Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
От механик на старта до пилот на F-35 · Изплува нова 90-килограмова мистерия за Боинга фантом MH370 · БСП щели да направят всички възможно за да спрат финансирането на партиите от бизнеса · Регистриран е първи случай на морбили в Старозагорско · Бивш министър: Не сме имали толкова тежка ветеринарна ситуация · За 1000 лв. се продава ЗАЗ, работещ на дърва ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 16 Юли 2019, 18:17
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Форум на списание "Клуб КРИЛЕ"
НАЦИОНАЛНО АВИАЦИОННО СПИСАНИЕ КЛУБ КРИЛЕ бр. 4/2015
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 2 [18 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Автор Съобщение
Dimitar Stavrev
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 31 Мар 2015, 16:35    Заглавие:  НАЦИОНАЛНО АВИАЦИОННО СПИСАНИЕ КЛУБ КРИЛЕ бр. 4/2015  

Зимата свърши (надявам се), замириса на пролет, идват ЦВЕТНИЦА и ВЕЛИКДЕН. Идва ред и на брой 4 април 2015 на любимото то авиационно списание "КЛУБ КРИЛЕ".
От 2 април следобяд по книжарниците в София, от 3 април - в цялата страна!!!

Съдържанието:
2 В ТЕЖКАТА ЗИМА: Крумовци спасяват човешки животи
Bulgarian AF hellos in the against the winter disaster

6 Полските орли МиГ-29 и италианските евробойци над Прибалтика
Polish eagles MiG-29 and the Italian Eurofighters over Baltic

10 Военновъздушното училище – ще го има, няма алтернатива
The air force school will be restored

11 Жените в родните ВВС
The women in BuAF

12 Свръхзвуковият пътнически Ту-144
The supersonic Tu-144

18 Строго секретно: пилотските костюми David Clark S1030 на SR-71
Top secret – the flight suits for SR-71

20 Новини български ВВС
Bulgarian AF news

24 Празникът на космонавтиката 12 април
The Space Day – 12 April

26 Нов командир на авиобаза Крумово
New commander of Krumovo AFB

28 Випуск 1965: половин век в небето
Alumni 1965 of Air Force School – 50 years in the sky

32 Wizz air с 5-и самолет в София, нови 5 дестинации и 7 нови честоти през 2015 г.
Wizz air with 5th plane in Sofia

34 Варна и Бургас – нови рекорди и стабилен ръст
Varna and Burgas airports in 2014

39 Новини гражданска авиация
News civil aviation

Корицата е впечатляваща - полски МиГ-29 на все още снежна Прибалтика
Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 02 Апр 2015, 08:09    Заглавие:  

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
RED

МнениеПуснато на: Пет 03 Апр 2015, 22:09    Заглавие:  

Адски натегачески брой! И точно толкова скучен. Абониран съм за това списание от 84 година, но това мие е последният абонамент.
Преписвате рекламни брошури и качвате пиарски "статии". Защо да ви давам пари?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 04 Апр 2015, 10:20    Заглавие:  

Привет РЕД.
Съгласен съм донякъде с критиката, но не и точно за този брой.
Просто не е уместна.
- Статията за Ер Полисинга над Балтика е уникална - написана е от чуждестранни фотографи за нас, снимките са неповторими, както и корицата!
Няма в българския печат, нито в българското интернет пространство такава статия. Съгласен?

- Интервюто с проф.Гецов относно Космонавтиката и България също е актуално и не е нито рекламно, нито ПР, нито скучно...

- Материалът за Ту-144 също не е рекламен, скучен, ПР... Отдавна не е писано за този самолет, а и материалът е по желание на група наши читатели, които от 1 година го желаеха. Написан е професионално, а и името Максим Генов говори много.

- За пръв път списание КРИЛЕ прави интервю с жена-курсант. Интервюто бе подготвяно дълго и се получи добре. Доста курсанти зарадва това интервю и е попадение в броя. Пак не е рекламно, копи-пейст и т.н.

- Относно 5-6 новини за българските ВВС, няма как да не отразим дейността им. Те заслужават на фона на кризата в армията и кратките материали нямат РЕКЛАМНА ЦЕЛ, а напротив - търсим ефекта - ТЕ СА ЖИВИ, ВЪПРЕКИ ТРУДНОСТИТЕ, ПОДКРЕПЕТЕ ГИ!

- Материалът за пилотските костюми е продължение от миналия брой, да - написан е с малко по-технически термини, но пак е по желание на десетки наши читатели, за които и тази материя е интересна и не е в никакъв случай рекламен.

- Материалът за ВИПУСК 1965 е уникален, авторски, с авторски снимки и писан от авиационен професионалист. За пръв път има такъв материал в бг специализиран печат за авиацията...

- Подробният материал със схеми за българските летища през 2014 г. се появява само при нас от цялата преса. Няма как в бизнес списание да не поместим такъв материал, който интересува стотиците служители на българските летища.

Така че не виждам как от изброените от мен материали да са с рекламна цел, още по-малко да са копи-пейст. Мисля че в тях преобладава авторското и за пръв път се публикуват в България.
Ако вече имаш някаква друга причина да ни критикуваш, сподели, но точно за този брой критиката ти е неоснователна, поне за тези 3 причини, които си изтъкнал.
Ще чакам отговора ти.
С уважение: Преслав Панчелиев, изп.директор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
dragon x

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб 04 Апр 2015, 21:10    Заглавие:  

Екселските таблици със "самолетодвиженията" и прочее статистики са крайно безинтересни, а се публикуват няколко пъти годишно. Като прочетем останалото - ще коментираме.
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 05 Апр 2015, 10:29    Заглавие:  

И на мен не ми харесват... В сп.ОКЕАН веднъж годишно пишем за товарооборота по бг портове, за не публикуват таблиците, правя анализа в текста.
Следващата година в КРИЛЕ ще направим същото.
Само че пък сега се сещам, че преди година ми се обадиха фенове да ми благодарят, че били писали курсова работа и тези таблици много им помогнали.
Поздрави.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 08 Апр 2015, 14:42    Заглавие:  

СЪБИТИЯ ЗА ДЕНЯ НА АВИАЦИЯТА И КОСМОНАВТИКАТА
http://pan.bg/view_article-1-29219-SYBITIQ-ZA-DENQ-NA-AVIACIQTA-I-KOSMONAVTIKATA.html
Върнете се в началото
KONGO79

Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Сря 08 Апр 2015, 15:42    Заглавие:  

Никога не съм бил абонат на списанието, но за сметка на това съм си закупувал редовно всички броеве от октомври 86-та до сега, а освен това успях през годините да се снабдя и с повечето броеве от началото на 80-те. От две години, обаче, постоянно се заричам, че "това ще е последният брой който си купувам", но факта, че освен Криле има само още едно издание на български, все още ме спира да изпълня заканата си. Пресли, дъното го стигнахте поне преди година и половина, но усърдно продължавате да копаете все по-надълбоко в грунта! Няма да засягам всички статии в броя защото честно си признавам, че половината ги отхвърлих като непрочитаеми още след първите два реда. Статията за 144 - съвсем малко повече от преписка в стила "роди се - умря", абсолютно нищо интересно /ако не ме лъже паметта, преди години имахте статия за катастрофата в Бурже, която беше с по-голям обем от настоящата/. В статията за еърполисинга освен снимките няма нищо друго интересно и как да има при условие, че всяка година поне в два броя има такава статия за поредния натовски контингент който си е разходил гъза до Балтика за няколко месеца. Интервю с курсантка може и да не сте публикували, но по въпроса сте писали поне 10 пъти. Новини за българските ВВС - некролози не чета. Статията за випуск 65-та ми се стори като много добра идея, но си мислех, че този стил на писане е изчезнал преди 30 години - уви, бъркал съм, така и не можах да си наложа да я допрочета. Честно казано, боли ме патката за Уизеър и за летищата на Фрапорт, а пък думите на приятелите ми които работят за двете дружества хич няма да ги споделям защото чак такъв каруцар не съм!
За последен път ще си позволя една молба - престанете с тези статии "по руски източници"!!! И на двамата автори които си завършват така статиите, с пълно уважение към имената и знанията им, трябва да им се забрани със закон да пишат. Имам чувството, че превеждат с гугъл преводача и дори не проверяват резултатите. Такива чутовни простотии има всеки път в тези статии, че направо не е истина. За стилистика и свързаност м/у отделните изречения пък хич няма смисъл да се говори - под всякаква критика. Учете се от господин Бориславов - дори и статиите които са по безкрайно безинтересни за мен теми съм ги чел и препрочитал десетки пъти просто защото са написани и структурирани добре и най-важното - носят ми информация. За съжаление във всеки нов брой на Криле ми се налага да отсявам плявата и още по-лошото е, че плявата вече достига постоянно ниво от 70% и нагоре.
Не искам да обиждам екипа на списанието, но се вземете в ръце най-накрая! Това списание вече за нищо не става /освен за фунийки ама вече съм много дърт за това/!

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 08 Апр 2015, 19:27    Заглавие:  

Ще дам тази критика на следващата планьорка, за да я обсъдим. Мерси Влади!
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 22 Апр 2015, 07:28    Заглавие:  

БОЙКО ОТЧАЯ ВВС И АРМИЯТА: НОВИ ИЗТРЕБИТЕЛИ-КАТО СИ ОПРАВИМ ДЪРЖАВАТА! НЯМА ПАРИ ЗА ПРОМЯНА НА БЮДЖЕТА НА МО!

http://pan.bg/view_article-49-29542-BOJKO-OTChAQ-VVS-I-ARMIQTA-NOVI-IZTREBITELI-KATO-SI-OPRAVIM-DYRZhAVATA-NQMA-PARI-ZA-PROMQNA-NA-BJuDZhETA-NA-MO.html#sthash.aldKvrZ1.dpuf
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 29 Апр 2015, 23:22    Заглавие:  

Генерал-майор Иван Парапунов: България е една от първите в света по отношение на развитие на собствена авиация
http://pan.bg/view_article-59-29632-General-major-Ivan-Parapunov-Bylgariq-e-edna-ot-pyrvite-v-sveta-po-otnoshenie-na-razvitie-na-sobstvena-aviaciq.html#sthash.poygqSzI.dpuf
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 29 Апр 2015, 23:28    Заглавие:  

Първо в историята дозареждане на БЛА във въздуха
http://pan.bg/view_article-59-29582-Pyrvo-v-istoriqta-dozarezhdane-na-BLA-vyv-vyzduha.html

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 30 Апр 2015, 07:06    Заглавие:  

Pan.bg в центъра на събитието: Турски А320 с пожар на единия двигател над Босфора
http://pan.bg/view_article-1-29675-Panbg-v-centyra-na-sybitieto-Turski-A320-s-pozhar-na-ediniq-dvigatel-nad-Bosfora.html#sthash.K86TJY4q.dpuf

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 30 Апр 2015, 07:20    Заглавие:  

Един ден в авиобаза Крумово в снимки
http://pan.bg/view_article-1-29526-Edin-den-v-aviobaza-Krumovo-v-snimki.html
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 30 Апр 2015, 07:21    Заглавие:  

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 2 [18 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Форум на списание "Клуб КРИЛЕ"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0776s ][ Queries: 12 (0.0052s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker