Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Тумба нагли роми смляха от бой две карловски момчета · Осем загинаха при взрив на кола бомба в Северна Сирия · Индия и Виетнам ще си сътрудничат в отбраната · Тръмп вече се подготвя за блокада · Новият президент на Грузия се озъби на Русия · Президентът и Абдула II заедно ще създават предприятия в отбранителната индустрия и ... ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 17 Дек 2018, 07:36
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Конфликтът в Украйна
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 995 от 1026 [15389 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 993, 994, 995, 996, 997, ..., 1024, 1025, 1026 Следваща
Автор Съобщение
Kx

МнениеПуснато на: Съб 03 Фев 2018, 20:45    Заглавие:  

Елемаг написа:

Най-бурния разтеж на СССР е през 30те години. И СССР е на второ място в света по регистрирани технологии и патенти. И по спечелили нобелова награда също.

Shocked
Имат точно един Нобелов лауреат между 1930-1940 и той е за литература - 1933 Иван Бунин (Русия) .
Не знам кои регистрираните технологии и патенти, но ще ми е много интересно да науча кои са по-значимите от тях
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ayahuasca

МнениеПуснато на: Съб 03 Фев 2018, 20:56    Заглавие:  

Филм на Оливър Стоун

Премълчаваната история на САЩ

Кх,това за теб го слагам,но ще е полезно за всеки да го види
Върнете се в началото
Kx

МнениеПуснато на: Съб 03 Фев 2018, 21:26    Заглавие:  

Предиктор написа:

Идеологически обременен си, освен социализма и капитализма, има и трета политическа теория- националсоциализма, демек фашизма. Технологичния бум от 80-те години насам се дължи на разсекретените технологии и износа на мозъци от изток на запад. Умен човек си, помисли малко. Разликата между социализъм и капитализъм е във формата и начина на преразпределение на средствата. Науката няма нищо общо с това. Болонската образователна система, превръща младите хора във вечно учащи се, без възможност за практически опит в реална икономика. Форма на скрита безработица е! Даваш пример за Германия, защо след втората световна война те не създадоха такива технологични чудеса? Защо Торнадото не лети, Юрофайтъра, Леопарда, G-36, знаеш ли, че 6- те (шест) подводници са в ремонт....... и т.н. Защо беше измамата с дизелгейта? Ако търсиш отговор през призмата на идеологията, няма да стигнеш до никакъв отговор. А колкото до генетиката, евгениката нещата са в друга плоскост. Не ги смесвай.

Отзад напред
Никъде не съм споменал евгениката , просто може прочетеш какво се е случило на генетиците в СССР през 30те и кога чак са могли отново да развиват този клон от науката.
Гледам фактите
Кои са изнесените учени/мозъци от изтока през 80те ? Това са някакви митове които да обяснят провала на социалистическата система.
Ако имаш предвид използването на открития за военната сфера в цивилния живот , то защо това не се случи в СССР, не бе ли това провал на системата.
Не разбрах какво общо има "Болонската образователна система" с темата моля да ме осветлиш.
Да Германия е чудесен пример за ефикасността на системата. Какво се случи в ГДР и ФРГ. Защо ГДР-ейците рискуваха живота си за да избягат в ФРГ? Едни и същи хора 2 системи резултата е очеваден.
Не мисля че има смисъл да коментирам нацизма(национал социализма) и фашизма това е друга тема и първата доста общи неща със социализма.
Върнете се в началото
Kx

МнениеПуснато на: Съб 03 Фев 2018, 21:45    Заглавие:  

ayahuasca написа:
Филм на Оливър Стоун

Премълчаваната история на САЩ

Кх,това за теб го слагам,но ще е полезно за всеки да го види

Ако имаш теза кажи я и я защити, този филм съм го гледал преди време. Не мога да разбера какво общо има с темата.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 03 Фев 2018, 21:58    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Не знам какво се е случило с генетиците през 30 -те но отлично знам какво се е случило с конструкторите. Не напразно СССР беше водеща в космонавтиката, атомната промишленост и е на едно ниво с САЩ по авиационната промишленост. За другите ми е по-трудно да коментирам но това ми е специалноста.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Восток

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб 03 Фев 2018, 23:24    Заглавие:  

конструктор написа:

Нищо подобно, единственото свързващо звено между днешните РФ и Украйна е общата им история в СССР. "Не съм казвал, но пак ще повторя" – избий си от главата тая фикс-идея, няма да стане!

Но сега пък аз виждам "нещо интересно, което съм пропуснал" (твой цитат). Ти започваш да се съгласяваш с нациста Порошенко. И аз "затова казвам" (пак цитирам твои думи), че пътят на антисъветизма, по който си поел, води към нацизма.

Като държави може би.Но като народ, родова памет, традиции и обща история - НЕ.Киевска Рус, Руското царство и Руската Империя какво са?!Иначе да, в случая Поро е прав, особено, ако наистина думите му съдържат смисъла, за който си мисля аз.
Върнете се в началото
Предиктор

МнениеПуснато на: Съб 03 Фев 2018, 23:27    Заглавие:  

Kx написа:
Предиктор написа:

Идеологически обременен си, освен социализма и капитализма, има и трета политическа теория- националсоциализма, демек фашизма. Технологичния бум от 80-те години насам се дължи на разсекретените технологии и износа на мозъци от изток на запад. Умен човек си, помисли малко. Разликата между социализъм и капитализъм е във формата и начина на преразпределение на средствата. Науката няма нищо общо с това. Болонската образователна система, превръща младите хора във вечно учащи се, без възможност за практически опит в реална икономика. Форма на скрита безработица е! Даваш пример за Германия, защо след втората световна война те не създадоха такива технологични чудеса? Защо Торнадото не лети, Юрофайтъра, Леопарда, G-36, знаеш ли, че 6- те (шест) подводници са в ремонт....... и т.н. Защо беше измамата с дизелгейта? Ако търсиш отговор през призмата на идеологията, няма да стигнеш до никакъв отговор. А колкото до генетиката, евгениката нещата са в друга плоскост. Не ги смесвай.

Отзад напред
Никъде не съм споменал евгениката , просто може прочетеш какво се е случило на генетиците в СССР през 30те и кога чак са могли отново да развиват този клон от науката.
Гледам фактите
Кои са изнесените учени/мозъци от изтока през 80те ? Това са някакви митове които да обяснят провала на социалистическата система.
Ако имаш предвид използването на открития за военната сфера в цивилния живот , то защо това не се случи в СССР, не бе ли това провал на системата.
Не разбрах какво общо има "Болонската образователна система" с темата моля да ме осветлиш.
Да Германия е чудесен пример за ефикасността на системата. Какво се случи в ГДР и ФРГ. Защо ГДР-ейците рискуваха живота си за да избягат в ФРГ? Едни и същи хора 2 системи резултата е очеваден.
Не мисля че има смисъл да коментирам нацизма(национал социализма) и фашизма това е друга тема и първата доста общи неща със социализма.

Не ми се влиза в безсмислени спорове. Аз пък, пак отпред назад. Факта, че си идеологически обременен не ти позволява да правиш безпристрастен и обективен анализ на историческите факти. Това, че не можеш да видиш връзката на евгениката с генетиката, както и на образователната система с науката е показателно. Колкото до Германия, тя продължава да бъде окупирана страна на чиято територия има чужди военни бази, и забележи, до ден днешен не разполага със златния си резерв. Онзи технологичен скок 1933-1945г. е резултат на едни други процеси. Стотици хиляди, милиони дори, роби-пленници, неограничен ресурс на завладени/съюзнически/ държави, Туле, Врил, Ананербе, петрола на САЩ чрез танкерите на Онасис, подкрепата на Ватикана, банките на Щвейцария, дори валутния резерв на Чехословакия -услужливо предаден от Великобритания на Хитлер.........Случайно да знаеш съотношението на загиналите военнослужещи и мирни жители в Германия и Русия? Както написах по горе, не ми се влиза в подобна полемика. Жив и здрав бъди и повечко чети, но се отърви от тая болест- идеологията.
Върнете се в началото
Kx

МнениеПуснато на: Нед 04 Фев 2018, 13:35    Заглавие:  

Предиктор написа:

Не ми се влиза в безсмислени спорове. Аз пък, пак отпред назад. Факта, че си идеологически обременен не ти позволява да правиш безпристрастен и обективен анализ на историческите факти. Това, че не можеш да видиш връзката на евгениката с генетиката, както и на образователната система с науката е показателно. Колкото до Германия, тя продължава да бъде окупирана страна на чиято територия има чужди военни бази, и забележи, до ден днешен не разполага със златния си резерв. Онзи технологичен скок 1933-1945г. е резултат на едни други процеси. Стотици хиляди, милиони дори, роби-пленници, неограничен ресурс на завладени/съюзнически/ държави, Туле, Врил, Ананербе, петрола на САЩ чрез танкерите на Онасис, подкрепата на Ватикана, банките на Щвейцария, дори валутния резерв на Чехословакия -услужливо предаден от Великобритания на Хитлер.........Случайно да знаеш съотношението на загиналите военнослужещи и мирни жители в Германия и Русия? Както написах по горе, не ми се влиза в подобна полемика. Жив и здрав бъди и повечко чети, но се отърви от тая болест- идеологията.

И защо смяташ че съм идеологически обременен, защото не споделям мнението ти?
Бил съм облъчвам достатъчно от соц. идеологията и смятам че мога да отсъждам сам на базата на фактите, и не вярвам на голословни твърдения.
Германия бе витрината и на 2те системи . ГДР и ФРГ бяха окупирани, 30 години след края на войната разликата в живота на хората е очеизваден.
"Стотици хиляди, милиони дори, роби-пленници, неограничен ресурс на завладени/съюзнически/ държави" това се отнася за СССР в периода след ВСВ, без да говорим за завладените територии е началото и преди ВСВ.
Някак избягваш да ми отговориш на въпросите, защо ли ?
Виждам че си фен на Мичурин и Лисиненко. Те са били прави и генетиката е империалистическа измислица.
Образователни системи в капитализма има доста и съвсем не са по един калъп, така че не виждам какво има общо с темата.
Относно Германия в периода преди ВСВ, това е интересна тема, но не е нито чист капитализъм/ демокрация нито чист социализъм.
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 04 Фев 2018, 14:18    Заглавие:  

Восток написа:
конструктор написа:
Нищо подобно, единственото свързващо звено между днешните РФ и Украйна е общата им история в СССР. "Не съм казвал, но пак ще повторя" – избий си от главата тая фикс-идея, няма да стане!

Като държави може би.Но като народ, родова памет, традиции и обща история - НЕ.Киевска Рус, Руското царство и Руската Империя какво са?!

Не ми следиш мисълта внимателно. Не случайно употребих точно термина "свързващо звено". Погледни тази фигура (РЦ = Руско царство, РИ = Руска империя):

Click to see if image is larger

Сега вече разбираш ли какво имам предвид? Не можеш да премахнеш това свързващо звено, колкото и да ти се иска да го направиш!
И изобщо, разбрахме против какво си, но не е ясно за какво си. Сам признаваш, че не вече не може да се върне монархията. Тогава?

Цитат:
Иначе да, в случая Поро е прав, особено, ако наистина думите му съдържат смисъла, за който си мисля аз.

Прекрасно. Давай, кажи още в какво е прав той. И не забравяй чия марионетка е.

Восток

МнениеПуснато на: Нед 04 Фев 2018, 15:35    Заглавие:  

Ами, не, просто казвам, че това не е единственото "свързващо звено", последното е, но не е единственото.Трябва да се акцентира върху живота преди СССР, а общото минало оттогава трябва да се осъди като вредно и за 2та народа на днешните РФ и Украйна.
Аз съм казал за какво съм, осъждане на СССР и интеграция на бившите републики, въз основа на общите страдания и вреди, които този период е нанесъл.А не като сега, където 1 държава се окачествява със СССР и търпи всичките негативи и лошо отношения към него на гърба си.
Върнете се в началото
Flankerivo
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Фев 2018, 16:47    Заглавие:  

Пишеш глупости. Повтарям за n-ти път. С отричане на миналото се стига до нивото на Булгаристан, че и надолу.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Flankerivo
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 05 Фев 2018, 10:11    Заглавие:  

https://megaslav.livejournal.com/2131804.html
Мгновенная карма: как подох злорадный хохол.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 05 Фев 2018, 21:56    Заглавие:  

Хърватското министерството на отбраната поиска от Украйна да замени некачествено ремонтирани изтребители "МиГ-21" с нови
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 06 Фев 2018, 10:21    Заглавие:  

В този материал на Рожин се дават доказателства, че украинското военно министерство само е организирало взривяването на оръжейните складове в Балаклея, за да прикрие огромните липси от контрабанден износ чрез одеското пристанище. Нищо чудно ПЗРК, с който е свален руският "Су-25", да е с украински произход.
Восток

МнениеПуснато на: Вто 06 Фев 2018, 13:28    Заглавие:  

Полския президент е обещал да подпише антибандеровския закон.

https://novorosinform.org/705629
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 995 от 1026 [15389 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 993, 994, 995, 996, 997, ..., 1024, 1025, 1026 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1387s ][ Queries: 12 (0.0691s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker