Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 05 Дек 2020, 04:12
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Морски и речен бизнес, морски флот и фирми в България
Ел. Механник
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [7 Мнения]  
Автор Съобщение
Boxy

МнениеПуснато на: Пон 12 Авг 2013, 15:05    Заглавие:  Ел. Механник
Описание на темата: Какво ще кажете за тази позиция?

Здравейте,
от доста време чета и разглеждам форума, но чак сега реших да се регистрирам и да задам един въпрос. Завърших Транспортна Техника и Технологии в ТУ-Варна Бакалавър и след това Магистър, понеже не ме приеха КММ и винаги съм си мислил, че има вариант да допълня по някакъв начин и да успея да се кача като механик на кораб, но до тук никой не можа да ми каже какво ми е необходимо и изобщо без образование КММ мога ли да се кача на подобна позиция. Върнах се в ТУ и започнах да се интересувам за КММ от катедрата ми съобщиха, че няма проблем да ме запишат КММ като ще ме приравнят в 3-ти курс 1-ви семестър и ще имам още 4-ри приравнителни да вземам scratch Прибрах се и се замислих, че това е още 4-ри години понеже курса на обучение е 6-години задочно, а аз вече удрям 30-така което горе долу значи живот и здраве ще съм на около 33г и ще търся стаж ужас!!! Попаднах на един друг вариант който се оказва доста по приемлив да запиша 2-ра магистратура Електро обзавеждане на Кораба със срок на обучение 2,5г. Какво мислите за тази позиция? Аз откривам доста плюсове, като няма защитаване на степени 4,3,2-шеф също така заплатата е горе долу колкото на 2-рия механик мисля. Като минуси лошото е, че е само един на търговските кораби и по няколко на пасажерите, също така незнам какви са му задълженията и ако не-може да се справи с даден проблем получава ли съответно помощ било то от екипажа (шеф механник...2-3-4-ти). Къде мога да получа информация за моето образование като какъв мога да се кача и до колко мога да се издигна и ако има някой запознат с задълженията и работата на ел. механика да сподели.
Благодаря!
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
dragon x

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 12 Авг 2013, 15:23    Заглавие:  

Най-точна информация за условията, които трябва да изпълниш за да се "качиш" на кораб, могат да ти дадат от Морска администрация. Прочети и Наредба 6 от сайта им marad.bg
Oтносно задълженията на ел.механика: доста и разнообразни Cool Изобщо има ли ток, ел.механика е там. Даже започнаха да ги търсят да включват принтерите на капитаните Very Happy
Във всеки случай един стажантски рейс е задължителен за запознаване с работата и запознаване на компанията със способностите ти. Успех.

Boxy

МнениеПуснато на: Пон 12 Авг 2013, 15:51    Заглавие:  

dragon x написа:
Най-точна информация за условията, които трябва да изпълниш за да се "качиш" на кораб, могат да ти дадат от Морска администрация. Прочети и Наредба 6 от сайта им marad.bg
Oтносно задълженията на ел.механика: доста и разнообразни Cool Изобщо има ли ток, ел.механика е там. Даже започнаха да ги търсят да включват принтерите на капитаните Very Happy
Във всеки случай един стажантски рейс е задължителен за запознаване с работата и запознаване на компанията със способностите ти. Успех.

Благодаря!
Стажантския рейс естествено е задължителен Smile
Върнете се в началото
Boxy

МнениеПуснато на: Вто 27 Авг 2013, 15:54    Заглавие:  

Вчера се обадих в "Морска администрация" от където ми казаха, че с моето образование от ТУ-Варна варианта да се кача като механик е да приравня КММ друг вариант няма. Забравих да питам за кадетския рейс след като си получа дипломата да кажем за ел. механик ли мога да го направя или по време на обучението ми ?
Върнете се в началото
dragon x

МнениеПуснато на: Вто 27 Авг 2013, 17:00    Заглавие:  

КММ ти трябва само за да се качиш като "обикновен" механик. Но в момента може да станеш механик и само със средно специално образование (ТКК) и изпити. Стажантския рейс мисля, че може да се прави и след дипломирането.
Аз навремето имах стаж и по време на следването и след това - такива бяха изискванията. За сега - не знам със сигурност, трябва да пише в наредбата.

Boxy

МнениеПуснато на: Пон 14 Окт 2013, 10:59    Заглавие:  

Развитието по моя въпрос е следното,
от 27.01.2014г. живот и здраве трябва вече да съм на очни специалност КММ задочно в ТУ-Варна като ми признаха 24 изпита от предишното ми следване и ще ме запишат 2-ри семестър на 3-ти курс. За ел. механик нещата не се получиха поради проблеми с бакалавърската ми диплома и някакви направления и аз не разбрах, но съм нямал право да кандидатствам за магистратура, и трябваше да избера пълен курс за ел. механик или КММ.
От до година отново тръгвам на училище Smile
Поздрави!
Върнете се в началото
dragon x

МнениеПуснато на: Пон 14 Окт 2013, 14:44    Заглавие:  

Успех...и скоро да ти викаме "колега" Smile
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [7 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Морски и речен бизнес, морски флот и фирми в България
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0712s ][ Queries: 12 (0.0047s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker