Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Икономист: 15 млрд. евро повече са изтекли от България за 10 години · В Париж изучават въпроса за изкуствения интелект и въвеждането му във въоръжението · Горанов: Течът на данни от НАП не може да навреди на гражданите · Мъж даде суров урок на съсед, който постоянно блокирал колата му · В Аржентина обявиха кои са отговорни за гибелта на подводницата San Juan · ВВВУ "ГЕОРГИ БЕНКОВСКИ": КАКЪВ ТРЯБВА ДА БЪДЕ МОДЕЛЪТ НА ОБУЧЕНИЕ? ЗА МЯСТОТО НА ПИЛАТУС РС-9М В СИСТЕМАТА F-16 ПРИ ВЪЗМОЖНА СЪВМЕСТИМОСТ СЪС СТАНДАРТИТЕ НА ГРАЖДАНСКАТА АВИАЦИЯ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sat 20 Jul 2019, 07:02
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Авиационна Литература/Теория на Български Език
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [1 Post]  
Author Message
FL370

PostPosted: Mon 17 Dec 2012, 23:50    Post subject:  Авиационна Литература/Теория на Български Език  

Здравейте на аудиторията!

Може би всеки един запален авиационен, български ентусиаст се е питал къде може да намери авиационна литература на родния си език. В интернет може да се намери литература, но лично аз съм попадал само на такава, която е на английски или друг език, различен от нашия. Нивото ми на познание по английски език е средно-високо, но проблемът е че има много технически термини в авиационната индустрия, които трябва да се обяснят на български, за да се разберат правилно и цялостно нещата. При работа с примерно английска литература едновременно с четенето твърде често трябва да се ползва специализиран речник, което твърде много забавя процеса на изучаване на тази материя. Във връзка с този проблем е и моята тема. От няколко години се занимавам с FS2004, чел съм теория, летял съм на множество самолети както от малките, така и от големите пътнически, нямам проблеми примерно по изпълнението на всички процедури от-до по даден самолет и осъществяването на съответния полет. Лично аз усещам обаче, че имам нужда от това да си разширя теоретичните знания по-цялостно по конкретни аспекти в авиацията, а те са много. Или по друг начин казано - бих желал да знам всичко. Въпросът ми към вас е следният:
Къде мога да намеря литература на български език? Строго конкретно не посочвам, а просто за каквото се сетите относно съвременната, модерна гражданска авиация, че е на български език ще се радвам да го споделите било то като линк, било то като файл, всичко ще е добре дошло. Мисля, че една такава тема би била много полезна и за други ентусиасти, които се затрудняват с техническата терминология. Интересно би ми било да разбера какво точно се изучава като теория в нашите авиационни центрове тук в България, които издават лицензи за PPL, CPL...ATPL - въобще всичко по теорията.

Благодаря.

View user's profile Send private message Visit poster's website 
Page 1 of 1 [1 Post]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0614s ][ Queries: 12 (0.0057s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker