Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Wed 20 Jan 2021, 05:18
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Катуница...накъде отива България?
Moderators: конструктор
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 2 of 12 [174 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 10, 11, 12 Next
Author Message
yuri_ninov

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 05:38    Post subject: за Катуница
Subject description: същото

Г-н ,Панчалиев , лошото е ,че почти във всяко населено място в Б-я ,,дреме ,, по една потенциална Катуница !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
bgsoldier

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 05:46    Post subject:  

Всичко е нормално. Родната полиция ще бие хлапетата и феновете, боко и ко ще лапнат 200-300 000 ромски гласа, циганите още повече ще си повярват и както каза снощи по канал3 един от лидерите им: "ами ако ние тръгнем надолу, какво става с Красна поляна, хиляди сме готови". Само дето боко и ко не си прваят сметката, че загубиха българите. Макар, че не съм далеч от идеята, че баш на тях не им пука за българите. Единственото решение = циганска автономия/държава-дебели и високи граници и да се избиват вътре сами. Това идва от Словакия като предложение.
Back to top
Momchil Spasov

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 07:40    Post subject:  

bgsoldier, проблемът е, че е недопустимо това да се случи на територията на България. Едва ли има и държава, която да позволи такова нещо без чужда военна намеса. За съжаление е факт, че ако "ромите" се вдигнат на бунт ще има много жертви. И заради неадекватните действия на полицията (по-точно заповедите, които получават), и заради липсата на готовност в 99% от българите да се защитават. Единственото решение в случая е адекватна реакция и на 3те власти + медийте. Тук обаче навлизаме в утопия...Тъжно ми е, че това се случва в България. Още по-тъжно ми е, че семейството ми ме е възпитало да обичам родината и нищо не е способно да ме накара да живея другаде. А май се оказва, че това е единственият избор за младите...
Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 12:12    Post subject:  

Протестите днес и утре...

Quote:
Това е за 27-ти и 28-ми септември! :
СТАРА ЗАГОРА 19:00 - ПРЕД ОБЩИНАТА!
ВРАЦА- 19.00 ПЛОЩАД "БОТЕВ"
БУРГАС 19:00 Паметник "Альоша"
ПЛОВДИВ 19:00 - пл. Съединение
... СОФИЯ 19:00 - Събиране пред НДК и после нахлуване ВЪВ парламента!
ВАРНА 19:00 - Катедрален Храм-Паметник "Свето Успение Богородично"
РУСЕ 19:00 - пл.Свобода, пред общината
ПЛЕВЕН 19:00 - до Часовника
В.Търново - 18.00ч. пред общината!
Ловеч - 19:00 пред СОУ"Климент Охридски"!
Шумен - на входа на градската градина - 19:00
Добрич-пред мола (пл.Свобода) 19:00 Перник - 19.00ч.
Перник - 19.00 - Минна дирекция
Монтана - 19.00 - Паметник В.Левски
Димитровград - 19.00 - Пред общината
Ямбол (ПРЕД ОБЩИНАТА)19.00
Казанлък - парк Розариум19:00
Разград 19.00ч - ХРАМ ПАМЕТНИКА НА РУСКИТЕ ОСВОБОДИТЕЛИ
Силистра - 19.00ч. пред 31-ви полк.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
Preslav
[Admin]

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 13:05    Post subject:  

Шофьорът от Катуница: Не усетих удар и не познавам Цар Киро

Съжалявам за това младо момче и за себе си съжалявам, заяви днес пред Пловдивския окръжен съд задържаният за убийството на 19-годишния Ангел Петров от Катуница – Симеон Йосифов.
Магистратите гледат мярката му за неотклонение, след като прокуратурата повдигна обвинение в умишлено убийство, предаде "Фокус". Йосифов влезе в съдебната зала окован, като остана така и по време на заседанието, съобщи радио Пловдив.
55-годишният мъж, който е бил зад волана на микробуса, прегазил младежа, твърди, че никога не е ходил преди инцидента в Катуница. „Киро, тоя дето му казват Цар Киро, аз не го познавам”, каза шофьорът.
По думите на Йосифов в деня на катастрофата се е върнал от Гърция, откъдето взимал стока за дребна търговия и приятели от Столипиново го помолили да ги закара на помен в село Катуница.
„Никога не съм ходил там”, каза той. След влизане в селото станал скандал между млади момчета от Катуница и хората на Кирил Рашков. Пътуващите в микробуса на 55-годишния Йосифов станали свидетели на скандала и избягали. След това той закарал пътуващите пред къщата на Рашков.
По думите му той не е усетил, че е блъснал човек.
Преди дни обаче бащата на убития Ангел - Атанас Петров, разказа за трагедията и заяви, че шофьорът на буса нарочно е прегазил сина му.
”Онзи, като ни видя, се засили чак от другия край на пътя, мина през затревения остров и закова пред нас. Синът ми се изправи пред него и вика: "Спри се, бе, къде отиваш?" А оня запали буса и го бутна, а после бавничко, бавничко мина върху него. Аз видях, че ще го смачка и се развиках, тропах по кабината: “Спри се, бе, спри се, бе, спри се, мачкаш ми дететооо!?”. Онзи го прекара под буса и го влачи 20 метра. Изтичах, прегърнах го: "Стани, тате, стани, тате! А той примря".
Адвокатът на Йосифов - Стефан Левашки, поиска по-лека мярка за неотклонение, като заяви, че клиентът му е помислил, че е блъснал куче,
защото по буса е имало косми (прегазеният Ангел е разхождал кучето си, когато е бил ударен от буса - бел.ред), съобщи "Фокус". Левашки поиска по-лека мярка за шофьора, дори оставане в следствения арест, въпреки че по думите му там той е тормозен от други задържани. По думите на адвоката ще бъдат поискани различен вид експертизи, защото само така може да се докаже дали Симеон Йосифов е действал умишлено.
Очаква се съдът да обяви решението си в близките часове.
Back to top
Momchil Spasov

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 13:07    Post subject:  

Preslav wrote:

Quote:
ВАРНА 19:00 - Катедрален Храм-Паметник "Свето Успение Богородично"
РУСЕ 19:00 - пл.Свобода, пред общината
ПЛЕВЕН 19:00 - до Часовника
В.Търново - 18.00ч. пред общината!
Ловеч - 19:00 пред СОУ"Климент Охридски"!
Шумен - на входа на градската градина - 19:00
Добрич-пред мола (пл.Свобода) 19:00 Перник - 19.00ч.
Перник - 19.00 - Минна дирекция
Монтана - 19.00 - Паметник В.Левски
Димитровград - 19.00 - Пред общината
Ямбол (ПРЕД ОБЩИНАТА)19.00
Казанлък - парк Розариум19:00
Разград 19.00ч - ХРАМ ПАМЕТНИКА НА РУСКИТЕ ОСВОБОДИТЕЛИ
Силистра - 19.00ч. пред 31-ви полк.

Нахлуването в парламента ще е възможно най-голямата простотия...Така ще се даде повод да се даде заповед за биене надед от Жандармерията. Което е леко казано безсмислено....
Back to top
seka4a

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 13:11    Post subject:    

http://www.vbox7.com/play:7cd5ae03
Back to top
Yahiko

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 16:51    Post subject:  

На управляващите в държавата им пука дали ще мрат цигани толкова, колкото им пука дали ще мрат българи. Сега всичко казват "ГЕРБ", но истината е, че всички правителства след 10-ти до сега са действали по един и същи начин. И това не е случайно. Колкото по-неграмотни, бедни и неинтегрирани са циганите - толкова по-добре за тях. Първо, защото лесно ги манипулират. Второ, отвън влизат адски много пари за интегрирането им, но не стигат до тях. Не случайно Цветелин Кънчев беше помилван от Марин и сложен на кранчето. Сами виждате, колко лесно се отклонява вниманието на хората, чрез циганите. Сега, очевидно, че проблемът Кирил Рашков да се държи като местен бей е това, че получава политически протекции, но нещата избиха на расова основа и всички подгониха циганите, а политиците гледат сеир. Когато полицаите хванат някой я заподозрян циганин го спукват от бой. Да, ама гладът е по-силен от всеки бой. От това само още повече озверяват. А затоврът не ги плаши. Баща ми работи в затвор и му казват: "радваме се като сме тука, щото хем топло зимата, хем всеки ден ядеме, иначе я намериме нещо, я не". А там дневната дажба храна е за 1,24 лв. Някой вероятно помнят, че едно време ги караха да спазват законите, но ги караха и насила да работят, пак имаха нещо. Сега, протекции от правителството и партиите, парламентът им гласува закони, да ги облагодетелства, социална политика, която да ги накара да си мислят, че имат право да взимат без да дават. Ама то кучето скача според тоягата. Явно е, че те са тъпи животни (с изключения) и трябва да се действа подходящо с тях. Но те не са проблемът, те са следствието. Проблемът е на жълтите павета. Някой сега ще каже, еми ще гласуваме за други. Да, ама не. Гласуването е формално, сменят се марионетките на едни и същи хора в сянка. Кой ги контролира тях? Никой. В други т.нар. демокрации хората си упражняват тоя контрол, ако трябва с масови, наистина масови протести, ако трябва и с размирици и тям рядко някой политик смее да е нагъл като тукашните. А тук какво става? На протеста с/у безаконието на циганите идват 1000 човека, на митинг на БСП - 10000 отишли да пляскат. 1000 човека, при над 2 млн. в София. Време е всеки да разбере, че без да си поеме личната отговорност, няма нищо да му падне от небето и никой няма да му подари права. IMHO.
Back to top
View user's profile Send private message 
Yahiko

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 17:03    Post subject:  

Momchil Spasov wrote:
Preslav wrote:

Quote:
...

Нахлуването в парламента ще е възможно най-голямата простотия...Така ще се даде повод да се даде заповед за биене надед от Жандармерията. Което е леко казано безсмислено....

Е, те жандармеристите не са безкрайно много (и безкрайно деградирали, въпреки слуховете Very Happy )

Протестиращите ще се разделят на 2 групи от по 10 хиляди - една ще обгради парламента, другата Министерски съвет и готово. Когато са принудени да използват тунелите отдолу като мишки, тогава може и да спрат да се мислят за недосегаеми Wink

Не, сериозно. Някаква по-добра идея можеш ли да предложиш? Просто питам Rolling Eyes
Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 18:12    Post subject:  

Как така се арестуват подозрителни лица без нищо да са направили? И по какво си личи, че някой е подозрителен? Намирисва ми на полицейска държава...

Засилено полицейско присъствие има в целия център на София
27 септември 2011 | 19:09 / Агенция "Фокус" / Полиция
София. Всички входове към Националния дворец на културата и площада около него се контролират от полиция и жандармерия, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Служителите на полицията проверяват лични документи на прииждащите граждани за тазвечершния протест. Пред НДК има около двеста души, които имат намерение да се включат в протестно шествие заради събитията в Катуница. Сред тях има много тийнейджъри, някои употребяват алкохол. Има малка група с външен вид на неонацисти. Повечето протестиращи на протеста са развели националния флаг. В цялата централна градска част на София полицейското присъствие е много засилено.

Започна шествието на младежите във Варна

27 септември 2011 | 19:10 | Агенция "Фокус"
Начало / Полиция
Варна. Започна шествието на младежите във Варна, предаде репортер на Радио „Фокус”-Варна. То се провежда по централните улици на града. По пътя си младежите призовават минувачите да се включат към шествието. Те пеят химна на Република България и скандират антиромски възгласи. Около тях не се забелязва полицейско присъствие. Плътен кордон от жандармеристи е блокирал подстъпите към градинката около Катедралата във Варна. Униформените пропускат избирателно и изискват документите на преминаващите. Подозрителните лица се арестуват. В центъра на Варна има засилено полицейско присъствие и много полицейски автомобили.
Back to top
T-72
[Admin]

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 18:17    Post subject:  

Всяко чудо за три дни!
Лека им пръст за момчетата!
Тез протести към съвсем друг адресат требе да са на сочени.Ама на нас Българите все друг ни е виновен!

ICQ Number 
Preslav
[Admin]

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 20:34    Post subject:  

Варненската полиция разгони със сила протестиращите в подкрепа на жителите на пловдивското село Катуница
27 септември 2011 | 21:15 / Агенция "Фокус" / Полиция
Варна. Варненската полиция разгони със сила протестиращите в подкрепа на жителите на пловдивското село Катуница, предаде репортер на Радио „Фокус”-Варна. След като с мегафон полицаите се опитаха да преговарят с протестиращите и те отказаха да се разотидат по мирен начин, Жандармерията предприе крайни мерки и под дъжд от бомбички и камъни разгони около 1000 души, които бяха блокирани в района на бул. "Христо Ботев” в града. Десетки младежи бяха арестувани. По-голяма част от протестиращите на групи от по 5-10 души се разпръснаха по околните улички. Жандармерията продължи да преследва групите с цел да ги разпръсне и да ги отклони в други части на града.
Back to top
калло

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 20:45    Post subject:  

Проблемът на полицията у нас е, че твърде малко бие лумпените.
Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 21:09    Post subject:  

Само дето бият не само лумпени...

Арестуваният репортер на Дарик Варна бит от полицията, по-късно освободен

Полицията във Варна арестува за кратко журналист на Дарик по време на протестите в подкрепа на жителите на Катуница. Калин Руменов се движел с един от лъчовете на протестиращите в морската столица, когато полицията го задържала. Очакваше се той да бъде отведен в Първо РУП, но след изясняване на обстоятелствата на място той беше освободен.

Репортер на вестник „Народно дело” се свързал с главния редактор на Дарик Варна, за да съобщи за задържането на журналиста. След разговор с полицаите, които пазели Калин, след около 20 минути той беше освободен.

Калин Руменов разказа:
„Бях в района на Козирката, когато видях сблъсък на няколко души на около 20 метра от мен. Затичах се натам, за да видя какво става, размахвайки журналистическата си карта. Без да се усетя, бях повален с три удара на палка. Успях да кажа на двамата полицаи, които ме държаха, че съм журналист, и им показах документа си. „А, журналист, добре...”, каза единият и отслаби хватката си. Вече изправен, ги попитах за техните имена. Отговорът беше: „Щом питаш за имена...” и ми сложиха белезници”.

Още с началото на протеста във Варна тази вечер се стигна до сблъсъци между протестиращите и жандармерията. Протестиращите, които вече са около 1000 души, замерят органите на реда с камъни и бирени бутилки.

Сред множеството пристигна лично и зам.-шефът на ОДП-Варна Димитър Димитров, който призова присъстващите да се разотидат. След като възгласите не стихнаха, Димитров даде пет минути срок, като се закани, че след изтичане на времето ще започнат полицейските действия. Това не уплаши тълпата и арестите започнаха.

Междувременно Община Варна издаде заповед, с която забранява „провеждането на незаконни мероприятия”, съобщиха от полицията в града. Разпоредбата е свързана с протестно шествие, състояло се на 26 септември, при което се стигна да нарушаване на обществения ред. Заповедта е подписана от и.д. кмет Коста Базитов. Според нея полицията не трябва да допусне събиране на хора на обществени места, както и нарушаване на обществения ред.
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Tue 27 Sep 2011, 21:25    Post subject:  

Cool Cool Cool
Цар Киро пак измами всички и много майсторски подмени шофьора, който смаза Ангел, с друг човек в Турция", каза вчера от болничната стая в Университетска болница "Св. Георги" Петър Георгиев от Катуница, пише "24 часа", цитиран от Марица.

Той е един от 5-имата пострадали в нощта, когато загина 19-годишният Ангел Петров. Според лекари неговото състояние е най-тежко - има луксация на тазобедрена става. Поставена му е екстензия и ще лежи в клиниката по ортопедия 20-ина дни.

Петима приятели от селото, дошли на свиждане, са категорични, че заловеният 55-годишен Симеон Йосифов е различен от убиеца. "Иначе защо да ходи до Турция, а после да се връща, за да влезе в затвора", обяснява Петър.

Логиката е ясна: Киро го е пратил там, върнал е друго лице, което не знае нищо и няма как да го издъни при полицейските разпити.

За Петър и приятелите му убийството на Ангел е добре планирано. Ето и доказателството: 3 дни преди инцидента Рашков е застраховал имотите си, поизпразнил е къщите от ценни неща, затова оставиха протестиращите да вилнеят и да палят необезпокоявано, разсъждават младежите.

"Чувствам се много добре за човек, ударен от 2 коли - първо от белия бус, а после и от мерцедеса с британска регистрация", каза Георгиев. Той си спомня, че групата недоволни се струпала пред палатите на Рашкови между 21,30-22 ч. Тогава ненадейно от единия край на улицата тръгнали двете коли.

"Първи вървеше мерцедесът. Като наближи хората, шофьорът се стресна и намали. И белият бус го изпревари. Той ме удари първи. След това тълпата се разпръсна, но потегли и лимузината, която ме халоса", казва момчето, което е XII клас в СОУ "Симеон Велики".

Освен травмата на крака сериозно е охлузено и лицето му. "Няма да ми правят пластична операция, докторите ми дадоха мехлеми и казаха, че ще мине", добави Петър. Раните по лицето станали повод за закачки - преди ден приятели от Катуница му донесли книгата "Терминатор", защото прилича на него във физиономията. "Прави са, нали", усмихва се момчето и слага корицата до лицето си.

"Ще има временно стихване, за да си тръгнат полицаи и жандармерия. Катуница няма да се успокои, докато Киро не се изсели с цялата си фамилия", казват от компанията му.

Back to top
Page 2 of 12 [174 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 10, 11, 12 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0947s ][ Queries: 12 (0.0076s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker