.
И само като допълнение:
Въоръжена машина, бих добавил и въоръжен човек се използват от въоръжените сили (или други определени с закон) на дадена страна.
Ако те не са към тях, то подлежат на санкция.
И само като разсъждение:
Колко са въоръжени и боеспособни е друг въпрос.
За машините как са купени и защо, пък е съвсем друго.
Back to top
Flanker

PostPosted: Sun 15 May 2011, 10:42    Post subject:  

Quote:
Елемаг wrote:
Quote:
[quote="Flanker] И не знам по логиката на Тони, ако на един Ми-8 му сложим ПК от страни не е въоръжен, а ако има лепнат контейнер с 7,62мм картечница ГШГ е въоръжен. Shocked

Не по моята логика а по съществото на нещата- въоръжен вертолет (самолет) означава оръжията да са свързани с прицелна система на самата машина а не да са окачени и да стреля боец с нея! Как мислиш дали ако опънем по една картечница или дори гранатомет на вратата на Спартана той ще стане гъншип!?! Laughing Laughing Laughing Въпроса разбира се е риторичен Wink
Отделно че не мога да разбера защо заради една критика го обърнахте на такова плюене едни срещу други!!! Rolling Eyes
[/quote]
Е в тоя ред на мисли излиза, че и самия Гъншип (Ц-130) не е въоръжен, защото това по него (105мм, 40мм и 20мм) не са авиационни оръжия свързани с прицелната система на самия самолет, ами си имат индивидуални прицелни системи управлявани от операторите им по бордовете. Една летяща крепост Б-17 отивайки на мислия с бомбите си е въоръжена, щото има авиационни бомби. В момента в който ги пусне и се връща останала само с пехотните 12,7мм М2 по бордовете с индивидуални прицели, не свързани с прицелната система на самолета, вече не е въоръжен самолет- бравос notworthy
E тва също не е въоръжено очевидно Shocked :
Click to see if image is larger

Back to top
View user's profile Send private message 
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Sun 15 May 2011, 11:02    Post subject:  

Flanker wrote:
Е в тоя ред на мисли излиза, че и самия Гъншип (Ц-130) не е въоръжен, защото това по него (105мм, 40мм и 20мм) не са авиационни оръжия свързани с прицелната система на самия самолет, ами си имат индивидуални прицелни системи управлявани от операторите им по бордовете. Една летяща крепост Б-17 отивайки на мислия с бомбите си е въоръжена, щото има авиационни бомби. В момента в който ги пусне и се връща останала само с пехотните 12,7мм М2 по бордовете с индивидуални прицели, не свързани с прицелната система на самолета, вече не е въоръжен самолет- бравос notworthy

Оръжейните системи на гъншипа са не само свързани с прицелните но и с навигационнита му системи. Стрелбата става чрез съгласувани действия включително и чрез помощ от автопилота Wink

Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Sun 15 May 2011, 11:04    Post subject:  

sluchaen wrote:
Това за прицелните системи не е вярно.

Кое по-точно не е вярно?

Back to top
sluchaen

PostPosted: Sun 15 May 2011, 12:35    Post subject:  

Ето това:
Quote:
въоръжен вертолет (самолет) означава оръжията да са свързани с прицелна система на самата машина

Достатъчно или необходимо условие?
Или "означава" от горната ти мисъл изчерпва дедуктивните и индуктивните възможности?
Нарочно или неволно избягваш пълните и точни формулировки?
В конкретният случай за Кугарите се стига/тръгва до/от това, че има разлика между боен за...и въоръжен вертолет.
Многоцелеви отдавна умря в авиацията, а това, че се подържа от производителите в рекламите им е, че продукта се продава като такъв в главите на лаиците.
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Sun 15 May 2011, 18:18    Post subject:  

Cool Cool Cool
Че има разлика има - единия е има бойно прицелен комплекс - например Ми-24 а втория е с опростена прицелна система без единен бойно-прицелен комплекс като Ми-8 и Ми-17. Но и в двата случая вертолетите са с прицелни системи. и от там се управлява въоръжението.

Back to top
sluchaen

PostPosted: Sun 15 May 2011, 20:45    Post subject:  

Благодаря за конкретиката!
Не си мислех само за тези три машини.
Back to top
Pashov1

PostPosted: Wed 18 May 2011, 13:33    Post subject:  

Извинявам се на форумната общност, че ще ангажирам вниманието ви с лично послание, но с това приключвам темата и не смятам повече да губя време с недоразбраности.
(Апропо - за да напиша това се наложи да направя нова регистрация, тъй като незнайно защо (дано да е бъг) открих, че не мога да вляза в профила си... Но какво пък, форумът се увеличи с още 1 потребител)

ATTN: Калоян Панчелиев

Уважаеми г-н Панчелиев,

Къде точно в постовете ми тук четете обидни персонални квалификации спрямо личности, от които съм попивал знания!? Твърдя, че съм получил достатъчно добра теоретична и практическа основа за „занаята си” от десетки преподаватели, колеги и специалисти от бранша, които ценя и като хора, и като професионалисти, за да си го позволя. Това далеч не са само личности, свързани от Вашето издателство, а и от много други медийни и образователни институции, с които съм имал професионални и лични контакти. Не случайно от написаното от мен ясно личи – вариантът с лошите учители и колеги-съекипници е изключен, защото не приемам, че нашия отбор е некомпетентен, за да бърка по казуса, дал повод за спора. Просто вижданията ни са различни... Учуден съм обаче че и тълкуванията! Абсурдно е, и то при положение, че дори съм декларирал уважението си към медията (издателството и хората, с които сме работили рамо до рамо), откъдето първоначално съм тръгнал щатно.

Така стоят нещата – ясно и недвусмислено. Видно е, че в случая простъпка с обидни лични определения и нападки няма, респективно за какво извинение настоявате? Склонен съм да приема, че по някаква причина сте се подвели, за да не искам същото от Вас. Желая Ви здраве и смятам, че най-малкото заради общото ни професионално минало, не би следвало да търсите враг в мен.

С уважение: Ив. Пашов
Back to top
Бимаджията

PostPosted: Thu 02 Jun 2011, 16:13    Post subject:  

Относно брой 4-ти на Списание ,,Клуб Оръжие" да попитам защо никъде в София по будките на Центъра го няма????????????????????????????????????????????
Какво става....??

Брой 3 беше екстра сега очаквам 4-ти с интерес.

Много се радвам, че отново списанието стана смислено и интересно.

Поздровления на редакционния екип, защото те доказаха истинността на поговорката: ,,Където е текло, пак ще тече"...Имам предвид новата визия на списанието.

Но куца разпространението! Exclamation
Back to top
Pashov1

PostPosted: Thu 02 Jun 2011, 17:59    Post subject:  

Всеки нов брой на сп. "Клуб Оръжие" остава на пазара в рамките на 25-30 дни след пускането му в разпространителската мрежа. Ето защо е напълно нормално вече да не може да бъде открит по будките.
От редакцията на неговия издател "Медия принт" ООД винаги могат да бъдат поръчани/закупени всички вече излезли броеве, от които има наличности. За целта се свържете с нас чрез посочените мейл, телефон или ни оставете съобщение на нашата страница във Фейскбук и ще го/ги имате:

e-mail: office@arms-magazine.net

мобилен: 0878 609 997

Фейсбук:
http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%9A%D0%BB%D1%83%D0%B1-%D0%9E%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B8%D0%B5/151691474861481

Отново припомняме, че абонаментът е най-сигурния начин да получавате изданието, пестейки време и пари.

Поздрави,
Екипът на сп. "Клуб Оръжие"
Back to top
Студента от София

PostPosted: Wed 08 Jun 2011, 22:44    Post subject:    

Виждам, е сте се скарали, Бай Ганьо нещо се е разсърдил и т.н. Преславе не са хубави тия работи. Макар да не мога да си взимам всеки брой на списанието, до сега лош брой откакто Бай Ганьо го издава не съм видял!!! И преди нямаше лоши броеве, изключая накрая желанието да се вкарат някакви охранителни фирми! Мисля, че е редно да намерите общ език, не мисля, че Бай Ганьо трябва да се засяга толкова, а ти можеш да кажеш едно извинявай, предполагам че целта ти в спора не е била да го изгониш от форума!
Доста са обтегнати нервите на хората покрай кризата - трябва да се стремим понякога да смегчим тона Wink

Поздрави на всички!!!

Back to top
View user's profile Send private message 
T-72
[Admin]

PostPosted: Thu 09 Jun 2011, 07:01    Post subject:  

Все си мисля че проблема не започва от форумният спор.По дълбоки са нещата!
Големи хора от един наи-обикновен спор във форум няма да стигнат до такъв разрив!
Не съм запознат, просто разсъждавам на глас! Wink

ICQ Number 
German

PostPosted: Sat 11 Jun 2011, 09:57    Post subject:  

T-72 wrote:
Все си мисля че проблема не започва от форумният спор.По дълбоки са нещата!

Мда. Най-сетне едно вярно прозрение.

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Back to top
Page 4 of 5 [64 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5 Next
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0695s ][ Queries: 14 (0.0034s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker