Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Старт на програмата MICA NG · Путин е гост сватбата на външния министър на Австрия Карин Кнайсл · Реновация на самолет C-32A "Air Force Two" · 70 години Българската военнотранспортна авиация · Почина бившият генерален секретар на ООН Кофи Анан · До 2021 г. Blue Angels вече със Super Hornet ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot СНИМКИ: УЧЕНИЕ БРИЗ 2018 С УЧАСТИЕТО НА ВМС, ВВС И СВ(21)
В момента е: Пон 20 Авг 2018, 11:10
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
53 МСП - поделение 22210 -Грудово
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 5 от 6 [85 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 07 Май 2014, 19:39    Заглавие:  

Cool Cool Cool

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Boyan Todorv

МнениеПуснато на: Пон 28 Юли 2014, 12:30    Заглавие:  

Феро написа:
На Нова година ,86/87 г, Курти хвана кемафите от първа танкова рота да пушат в ППС-то.
На следващия ден изкара цялото ППС на полянката пред входа на корпуса с килима , с масите ,картините и даже печката с кюнците гореше на открито.
Всичко беше подредено и кемафите стояха с него и пушиха цигари в "откритата ППС" .
И пак имаше акордеон- явно му е слабост. Laughing
Имаше такива работи с Курти и то много . Аз бях от първа такова рота 85 / 87 година . Ако някой си спомня за няколко човека , наречени от капитан Куртев " СЕДМОРКАТА НА БЛЕЙК " да пише .
Върнете се в началото
Кашикът

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пет 03 Окт 2014, 19:59    Заглавие:  

На този ден 03.10.1985г в 10 00 часа преминах през черният партал на поделение 22210-Грудово.На уредбата бяха пуснали песента "Збогом Мария" на Емил Димитров.Старите войници ги бяха махнали от поделението.Направихани задължителен медицински преглед.Облякохани с въшкарниците и за 10 минути ни пуснаха да си предадем цивилнити дрехи на родителити които чакаха на портала.
И от тук нататък 850 дена в служба на държавата.

P.S. И ако се върнат годините надзат и трябва да избер къде да одбия воената си служба, без колебание бих избрал одново да се върна в черното поделение 22210 в Грудово. Ковачница за истински мъже .
Върнете се в началото
Феро

МнениеПуснато на: Пон 08 Дек 2014, 07:54    Заглавие:    

При мен беше същото, само че година по-късно.

Значи си ми бил старо куче. Laughing
Върнете се в началото
топчията

Местожителство: единна България

МнениеПуснато на: Съб 27 Дек 2014, 20:56    Заглавие:  

Аааааааааа .... зло ли беше ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
vangooo

МнениеПуснато на: Съб 03 Яну 2015, 17:36    Заглавие:  

има ли някой от 1 батарея 25.09.1989-21.03.1991,командир беше ст.л-т Жеков
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 03 Яну 2015, 19:34    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Бях в 3 батарея когато Жеков още беше л-т и взводен на 1 батарея. Уволних се на 30.09. 1989 г. Мисля че няма други в форума служили в дивизиона.

Върнете се в началото
vangooo

МнениеПуснато на: Съб 03 Яну 2015, 21:14    Заглавие:    

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Бях в 3 батарея когато Жеков още беше л-т и взводен на 1 батарея. Уволних се на 30.09. 1989 г. Мисля че няма други в форума служили в дивизиона.
разминали сме се ,аз тогава влязох и след новобранска рота бях в първа при Жеката ,а после му бях и писар.
Върнете се в началото
vangooo

МнениеПуснато на: Съб 03 Яну 2015, 21:20    Заглавие:  

shefo написа:
По мое време във 3 батальон имаше двама лейтенанти - близнаци , забравих им фамилията, а подп. Куртев си го спомням много ярко, досег с него съм имал 3 пъти - единия като ме накара да ми отдавам чест че нещо не му отдадох чест както трябва (от арест ме спаси само това че отивах да давам наряд в друго поделение, имаше и такава практика за 45 дни като се уволняваха старите), втория път на една тревога - ме питаше де отивам - тогава вонеше яко на ракия, третия като ми даде 5 дни арест - когато давахме във кухнята , ама тогава даде на всички в кухнята , и така и не отидох до ареста -щото не се разбра на кого ги даде.А и трети път когато ни награди за това че не спяхме като давахме дежурни по батальон.Към трети батальон беше и лейтенант Камалиев - много кофти спомени имаме от него.Служих в това поделение от есента на 91 до пролетта на 93 година.
тези си спомням единия беше при нас в 1 батарея взводен ,не помня фамилията спомням си че им викаха пинчерите дойдоха 90г. от Карнобатското поделение.тоя в първа беше гаден помня че имах много разправии с него ,ама бях писар на Жеката и не ми пукаше гонил съм от канцеларията.
Върнете се в началото
petrovpi

МнениеПуснато на: Пет 02 Окт 2015, 12:57    Заглавие:  

Здравейте,
Казвам се Петър Петров, служих в поделението през 1977-1979г. в IV-ти танков батальон. - III-та рота
Когато влязохме в казармата поделението беше 70320, после в началото на 1978г. го преименуваха на 22210.
Командир на полка беше подп.Динев (след пожара в бойния парк през м.Декември 1977 го пратиха в гр.Мичурин, а командир стана полк.Венелин Стоянов(Капанеца).
Зам.ком. на полк - м-р Жеков
ЗКПЧ - подп.Божанин
Н-к щаб - майор Христов
ЗКТЧ - майор М.Капков
ЗКОЧ(оперативна част) - кап.Колев (Кольо Кашика)
Н-к свръзки - кап.Тотев (Черния) - "Аз може да съм черен, но душата ми е по черна"

Ком. на танк. батальон - кап. Тодоров
ЗКПЧ - к-н Димитров (Те-Те-То) - много пелтечеше и имаше ръст на ученик от 6-ти клас.

К-р I тан. р. - Ст.л-т Прахалчев
К-р II тан.р. - Ст.л-т Димитров (Панчо) - много се паникьосваше по време на занятията
К-р III тан.р. - Кап.Табаков - стабилен мъж
к-р 1-ви взвод - л-т Димитров
к-р 2 взвод - л-т Кършев
к-р 3 взвод - ст.школник Данчо Мораджиев ( после стана председател на нац.федерация по стрелба с лък), загина при катастрофа до гр.Варна, сега има учредена купа в гр.Силистра на негово име.

На първата снимка съм вторият от ляво на дясно. Полигона с.Пънчево м.Февруари 1978г.

Click to see if image is larger

Учебната рота на танковия батальон (първи казармен ден) 30.09.1977г. Първи ред седнали - четвъртият от ляво на дясно
Click to see if image is larger

Последната промяна е направена от petrovpi на Чет 19 Яну 2017, 23:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Кашикът

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Съб 03 Окт 2015, 19:17    Заглавие:  

На този ден преди 30 години преминах през черният портал на под.22210-Грудово

Въпрос към Петър Петров

Как се качвахте по танка с цинтовите обувки.
Върнете се в началото
petrovpi

МнениеПуснато на: Съб 03 Окт 2015, 20:03    Заглавие:    

Кашикът написа:
На този ден преди 30 години преминах през черният портал на под.22210-Грудово

Въпрос към Петър Петров

Как се качвахте по танка с цинтовите обувки.

В началото ни бяха объркали и погрешка ни раздадоха цинтови обувки. На първите занятия в бойния парк няма да казвам какво беше, но щяхме да си изпотрошим краката. След това ни раздадоха обувки с гумени подметки и нещата си дойдоха на местото!
Върнете се в началото
Nick_65

МнениеПуснато на: Вто 13 Окт 2015, 06:16    Заглавие:  

Eх, и аз служих в Болярово със командир същия тоз урод Куртев от 1983г до 1985г до 27.12.85г бяхме първия набор когото задържаха 3 месеца,и понеже поделението беше"плътно" като дойдоха новобранците нямаше къде да спим и в рамките на поделението опънахме палатки,след това голяма група от уволняващите се я пратиха да работи в Дебелт,аз със една по малка група ни изпратиха на Козлодуй на 5-ти блок на строежа му.Много работи помня от това нещастно поделение,за съжаление обаче не помня имена дори и на момчета от моята 2-ра рота(кашимерията)
Кои бяха "седморката на Блейк" също в момента не мога да се сетя.Както и да е поздравявам всички пораснали момчета които са служили в Болярово,те само знаят колко тежко беше,колко много учебни стрелби батальонни,полкови,дивизионни и армейски учения сме изкарали,а за боищата и извращенията бяха като ежедневие,и въпреки всичко излязохме мъже от портала като се уволнявахме.
Върнете се в началото
ivko1510

МнениеПуснато на: Чет 14 Апр 2016, 17:24    Заглавие:  

И аз съм служил в под 22210 - от 1987 до 1989 г но в артилерийския дивизион, 3 батарея

казвам се Кирил Петров
Върнете се в началото
trend07

МнениеПуснато на: Съб 17 Дек 2016, 18:46    Заглавие:  

Когато Циркове завършил Военното училище не е имало висш курс.Първите офицери висшисти дойдоха в Грудово 1970г.С Цирков се засякох във ВА той като слушател,а аз бях на курс там през далечната 1976г.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 5 от 6 [85 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1115s ][ Queries: 14 (0.0056s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker