Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Брюкселска медия: Името на Кристалина Георгиева е спрягано за шеф на ЕК · Гаф или обрат? - Караянчева след среща с Лавров: Самолетите Су-25 ще бъдат ремонтирани в България · Първите четири вертолета H145M за ВВС на Унагрия са пред излизане от завода · Паси и Каракачанов изпратиха тържествено посланик Рубин · Караянчева след среща с Лавров: Самолетите Су-25 ще бъдат ремонтирани в България · Индийски изтребители Су-30МКИ излетяха за Европа ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 25 Юни 2019, 19:43
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Ахмед, Бойко, Волен... или АЗБУКА на политиката, част 2
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 6 от 8 [109 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Автор Съобщение
Восток

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон 27 Мар 2017, 13:08    Заглавие:  

БСП надградиха на резултата си от последните парламентарни избори.ГЕРБ водят с около 6%, което е изненадващо, защото социологическите агенции съобщава, че разликата между първите 2 партии ще е по-малко, но както и да е.Хубаво е, че ДОСТ не влизат, макар че още не са изброени гласовете от чужбина.
БСП има възможност да остане опозиция и да печели още точки, спрямо ГЕРБ, тъй като съставянето на правителство ще е доста трудно, а може да видим и нови избори съвсем скоро.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Pretor

МнениеПуснато на: Пон 27 Мар 2017, 13:17    Заглавие:  

Восток написа:
БСП надградиха на резултата си от последните парламентарни избори.ГЕРБ водят с около 6%, което е изненадващо, защото социологическите агенции съобщава, че разликата между първите 2 партии ще е по-малко, но както и да е.Хубаво е, че ДОСТ не влизат, макар че още не са изброени гласовете от чужбина.
БСП има възможност да остане опозиция и да печели още точки, спрямо ГЕРБ, тъй като съставянето на правителство ще е доста трудно, а може да видим и нови избори съвсем скоро.

Резултатите от сайта на ЦИК: http://results.cik.bg/pi2017/rezultati/index.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2017, 08:18    Заглавие:  

Preslav написа:
И аз ударих едно рамо на БСП, както и цялото ми семейство, цялата ми рода, родата на жена ми, приятелите от офиса, роднините от Варна, приятелите от Варна...
А да - и целия ни блок, който още от президентските избори гласува за Радев, а сега за БСП.
Питах доста приятели и от Фейса, и навън - никой не спомена ГЕРБ...

Аз също не познавам нито един гербаджия. Двамата яростни русофоби, които познавам, гласуват единият за ръбовете, другият за марешки.

Цитат:
Учудващо как спечелиха.

ГЕРБ е машина за "печелене" на избори. Не трябва да се забравя т.н. държавна администрация, която е на хранилка на ГЕРБ и ако те загубят парламентарни и особено местни избори, лошо им се пише. Не че пак няма да се извъртят като фурнаджийски лопати, де. Те така са оцелявали през годините. Чрез нагаждачество, слагачество, блюдолизство и т.н. На това му се вика "корпоративен вот". ГЕРБ така са се окопали на местно ниво, че ще бъде изключително трудно да бъдат победени на местни избори, които са следващите, освен ако (което е много вероятно) борисов пак не подаде оставка предсрочно. Той никога не е изкарвал пълен мандат и е много вероятно това, което е правил два пъти, да направи и трети път.

Цитат:
Живи, здрави... Ще крадат още 2-3 години - за последно.
После спират еврофондовете и Бойко вече няма да е премиер.
А президент...
На държава, която ще е разкъсана на две - на него се падна главната роля да види как Кърджали отива в Турция.
Предстоят изключително трудни времена...

Мисля, че на евентуален референдум за и против присъединяване към Турция в Кърджали гласовете ще се разпределят горе-долу така, както на тези избори там се разпределиха гласовете към ДОСТ и ДПС – 22 към 45 процента. Т.е. засега непосредствена опасност от преминаване към Турция няма, освен ако го направят насила.

salwico

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2017, 12:47    Заглавие:  

Интересно е как онези, които станаха известни с червените си куфарчета, днес обещават да се борят с бедността. Същите, които ни оставиха под чернобилския дъжд, днес обещават безплатно здраве за всеки...Простете, но партията с най-много милионери да обещава на ровещите по кофите беловласи избиратели избиратели сполука и благополучие, равенство и справедливост, вече е висша форма на наглост и лицемерие. С натискането на 3 клавиша в мрежата на всеки средно грамотен човек е ясно колко печеливши държавни предприятия бяха ликвидирани по времето на станишев и петър димитров, и колко народ остана на улицата вследствие масови съкращения. Какво очаквате, другари? Че всичко това е забравено? И че в град като Варна, в който всяка втора къща е свързана с морето е забравила как няколко самозабравили се другари унищожиха поминъка на хиляди обикновени, честно работещи хора? Хайде да не подценявате хората чак толкова, и да смятате че са забравили всички тези неща, както другарите си забравят обещанията, след като изборите са свършили. Мой близък се срещна с 3 депутата от БСП, за едно и също нещо, и тримата го излъгаха ( присъствах на две от тези срещи). Е добре - идваш при мен, защото имаш нужда от моя глас, и гласа на такива като мен. Аз ти поставям проблем, който стои пред мен като обикновен човек, и ти ми обещаваш как ще помогнеш. Пак уточнявам, че ти като кандидат за народен представител идваш при мен, а не идвам аз при теб. Ти си този, който има нужда от подкрепа, независимо че се смяташ за нещо повече от мен. И накрая се надяваш, че аз няма да разкажа как си ме излъгал... И в крайна сметка, след като не си в състояние да съдействаш на един обикновен човек, от чиято подкрепа имаш нужда, къде си тръгнал държавата да оправяш?
Върнете се в началото
Pretor

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2017, 13:42    Заглавие:  

Последната промяна е направена от Pretor на Чет 27 Апр 2017, 17:26; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
salwico

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2017, 15:24    Заглавие:  

Кой какво е избрал си е лично негова работа. Аз не гласувам поради една проста причина - 99 % от кандидатите са по - неграмотни от мен. Хора, които не могат сами да хранят собствените си семейства, ако не са на държавна заплата и хранилка. А главната причина да не гласувам е много проста: липсата на механизъм за търсене на ПРЯКА отговорност, след като изборите са свършили. Ще дам и друг пример - идва един треторазряден продавач на бира, но поставен за водач на листа в града в който живея, та идва този другар, и ми говори неща, в които той самия не вярва - щял да бори безработицата, и да даде гласност на проблемите на обикновения човек. Как бе другарю, ще я бориш, след като 2 лева не си в състояние сам да изкараш, нямаш дори професия, и поради тази причина си безкрайно далече от онези, които работят, и са останали без препитание вследствие на мандата на станишев и компания.
И когато му посоча примери за това как благодарение на неговите съпартийци във Варна над 900 човека от едно предприятие са на улицата, с подменен КТД, и начело на предприятието са сложили номенклатурен кадър, който разбира от мениджмънт колкото разбира циганин от ядрен реактор, другаря се чуди накъде да гледа, и ми казва как няма повече време, и искал да се срещне и с други хора.
И чудо да стане пак няма да гласувам, дори да е задължително, защото искам когато дам гласа си за някого, първо да е доказан професионалист, и да има морал; на трето място да има начин да му кажа ясно - ела тука другарю, ти ме излъга, и сега ще си ходиш у вас. Другарят се интересува от мен и съгражданите ми 30 дни преди изборите, и никога повече. Срещам го същия другар в самолета, и му казвам пред пътниците : другарю, ти ме излъга след нашата среща, а другаря дръпна перденцата, понеже се возеше в бизнес класа. Поздравявам БСП за резултата, и да знаят, че всяка тяхна лъжа и всяка злина, която са причинили на обикновения човек, хората ги помнят тези неща и ги разказват. Не може да дрънкаш глупости за икономика и работни места, и да се надяваш, че мизерията и бедността, които си причинил, когато са ти дал цял мандат са забравени просто така.
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2017, 19:38    Заглавие:  

Трябва да правим разлика между партийци и комунисти. Първите са нагаждачи, кариеристи и т.н. Вторите, които са много по-малко, са единствените истински комунисти, които може дори никога да не са членували в БКП, а може и да са и дори да са допринесли за развитието на НРБ. Те са наясно, че БСП уби партията-майка БКП, от която се пръкна. Перестройчиците, които реставрираха капитализма, може да са били партийци, но комунисти не са били никога, дори бащите и дядовците им да са били такива, като на Андрей Луканов например, българският Юдачов. Защото ако бяха истински комунисти, нямаше да унищожат собствената си партия и собствената си държава.

Гласувах за БСП за пръв път от 1994 г. с ясното съзнание за лицемерния буржоазен характер на тази партия, но само за да може се тури край на гибелния режим на борисов. Не стана. Засега.

Петров

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2017, 00:04    Заглавие:  

конструктор написа:
.

Точно!
Бира по почивно време?
Върнете се в началото
SHARP

МнениеПуснато на: Чет 20 Апр 2017, 13:53    Заглавие:  

конструктор написа:
...Гласувах за БСП за пръв път от 1994 г. с ясното съзнание за лицемерния буржоазен характер на тази партия, но само за да може се тури край на гибелния режим на борисов. Не стана. Засега.

Какво точно е гибелно в режима би ли ми обяснил, защото аз си спомням какво е гибелно в режима на БСП, ето как завърши последния им цял мандат през 2009-та
http://www.blitz.bg/obshtestvo/meksikanska-vlna-ot-skrashcheniya-350-000-do-dekemvri-bez-rabota_news58994.html
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 20 Апр 2017, 15:23    Заглавие:  

Няма смисъл да обяснявам, защото който досега не е разбрал, колкото и да му обясняваш, пак нищо няма да разбере...
Самият факт, че една мутра става за трети път министър-председател, е трудно поносим за всеки непредубеден човек.
Да не говорим за неговата "партия", която прилича повече на мафиотска структура, отколкото на политическа партия.

SHARP

МнениеПуснато на: Чет 20 Апр 2017, 17:24    Заглавие:  

И все пак хората, които са го подкрепили явно предпочитат да гласуват за него, и да са на работа, вместо да слушат лозунги за "равенство и справедливост", и едновременно с това заедно със семействата си да са безработни и гладни, както това стана при станишев и компания.
Направи си труда да провериш колко предприятия успяха да ликвидират чрез приватизация/концесия в периода 2005-та - 2009-та година, колко народ остана на улицата вследствие масови съкращения, и можеби ( евентуално ) ще ти стане ясно защо народа предпочита един и същ човек, бил той мутра или не ( според думите ти), да стане министър-председател, вместо беднотията и глада, които идват при всяко правителство на другарите. Ще ти дам малък джокер от града, в който живея: Параходство Български Морски Флот, откъдето над 900 човека загубиха работните си места. ТЕЦ Варна - 100 % от персонала е на улицата, летищата Варна и Бургас бяха дадени на концесия през 2006-та... ( можеш ли да познаеш КОЙ ги взе?) Другарите не са в състояние нито да върнат ограбения живот на хората, нито да премахнат бедността, която създадоха, а вече дрънкат нови обещания за благини и сполука.
Върнете се в началото
Pretor

МнениеПуснато на: Чет 20 Апр 2017, 19:32    Заглавие:  

SHARP написа:
И все пак хората, които са го подкрепили явно предпочитат да гласуват за него, и да са на работа, вместо да слушат лозунги за "равенство и справедливост", и едновременно с това заедно със семействата си да са безработни и гладни, както това стана при станишев и компания.

Нагледахме се на тези работни калинки от гроб, имаше един период от скандал на скандал твориха
Върнете се в началото
SHARP

МнениеПуснато на: Чет 20 Апр 2017, 20:47    Заглавие:  

Pretor написа:
Нагледахме се на тези работни калинки от гроб, имаше един период от скандал на скандал твориха

Ако ще обсъждаме кадровата безпомощност на всяка от партиите, и поставените лица в тях предлагам две неща: първо да отворим нова тема по въпроса, и второ да започнем с 25 годишното девойче, което е най-младия депутат. Но за късмет то е от групата на БСП, и предвид аудиторията тук написаното от мен няма да се хареса на болшинството читатели, симпатизиращи на другарите.

По повод на скандалите( ако ще отваряме дума за тях ), станишко ли "изгуби" папки със секретна информация, или греша, след което "независимия" съд отсъди, че е невинен?
Върнете се в началото
Pretor

МнениеПуснато на: Чет 20 Апр 2017, 21:42    Заглавие:  

Последната промяна е направена от Pretor на Чет 27 Апр 2017, 17:27; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 21 Апр 2017, 09:06    Заглавие:  

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Ще се опитам да обобщя. Никое от горните изказвания не беше в подкрепа на някого. Всичките бяха срещу някого. Наистина ние, българите, на изборите всъщност не гласуваме "за", а против. Против ГЕРБ, против БСП, против еди-кого си. Затова имам следното конструктивно предложение: Предлагам на изборите да се гласува със зачеркване на партиите, против които искаме да гласуваме. При това положение, типичната изразходвана бюлетина (т.е. валидна бюлетина, с която вече е гласувано) ще изглежда по следния начин:
Скрит: 

• бесепари
  • седесари
  • депесари
  • патриотари
  • гробари
  • мангасари
  • тъпанари
  • лайнари
  • и вся остальная сволочь!

По този начин в 400-местната говорилня (толкова са местата с балконите там) ще влизат тези, против които е гласувано най-малко. Могат да са и по-малко от 400, и дори по-малко от 240. Например 25, при което преодоляването на свещената 4-процентна бариера ще означава вкарването само на 1 депутат, който после няма да има от кого да се цепи, защото ще образува собствена, еднолична парламентарна група. Защо не? Така ще хрантутим по-малко алчни и ненаситни депутатски гърла, от които и без това няма никаква полза. Ще трябва да се отърват и от 90% от мерцедесите, разбира се. Предлагам да ги продадат на търг и с парите да подпомогнат младите и образовани семейства с поне 2 деца.

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 6 от 8 [109 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0748s ][ Queries: 12 (0.0078s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker