Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
17 август 986 г.: Самуил разбива византийците при Траянови врата · Германски сеизмолог: Вероятността за мощно земетресение край Истанбул е 70% · Софийският зоопарк не си дава свинете: Взехме всички мерки да защитим дивите свине от африканска чума · Модернизираният RTO Smerch стреля по морски и въздушни цели · В Германия отзовават Lada Niva заради опасност от пожар · 2 куршума спрели убиеца Мартин, повдигат му три обвинения ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sat 17 Aug 2019, 18:57
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
British Aerospace на Bulgaria Air информация и мнения
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [10 Posts]  
Author Message
ilkosem

PostPosted: Mon 06 Feb 2012, 00:21    Post subject:  British Aerospace на Bulgaria Air информация и мнения
Subject description: Много ми е ВАЖНО!!!

Здравейте,март месец ми престой пътуване до Цюрих с България Ер.
Самолета с който ще летя е British Aerospace,видях го на снимки и не ми вдъхва много доверие.

Затова искам някой да ми каже ако е летял с него как е бил полета,удобно ли е,шумен ли е и други подробности???

Или ако някой знае да ми каже дали са ставали инциденти с него,смисъл с на България Ер???

Не летя за първи път,но летя за първи път с България Ер,затова ако знаете някой подробности как е в самолетите,споделете.

Благодаря,
предварително!!!

П.П. Всякаква информация ми е от полза!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
kazey

PostPosted: Mon 06 Feb 2012, 23:49    Post subject:  

Принципно БАетата доста се развалят. В авиационните сфери съществува лафчето "Какво значи BAe? Buy another engine." Има и още един лаф, казват, че англичаните 10 години са го строили този самолет, после 20 са се извинявали, че са го направили. Имат известни недомислици по конструкцията, нямат голям range. Но за да обслужват пътници, трябва да са достатъчно годни и поддържани. Имам приятели, които са пилоти на него. Не е еърбъс, но ще те посъветвам - не се притеснявай, качвай се на полета. Аз не бих се притеснил от това. Smile А и възрастта и външния вид не винаги са критерий за това в какво състояние е един самолет. При самолетите е важна поддръжката, не възрастта.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website 
ICQ Number 
Stoyan
[Moderator]

PostPosted: Tue 07 Feb 2012, 17:47    Post subject:  

Е ти никак не го отказа човека... Very Happy По този повод аз ще довърша като кажа, че като знам каква е поддръжката на самолетите в БГЕър не бих много им имал доверие...

П.С. ilkosem, усещаш дозата закачка в постовете ни, нали? Да не вземеш сега да си отмениш пътуването, само защото е БАЕ.

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
shorti111

PostPosted: Wed 08 Feb 2012, 04:24    Post subject:  

...............не, че искам да те плаша, ама от тези клипчета, ще можеш да добиеш представа, както за летището в Цюрих, така и за въпросния самолет:

1 http://vbox7.com/play:237b734a42
2 http://www.vbox7.com/play:503e844aed

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

А сега сериозно, колегите в горните постове малко са се престарали, че и аз им се хванах на хорото Very Happy Възрастта на самолета няма отношение към неговата безопасност, важна е подръжката. Този самолет е с 4 двигателя! може да е труден и скъп за подържане, да гълта много повече гориво от съвременните му еквиваленти, но това не го прави опасен. Въздушния транспорт е един от най-безопастните, според мен шансът да се блъснеш с кола докато отиваш към летището е по-голям. За последно съм пътувал с България Еър през 2008 до Лондон, на отиване с пълен на 100% Боинг 737-300 с позахабен интериор, а на връщане с тогава чисто новите А319. В Еърбъса бях седнал сам на местата в дясно до аварийния изход срещу крилото и беше толкова по-широко и не каустрофобично от Боинга, че ................ проспах почти целия полет Laughing Като цяло останах доволен от обслужването и аххх каква стюардеса имаше, май даже я сънувах love7 ...........взех да се отнасям в спомени ............ Embarassed
Back to top
ilkosem

PostPosted: Thu 09 Feb 2012, 20:11    Post subject:  

Ммм да....
Вече няма да летя с България Ер,а с Ер Франс от София-Париж-Цюрих.
Да питам все пак добре са самолетите Airbus A319 и Embraer 190 с тях ще летя.И това е окончателно решение!

Само да попитам един много ВАЖЕН въпрос като кацна на летището в Париж имам 1 час и 15 мин.,да ли ще се справя да направя трансфера,защото никога не съм летял с трансфер и за това.И дали се излиза от пристигащи и пак трябва да отида в заминаващи и да си дам багажа и да се чекирам,или направо от един да другия самолет става трансфера???
Back to top
shorti111

PostPosted: Fri 10 Feb 2012, 16:03    Post subject:  

ХАХХАХАХ........... ти наистина ли се отказа от България Еър?!? Влез ако искаш за най-лесно във уикипедиа и провери колко самолета са паднали на Еър Франс и колко на България Еър за последните години, и пак помисли, ако не си резервирал билет. Аз лично винаги бих предпочел директния, ако ще даже и с ниско тарифна авиокомпания да е, но ти си знаеш. Не съм се прикачвал или летял до Париж, но имам познати ходили до САЩ на бригада които са се прикачвали там(незнам дали на Орли или на Шарл де Гол) и се оплакаха, че е много объркващо и има много малко надписи на английски, така че, питай! Колкото до самолетите и двата са страхотни и поне според мен доста удобни Smile
Back to top
ilkosem

PostPosted: Sat 11 Feb 2012, 00:13    Post subject:  

Ами квото ще да става,в крайна сметка то ще се чуе ако нещо!
Да с Еър Франс ще летя на 100%!

А иначе по въпроса с прикачванията,ще изчакам още 1 ден и ще пусна отделна тема дано някой ми каже,защото ми е наистина ВАЖНО!!!

Благодаря
Back to top
petet

PostPosted: Wed 15 Feb 2012, 01:22    Post subject:  

и аз ще летя до Цюрих с БАЕто на БГ еър Март .... предполагам, че и ти ще ходиш към изложението в Базел .... иначе и аз го обмислях вариянта с Ер Франс, заради това прослвуто БАЕ, но тая надежда, че ще го сменят
Back to top
ICQ Number 
air-master

PostPosted: Wed 15 Feb 2012, 22:21    Post subject:  

Нищо му няма на самолета. Няма какво да ви притеснява. Знаете, че почти винаги, когато падне самолет става въпрос за човешка грешка, така че aко ви притеснява нещо, то по-скоро трябва да е някой да не сгафи нещо, щото и Аirbus a380 да е ..няма да помогне.
Аз пък бих предпочел Бае146 ( и български пилоти Cool )

Almasy

PostPosted: Tue 19 Jun 2012, 11:08    Post subject:  

Аз пък бих предпочел Бае146 ( и български пилоти Cool )[/quote]

Анджак.
Back to top
Page 1 of 1 [10 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0638s ][ Queries: 12 (0.0037s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker