Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
В каква държава живеем?! Под страх от Тефтерчето на Цветан Василев · Лавров: САЩ иска да настроят руснаците срещу властта · Учени създадоха първите арктически наноръкавици за американската армия · ВКС са унищожили нощес нова колона на ИД, движеща се към Дейр ез-Зор (ВИДЕО) · С-500 Прометей и Антей-400 за първи път ще бъдат показани на широката публика · Ето го героя на Барса! Футболист на метри от атентата, помагал на ранените ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot Имперска Русия(33)hot СНИМКИ: УНИКАЛНИ МАШИНИ НА SABER GUARDIAN В БЪЛГАРИЯ(41)hot PEACE SENTINEL НА ПОЛИГОН КОРЕН - 2017(21)
В момента е: Пон 21 Авг 2017, 21:32
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Конфликтът в Сирия
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 533 от 714 [10697 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 531, 532, 533, 534, 535, ..., 712, 713, 714 Следваща
Автор Съобщение
Sharana

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 18:28    Заглавие:  

Aquila Heliaca написа:
Абе руснаците отначало доста използваха.Озеленителите се скъсваха да ги снимат за спомен.Сега са Новина вече.Но поналетяха доста.
При аскера една снимка не съм виждал на техни вертушки, дори като за медицинска евакуация!

Точно като резултат от руското използване имам предвид. Пък и най-вече Ми-24/35 си ползваха руснаците, другите бяха като на изпитания. Явно най-подготвениете им екипажи са били за такива.

Иначе защо дори медицинска евакуация не провеждат е открит въпрос. Може би тези в Сирия наистина са там в резултат на чистките след преврата като шанс да се откупят или на утилизация Very Happy

Най-прясното, свързано с хеликоптерите им, на което попаднах е това. Сигурно си летят редовно в самата Турция срещу кюрдите.
http://ekurd.net/turkish-bomb-syrian-kurdistan-2017-01-04
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 19:53    Заглавие:  

Aquila Heliaca написа:
Даже като си спомня тогава и Униан писа преди руските медии за падналият самолет!
В същото време кое е е нелепо да пускаме новини от Униан(доказани)

Не мога да повярвам, че това го казва човекът, който беше против публикуването на "новини" от "Блиц"!
С какво украинските "източници" са по-добри от тази клюкарска ултражълта дезинформационна клоака?!
Ако продължава употребата на украински "източници" за Сирия, напускам темата. Веднъж вече го правих.
Между другото, като казваме "източници", трябва да ги разграничаваме от "западниците". УНИАН е от тях!

Aquila Heliaca

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 20:14    Заглавие:  

конструктор написа:
Aquila Heliaca написа:
Даже като си спомня тогава и Униан писа преди руските медии за падналият самолет!
В същото време кое е е нелепо да пускаме новини от Униан(доказани)

Не мога да повярвам, че това го казва човекът, който беше против публикуването на "новини" от "Блиц"!
С какво украинските "източници" са по-добри от тази клюкарска ултражълта дезинформационна клоака?!
Ако продължава употребата на украински "източници" за Сирия, напускам темата. Веднъж вече го правих.
Между другото, като казваме "източници", трябва да ги разграничаваме от "западниците". УНИАН е от тях!

Сетих се предварително че това ще бъде използвано, та...
Униан тук най-много съм го громил от всички, и ще продължавам разбира се.
Смея да кажа че редовно чета украинската преса и съм запознат и с тяхната гледна точка за конфликта.
Политиката им относно конфликта в Донбас си е тенденциозна по обективни причини.С малката разлика че те просто цитират това което се пуска официално от тяхното МО, Разузнаване и т.н Демек олицетворяват тяхната пропагандна гледна точка.
Обаче , пускат и много друга информация.Информация в техен ущърб.
За да се проследи ИСТИНАТА трябва да се следят и двете страни.Чете ли се само РуВесна или само Униан, ще имаш само 50% от истината.За да добиеш най правдива гледна точка - трябва да проследяваш и двата полюса!
Това е ако се стремиш да си извадиш реална картина, а не сляпо да защитаваш Левски или ЦСКА!
Ако се стремиш да изкараш руснаците черни за всичко - чети само Тимчук ( и него чета).Ако ли обратното чети си само Отвагата и още знайни и незнайни сайтове...
Смятам че за нас като форум е най-важното да се интересуваме какво действително се случва!
Аз къде съм се определил на барикадата съм го доказвал с годините.Обаче имам очи, имам уши, имам разум, и не съм свикнал да си затварям което и да е от тях!
За това нещо наречено "Блиц"(и "Пан" ще добавя) не ми се пише и една буква за коментар
Върнете се в началото
Sharana

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 20:23    Заглавие:  

По повод турската авиация в Сирия ми показаха следните неща.

Тяхното МО си имало туирът и от време на време качвали клипчета на удари като руснаците.
https://twitter.com/tcsavunma

Пускат си и сводки (колко близки с реалността не се наемам до кажа, но 3 щаба от общо 23 цели вчера звучи една идея по-приемливо).
http://www.sondakika.com/haber/haber-firat-kalkani-nda-269-deas-hedefi-vuruldu-48-9143193/

Колкото до самите бомби ползвали се само Ф-16ки предимно с техния си аналог на JDAM китове (изпитания от 2006та, приет май 2011-2012) за който не бях и чувал.
http://www.sage.tubitak.gov.tr/en/urunler/precision-guidance-kit-hgk

Срещу кюрдите в Турция/Ирак по-свободно от към муниции, дори и с F-4ки бомбят.

Колко техни кита си имат сигурно само те си знаят, но за по-сигурно купуват сега от американците още 1000 кита JDAM (100 от които лазерни JDAMки за подвижни цели) и 200 "бункер бъстера" (BLU-109).
http://www.airforce-technology.com/news/newsus-to-deliver-joint-direct-attack-munitions-to-turkish-air-force-4706790
Върнете се в началото
Pretor

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 20:56    Заглавие:  

Sharana написа:
По повод турската авиация в Сирия ми показаха следните неща.

Срещу кюрдите в Турция/Ирак по-свободно от към муниции, дори и с F-4ки бомбят.

Click to see if image is larger
PKK In Iraq Struck By Turkish Warplanes

Click to see if image is larger
Turkish Block 50 F-16s and F-4 2020 Terminators
https://fightersweep.com/4784/pkk-iraq-struck-turkish-warplanes/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 21:15    Заглавие:  

Aquila Heliaca написа:
За да се проследи ИСТИНАТА трябва да се следят и двете страни.

Ако имаш 2 страни, всяка със съотношение сигнал:шум 1:1, с каква комбинация от двете ще го повишиш?

kraso

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 21:30    Заглавие:  

Колеги, защо се занимавате с този пропангадатор Aquila Heliaca?

При още едно подобно мнение към този "пропагандатор" изхвърчаш за месец! АДМИН.
Върнете се в началото
Aquila Heliaca

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 21:47    Заглавие:  

конструктор написа:
Aquila Heliaca написа:
За да се проследи ИСТИНАТА трябва да се следят и двете страни.

Ако имаш 2 страни, всяка със съотношение сигнал:шум 1:1, с каква комбинация от двете ще го повишиш?

Четеш повече и повече, и търсиш разнообразни източници!Мислиш...
За което сега нямаме достатъчно информация и емоциите и пристрастията ни пречат да си направим вярна преценка, бъдещето ще ни помогне.
И аз не вярвах през септември 2014-та като писаха украинските медии че е имало руска техника и части в Донбас.Мина доста време, излязоха доста снимки....
След като е минало това -Поуката е да се учиш, и да имаш едно на ум.Ако търсиш истината да поглеждаш критично поднасяната ти информация и да търсиш пресечната точка.
Инак ще вярваш че според Украински журналисти (Роман Бочкала цитира техният министър на отбраната или шефа на генщаба им) че Руснаците използвали Ядрено оръжие за да превземат Луганското летище , или че руска техника е нямало никога в Донбас по време на войната( Руското МО)!
Върнете се в началото
Chelyabinsk

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 21:49    Заглавие:  

kraso написа:
Колеги, защо се занимавате с този пропангадатор Aquila Heliaca?
За такива индивиди, укро- фашистите, никога няма да кажат - дришльо!

Aquila Heliaca (Т-72) човек, кой добре известни от много години. (За много хора тук, и за мен)
Той е компетентен, знае много и е добър човек.
Върнете се в началото
Aquila Heliaca

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 22:08    Заглавие:  

Благодаря Chelyabinsk

Тъй, САА и Хисзбула след мощна арт. подготовка са започнали нова офанзива в анклава Вади Барада северозападно от Дамаск!

Syrian Army, Hezbollah intensify offensive in Wadi Barada
https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-hezbollah-intensify-offensive-wadi-barada/

Същевременно в другия голям анклав на Зелените - Източна Гута, същите днес са си върнали изгубените от САА вчера позиции:

Islamist rebels recapture territory in East Ghouta amid 4th assault
https://www.almasdarnews.com/article/islamist-rebels-recapture-territory-east-ghouta-amid-4th-assault/
Върнете се в началото
kraso

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 22:29    Заглавие:  

Преглеждам този форум почти всеки ден. Вие публикувате новини, неотразени в нашите СМИ.
Аз не пиша често тук, няма с какво да Ви изненадам, но, такива като Aquila Heliaca водят политическа пропаганда, това ме дразни.
Върнете се в началото
Sharana

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 23:23    Заглавие:  

kraso написа:
такива като Aquila Heliaca водят политическа пропаганда, това ме дразни.

В какво се изразява политическата пропаганда ако мога да попитам? От кога несъгласието с една крайна идеологическа линия е равносилно на водене на "политическа пропаганда" от друга такава?
Върнете се в началото
Moesia

МнениеПуснато на: Пон 09 Яну 2017, 23:49    Заглавие:  

Смятам, че последните страници се напълниха с брак и правят темата леко неприятна за четене. Бих помолил някой да "млъкне" за да го направят и останалите. За мен преобладаващите към момента връзки, видео, новини, статии, блиц коментари и мисли са по-съдържателни.
Върнете се в началото
Aquila Heliaca

МнениеПуснато на: Вто 10 Яну 2017, 07:58    Заглавие:  

Video footage of Syrian Army, Hezbollah attacking jihadists in Wadi Barada
https://www.almasdarnews.com/article/video-footage-syrian-army-hezbollah-attacking-jihadists-wadi-barada/
Върнете се в началото
Flankerivo
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 10 Яну 2017, 08:41    Заглавие:  

Непоканените/самонатрапилите се се оплакват от недостатъчно внимание (това е болестно състояние btw) от страна на поканените. Връъ им гу по северозападно-пустинякски или както има една приказка "Не там, женката!".

https://lenta.ru/news/2017/01/10/planes/
Военные США рассказали об опасных сближениях с самолетами ВКС России над Сирией

Превод за забравилите род и родина:

"Американские военнослужащие обвиняют летчиков ВКС России в опасных сближениях в небе над Сирией..."

Rednecks lament loudly over lack of Hollywood style attention in the sky.

"...российские летчики редко в вербальной форме реагируют на идентификационные запросы, «если вообще реагируют»."

Ze ruzzkies пошли нас на ЙУХ.

"Они редко уходят с курса, если вообще уходят. Мы уходим в сторону. Мы не знаем, что они могут видеть или не видеть, и мы не хотим, чтобы они врезались в кого-нибудь из нас»..."

Бърза препратка към онзи прословут виц за самолетоносача и испанския фар/остров, дету трябвало да се измести от пътя на самолетоносача. http://vicove.com/vic-15656

"...российские самолеты не издают опознавательные сигналы, что является нарушением международных протоколов."

Да се разбира като: не е честно да си изключвате транспондерите. Радарите ни са paper art.

...

С две думи на чист български Laughing

Netu slov.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 533 от 714 [10697 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 531, 532, 533, 534, 535, ..., 712, 713, 714 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.3021s ][ Queries: 12 (0.0377s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker