Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 19 Яну 2021, 14:28
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Поредицата "Бойните самолети"- мнения и критики
Модератори: Penio
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 14 [204 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 12, 13, 14 Следваща
Автор Съобщение
Shilo

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб 24 Дек 2011, 13:45    Заглавие:  

Разликата в мащабите е по-скоро заради количеството метал, което се използва за изработката на моделчетата. Целта е да минимизират разходите и да увеличат максимално печалбата, а цената на списанието и моделчето да си останат същите. Изобщо не ги интересува разликата в размерите и мащабите на самолетите.
CATCH 22

МнениеПуснато на: Нед 25 Дек 2011, 00:13    Заглавие:  

Shilo написа:
Разликата в мащабите е по-скоро заради количеството метал, което се използва за изработката на моделчетата. Целта е да минимизират разходите и да увеличат максимално печалбата, а цената на списанието и моделчето да си останат същите. Изобщо не ги интересува разликата в размерите и мащабите на самолетите.

Няма да се съглася напълно, защото ако всички модели от настоящата серия бяха в 1:100, тогава и количеството използван метал щеше да е по-малко. Но пък детайлирането на по-малките модели щеше да е по-трудна работа, респ. по-скъпа такава. Във всеки случай 3 лева са изключително ниска цена за подобен модел, купен на дребно (даже и без списанието). Тъй че да се очаква по-задълбочено колекционерско отношение на производителя е по-скоро мечта, отколкото реалност. Wink Но е много вероятно цената на следващите модели да е по-висока от тази на първите, които бяха пуснати най-вече за "зарибяване".

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
NEO

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Нед 25 Дек 2011, 20:33    Заглавие:  

Smile Така е. Обаче има модели, за които ако са добре изработени бих дал доста пари. За читав Месершмит бих дал и 50 лв., защото за моделист не ставам, а много го харесвам.Доста пари съм склонен да дам и за Спит, Тъндерболт, Хелкет, Фоке Вулф и въобще за повечето машини от ВСВ(за всички германски). Лошото е, че тук във Велинград последното самолетче май въобще не се появи. Мамка му...Ако беше аблум на някоя фолк пикла, щеше да е замляно навсякъде Twisted Evil
German

Местожителство: Шуменщайн

МнениеПуснато на: Пон 26 Дек 2011, 23:17    Заглавие:  

CATCH 22 написа:
В тази връзка един Ме-109 в 1:72 и един Ме-110 в 1:100 ще стоят доста глупаво един до друг.

Да, това наистина е недомислица. Още повече, че например пък Суордфиша, който е почти с близки размери до Bf 110, е изпълнен в 1:72. Като споменах, че не питая особен интерес към реактивните, всъщност не казах цялата истина. Има машини, на които мога да кажа че симпатизирам, например МиГ-29 и Су-27(и двата в 1:100). Да речем, че бих ги взел и примерно ги сложа на отделен рафт. Добре, ама аз харесвам и Скайхока от време оно, и него също искам да го имам. Обаче хоп,.... 1:72!! Щура работа!

П.П. Жорка, ако наистина не успееш да го намериш в близките дни, пиши ми едно ЛС с адреса си. Ще ти пратя моя, щом имаш такова желание, и стига да не те възпре оскъпяването от пощите. Лошото е, че аз изхвърлих найлоновите щамповки, но все ще намеря начин да го опаковам. Дотук ми остана само той - фокера и мустанга заминаха също като подаръци на близки и познати авиофенове..., какво да се прави, не мога да търпя мъчителния плам в очите на такива хора като видят моделчетата и бързам да го заменя с друг - този на радостта и щастието от придобивката! А и няма да скрия, че в тяхно лице сякаш виждам себе си преди 25-30 г.... Smile

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Simeon

МнениеПуснато на: Пон 26 Дек 2011, 23:43    Заглавие:  

German написа:
Дотук ми остана само той - фокера и мустанга заминаха също като подаръци на близки и познати авиофенове..., какво да се прави, не мога да търпя мъчителния плам в очите на такива хора като видят моделчетата и бързам да го заменя с друг - този на радостта и щастието от придобивката! А и няма да скрия, че в тяхно лице сякаш виждам себе си преди 25-30 г.... Smile

Вай,вай,вай! Леко си се минал, като знам какви шукарии има в хола ти! Wink

German

МнениеПуснато на: Сря 28 Дек 2011, 16:19    Заглавие:  

Моделите ли имаш предвид?! Нищо не е, ти ако видиш хола на Бошняков, тогава ще хлъцнеш! Wink

Върнете се в началото
NEO

МнениеПуснато на: Чет 29 Дек 2011, 00:47    Заглавие:  

Smile Ее, днес се сдобих с Камел-а. Красив е и май е по финно направен от фокера. Сега с нетърпение чакам японеца. Списанието мисля да не го чета. Една случайно мерната фраза, че самолета е пищен Shocked ме отказа. Бе тия са луди, това да не е мацка с големи ц..и и сочно д..е.
П.П. Тошко, благодаря за предложението. Ако не бях си намерил самолета сигурно щях да се възползвам Smile

German

МнениеПуснато на: Вто 03 Яну 2012, 12:05    Заглавие: Re: опит за отговор
Описание на темата: същото

yuri_ninov написа:
Колега ,, Герман,, ето как ще идват моделите :5- зеро ,6-ф-104,7- месера ,8- спитфаер,9-миг- 29 , 10- фоке вулфа ! Така поне са обявени в списанието с моделите . А за ,,баките,, ги напъни лекичко и с разклащане и ,,повечко молба ,, ще ги отделиш !

Сори, обаче този пост ми е минал нейде между ушите(очите Smile ). Благодаря за инфото и съвета!

Върнете се в началото
yuri_ninov

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2012, 10:16    Заглавие: уведомление
Описание на темата: същото

Днес , 04 01 , към 07.20 ч. , ,,зерото ,, кацна в Плевен !
Върнете се в началото
German

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2012, 10:50    Заглавие:  

Взех два. Единият е за мой приятел - авиофен, бивш колега, понастоящем вече пенсионер. През опаковката се гледа добре, ще видим как е отвътре. На прима виста определих, че модификацията е A6M3 и то доста рядката серия с резнатите краища на крилата. Имам в къщи един A6M2, така че това ще допълни нещата. Ще остане да намеря само A6M5. Smile

Върнете се в началото
NEO

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2012, 15:33    Заглавие:  

Smile Жив и здрав да е приятеля ми rgama . Тази сутрин, още преди 9 часа ми се обади, че Зеро вече е на линия. Много е красив. Според мен е по-добре изпипан от Мустанг-а и явно са се научили как се монтират допълнителните резервоари. Laughing Ще прочета и списанието, сигурно ще има на какво да се посмея. Ето една малка анимационна "закачка" по темата, с която ви поздравявам .
http://www.youtube.com/watch?v=KjPUJJcl7Oc

NEO

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2012, 22:38    Заглавие:  

Evil or Very Mad Прочетох списанието. Толкова много идиотизми накуп мисля, че никой ,никога не е издавал. Даже вестник 24 часа. Преводача, както и редактора, ако изобщо има такъв , през цялото време не са дошли в съзнание. Това е някаква кома.... Няма ли кой да спре тия идиотизми. Ще погледна да видя има ли някакъв мейл за връзка, за да ги насоля едно хубавичко. Това списание наистина е рекорд. Боже, какво ли още ще видим...?! И фелдмаршал Ямамото е най-малкия проблем .
CATCH 22

МнениеПуснато на: Чет 05 Яну 2012, 19:46    Заглавие:  

NEO написа:
Списанието мисля да не го чета. Една случайно мерната фраза, че самолета е пищен Shocked ме отказа.

NEO написа:
Evil or Very Mad Прочетох списанието. Толкова много идиотизми накуп мисля, че никой ,никога не е издавал. Даже вестник 24 часа...

NEO, не си държиш на думата! Така и разочарованията ти са по-големи! Wink
Ако все още искаш да купуваш моделите и цената им не скочи през новата година, сети се какво написах преди време и използвай хартията за други нужди (ако става). Ако въпреки всичко търсиш по-сериозни модели, дори и на по-височка цена (както писа вече по-напред), се ориентирай към друг производител - има доста такива.

Чукча

МнениеПуснато на: Чет 05 Яну 2012, 20:19    Заглавие:  

Кога излиза 29-ката ?
Върнете се в началото
NEO

МнениеПуснато на: Чет 05 Яну 2012, 22:45    Заглавие:  

Smile Ами беснея си на общо основание, CATCH22. Моделите стават според мен все по-добри, а се ядосвам, защото ги купуват вероятно и хора, за които тези списания ще са първи досег със самолетите и ще научат, че Зеро има" подвижен навес на кабината " и има" поставки за бомби" и други подобни бисери. В крайна сметка наистина по-добре списанията да кацат в камината... Smile
Много се ядосвам на тема преводи, защото жена ми е преводач и редактор и виждам тя колко държи на работата си и как рови и проверява за нещо като не е сигурна.

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 14 [204 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 12, 13, 14 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0776s ][ Queries: 12 (0.0065s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker