Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Рискът от война е голям, заяви иранският външен министър! Някои хора я искат · Калин Манолов: Делото за т. нар. Възродителен процес още не е прекратено · МВР със супермодерна лаборатория за криминалистика, микроскоп сравнява гилзи · Зоран Заев сподели престижна награда с българския премиер · Митрополит Гавриил: Свръхлибералният скандинавски подход към децата е страшен · Асад към кюрдите: Американците ще ви продадат на Турция! Ние ще ви защитим ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 18 Фев 2019, 02:47
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Криле
Румънец бяга с L39...
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [3 Мнения]  
Автор Съобщение
lz1vla

МнениеПуснато на: Сря 23 Май 2012, 08:54    Заглавие:  Румънец бяга с L39...  

Здравейте!Скоро попаднах на следната информация в един форум, постарах се да потърся подробности и да разработя темата - преведох акцента! Поздрави!
http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/Evadare-comunism-avionul-vanatoare_0_502749878.html#
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
lz1vla

МнениеПуснато на: Сря 23 Май 2012, 08:57    Заглавие:  

Превода направих малко на прима виста
-- Всичко започва когато чичо му бяга също в Турция и Михай разбира,че ще бъде изритан от Военното училище и кариерата му е обречена.Така се случва с роднините на избягалите.Точно както и в България понякога...
Михай започва да планира всичко няколко месеца преди това с една карта на Източна Европа окачена във физкултурния салон на авиобазата. Мисленно изчислява разтояние,гориво,скорост и време.Много пъти.
Михай излита за рутинен полет,набира височина след което рязко слиза на 150-160 метра,т.е да симулира катастрофа и действително заблуждава командирите си,които го търсят в точката на изчезването му на радара...
"Когато се озовах над Турция установих, че картата е била много бедна-само границите и топографията са били достоверни",казва Смихелчи.Когато бяга, Михай има само 100 часа нальот. И продължава - " Бях на 21 години,нямах приятелка или семейство.Отидох с това,което имах на мен - летателния си гащеризон и няколкостотин лей..."!
На 26.09.1987 година.11.00 преди обяд...Роденият през 1966 г. Михай ролира със своя L-39ZA Albatros,излита и след малко изключва интеркома си.
След което набира още височина, после слиза рязко за да заблуди радара, симулирайки загуба на контакт с машината именно в тази точка.
След 10 минути стига р.Дунав. Плана му сработва и акцията по търсенето и 'спасяването' продължава и вечерта. "Притеснявах се от релефа.Особенно над България",спомня си румънския пилот,и продължава - "След 45-50 минути по мой изчисления вече бях някъде след границата на България и Турция.Сами разбирате,че нямах GPS.Нищо освен спомените по картата,както и изчисленията за време,скорост,разстояние! В далечината видях високи бели кули.Помислих си - "Минарета,джамий..!" Но..не бях сигурен.Докато не видях улици и войници с камуфлажни униформи и тук-там американски автомобили! Резервоарите вече бяха почти празни.Мислех си за катапултиране,но знаех,че мога да получа травма на гръбнака.Реших да изчакам. Гледах за летище-не видях.Нямаше и поне малко равен терен защото в тази част на Турция е така....Но забелязах селски път." - спомня си Михай.
"В авиацията имате много възможности да промените мнението си.Реших обаче да приземя на този път..." При приземяването си пилота поврежда машината - чупи преден колесник и силно поврежда носа на машината.Слиза да огледа щетите и след няколко минути пристигат военните.Предава се и иска убежище.Турците го отвеждат в една от палатките и го черпят с Кока-Кола и кебап!
В същото време в района на изчезването му продължават издирването. Но там където трябва да има кратер няма нищо.
По-късно един полицай казва на началниците с пагони,че малък самолет е минал ниско и в посока Юг. Постепенно картината става ясна...
След време е прегледан бордния регистратор и е установено,че за целия полет не е превишавана височината от 150 метра.
Което според висшите румънски офицери е: "много показателно за един млад и надежден пилот". Михай Смихелчи е осъден за бягството си на 25 години затвор.Престоява няколко месеца в Турция в бежански лагер,после през Рим заминава за САЩ. В Турция разбира от чичо си,че баща му загива в катастрофа няколко месеца след бягството. "Не знам дали смъртта му има връзка с моя случай. Знам само,че се е возил на влак,след което се е подхлъзнал и е паднал от вагона', спомня си Михай.
"Аз преживях много трудни времена през последните 24 години, но едно нещо е винаги сигурно - не съжалявам, че избягах от комунистическа Румъния. Дори когато усетих, че не можех лесно да се адаптирам в Америка, не съжалявам за това, което направих".....завършва Михай.
Върнете се в началото
Almasy

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон 18 Мар 2013, 17:44    Заглавие:  

lz1vla написа:
....."Аз преживях много трудни времена през последните 24 години, но едно нещо е винаги сигурно - не съжалявам, че избягах от комунистическа Румъния. Дори когато усетих, че не можех лесно да се адаптирам в Америка, не съжалявам за това, което направих".....завършва Михай.[/b]

А че има ли в аналите на световната история случай на някой, който да е съжалил, че напуснал комунистическия "рай"? scratch
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [3 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Криле
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0525s ][ Queries: 12 (0.0035s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker