Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Щатите натискат, но Индия иска да получи ядрена подводница от Русия · През 2018 г. руските ВКС са получили 126 самолета и вертолета · Тръмп изпрати писма до Вучич и Тачи във Белия дом · Първият сериен H160 изпълни първия си полет · П Р И В Е Т С Т В И Е НА КОМАНДИРА НА ВВС ГЕНЕРАЛ-МАЙОР ЦАНКО СТОЙКОВ · Специалисти за загадъчна находка в Зона 51 (ВИДЕО) ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 19 Дек 2018, 16:02
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Последен празник на 9ТБ
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [13 Мнения]  
Автор Съобщение
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Чет 23 Юни 2011, 17:00    Заглавие:  Последен празник на 9ТБ  

Утре, 24 Юни 2011 година - петък, 9ти бригаден щаб - София, приемник на традициите на 9 танкова бригада и Бронираната бригада, ще отбележи за последен път своя празник. Причината - разформирането на подразделението.

Всички са поканени на Паметника на танкистите, където в 12:00 ще бъдат положени венци от военнослужещи от 9ти бригаден щаб.

Click to see if image is larger

Моля уважаемият Преслав да "закове" темата най-горе.
Върнете се в началото
R@do

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 10:58    Заглавие:  

Аман от разруха. детсвото ми е минало там. Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Dimitar Stavrev
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 12:56    Заглавие:  

Днес на много скромно тържество бе отбелязана 70-та годишнина на Бронираната бригада и наследника й - 9 танкова бригада. На паметника на танкиста в ж.к. "Яворов" почетен взвод от военно формирование 34 340 (9-ти бригаден щаб), военнен оркестър и 6 (шест) приятели и съмишленици на поделението след които и о.р. полковник Велидолски, командвал поделението по преди месец, почетоха празника.
С кратко, но емоционално слово подполковник Ангел Владимиров, ИД командир на в.ф. 34 340 представи историята на поделението от създаването му на 24 юни 1941 до 2011 г. когато то ще бъде съкратено окончателно.

Лошото е, че голяма част от военнослужещите остават на улицата без работа, а в същото време в поделения в софийския гарнизон има обявени конкурси за нови кадрови военнослужещи. така вместо да се вземат готовите и подготвени бойци, някои от тях с мисии в Афганистан, МО ще похарчи доста пари за да обучи новите хора. И после се оплакваме, че няма пари.

Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 17:05    Заглавие:  

За да стане ясно: командирът на батальона, който говори днес, се казва Емил Манев. Има негови снимки в темата с почистването на паметника.
Върнете се в началото
kramer

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 19:21    Заглавие:  

Войниците добре са взели "за почест", въпреки че не са ранжирани по височина.
Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 20:08    Заглавие:  

Dimitar Stavrev написа:
...

Бай Ганьо написа:
...

Добре де, хубави снимки и опит за репортаж, ама къде е истината!
Това поне става в настоящето и искам обективност, хайде да е в миналото ще си кажа:-история, всеки я чете така както му изнася, но още от сега огледалото ни да е криво е направо безобразие.
Извинявам се ако тона ми се стори на някой твърде пиперлив, но много взеха да стават дребните камъчета (не само тук) и каруцата вече е на кантар.
Някой, ако се чуди къде са камъчетата да пита („сещам се поне за 3”, макар и да не от позицията „бе там - видя какво имаше и какво нямаше и си каза точната позиция”), мога да ги посоча.
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 20:14    Заглавие:  

Г-н Одрински,
никога не съм си позволявал да давам персонални оценки за качествата на хора с които работя в тяхно отсъствие, няма да го направя и сега въпреки че наскоро имаше изключително удобен повод да го направя, при това не със заяждане, а с конкретни факти. С това приключвам личните отношения.
По въпроса за неточностите:
1. не всички сме служили в танковите войски и не знаем наизуст историята, затова слушаме каво казват тези които знаят. На записа от тържеството днес ясно е записано "На 25 юни 1941 г. е издадена запомед №1 на Бронирания полк на командира на бронирания полк подполковик Генов за формирането му на основание служебно писмо №7071 на Щаба на войската от 24 юни 1941 г. Съгласно тази заповед за първи път в нашата войска се създава бронирано поделение като самостоятелна бойна единица". За да има командир на брониран полк е ясно, че той трябва да съществува.
2. По отношение на името - грешката е моя, подведе ме прочетената поздравителна телеграма от командира на бр. генерал Петър Петров 2-ра Тунджанска бригада адресирана "до подп. Ангел Владимиров, ЗА командир на военно формировани 34 340", за което поднасям личните си извинения на подп. Емил Манев.
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 20:36    Заглавие:  

Всичко е готово.

Говори подп. Манев.

Знамето.

Приемственост: предишният командир на 9ти бригаден щаб и сегашният, последен командир на батальона, базиран в Горна Баня.

Венците

Полагане на венците пред паметните плочи. УАЗката в дъното е на ротата за психологически операции, която осигуряваше озвучаването на събитието.
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 21:25    Заглавие:  

Колко е остарял Велидолски...

Не знаех нищо за събитието, иначе можеше да се получи прекрасен и поучителен репортаж-история в моята телевизия. Случаят плаче за такъв. Но мога да работя за това да направим разширен репортаж за 9-та в "Темата на Нова". Ако има интерес за това - пишете ми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
seka4a

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 21:38    Заглавие:  

Работата в 9брт. приключи още когато преместиха танковете в Сливен,това са някакви остатъци от наши хора които стояха там ей така да останат места за нашите хора щаб без бойни части...това го няма никъде
Върнете се в началото
Alexxx

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 22:02    Заглавие:  

Аз пък си спомням как по бул. Петко Напетов всяка седмица минаваха "танковете" по няколко пъти Smile Даже от време на време изпадаше някое железо и после му се чудехме какво е. Е, децата ми няма да го видят това Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Dimitar Stavrev
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни 2011, 22:50    Заглавие:  

Г-н Одрински,
никой няма намерение да манипулира никого, убедем съм че 95% от хората във форума не биха мигли да се манипулират. Лентата е в добро сътояние, горния цитат по отношение на датите е пресъздаден абсолютно точно, ето и продължението, можете да го сравните, щом разполагате с листа, при желание можем да го изслушаме заедно.
"... Не случайно казваме, че това е основоначалника на бронетанковите войски в България. То е подчинено на началника на Щаба на войската и се помещава в казармата на Първи конен полк в София. Личният състав е 392 души с бойни машини "Ансалдо-ФИАТ" 14 броя, "Викерс-Армстронг" 8 броя и "Шкода" 36 броя. На 14 септември 1941 г. в маневрения район при село Крумово цар Борис III връчва бойното знаме на броневаците. За знаменосец е определен федфебел Симо Иванчев Атанасов, участник в боевете при Одрин, Булаир, Криволак, Добрич и Черна вода. От тогава е и девизът на бригадата - "Побеждаваме или загиваме". По силата на министерска заповед №375 от 1943 г. Бронираният полк се развръща в Бронирана бригада. Основна ударна сила на бригадата е Бронирания полк който се състои от 3 дружини (1 дружина е 1 батальон). Личният състав е 1577 души, разполага с 92 броя средни танкове "Майбах" Т4, 48 леки танкове "Шкода" и "Прага". Между прочем ето тази постамент тука точно изобразява в основни линии танка "Майбах". През есента на 44-та година Бронираната бригада се включва във войната с Хитлериска Германия. Тя е в състава на 2-ра армия действаща в Софийско-Нишкото направление. На 14.10.44 г. Бронираната бригада разгромява части от елитната 7-ма СС дивизия "Принц Ойген". Бойният път на броневаците продължава през цялата територия на Южна Сърбия и достига до град Косовска Митровица. Във Втората фаза на войната бригадата участва с 1 дружина. След приключването на Световния конфликт бригадата е разформирована и в последствие нейни подразделения стават основа за формирането на нови бронирани части и съединения. ....."

Добрата идея на pgp000 събитието да бъде разгласено максимално и повече хора да научат за него не знам защо се използва са уреждане на някакви сметки по които както добре знаете не съм страна и не мога да повлияя повече от направено досега за тяхното развитие в благоприятна за Вас посока. Не търсете врагове там където ги няма. Приемам че нещата дотук са плод на горещото време в последните дни.
Още веднъж си извинявам на хората във форума за тези "дискусии", твърдо смятам че мястото не им е тук, затова повече няма да вземам отношение към тази тема. Всеки може да изказва мнения, стага това да става в рамките на възпитания тон без заяждания и безпочвени нападки. За тях си има преса с определен цвят.
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 11 Ное 2013, 10:05    Заглавие:  

Генeрал Семерджиев: Отказах да вдигна танковата бригада в София на 10 ноември
Призовах Добри Джуров: "Нека сега не правим това, много ви моля", а той ми затвори телефона

"Аз бях на пленума на ЦК на 10 ноември 1989 г. Когато отидох, не знаех, че предстои смяна на партийното и държавното ръководство. От армията участва само Добри Джуров, но като член на Политбюро, а не като министър на отбраната. Питали са ме дали войската не е предприемала мерки, които да парират опити от страна на привържениците на Тодор Живков да се спре промяната и да запази статуквото. Такива мерки армията не е вземала", разказва пред "Преса" о. з. генерал-полковник Атанас Семерджиев, който по това време е началник на Генералния щаб на Българската народна армия.
На 28 декември 1989 г. станах министър на вътрешните работи в правителството на Георги Атанасов. Като такъв станах и в първото правителство на Андрей Луканов. Това бяха може би най-бурните и драматични години, с които започна преходът на страната. Спомням си митинга на 14 декември 1989 г. на опозицията с искане да отпадне чл. 1 на Конституцията за ръководна роля на БКП. Тогава бяха издигнати лозунги "БКП на съд", "Мафия" и т. н. Площадът пред Народното събрание бе пълен. Напрежението бе много голямо. Дори вътре в сградата се чуваха заканите и заклинанията. Тъй като отвън емоциите ескалираха , напуснах Народното събрание и отидох в Министерство на отбраната. Бях вече в Генералния щаб и Добри Джуров два пъти ми звъня по телефона. По това време той беше в сградата на парламента и ми нареди да приведа танковата бригада в повишена готовност. Докато говорихме, чувах в слушалката как си разменяше реплики с други хора. Той ми заповяда да направя това. Искам изрично да отбележа -в повишена, а не в бойна готовност, защото разликата е голяма и се правят спекулации", разказва ген. Семерджиев.

"Ние и друг път сме привеждали войските, не само танковата бригада, в такава готовност. Обикновено преди Нова година винаги се повишава бойната готовност на много части в страната. Така че да изпълня командата на Добри Джуров , не означаваше, че танкистите от Горна баня незабавно ще тръгнат към пл. "Народно събрание". Аз възразих на Джуров, че не трябва да правим такива стъпки. Думите ми бяха следните: "Другарю министър, нека не предприемаме това действие." По време на Априлския пленум през 1956 г. командир на Първа дивизия в София е бил ген. Карастоянов. Тогавашният министър - армейски генерал Петър Панчевски, му заповядал на приведе дивизията в готовност. Дали това е било по нареждане на Вълко Червенков, не знам, но са възникнали доста политически усложнения. Припомних случая на Джуров с Априлския пленум. Обясних, че сега обстановката ще е още по-сложна. А и самото привеждане на танковата бригада в повишена готовност не е толкова лесно. Трябва да се задейства целият апарат за оповестяване на офицерите и сержантите по домовете им. Трябва да се извести и постоянния състав на бригадата и екипажите да заемат местата си в танковете. А става дума за почти 3000 души. А това не може да се скрие. Призовах Добри Джуров по телефона: "Нека сега не правим това, много ви моля", а той ми затвори слушалката.

Вероятно първия път министър Джуров ми се е обадил, преди Петър Младенов да излезе пред тълпата на площада. Аз дори в Генералния щаб чувах крясъците. Някои твърдят, че имало около 15 000 души, според други източници са били над 40 000. Джуров ми се обади втори път. Мисля, че това е станало, след като заедно с Младенов, Станко Тодоров, Григор Стоичков, Светлин Русев, Нешка Робева и още няколко души са излезли от парламента, за да се опитат да водят диалог отвън с хората. Посрещнали са ги враждебно, не позволили на Младенов да говори. Ако някой не е бил пряк свидетел на хаоса, напрежението и истерията в онази късна вечер, умело дирижирани от заинтересовани наши и чужди "режисьори", трудно би могъл да си представи ставащото. Пред официалния вход на Народно събрание е имало патрулна полицейска кола. Младенов взел микрофона, за да призове хората към разум и въздържане от агресия, но грубо бил освиркан. Той не е очаквал това. Когато вече се е връщал в парламента през централния вход, някой му подхвърлил, както после той сам споменаваше:"Да дойдат танковете." По-късно очакваха от мен , като министър на вътрешните работи, да докажа, че Петър Младенов не е изрекъл тези думи. Но това се оказа невъзможно. Бях обвинен, че съм го предал. Но на пленума на ЦК Светлин Русев обяви: "Ние в кулоарите споменавахме, говореше се за това, но да не опровергаваме, защото е деликатна работа." Значи е говорено, не е измислица. След време Петър Младенов призна, че е имало такъв разговор. Той твърди, че когато се е връщал от площада, пред главния входа на парламента някой отстрани му подхвърлил фразата "да дойде танковата бригада". А той отвърнал с въпрос: "Танковете да дойдат ли?"

Та когато Джуров ми позвъни втори път с нареждането: "Семерджиев разбираш ли, че обстановката е много сериозна. Давай команда за привеждане на бригадата в повишена готовност", аз отново му възразих и той пак тръшна телефонната слушалка. Тази вечер в кабинета ми в Генералния щаб присъстваха ген. Михо Братованов, началник на оперативното управление, и полковник Василев, началник на отдел в управлението. Те станаха свидетели на моя отказ на министъра. След години в нови интервюта Петър Младенов не отричаше, че е ставало дума за танковете. /БЛИЦ
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [13 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0771s ][ Queries: 12 (0.0048s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker