Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Ген. Димитър Шивиков и Андрей Слабаков влизат в листата на ВМРО · Хванаха мъж с туби с бензин в катедралата Свети Патрик · Първи качествени изображения на китайския "клонинг" на руския изтребител Су-35 · 35 американски бронеавтомобили Hummer пристигнаха в Одеса · За 1 май НАТО с юбилейна мисия за защита на балтийското небе от руснаците · Военен експерт: руският флот може да реагира незабавно на корабите на НАТО в Балтийско море ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 19 Апр 2019, 08:24
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Авиационна Литература/Теория на Български Език
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [1 Мнение]  
Автор Съобщение
FL370

МнениеПуснато на: Пон 17 Дек 2012, 23:50    Заглавие:  Авиационна Литература/Теория на Български Език  

Здравейте на аудиторията!

Може би всеки един запален авиационен, български ентусиаст се е питал къде може да намери авиационна литература на родния си език. В интернет може да се намери литература, но лично аз съм попадал само на такава, която е на английски или друг език, различен от нашия. Нивото ми на познание по английски език е средно-високо, но проблемът е че има много технически термини в авиационната индустрия, които трябва да се обяснят на български, за да се разберат правилно и цялостно нещата. При работа с примерно английска литература едновременно с четенето твърде често трябва да се ползва специализиран речник, което твърде много забавя процеса на изучаване на тази материя. Във връзка с този проблем е и моята тема. От няколко години се занимавам с FS2004, чел съм теория, летял съм на множество самолети както от малките, така и от големите пътнически, нямам проблеми примерно по изпълнението на всички процедури от-до по даден самолет и осъществяването на съответния полет. Лично аз усещам обаче, че имам нужда от това да си разширя теоретичните знания по-цялостно по конкретни аспекти в авиацията, а те са много. Или по друг начин казано - бих желал да знам всичко. Въпросът ми към вас е следният:
Къде мога да намеря литература на български език? Строго конкретно не посочвам, а просто за каквото се сетите относно съвременната, модерна гражданска авиация, че е на български език ще се радвам да го споделите било то като линк, било то като файл, всичко ще е добре дошло. Мисля, че една такава тема би била много полезна и за други ентусиасти, които се затрудняват с техническата терминология. Интересно би ми било да разбера какво точно се изучава като теория в нашите авиационни центрове тук в България, които издават лицензи за PPL, CPL...ATPL - въобще всичко по теорията.

Благодаря.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [1 Мнение]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0534s ][ Queries: 12 (0.0030s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker