Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Пентагонът потвърди смъртта на сина на Осама бин Ладен · Иран мисли да освободи танкера "Стена Имперо" · Две турски военни колони са пресекли границата и са се отправили към Идлиб · Зловещи подробности за мъжа, убит в леглото до любовницата си · Борис Джонсън ще е една от звездите на предстоящата среща на Г-7 · Зеленски зове Канада да не допуска Русия обратно в Г-8 ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 23 Авг 2019, 04:16
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
7 МСД - Ямбол - под. 24200
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 3 [45 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3
Автор Съобщение
rty45

Местожителство: Карнобат.

МнениеПуснато на: Чет 24 Ное 2011, 20:04    Заглавие:  

Боцман написа:

По това време ротата, в доста ограничен състав, е вече в състава на 15 пЕРБ и се води като негова "изнесена група".

Възможно е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
CaptMick

МнениеПуснато на: Пет 25 Ное 2011, 13:13    Заглавие:  

Служих в 24 200-К през периода 1989 - 1991 г. Някъде от края на лятото на 90-та станах свръзка на полк. Ганчо Денев и така до края. В тоя дух, познайвам доста нещица от кухнята на 7-ма дивизия през него време Very Happy
Върнете се в началото
pepipv

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Съб 26 Ное 2011, 12:45    Заглавие:  

rty45 написа:
pepipv написа:
нещо пропускаме 7 РВБ или под.28890

Какво е това?
първо моля за грешката допусната-под. 28280 еремонтно -въстановителният батальон на 7МСД.
Върнете се в началото
dsuzunov

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб 26 Ное 2011, 14:55    Заглавие:  

pepipv написа:
rty45 написа:
pepipv написа:

Какво е това?
първо моля за грешката допусната-под. 28280 еремонтно -въстановителният батальон на 7МСД.

Говориш за "Дивизионната работилница", която беше източно от 82 МСП.
Върнете се в началото
pepipv

МнениеПуснато на: Съб 26 Ное 2011, 18:23    Заглавие:  

dsuzunov написа:
pepipv написа:
rty45 написа:
pepipv написа:

Какво е това?

Говориш за "Дивизионната работилница", която беше източно от 82 МСП.
да,пропуснахме я досега.
Върнете се в началото
den_zuk

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2012, 05:47    Заглавие:  

В боляровския батальон бяха най-добрите стрелци в цялата 3-та армия, всички стреляха flawless с тея автомати, бил съм на техни стрелби на Казларица, никой не стреляше под "добър", никой не отиваше с машина на стрелби, всички - на бегом. Който не улучи бягаше с един бордюр 20х50х10 до една рекичка за време, ако не се включи - бяга докато се включи Smile).
Ние от КАБ-Ружица бяхме като на пионерски лагер в сравнение с тях, ама пак успяхме да запалим два пъти стрелбището до Шарковския. И като дойдоха момчетата със СПГ-то един слънчев ден и разказаха играта на всичко Smile)
Нашия батареен в Ружица - Черепа, стреляше като Весела Лечева и той, ама с танк.
Върнете се в началото
CaptMick

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2012, 14:33    Заглавие:  

Кога точно удариха балтията на 24 200? В смисъл, от кога е пущинак? След като се уволних през 91-ва ходих няколко пъти до щаба през следващите 3-4 години, така че до към 94-та си съществуваше всичко в стария вид. Просто ми е любопитно, хваща ме носталгията, толкова спомени имам от там. По мое време служиха подп. Георгиев /вечна му памет/ като ЗК, полк. Рашков-НРАВ, майор/подп. Ненчев - ЗКПЧ, който живееше в Сливен, майор/подп. Минчев- ЗКТЧ, майор/подп. Веселинов - старши оператор, за когото ми се ще да науча нещо повече - много си тача, а нямам никва информация за него. Знам, че го преместиха на друга служба и мястото му като оператор зае подп. Маринов, командир на 82 МСП. Въобще, моля всеки който има информация за тези хора, както и храбрата дружинка от 24200-К - ст. л-т Какъров, с-на Андонов, с-на Динев, с-на Узунов, с-на Тодоров и сие нека сподели!
Върнете се в началото
pepipv

МнениеПуснато на: Чет 28 Фев 2013, 14:52    Заглавие:  

CaptMick написа:
Кога точно удариха балтията на 24 200? В смисъл, от кога е пущинак? След като се уволних през 91-ва ходих няколко пъти до щаба през следващите 3-4 години, така че до към 94-та си съществуваше всичко в стария вид. Просто ми е любопитно, хваща ме носталгията, толкова спомени имам от там. По мое време служиха подп. Георгиев /вечна му памет/ като ЗК, полк. Рашков-НРАВ, майор/подп. Ненчев - ЗКПЧ, който живееше в Сливен, майор/подп. Минчев- ЗКТЧ, майор/подп. Веселинов - старши оператор, за когото ми се ще да науча нещо повече - много си тача, а нямам никва информация за него. Знам, че го преместиха на друга служба и мястото му като оператор зае подп. Маринов, командир на 82 МСП. Въобще, моля всеки който има информация за тези хора, както и храбрата дружинка от 24200-К - ст. л-т Какъров, с-на Андонов, с-на Динев, с-на Узунов, с-на Тодоров и сие нека сподели!

рашков се пенсионира като командир на свързочният полк в пловдив през 2008г,полковник минчев е пенсионер(днес го видях).какъров завърши кариерата си в 82 МСП като командир на рота.полковник веселинов се пенсионира през 2002 г и чувам че бил шеф на охраната в магазин.а прекрасният Човек Маринов(невероятен човек и командир)-имал магазин в айтос.
Върнете се в началото
CaptMick

МнениеПуснато на: Вто 05 Мар 2013, 12:06    Заглавие:  

Еееххх, споделям мнението ти за Маринов! Наско си е останал ротен командир до края, той и нямаше големи амбиции... Не съм ходил към Ямбол от 94-та, ще ми се да срещна някои от тях отново, но виж - до Айтос мога да прескоча!
Върнете се в началото
piston

МнениеПуснато на: Сря 27 Мар 2013, 22:45    Заглавие:  

tilovak_79 написа:
ПОДЕЛЕНИЯ В СЪСТАВА НА СЛАВНАТА 7 МСД- ЯМБОЛ

7-а МОТОСТРЕЛКОВА ДИВИЗИЯ /МСД/ – Ямбол / под. 24200 / Щаб на дивизията
o 12 МСП – Елхово / под. 24260 /
o 82 МСП – Ямбол / под. 22290 /
o 53 МСП – Грудово / под. 22210 /
o 1 МСБ – Болярово / под. 18930 / изнесен на 53 МСП – Грудово, самостоятелен и изпълняващ задачи, като преден отряд
o 42 ТП - Ямбол / под. 26460 / някъде към 92 година стана мотострелкови
o 20 АП - Ямбол / под.38210 /
o РЕАКТИВЕН ДИВИЗИОН - Ямбол - по-късно е вкл. в състава на 20 АП
o 50-и ЗЕНИТНО РАКЕТЕН ПОЛК - Бояново / под. 38220 /
o РАЗУЗНАВАТЕЛЕН БАТАЛЬОН - Елхово / под. 34290 /
o 7-и ОТДЕЛЕН РАКЕТЕН ДИВИЗИОН - Бояново / под. 36230 /
o 7-и ПРОТИВОТАНКОВ ДИВИЗИОН - Ямбол
o СВЪРЗОЧЕН БАТАЛЬОН - Ямбол / под. 34280 /
o ИНЖЕНЕРНО-САПЬОРЕН БАТАЛОН - Бояново / под. 34210 /
o ОТДЕЛНА РОТА ЗА ХИМИЧЕСКА ЗАЩИТА - Ямбол / под. 32270 /
o АВТОТРАНСПОРТЕН БАТАЛЬОН - Ямбол / под. 32280 /
o РЕМОНТНО-ВЪЗСТАНОВИТЕЛЕН БАТАЛЬОН - Ямбол / под. 28280 /
o МЕДИЦИНСКИ БАТАЛЬОН - Ямбол
o 14-и КАРТЕЧНО-АРТИЛЕРИЙСКИ БАТАЛЬОН /КАБ/ - Раздел
o 16-и КАРТЕЧНО-АРТИЛЕРИЙСКИ БАТАЛЬОН /КАБ/ - Мамарчево
o 17-и КАРТЕЧНО-АРТИЛЕРИЙСКИ БАТАЛЬОН /КАБ/ - Ружица
o ДИВИЗИОННИ СКЛАДОВЕ

Ако някой има забележки или информация нека да коментира.

Здравейте! Търся информация за ЗРК ОСА в България, по точно кога е влязла на въоръжение и къде. Това, което успях да разбера е, че първоначално са били в Благоевград и към 7 МСД Ямбол. Вероятно 50 ЗРП са точно те... Моля, ако някой има възможност да ми потвърди тази информация, както и годината, когато са влезли на въоръжение.

Благодаря на всички отзовали се...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Dimitar Stavrev
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 09 Май 2013, 07:49    Заглавие:  

Министърът на отбраната Тодор Тагарев ще открие утре Музей на бойната слава в гр. Ямбол

Министърът на отбраната Тодор Тагарев ще открие днес 9 май, в град Ямбол Музей на бойната слава и възстановения портал-паметник с имената на загиналите воини от 29-ти Ямболски полк, 42-ри и 46-ти пехотен полк.

Това е първият по рода си общински специализиран музей, който е разположен на територията на бившите пионерски казарми в гр. Ямбол.

За реализирането на проекта Министерството на отбраната оказа активно съдействие на местната власт в града като безвъзмездно предостави на община Ямбол терен от 9 дка, сграден фонд и стара бойна техника. В експозицията на музея могат да бъдат видени реставрираните със средства на министерството немски танкове Т-4 „Майбах“ и щурмови оръдия Т-3 от Втората световна война, които са с много голяма историческа стойност.

Гостите на събитието ще имат възможността да разгледат тези уникални образци на немска бронетанкова техника, както и подредената изложба, представяща историята и бойния път на ямболските военни подразделения.

В официалното откриване ще участва и кметът на Ямбол Георги Славов.

Церемонията по откриването на Музея на бойната слава ще започне днес9 май, от 11.00 ч. пред възстановения портал- паметник на 29-ти Пехотен Ямболски полк.
Върнете се в началото
obo.babatogo

МнениеПуснато на: Нед 12 Яну 2014, 01:08    Заглавие: Кой къде е служил :)  

o ОТДЕЛНА РОТА ЗА ХИМИЧЕСКА ЗАЩИТА - Ямбол / под. 32270 /

Аааааа, там бях, от септември 1993 до септември 1994 - Урко, Глигана, Пенчо - малииии, кви спомени Smile Ако има някой, който е бил по него време там да пише Smile Всъщност Урко, Глигана, Пенчо, че и Казака, бяха от авто-ротата, ама си бяхме в една кошара, само отделени с една ограда от свръзките - и това всичко в "Пионерските казарми" salute
Върнете се в началото
маршал толбухин

МнениеПуснато на: Сря 24 Дек 2014, 14:28    Заглавие:  

Вчера 23.12.2014г. почина подп. Веселинов. Погребението е днес 24.12.2014г. от 15.00г.
Поклон пред паметта му.
Върнете се в началото
Motostrelkovak90

МнениеПуснато на: Съб 03 Яну 2015, 11:40    Заглавие:  

Случайно да има син офицер в момента ! Капитан Веселинов ЗНЩ на 3 МБ Карлово.Бог да го прости !
Върнете се в началото
КОТ БЕГЕМОТ

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 27 Мар 2016, 22:48    Заглавие:  

CaptMick написа:

Балтинята на 7-ма дивизия / за последно е била блригада / я удариха окончателно според ,,План-2004" през лятото на 2002г....Миля беше юни 2002г.
даже имаше специална публикация по повод тъжвата тема в Списание ,,Клуб Оръжие" от 07.2002г.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 3 [45 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0737s ][ Queries: 12 (0.0050s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker