Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Индия заплашила Пакистан с "майката на ядрените бомби"? · Големият десантен кораб "Цезар Куников" аварира по време на учение · Иран помете ЦРУ и МИ-6! Разбити шпионски мрежи на двете агенции · Зеленски призна, че е гласувал за Порошенко /ВИДЕО - ДЕБАТИ/ · В Благоевград: 7 г. затвор за петимата експолицаи, виновни за смъртта на Чората · Военноморската група на НАТО влезе в Гдиня, на 90 km от базата на Балтийския флот ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 20 Апр 2019, 06:32
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » Авиофотография » Събития от 2011-2017 г.
100 години български ВВС-6 октомври, Граф Игнатиево 2012
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 7 от 8 [115 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Автор Съобщение
piston

МнениеПуснато на: Сря 10 Окт 2012, 11:28    Заглавие:  

m00n написа:
Тогава летяха само два броя Миг-29 и всичко друго беше Миг-21, но това не пречеше на нашите пилоти да ги мачкат. Wink И както се казва за да не ги загубим като "играчи" им забраниха да ги прихващат отзад. Very Happy

Бабини деветини....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
sluchaen

МнениеПуснато на: Сря 10 Окт 2012, 12:25    Заглавие:  

m00n написа:
Тогава летяха само два броя Миг-29 и всичко друго беше Миг-21, но това не пречеше на нашите пилоти да ги мачкат. Wink И както се казва за да не ги загубим като "играчи" им забраниха да ги прихващат отзад. Very Happy

Абе момче, защо не вземеш най-напред да помислиш в първо лице единствено число, нещо като това: -"...Пилотирах единият МиГ-29 и ми забраниха да направя прехвата от задна полусфера..." и ако ти се получи мисълта тогава я напиши.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
tod

МнениеПуснато на: Сря 10 Окт 2012, 13:25    Заглавие:  

m00n,за ''Cooperative Key 2001'' ли става въпрос?
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 10 Окт 2012, 16:14    Заглавие:  

Arrow Фотооко 3: Открит летателен ден за 100 години български ВВС в авиобаза Граф Игнатиево

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
m00n

МнениеПуснато на: Сря 10 Окт 2012, 19:22    Заглавие:  

sluchaen написа:
m00n написа:

Абе момче, защо не вземеш най-напред да помислиш в първо лице единствено число, нещо като това: -"...Пилотирах единият МиГ-29 и ми забраниха да направя прехвата от задна полусфера..." и ако ти се получи мисълта тогава я напиши.

Първо: "момче" ако може малко възпитание и без да си говорим на "ти". Все пак не ме познавате. Второ: не съм пилот, че да знам наименованията на прехватите им и т.н., но това не означава, че не познавам доста такива и не сме си пили бирата заедно. Wink Достатъчно неща, които са свързани с моите задължения трябва да знам и върша, че да съм наясно и с техните. Wink Трето: За мисли да не говорим, няма смисъл. Smile Аз говоря факти, а не измислици, които сътворяват личности като ваша милост, но явно по-добре да не говоря. Но не се учудвам изобщо... все пак това е България и манталитета ви не може да стигне на по-високо ниво. Тъпото е, че се регистрирах и започнах да пиша, защото ми харесаха коментарите и отзивите ви. Не знаех, че има толкова хора, които харесват или обичат това, но както казах... България, манталитет...

tod: Не, говоря за индивидуално двустранно учение.
Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Чет 11 Окт 2012, 10:26    Заглавие:  

Това е един форум на приятелите (и неприятелите) на българската авиация и приятелите си говорим на "ти".
Приятельо, ти май не четеш това което си написал. Кое е факт, че втора спарка е летяла без пиропатрони ("защото няма пиро патрони за катапултите") и без подписи ("никой не искаше да се разпише") в журнала?
А сега бъди така добър и кажи кое пък аз съм си измислил, можеш и да отеглиш думите си, направи едно от двете в разумен период от време в противен случай ще имаме удоволствието аз и ти, да се явим като Хитър Петър и Настрадин Ходжа пред Кадията.

----------------------------------------------------------
P.S.
За сега забраната за прехвати, и това за България и манталитета ще го оставя за по-натам, но я поне кажи ти не си ли в България?
Или тия които са останали са лош матрял?
Извинявам се ако на някой това му се вижда спам, но са засегнати изконни неща:
-Българщината която е неделима от бойната авиация.
-Истинноста на фактите в авиацията, където в най-силна степен човешкият живот е зависим от тях.
-и не напоследно място, след 100 години история в авторитетен авиационен форум да си говорим за събития (например прелитането на спарката) като за махленски случаи.
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 11 Окт 2012, 10:54    Заглавие:  

11 октомври 2012 г.
Юбилейна фотоизложба на Военновъздушните сили ще бъде представена в галерия на открито

Юбилейна фотоизложба на Военновъздушните сили ще бъда открита утре, 12 октомври, в градинката пред Народния театър „Иван Вазов“. Изложбата е съвместна инициатива на Столична община и Военновъздушните сили и е посветена на 100-годишнината от първия боен полет на българската авиация. Автор на фотосите е цивилният служител от Военновъздушните сили Огнян Стефанов.

Консултанти на проекта са полковник професор Димитър Недялков – заместник-началник на факултет във Военна академия „Г.С.Раковски” и доцент Петко Манджуков – преподавател в Югозападния университет – Благоевград. Жителите и гостите на столицата ще могат да разгледат фотоизложбата от 12 до 26 октомври 2012 г.

Уважаеми колеги, изложбата ще бъде открита в 12.30 часа на 12 октомври 2012 г. в градинката пред Народния театър „Иван Вазов“.
Върнете се в началото
tod

МнениеПуснато на: Чет 11 Окт 2012, 15:52    Заглавие:  

m00n ,Web Page Name?
Върнете се в началото
m00n

МнениеПуснато на: Чет 11 Окт 2012, 19:41    Заглавие:  

tod написа:
m00n ,Web Page Name?

А, не знам аз. Не разбирам. Питай sluchaen. Smile
Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Чет 11 Окт 2012, 19:52    Заглавие:  

А не, тогава не казах и сега няма да кажа... Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Върнете се в началото
bulgivan

МнениеПуснато на: Чет 11 Окт 2012, 20:32    Заглавие:  

sluchaen написа:
А не, тогава не казах и сега няма да кажа... Click to see if image is larger Click to see if image is larger

Ама ТИ не си ли скъса дипломата вече???
Върнете се в началото
me4o_puhh

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 11 Окт 2012, 21:07    Заглавие:  

Цитат:
Тони, нищо лично, ама напоследък снимките ти са тотално тип "Отидох някъде с фотоапарата и сега си претакам картата". Няма фокус, не е ясно какво снимаш (липсва какъвто и да е акцент, да не говорим за описание), самолет снимаш от 20 метра и половината го няма в кадъра ти. Разбирам, че снимаш с DSLR освен останалото.

А еротичния момент (младата дама с кубинките и белия потник) е на възраст, в която този тип внимание е доста неуместен от човек на твойте години

Не си много прав, има "култови" творби.

sluchaen

МнениеПуснато на: Чет 11 Окт 2012, 21:20    Заглавие:  

bulgivan написа:
sluchaen написа:

Защо, самолета си е летял и с пиропатрони и с разписана от техниците и инженерите документация, и предстви си нито генерала ги е монтирал, нито се е разписвал като техник в журнала.
Върнете се в началото
bulgivan

МнениеПуснато на: Чет 11 Окт 2012, 22:27    Заглавие:  

sluchaen написа:
bulgivan написа:
sluchaen написа:

Защо, самолета си е летял и с пиропатрони и с разписана от техниците и инженерите документация, и предстви си нито генерала ги е монтирал, нито се е разписвал като техник в журнала.

Ми Аз какво написах,а Ти какво написа?Имам една диплома от 3-то ОУ"св.св.Кирил и Методий", но не я залагам лекомислено като тебе!!!!

П.П.И кой ти каза,че генерала ги е момтирал или се е разписал като техник?Той си има други задължения!!!
Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Пет 12 Окт 2012, 07:24    Заглавие:  

Ти на ударен ли се правиш!? Click to see if image is larger
Мнението ми бе след твърдението на m00n. Ти писа после и съвсем друго. Сега не ми казвай, че не правиш разлика м/у

m00n написа:
Това СУ-25 беше докарано лично от Генерал-майор Попов и командира на авиобаза Безмер. Докараха го те, защото няма пиро патрони за катапултите и никой не искаше да се разпише, че е изправно и може да лети безопасно. Направиха го специално заради празника, за да може да се види от зрителите въпреки всичко. Иначе в момента освен двете Миг-21БИС, които бяха сложени за показ всичко друго лети. И да... имаме самолети. Може да са малко, но имаме напук на това, което всички говорят, че са само два - три. 10+ са без да включвам Миг-21. Smile

и

bulgivan написа:
Не е летял без пиропатрони,просто са с изтекъл ресурс(срок)!Това не значи,че няма да сработят(дано не се налага).
Относно документацията-доколкото знам командващият има право да удължи ресурса(срока) на някои агрегати(в черезвичайни случаи).

За дипломите незнам!!!

Ако сте един и същ потребител (m00n и bulgivan) е друг въпрос, но пак не променя хронологията на събитията.
Именно задължението на генерала в случая е било да пилотира от първа кабина и само толкоз.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 7 от 8 [115 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Авиофотография » Събития от 2011-2017 г.
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0765s ][ Queries: 12 (0.0078s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker