Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
В Швейцария погребаха символично ледник · Гърция измести България в... · Борис Джонсън забъркал чутовна далавера с държавни пари заради любовница · Рим обяви война на кеша · Брексит ще се случи, убеден е Юнкер · Уверено вървим към чакалнята на еврозоната, смята Борисов ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 23 Сеп 2019, 16:03
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » Авиофотография » Снимки от света. Авиошоутата
Florennes Air Show 2012
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [5 Мнения]  
Автор Съобщение
cyborga_bg

МнениеПуснато на: Съб 30 Юни 2012, 00:30    Заглавие:  Florennes Air Show 2012  

Здравейте,

Тази година и аз открих сезона с ходене по авиошоута Smile
Преди около месец - два, преглеждайки Milavia Air Show Calendar за кандидати се спрях на това във Florennes, Белгия (23,24 Юни).
[ за всички на които не им интересно да четат снимките са тук Florennes Air Show 2012
Wink]

Имам приятел който живее в Брюксел, Флорен е на 90км от там, WizzAir летят до Charleroi - направо идеален кандидат ! Не го мислих много много и си резервирах самолетните билети.
Пристигнах без проблем, бяха ми подготвили и увеселителна програма (от която трябваше след това 1 ден да регенерирам Wink), но в нея няма да задълбавам...
Дойде събота, аз си бях разгледал прилежно разписанията на транспорта и в 8.00 цъфнах на гарата. Два тигела из гарата докато намеря къде и какво и аха да си купя билет от автомата и... греда... как така работи само със карти "Bancontact" и "Point" .... вие за VISA, Maestro не сте ли чували *@%*€! то стана 8.20 (а влака е в 8.30) ... спринт към информация, спринт към гишетата (там поне и VISA знаеха какво е и английски знаеха), спринт към перона и успях !
1ч заслужен сън и пристигнах в Шарлероа. От там до автогарата (за щастие е до гарата), към автомата за билети -> не работи, информация -> не работи ... добре че поне знам кой автобус и къде да го търся, явно ще се комуникира със шофьора Smile За моя изненада нямаше огромна тълпа за автобуса (т.е успях да седна на седалка и да имам още 30 минути сън). Пристигнахме си във Флорен, от местния Карфур се натоварих с храна и напитки и поех към мястото от което бяха обявили че ще има shuttle (да живеят GPS навигациите, че без тях щеше да доста по-голяма "тръпка"). Вече взе да наближава 11, тълпата значително нарасна - shuttle няма... Sad
Вече се чуваха реактивни двигатели, дори и летящи твари се появиха
Click to see if image is larger

Мен вече взе да ми става леко нервно, но за щастие се зададоха (само) два автобуса. Предусещайки какво ще стане се наместих в първите редици и успях да се кача, за разлика от 1/2 от тълпата.... В автобуса един военен говореше нещо на френски... аз такова не разбирам, дано не е било важно Smile

Попътувахме 10 минути и стигнахме до базата, там явно някой кацаше защото минавахме по път напречен на пистата много близо до края и, и ни спряха. Нещо странно ми направи впечатление:

Що за зеленчук/треволяк е посят толкова прилежно в базата точно до пистата ?!?! Или аз нещо съм се объркал Rolling Eyes

В крайна сметка ни пуснаха да продължим, разтовариха ни пред една малка кабинка от която в редичка по един (WTF !) си купувахме гривнички/билети, като опашката се движеше "със скоростта на светлината" - страхотно... ама и това мина и след няколко крачки се откри гледкатаааа Smile

Тука се усмихнах и закрачих след тълпата. Минахме през едни калчища, после един паркинг в който едно атракционно влакче ни натовари. По пътя вече по интересно:

Влакчето ни стовари почти по средата на събитията и от там нататък думите са излишни Smile

Този беше като от филм изваден Smile

Имаше и парад на тигри !

и тигрици ! Wink

Тези бяха отделени от изтребителите
чешка Casa, хърватски An32, Херк, AWACS и в далечината KDC-10 от Холандия - пълна програма Smile

През цялото време имаше музика, която звучеше от разпръснати навсякъде из базата високоговорители и имаше даже и малък парад, който циркулираше

Достатъчно със скучните неща Smile По програма до около 13ч беше лека и ретро авиация - суперско !

Около 13ч дадоха официалния старт на шоуто

и след това започна истината !

Времето беше ту облачно, ту слънчево, но като цяло добро - успях да изгоря на тениска Very Happy

ееех, тук ме налегнаха малко спомени за Axalp

Такива заради годините си не бях виждал в полет в БГ ! Мн готино ми стана Smile Малко "скучно" летяха, но вдигнаха достатъчно шум Smile

Като цяло огражданията бяха доста далеч от пистата Sad
Добре че поне като летяха - не летяха над пистата, а по-близо до нас Smile
нямаше и рульожка на близо... Sad

Тамън седнах за да си възстановя малко калории и тези приятели излетяха... еми ще Ви снимам седнал докато ям пък, какво да направя.... гладен съм...

Цветничко, шум, дим - кой друг да е Smile

И холандците се отчетоха страхотно - както обикновено !

Still a better love story than Twilight Very Happy

За съжаление бяха отменили Италианския Евробоец и по времена в програмата вече трябваше да е минал и Словашкия МиГ Sad Реших че са го отменили и седнах да си се попека на спокойствие - ама не би ! Чух познатия звук и набързо скочих

Добри човеко от Холандия (познах те по говора), как може да си висок 2.10 и да застанеш точно до оградата ! Имам 5 снимки на главата/шапката ти....

Ха, пчелички ! Very Happy
За пръв път ги виждам в полет, ама не бяха нещо особено... макар че приятно бръмчаха Smile

почти съседите

И така изведнъж се оказа че вече е 18ч, следващото интересно нещо е Гръцкият Ф16, ама той чак в 19.15( защо по ****** ! ) - уморен, поизгорял, незнаещ разписанията на обратният транспорт - реших да го прежаля - и утре ще лети и ще по човешко време...
Тръгвам си аз спокойно, добирам се до една табелка "BUS", хващам си shuttle-a, той си обикаля из базата и събира хора - викам си всичко 6 - ся като излезем от базата, завива на дясно и към Флорен...
Да бе да... тоя зави на ляво, после на право - викам си сигурно е обиколен път щото има задръстване (ама в това време пускам GPS-a де...) Да бе да... GPS-а каза завой на 180, ама веднага ! Sh*t ! В тоя момент отпред се появи адското задръстване, автобуса спря и ни разтовари - питам военният (който беше същият, който беше и в shuttle-a сутринта) "To Florennes ?" - No,no... нещо на френски... <тъп поглед от моя страна, все пак го заговорих на английски....> ... - green,<френски>, no yellow
След кратък размисъл - го разбрах - на автобуса имаше жълт лист (А4), покрай мен всички бяха със жълти гривни, а аз със зелена => трябвало да намеря автобус в със зелено листче !!!! WTF !!! нямаше ли да е по-лесно просто да напишете на къде отива автобуса !!!! Спринт на обратно... и мисли по пътя - Страхотно, вече е 18.50, GPS-a казва до Флорен пеша, ще стигнеш към 21ч... (тогава я има автобус за Шарлероа - я не...). Базата я е отворена още - я не... (молби да е...) За да допълнят атмосферата Мтел решиха да ми пратята 10смс-а че ту съм бил във Франция, ту в Белгия и ме приветстват...
По едно време се чу реактивен грохот - блесна ми - гъркът ще лети -> базата е отворена -> няма да спя на открито и се поуспокоих Smile Стигнах навреме до базата и си намерих зеления автобус. Но приключението не беше свършило - във Флорен се оказахме тълпа от 40 човека и никой не знае къде точно спира автобуса за обратно - харесахме си място през което мина на идване и чакаме. Той пък се появи, спряхме го с блокада Very Happy и той вика, ама тука няма спирка.... че и на обратно не минавам от тук... ама ще мина да ви взема... "Урааа, ще спи под покрив Smile"

Прибрах се и си легнах с идеята че утре вече всичко съм го минал и пътуването ще е спокойно... ама какво ми щукна да проверя пак разписанията - Неделя е, тия по запада не обичат да работят тогава - еми... познайте - селските автобуси са не през час, а през два... страхотно... трябва да ставам в 6.30 а вече е почти един... Проверих и прогнозата - ще вали Sad ама уж чак следобяд - еми квото такова....

Сутринта на гарата - гишетата за билети не са отворили още - естествено, кой ти пътува в Неделя толкоз рано (белгийска логика...) една група момчета услужливо ми купиха билет от машината със своята "Bancotact" карта - благодарско ! (платих им естествено билета Wink)
Останалата част от пътуването я проспах.... в автобуса имаше кадети - мн готино ми стана, едни такива стегнати изпънати, с емблеми че вече са пилоти на безмоторници, усмихнах им се и заспах...
Автобуса спря някъде си във Флорен, един пич извика - "To the airshow, follow me !" и аз без да му мисля в просъница тръгнах. Ооообаче забелязах че не спряхме на същото място като предният ден, как ще го търся после... има време, ще се оправя Very Happy

Времето си беше доста скофтено, едни ниски облаци, припръсква едно такова, неприятна работа
Народа се скрил където може, все едно са от захар... извадих дъждобрана и си закрачих смело из околията Smile

Hunter-a излетя ! Якооо и такова не бях виждал да хвърчи на живо Smile

Французите изхвърчаха да видят облаците от близо

После се събраха и като за последно

Тези полетяха

и времето тотално се скофти.... Нищо де, още е 11ч, има цял ден, може и да се оправи поне малко и да летят...
а през това време - мокри котета Very Happy

ей толкова беше гадно времето (не че на Sea King-a му пречеше да разнася VIP-ове...)

Аз през това време успях да разгледам един от хангарите. Бяха си изкарали историята на авиацията вътре и от различните родове войски си имаха собствени щандове, имаше разглобено Ф16, интересни работи все

После чух че се лети.
Ще спасяват хора явно Smile
Иха !
Супер, спасен е Smile

и други излязоха за да се намокрят

Ама те твърдо се пробваха да летят, евала !
Тук много готино направи заход за кацане с ILS и пуснаха по високоговорителите цялата комуникация с кулата. По едно време "- 1 mile to touch down -I have visual, request permission for touch-n-go" Very Happy
и след като направи каквото можеше за шоуто наистина си кацна щото... то просто не ставаше...

Вече минаваше 15ч, аз вече се бях стабилно намокрил, минах през информация - от там ми показаха сателитни метео снимки в реално време и казаха - we're also sorry but... Sad и реших да си хващам пътя. Намерих си зеления автобус без проблем този път... стигнах до Флорен, отидох там от където си бях хванал автобус и там имаше само 2-ма човека... подходих тактично със "Do you know if the bus to Charleroi stops here" и получих "Do you ?" с надежда... явно всички сме в кюпа... Мина едно момче на 8-9 години, което говореше "little English", май разбра какво търсим (след жестове и показване на разписания), говори на френски известно време и после "Come,come" и ме поведе някъде. По пътя как му хрумна "- You , England ? - No, Bulgaria -Bulgaria ?!?! аaaaaa разумееш српски ? - Разумея (с огромна усмивка)" Оказа се че било албанче Very Happy яката работа Smile поне се разбрахме и ме заведе където трябва - на спирка със разписание и други чакащи хора ! Върнах се да взема останалите и те така приключи интересната част от приключението Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 30 Юни 2012, 10:07    Заглавие:  

Поздравления за хубавия описателен материал и прекрасните снимки!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 30 Юни 2012, 10:16    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Браво! Страхотен разказ и добро приключение!

Върнете се в началото
Dimitar

МнениеПуснато на: Съб 30 Юни 2012, 11:03    Заглавие:  

Страхотен блог, поздравления, преживяването е било много готино, снимките са суперSmile А високият холандец - така изглежда все едно, че снимаш от кабината на самолет във въздуха МиГ-а, и се е получило якоSmile Интересно как хърватите още летят със Су-22, а ние не можахме да го запазимSad
Върнете се в началото
cyborga_bg

МнениеПуснато на: Съб 30 Юни 2012, 12:14    Заглавие:  

Благодаря ! Smile

Су 22 бяха полски, не на хърватите Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [5 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Авиофотография » Снимки от света. Авиошоутата
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1075s ][ Queries: 12 (0.0032s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker