Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
В Швейцария погребаха символично ледник · Гърция измести България в... · Борис Джонсън забъркал чутовна далавера с държавни пари заради любовница · Рим обяви война на кеша · Брексит ще се случи, убеден е Юнкер · Уверено вървим към чакалнята на еврозоната, смята Борисов ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 23 Сеп 2019, 15:32
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Как излита самолета ?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [7 Мнения]  
Автор Съобщение
bmwww

МнениеПуснато на: Съб 14 Сеп 2013, 13:48    Заглавие:  Как излита самолета ?  

Здравейте , значи искам първо да ви кажа,че изобщо нищо не разбирам от самолети ! Та мисля да си направя самолет понеже от малък това ми е мечта - да карам самолет ! Обаче като започнах да се образовам по темата изникнаха няколко въпроса по-точно само 1 на който не намерих отговор ! Значи:
1.Крила-задкрилки
2.Хоризонтален стабилизатор-елеватори
3.Вертикален стабилизатор-май пак се казваше елеватор

Та значи от това което разбрах досега-самата перка (витло) създава въздушен поток който дърпа самолета напред и го набира до скорост на излитане - така ли е ?
Вертикалния стабилизатор-елеватор се командва от 2 педала и той отговаря за това самолета да лети в права линия ,а не под ляв/десен ъгъл ?
Хоризонталния стабилизатор-елеватора се командва от ръчка или кормило с бутане/издърпване и отговаря за това самолета да стои равен ,а не с муцуната надолу/нагоре ?
Задкрилките променят посоката на самолета ляв/десен завой и се управляват от кормило с движение ляво/дясно завъртане ?

Ето и тази част от теорията която не мога да разбера .... значи за да излети самолета какво се прави .... чакаме да набере скорост и вдигаме хоризонталния стабилизатор на макс. за да притисне задницата и да започне да се издига самолета или вдигаме скорост и пускаме надолу задкрилките ? Ако е 2-рото ....още по-неясно ми става защото ако е то ..... как се прави така ,че задкрилките да се пускат едновременно и 2-те след като за тях имаме управление ляв/десен завой ,а за едновременно движение нагоре/надолу никъде не съм чел...става на въпрос за тия малките самолети дето си ги правят в двора хората ?

Благодаря предварително.....ако имате интерес да помогнете ... бих обсъдил и материалите с вас !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
dragon x

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб 14 Сеп 2013, 18:53    Заглавие:  

Aз като исках да карам кола, първо изкарах щофьорски курс. Сещаш се накъде бия, нали?
bmwww

МнениеПуснато на: Съб 14 Сеп 2013, 19:44    Заглавие:  

Сигурно живеем в паралелни светове ... защото аз като исках да карам кола - карах много преди да изкарам курсове ! Сещаш се на къде бия нали ? И между другото твоето мнение с какво ми помогна ... или е така просто да си напишеш нещо като да не е без хич ?
Върнете се в началото
Чукча

МнениеПуснато на: Съб 14 Сеп 2013, 21:02    Заглавие:  

bmwww написа:
.... И между другото твоето мнение с какво ми помогна ...

В твоя ред на мисли какво ще спечели човека ако си загуби времето да обеснява на теб, който "изобщо не рабира от самолети" нещо толкова сложно и с толкова важни подробности ? Каква е гаранцията, че няма да прекалиш с допълнителните си въпроси, които така или иначе ще се породят след първата порция от отговори на шесте ти питанки в пост номер 1 ?
И на последно място каква е гаранцията, че няма утре да нахлуеш в кабината на самолет по време на полет и да решиш да пробваш наученото от тук ? Същото важи и за някоя Ан-двойка оставена на пренощува на полето.

Отговори най-откровенно на горните въпроси и чак тогава чакай някой да се смили и да си загуби времето. А до тогава пробвай да вдигнеш самолета с ....Трибестан. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
bmwww

МнениеПуснато на: Съб 14 Сеп 2013, 21:14    Заглавие:  

Абе аз не ,че нема да пробвам и без да ми кажете ..... ама нали да си питам за всеки случай .... пък и вместо да ми пишеш 4 реда за което благодаря де щото са поучителни и ме караш да уча ... ама ако ме познаваше по-добре щеше да разбереш,че ако ми се обясни схващам...ако требва да чета ,нищо ми се не налива в главата Very Happy И немаше да питам други въпроси свързани с това .... само исках да знам как излита самолета ! Между другото и твоето мнение ми не помогна грам даже .... само ми помогна да разбера как некои хора са способни да напишат 4 реда нищо свързано с темата вместо 1 поучителен ред. Мерси все пак !

Ааа и в тоя ред на мисли човека вече така и така си е бил загубил времето докато пише безсмислен коментар....по-добре да го загуби докато ми отговаря на въпроса !
Върнете се в началото
bmwww

МнениеПуснато на: Нед 15 Сеп 2013, 19:25    Заглавие:  

Все пак почвам да го правя самолета ... купих си пресована дървесина за 10 шаблона във формата на крилото като празното място между тях ще запълня с фибран пак нарязан на формата на крилото и ще заздравя със епоксидна смола всичко накрая ! тялото на самолета ще е на същия принцип....дървен скелет със фибран и смола намазан отвътре и отвън и мисля да ползвам двигателче от скутерче 50 куб.см. Перката ще си я направя от ламарина или незнам още не съм го мислил . Проектчето не е нещо сериозно .. напротив .. просто гледах Дискавъри и един човек си беше направил самолет малък от бензинов мотор на косачка и казваше ,че излита с него за 165 метра ! Моето ще е нещо подобно .... не мисля да го ползвам ,а само да видя дали мога да направя самолет с който да полетя макар и до 2-3 метра височина ... аз съм скромен ... пък после ако стане бих се заел да правя нещо по сериозно ! Ако нямате нищо против и имате интарес можете да кажете формата на крилото как да я направя ...

Click to see if image is larger

Аз мисля да е като номер 2 .
Върнете се в началото
del

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пет 04 Окт 2013, 19:51    Заглавие:  

В никакъв случай!
Ако още поглеждаш темата и си добре с английския, погледни тук:

http://www.faa-ground-school.com/library-docs.aspx

Свали си тези нещица и ги порочети НЕПРЕМЕННО преди да го вдигнеш. Very Happy
Не, че ще те направят пилот, но ще разбереш колко дреболии са нужни за да литне. При летенето БЕЗОПАСНОСТТА е на първо място, за това не бързай да си трошиш главата.

Chapter 1-5 (4.7mb)
Chapter 6-9 (10.6mb)
Chapter 10-12 (3.9mb)
Chapter 13-16 (2.5mb)

The Airplane Flying Handbook - The entire FAA book online.
Table of Contents (449kb)
Chapter 1-3 (2.7mb)
Chapter 4-6 (2.8mb)
Chapter 7-9 (2.8mb)
Chapter 10-12 (2.5mb)
Chapter 13-15 (2.7mb)
Chapter 16, Index (1.2mb)

И да не се откажеш после. Може да е сложно, но пък е интересно.

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [7 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2314s ][ Queries: 12 (0.0053s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker