Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 03 Юни 2020, 23:05
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
88-ми инженерен полк Кюстендил
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [3 Мнения]  
Автор Съобщение
Atanasov

МнениеПуснато на: Чет 16 Юни 2011, 12:17    Заглавие:  88-ми инженерен полк Кюстендил  

Здравейте!

Интересува ме информация за историята на поделението през годините. Ако някой е служил там или просто знае повече, нека пише.
Аз изкарах там 6 месеца, от октомври 1997 г. до 2 април 1998 г. Бях командир на отделение в учебния център за новобранци с 2 роти. Командир на полка беше полк. Панайотов, началник УЦ подп. Грънчарски. Командири на учебните роти бяха капитан Кирилов и ст. лейт. Чалъков. Полка разполагаше с всякакви инженерни машини, но нямам спомени да ги опиша. Имаше МТ-ЛБ минопоставачи, закачаше се оборудване, което разораваше земята и поставяше противотанковите мини доста бързичко. Дежурни влекачи бяха един камион и МТ-ЛБ, нямаше танков влекач. По мое време почти нямаше занятия за войниците в полка, тъй като бяха колкото за караул. Случи се обаче да има запасняци за няколко дни, та заради тях изкараха доста техника извън поделението на занятия. Традиция беше в поделението да се изпращат караулни групи от поделението в Сандански и от 9-та ТБр Горна баня.

Като отделно поделение в района имаше понтонен батальон (доколкото си спомням, се водеше към 55-та понтонна бригада Белене, по мое време се говореше за предислокацията му там). Плаващите транспортьори не помня дали бяха негови или на полка.

Малко актуални снимки:
КПП-1
Click to see if image is larger

Тук навремето метяхме шумата, ама сега няма кой... Laughing
Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Iliev

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2012, 15:43    Заглавие:  

Ами и аз служих там!!! През 98-ма , при Бинди, техн.рота Smile
Върнете се в началото
Iliev

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2012, 15:51    Заглавие:  

Понтонният батальон си беше отделна бойна единица, с всичко на всичко 13 бойци и командири..... силно кадриран, впоследствие го разформираха а личния състав бе прехвърлен в инженерния полк. От там имах едно аверче - ефр. Денчев...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [3 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0776s ][ Queries: 13 (0.0080s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker