Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Експлозия до 20 Kt е регистрирана в Южнокитайско море · Полски медии: С-400 няма да може да порази нашите самолети поради... кривината на Земята · Бундесверът си поръча партида израелски ПТРК Spike-LR и ракети за тях · На този ден през 1952 г. бе изстреляна първата крилата ракета в света · Когато разкриването на престъпление се третира като престъпление · САМО ЗА МЪЖЕ : И САМО ЕДНА МИНУТА И ЕДНА СЕКУНДА ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Fri 22 Nov 2019, 04:34
All times are UTC + 2
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Мощен високооборотен ел. мотор - от къде?
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [2 Posts]  
Author Message
AleX93

PostPosted: Sat 28 May 2011, 12:40    Post subject:  Мощен високооборотен ел. мотор - от къде?
Subject description: съвет?

Здравейте, интересуват ме тези моторчетата на летящите самолетчета
Трябва ми нещо много мощно, високооборотно, с голяма тяга и дебит на въздуха.
Захранване на 12 - 14 волта - в кола и ще ми трябва да е на принципа - пуснат изключен, - през прекъсвач .. без някакви контролери..
Идеята ми е следната - и най-просто може да се опише чрез следната ситуация:
Палите огън, някъде навън, обаче нещо неможе да се запали хубаво и гори бавно, на път да изгасне... В същото време какво започвате да правите?! Разбирате че само със слагане на пръчки, или там слама, каквото и да е (гориво) няма да стане, и започвате "да го духате", и тогава какво става - хоп огъна се разпалва!..
Същото могат да пробват и пушачите - като си запалиш цигарата, и като духнеш отпред на "жарта" тя се "разпалва" и почва да свети по силно, и да гори по-бързо цигарата...?
Та да не искате да ми кажете, че в това време се образува някакво налягане на огъня, цигарата или каквото и да е ..?
Налягане се постига само със здрави, яки турбини задвижвани от изгорелите газове или така наречените суперчарджъри, задвижвани от ремъка на мотора.
Затова в случая просто искам да му осигуря по-голям дебит на мотора ( дебит е въздуха, който засмуква мотора примерно за 1 мин), в същото време поставена "духалката" да духа към мотора ( дебит е въздуха който ще премине през тая духалка в посока към мотора, за 1 мин ... )! Та, ако обема на един мотор е примерно 1.4 (моя) и на всеки един оборот, приемеме че целия цилиндър всуква въздух отвънка (което не е така, защото има и гориво вътре), така 1400 кубика 4 цилиндъра значи на цилиндър по 350 куб см въздух (което е по-малко, по горе споменах защо) излиза че за тези 6000 оборота ( при един оборот 2 цилидъра дърпат) ще прави 6000x0.0007=4.2 кубични метра въздух за 1 мин, защото са 6000 оборота в МИН., което е максималния дебит на моя мотор ..? при положение че в цилиндъра има само въздух ! а и прекъсвача е при 6500 оборота, и много редко да се кара при такива обороти...
Та ако тая духалка прави примерно 3 или 4.. нагоре куб. метра въздух за мин., ще осигурява дебит на мотора, какъвто той неможе да поеме, ( се 1 вместо 1 човек да духа огъня, което му е достатъчно да се разгори, то го духат трима примерно ..)
Да не се объркате сега, макар че дебита е по-горям налягане пак няма да има в мотора, то ще има ама ще е нищожно и няма смисъл да се нарича налягане.
друго немога да се сетя сега, надявам се да сте ме разбрали какво искам да направя
друг е въпроса че ефекта от спортните филтри го толко хвалят, а съм сигурен че ефекта от тази "духалка" ще е по-добър.

Така въпросното моторче трябва наистина да е високоборотно, нямам някакви съображения откъм шум и такива..
доколкото знам високооборотните мотори им ограничават работата до 5 - 10 мин
е значи на мен такова ми трябва, защото въпросното моторче монтирано преди филтъра, ще се опитам да го направя на прекъсвач, който да се контролира от жилото на дроселовата клапа - свързано с педала за гаста
и да го настроя така че примерно като си натиснал педала над 70% от максималното, тогава да се пуска "духалката" и определено няма за 5 - 10 мин педала на гаста да е над 70% щото е невъзможно, освен на магистрала ама пак е безбожно за колата. И предполагам като я натискам така на ръчка, ще е на малка предавка 2-ра, 3-та .. и то за някакви десетина секунди ... след което моторчето може да си почива .. и така дори 1 - 2 мин няма как да работи постоянно пуснат ( щом ще се пуска над 70% от гаста) така че точно такова форсирано ми трябва, няма да работи постоянно нямам съображения откъм живот .. защото няма да работи чак толко често .. някакви секунди през 5 мин примерно ..

Та може ли да ми дадете, някакъв линк, където да ги видя тези моторчета, идеи, съвети .. от къде да взема..? магазини в които се продават..?
трябва да премеря колко е отвора на дросела за да ви кажа точно размер ..
но мисля че беше около 55 - 63 мм, но и да е по-голямо има маркучи с различен диаметър от 2те страни .. така че ..
на вътшен вид си го представям нещо такова
http://www.aircraft-world.com/prod_datasheets/cdmotor-edf55.htm , само трябва да е ПРЕКАЛЕНО мощно .. пак казвам че няма да работи постоянно

Иначе има такива ел. турбинки които се продават заедно в комбинация със спортен филтър за кола специално, но те са слабички, някви имитации, и цените са им нереални, защото се водели и със спортен филтър и незнам поради какви съображения ..
трябва ми само това дето е горе на снимките, но много силно!, все пак ще работи за някакви секунди през някакви минутки..

Намерих един сайт:
http://rchobby-bg.com/index.php?main_page=index&cPath=30 викат им въздушни турбини, точно такова изглеждащо ми трябва, но да работи на принципа включен - на макс, изключен .. без някакви междинни степени, доколкото знам тези не могат да се пуснат така директно към акумулатора а трябва и накакъв контролер който идва на цена около стотина лв и всичко се обезмисля..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
ajcinema

PostPosted: Tue 09 Aug 2011, 14:09    Post subject:  

Има решение за 50 лева!

Взимаш първата попаднала ти прахосмукачка, слагаш й маркуча на дупето и си готов! Може да работи 2 часа без да й пука, прави дебит ... 1,4 мотор направо ще литне!
От буренце 5 литра може да му сложиш канелка и да си направиш горивен бустър. Щото нали се сещаш, че само с въздух не стаа... за кило кайма трябва кило манджа. Минимум!

Very Happy

Идиотщини, без тях не може и ден...

ICQ Number 
Page 1 of 1 [2 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0610s ][ Queries: 12 (0.0047s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker