Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Американци не успяха да назоват нито една държава на картата (ВИДЕО) · Зрелищно авиоучение в небето над България · Българинът амфибия пак се готви за рекорд на Гинес (ВИДЕО) · Тръмп: Мога да бъда най-страшния враг на Путин · Израелските военни убиха трима палестинци на границата при Газа · ЕК одобри мерките ни срещу чумата в Странджа ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 20 Юли 2018, 20:33
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Книгата "Унищожаването на БА" по време на прехода
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 8 [107 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 18 Дек 2011, 15:17    Заглавие:  

Чукча, свий малко перките.
Предложението за издаване дойде от мен, издателството е с над 120 издадени книги и мисля, че има достойно място в тази си дейност. Ако такъв труд дойде при нас, разбира се че ще бъде редактиран от хора, които разбират от тази работа.
Така че усмивките са ти абсолютно неуместни.
Другото го оставам без коментар, напоследък мненията ти издишат много.
(Припомням случая за прогнилата ютия и за буркана с кисела краставичка - подводницата "Слава" и се чудя в качеството ти на какъв се подиграваш на ВМС, на екипажа и на техния труд? Както го правиш и тук. Една уважавана военноморска личност - Вичо Станев ти каза малко да се спреш и като не ти харесва, да седнеш ти да напишеш.)
Типично по български, и в частност за армията, настана едно делене. Вместо обединение около основното, че армията си отива... И че за това са виновни нейните министри.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Чукча

МнениеПуснато на: Нед 18 Дек 2011, 16:54    Заглавие:  

Преславе,
ти самия отделяш толкова време за издирване и качване на снимки, та дори и да не са правени от теб поставяш логото на Криле с което вероятно претендираш за някакви права. Казвам туй не за да те упреквам или да пренасям разговора в друга посока, а за да те върна назад в разговорите за правата на авторите, които засягат и теб и твоя бизнес. Много добре знаеш законово как стоят нещата и съм учуден от реакцията ти. Отговори откровенно как би се почувствал и какво би предприел, ако утре видиш куп твои статии копирани 1:1 без твое знание или позволение и тиражирани публично от други хора за тяхна сметка ? Същото важи и за снимки от ПАН без опоменаване на сайта и заличаване на знаците поставени от теб. Сам много пъти си споменавал че материали "взети" от Крле се ползват на други места с комерсиални или други цели. Когато гепят нещо твое това е лошо, а когато ти предложиш сътрудничество на някой дето е гепил чужди неща това не е проблем.....та за това бяха онези усмивки, за двойния стандарт в морала. Както и от когото да се преработи все се е плагиатство.
Това за подигравката с ВМС си е твое тълкуване на нещата. За славата казах, че е до такава степен корозирала, че с тези пъпки и язви прилича на кисела краставичка и нищо повече от споменаване на обективен очевиден факт правещ впечатление на всички. Точно пък аз изпитвам голяма доза уважение към историята на войската ни и работя активно по няколко проекта за нейното опазване за които умишлено няма да спомена за да не си правя реклама.
И понеже спомена за уважаемия В.Станев та се сещам как аз самия съм се допитвал с него по въпроси касаещи го като автор. Направил съм си труда да контактувам с първоизточника на информация и за това с право се възмущавам как лице което не е направило нещата както подобава и по съответния ред (законов и морален) бива толерирано и насърчавано. Същото важи и за всеки 1 автор до който се е налагало да се допитвам, да ползвам негови материали, лични спомени, данни или кавото и да е било като материален и интелектуален продукт. Дори и други наши общи познати могат да потвърдят това.
Та така стоят нещата от моя страна пък който, както си иска да ги извърта и тълкува.
Поздрави на теб и екипа ти и на всички съмишленици от форума за Коледа и НГ Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Vicho Stanev

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 18 Дек 2011, 18:23    Заглавие: Re:  

Като ще скачаме един на друг и аз да взема да изостря тона! Направих си труда да прегледам повечето от 237-е мнения на Чукча и ми направи впечатление използването на "НЕ" и други форми на отрицание и негативизъм. Затова не се учудвам и на сегашната критика. Това, че моите мнения са малко като бройка е поради смяната на профила ми в уважавания от мен форум, за да се вижда името ми и да не се крия, както досега под някакъв псевдоним!
Пожелания и от мен за Весели празници на всички съфорумници!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
bobsen

МнениеПуснато на: Нед 18 Дек 2011, 18:38    Заглавие:  

Хора не се карайте за глупости статията е слаба това е факт, не си струва заради нея да се караме.
Положението в армията е такова каквото е мисля, че за мизерния БВП който произвеждаме не би имало логика да е по-добре въоръжена.По - добре структурирана и командвана да има на къде, но за това са виновни хората от армията и управниците през годините.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 18 Дек 2011, 19:58    Заглавие:  

Поздрави и на теб Чукча, последното мнение бе наистина добро. Само една добавка - слагам логото, защото почти всички снимки или са от архива на КРИЛЕ или са от архива на Данчо Финта, архив който закупихме.
И в добавка - в последните 10 години няма откъде да се вземат неща за ставащото в БА освен от медиите. Книги с критики, мнения и коментари не са издавани. А пък медиите от своя страна създават вторична действителност, защото ставащото в БА, и ставащото в МО, ако се опише в книга, трябва да хвърли в затвора, всички които са взели комисионни, подкупи и т.н.
Върнете се в началото
Vicho Stanev

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 18 Дек 2011, 20:06    Заглавие: Re:  

Много точно казано!
Върнете се в началото
kapitan

Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Нед 18 Дек 2011, 20:27    Заглавие:  

Preslav написа:
Данчо Финта, архив който закупихме.

То това е най-интересната част цялата тема Laughing Laughing Това не го бях разбрал, но много се радвам, че такъв важен архив не е бил попилян!!!! Чудесна новина! /е за мен поне е новина, де Laughing /
Върнете се в началото
bobsen

МнениеПуснато на: Нед 18 Дек 2011, 21:04    Заглавие:  

Като искате да издавате информация за ставащото в армията защо не стане публична информацията предоставена от Д.Ставрев по ремонта на Ан-30, много силен и смислен материал.

И още нещо в Пан има супер информация за продажба на вертолети от бивши военни.
После се чудим защо не се случват ремонтите на вертолетите.
Но иначе са виновни други нато,политици не, че нямат вина особено последните, но не е само тяхна.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 18 Дек 2011, 23:13    Заглавие:  

То ние в ПАН.БГ нон стоп даваме инфо по скандални сделки дето образуват нерви на МО, но какво от това...
А въпросния материал го готвех за утре за публикуване, че днес е неделя и е време за почивка. Поздрави.
Върнете се в началото
seka4a

МнениеПуснато на: Пон 19 Дек 2011, 09:41    Заглавие:    

самия факт че някой си е направил труда да събере тези статии мнения из форуми и т. н. заслужава адмирации,аз лично не съм съгласен с някои неща в така наречената книга примерно за 'великата БНА' което е доста далеч от истината ,особено като се замисля че начело стояха ЗКПЧ - хора измекяри повечето нищо не разбиращи от военна наука но с огромна власт,а и другото незнам дали се премълчава нарочно имената на някои висши военни които имат особенни заслуги за положението днес, но по добре такива книги казващи отчасти и непълно истините отколкото нищо.Величаенето на БНА, ме навежда на мисълта и за така да се каже леви политически убеждения,липсата на критика към президента също,а че винаги българския войник е бил измокрен гладен уморен няма и дума ,особено по времето на соца ,където повечето натовски армии имаха доста по модерно оборудване и обезпечаване,не че сега сме вързали но според мен не е правилно да се величае БНА трябва представят нещата по реално и безпристрастно.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 19 Дек 2011, 11:27    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Армиите на Гърция и Турция не бяха по модерни от нашата Wink Е, ако се сравняваме с германската или френската би било друго но те не са наши преки противници.

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 19 Дек 2011, 11:46    Заглавие:  

Отзвук от книгата - статия от Спирдон в Отбрана:

Arrow От отбранителната доктрина на Варшавския договор до Бялата книга на кабинета „Борисов”
Върнете се в началото
dechco

МнениеПуснато на: Пон 19 Дек 2011, 17:37    Заглавие:  

Сбирщайн. Някой си е излял натрупания гняв в копи-пайсте.

Преславе-един съвет : преди да изадвате тази "книга", провери с гугъла за повечето теми, дали са направо копнати статии. После вашето издатество ще бъде съдено.

Почнах да чета по диагонала и след няколко леееееки грешки преминах към клавиша PgDn. Има ли сме 2 есминеца 1989 г., 18 Точки, Куб и Оса са в дивизионна структура, няма Круг и т.н. То не беше СС-23 не беше Р-400, SS-23. Накрая мислех, че сме имали различни комплекси. Волхов и Двина са с по 20 ПУ. А щатно всеки дивизион си е с 6 . Някъде се спрягаше, че всичките ни тактически и оперативно-тактически комплески са били без БЧ. И през най-славните годни на БНА.
"Района на Пети Тежки полк" - това 5-ти танков или отделни пети полк и отделно танковия полк. Защото от текста излиза, че е едно поделение.
На бърз преглед се откриват много неточности от типа "Една Баба Казала на Пазара". Ако има търпение някой може да провери всички изцепки в документа. Интересно е, че поне аз не забелязах нищо покрай войната в Югославия - гражданската, тази на НАТО и събитията в Македония. Или защото повечето неща останаха скрити за обществото и няма от къде да се копира.

Полезното в т.н. книга е събирането на едно място на доста събития от този период. Но някой трябва да отсее плявата.
И не напоследно място на автора му липсват знания как се пише такъв труд-подредба, на кое да се акцентира и т.м. и по текстообработка с Word .
Върнете се в началото
dechco

МнениеПуснато на: Пон 19 Дек 2011, 17:47    Заглавие:  

Дори и ваша снимка е сложена. Като са изрязани добавените надписи отгоре и отдолу.
БТР
Върнете се в началото
Бимаджията

Местожителство: У КЛОЗЕТО!

МнениеПуснато на: Сря 21 Дек 2011, 10:48    Заглавие:  

dechco написа:
Сбирщайн. Някой си е излял натрупания гняв в копи-пайсте.

Преславе-един съвет : преди да изадвате тази "книга", провери с гугъла за повечето теми, дали са направо копнати статии. После вашето издатество ще бъде съдено.

Почнах да чета по диагонала и след няколко леееееки грешки преминах към клавиша PgDn. Има ли сме 2 есминеца 1989 г., 18 Точки, Куб и Оса са в дивизионна структура, няма Круг и т.н. То не беше СС-23 не беше Р-400, SS-23. Накрая мислех, че сме имали различни комплекси. Волхов и Двина са с по 20 ПУ. А щатно всеки дивизион си е с 6 . Някъде се спрягаше, че всичките ни тактически и оперативно-тактически комплески са били без БЧ. И през най-славните годни на БНА.
"Района на Пети Тежки полк" - това 5-ти танков или отделни пети полк и отделно танковия полк. Защото от текста излиза, че е едно поделение.
На бърз преглед се откриват много неточности от типа "Една Баба Казала на Пазара". Ако има търпение някой може да провери всички изцепки в документа. Интересно е, че поне аз не забелязах нищо покрай войната в Югославия - гражданската, тази на НАТО и събитията в Македония. Или защото повечето неща останаха скрити за обществото и няма от къде да се копира.

Полезното в т.н. книга е събирането на едно място на доста събития от този период. Но някой трябва да отсее плявата.
И не напоследно място на автора му липсват знания как се пише такъв труд-подредба, на кое да се акцентира и т.м. и по текстообработка с Word .

Като знаеш, какви неща са крити от българите преди десетина-двадесет години, напиши ги ти Дечко.....

Много те моля, разясни това, което си напиксал, което пък аз съм болтнал в текста ти-, за какво иде реч????
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 8 [107 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0969s ][ Queries: 12 (0.0038s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker