Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Русия не планирала разполагане на нови ракети, стига САЩ да не го правят · "Ислямска държава" пое отговорността за извършения в Кабул атентат · Дронове на йеменските хути запалиха саудитски газов завод · Откриха втори труп край Негован · 65 г. от създаването на 8-и дивизион подводни лодки и възстановяването на подводното плаване в България - тъжен помен (ГОЛЯМА ВОЕННОМОРСКА ГАЛЕРИЯ) · Масово убийство потресе Румъния ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 18 Авг 2019, 15:18
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Питанка за мащаби
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [1 Мнение]  
Автор Съобщение
vasilvalchev

МнениеПуснато на: Сря 14 Сеп 2011, 11:14    Заглавие:  Питанка за мащаби  

Здравейте,

Абсолютно начинаещ съм в авиомоделизма, но самата авиация от край време ме влече. Заел съм се да си кроя моделчета, като съм започнал от най-простото, но все пак моделите на действащи самолети определено са съблазнителни.

Та дойдохме и на проблема - мащабите. Стандартните моделни мащаби доколкото съм забелязал са 1:32/48/78 и подобни, което обаче не ми е много от помощ с реалното оразмеряване, защото си нямам ни най-малка идея дори за относителния размер на самолетите при тези мащаби (вероятно защото немога да намеря реалните им размери за да изчисля). Ако някой изяви желание да обясни малко ще съм много благодарен. Примерите биха били от голяма полза.

П.П.: Ако темата не е за тук, моля да бъде преместена където и е мястото. Извинявам се предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [1 Мнение]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0600s ][ Queries: 12 (0.0036s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker