Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 24 Яну 2021, 20:26
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Поредицата "Бойните самолети"- мнения и критики
Модератори: Penio
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 14 [204 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 12, 13, 14 Следваща
Автор Съобщение
NEO

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Вто 13 Дек 2011, 23:36    Заглавие:  

Коя ще е следващата птичка ? Harier го пропуснах, че не ми е любим пък и си падам по машините от ВСВ. Май се падаше Zero ? Нещо пише ли в "списанието" за хериъра?
Въпрос към уважаемия German. На корицата на списанието за мустанга Габрески ли е или бъркам? Не че е важно, просто ми стана интересно.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Shilo

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря 14 Дек 2011, 09:23    Заглавие:  

German написа:
Мустангът бил "зъл", "далекобоен" и съпровождал "отвисоко" бомбардировачите....

Хариерът пък имал "уникалната способност да се върти във въздуха" и много хора станали свидетели на неговите "противодействащи на гравитацията възможности".

Laughing Е, ако не друго, поне се развеселих..., че в последно време все по-рядко имам повод за това.

Ще чакам с нетърпение поредната порция смях за "шмита". Wink

Да, дано да им дойде акъла до тогава и да спрат да пишат глупости. Преводите на списанието са без каквато и да била редакция от човек, разбиращ от самолети. Хич не е смешно да се платят 10лв и да се четат подобни бисери.

Simeon

МнениеПуснато на: Сря 14 Дек 2011, 18:11    Заглавие:  

NEO написа:
Коя ще е следващата птичка ? Harier го пропуснах, че не ми е любим пък и си падам по машините от ВСВ. Май се падаше Zero ? Нещо пише ли в "списанието" за хериъра?
Въпрос към уважаемия German. На корицата на списанието за мустанга Габрески ли е или бъркам? Не че е важно, просто ми стана интересно.

Следващото е ПСВ-Sopwith Camel

German

Местожителство: Шуменщайн

МнениеПуснато на: Чет 15 Дек 2011, 14:05    Заглавие:  

NEO написа:

Ми аз не съм купил досега нито едно от списанията(обещаха ми да ме снабдят по втория начин само с моделите на "мустанг" и "месершмит", а вероятно ще търся и "зеро"), но доколкото мога да видя от рекламата в линка на kapitan, да, това си е полякът Францишек Габришевски, известен в САЩ като Френсис "Габи" Габрески. Това е "американецът" с най-много победи над Луфтвафе - 28. Летял е на Р-40, Кобра, Спитфайр и Р-47. Виж, за "подвизите" му на "злия" P-51 научавам едва сега и то точно от това..., хм, книжле.... Laughing

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 15 Дек 2011, 15:55    Заглавие:  

Темата и във форума на Моделистика:
http://modelistika.com/showthread.php?t=23431

И в нашия моделски форум:
http://model.airgroup2000.com/viewtopic.php?f=13&t=2328

Аз ще чакам съвременните, за да украся стаята си. Very Happy
Номер 3 вече го имам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Иван
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 16 Дек 2011, 09:08    Заглавие:  

Подполковник Френсис Габрески до последно лети с "Тъндърболт", с такъв самолет е свален, когато вместо да си тръгне за Щатите, защото му е изтекъл лимитът от бойни полети, решава да направи още един полет. Та просто не е имал време да възседне "Мустанг". Но чукчи се срещат навсякъде, не само у нас... Кой е автор на текста в книжката?
Mig-28

Местожителство: Pld

МнениеПуснато на: Пет 16 Дек 2011, 20:10    Заглавие:  

Щом на страниците на това списание се пишат такива зле преведени глупости защо просто не се свържете тях по е-мейл и им обясните ?
Върнете се в началото
su27
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 16 Дек 2011, 20:22    Заглавие:  

Аз пък се чудя вие списание ли си взимате или самолетче, аз си взех Фокер-а и моментално хвърлих амбалажа без да го разлистя даже. Ако сте с крехка психика като моята ви съветвам да направите същото.
Върнете се в началото
Simeon

МнениеПуснато на: Съб 17 Дек 2011, 10:53    Заглавие:  

Аз определено вземам списанието.Голям майтап е. Laughing
В интерес на истината вече видях Фокер-а да се продава в няколко антикварни магазина.За цена не съм питал.

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 17 Дек 2011, 11:34    Заглавие:  

Ами вчера на виден столичен РЕП продавачката ми каза, че от 40 е продала 40, но и е направило впечатление, че някой взимат и по 5 бройки...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
German

МнениеПуснато на: Нед 18 Дек 2011, 19:56    Заглавие:  

Направих си труда да се разходя по "гезмето" в Шумен и на "виден" шуменски РЕП намерих, кой знае как оцелял, броя с Фокера. Някакъв мой бивш съученик(сега военен пенсионер) от гимназията ме насочи към него, като не пропусна да се похвали, че си е взел 3 "мустанга". Били много подходящи за коледни подаръци на племенници и деца на познати. Освен това твърде назидателно ме заля със словесен водопад относно историята(естествено, приета безапелационно през призмата на текстовете от списанието) на тия машини и сподели, че веднага след Нова Година ще дебне "японският торпедоносец Зеро".....
Нямах време дори да премигна от тази "атака" и само "поддакнах" на 2-3 пъти, след което почти изгубил ума и дума от събитията около мен, машинално се бръкнах за 3 лв. и взех фокерчето. "Жената зад щанда" беше страшно озадачена, че такива "глупости" се купуват в пъти по-добре от топъл хляб и маслини.
Честно казано, не прочетох текста в книжлето, само прелистих набързо страниците за да се уверя, че снимките и картинките ги имам. Преди около 25 г. сигурно щях да спя с него под възглавницата, и то само заради големия цветен профил в средата... , но.... "панта рей", както се казва! Wink

Върнете се в началото
German

МнениеПуснато на: Пет 23 Дек 2011, 11:35    Заглавие:  

Е, успях да се снабдя с "мустанга". Явно обърнатите баки са обща болест, но ме е страх да ги напъна да ги отделям и обръщам. Някой, ако е пробвал, да каже как е. Лепени ли са или по друг начин захванати? Иначе се гледа читаво за метален модел. Единствения недостатък според мен обаче, който се появява вече при прибираемите колесници, е че не могат да се прибират. Ако не ползваш стойката - добре, но с нея не върви някак си да виси с неприбрани.
Дълго умувах за Сопвича, защото бях решил да вземам модели само на Тройния съюз и Оста, но като видях как е изпипан и не издържах. Very Happy Плоскостите му са доста по-тънки и фини от тези на "фокера", а и има повече обтяжки, макар и последните да не са въобще в мащаб.
"Сешоарите" не са ми по вкуса, затова "хариера" ще го прескоча.
Живот и здраве, на 4.01.2012 ще дебна джапа. Някой има ли представа, кой по ред ще е "шмита" и предвижда ли се Fw 190 ?

Върнете се в началото
yuri_ninov

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет 23 Дек 2011, 14:18    Заглавие: опит за отговор
Описание на темата: същото

Колега ,, Герман,, ето как ще идват моделите :5- зеро ,6-ф-104,7- месера ,8- спитфаер,9-миг- 29 , 10- фоке вулфа ! Така поне са обявени в списанието с моделите . А за ,,баките,, ги напъни лекичко и с разклащане и ,,повечко молба ,, ще ги отделиш !
Върнете се в началото
NEO

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Пет 23 Дек 2011, 20:11    Заглавие:  

Shocked Аа, Сопвича излезе ли вече? Тук по Велинград не съм го виждал. Една вестникопродавачка ми обеща да го запази, е ще има скандал май...Иначе и аз чакам Зеро и 109ката с нетърпение( впрочем форда ми е декориран със зелени сърца, много е гот).
CATCH 22

МнениеПуснато на: Пет 23 Дек 2011, 20:35    Заглавие:  

German написа:
Живот и здраве, на 4.01.2012 ще дебна джапа. Някой има ли представа, кой по ред ще е "шмита" и предвижда ли се Fw 190 ?

Акои погледнеш предната страница на тази тема, моя милост пусна един адрес - ето го пак:
http://amercom.com.pl/strony.php?kod=kss
Там са дадени всички издадени досега списания (на полски), заедно със съпътстващите ги модели. Последователността обаче е друга. Не зная също, дали полските текстове са така умопомрачителни като българските, цитирани досега.
Апропо, стана дума за мащаба на моделите по-рано тук, а и в моделисткия форум. Че има нетрадиционни "моделистки" Wink мащаби като 1:50, 1:100 и т.н. е ясно. Че колекционерските модели се различават от тия за сглобяване е също нормално. Лошото в случая е, че в една и съща колекция се предлагат смесени мащаби - 1:72 и 1:100, като мащабът не е за определен период (да кажем модерните джетове в 1:100, а ПСВ и ВСВ в 1:72), а е повлиян единствено от големината на оригинала. В тази връзка един Ме-109 в 1:72 и един Ме-110 в 1:100 ще стоят доста глупаво един до друг. По същата логика един "Хариър" в 1:72 ще е направо объркващ, редом до един "Фантом" в 1:100. Е, почитателите на "етажерките" от ПСВ са облагодетелствани до някъде, че всичките модели са в 1:72, но дано да не се появи някой "Гота" или "Викърс Вими" до края. Wink
Тъй като горепосоченото полско издателство има и други списания с модели (напр. "Летящи крепости" виж тук), по-едрите самолети са в мащаби 1:144 и 1:200 и кашата става още по-голяма. Предполагам, че последните ще се появят рано или късно и в България, след като търсенето на издадените досега е толкова голямо.

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 14 [204 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 12, 13, 14 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0829s ][ Queries: 12 (0.0041s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker