Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Доналд Туск бе избран за лидер на ЕНП · Ново 20: Кръщаваме бебетата с неутрални джендър имена от 2020 г. СПИСЪК · Избори в отцепилите се райони на Украйна - само под контрола на Киев · Премиерът избегна темата за номинацията на Цацаров за шеф на антикорупционната комисия /ВИДЕО/ · Публикувано във факти.бг: Овчаров: Опозицията в БСП да разбере, че изгуби битката с Нинова · Унгарският върховен съд осъди правителството на Орбан ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 21 Ное 2019, 00:35
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » Администрация » ИК "ЕЪР ГРУП 2000", САЙТ, ФОРУМ
АНКЕТА ОТНОСНО ПОМЕСТВАНЕТО НА НОВИНИ ОТ ДРУГИ МЕСТА
Модератори: teleman
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 3 [31 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3 Следваща

ЖЕЛАЕТЕ ЛИ ПОМЕСТВАНЕТО НА НОВИНИ ОТ АГЕНЦИЯ БЛИЦ В ТЕМАТА ЗА СИРИЯ ИЛИ УКРАЙНА?
НЕ
51%
 51%  [ 17 ]
ДА
15%
 15%  [ 5 ]
САМО АКО Е НОВИНА ОТ ПЪРВОСТЕПЕННО ЗНАЧЕНИЕ, другите да се трият от админите и да се предупреждават юзърите. При трето предупреждение - БАН!
15%
 15%  [ 5 ]
НЕ ЖЕЛАЯ НЕ САМО ОТ АГЕНЦИЯ БЛИЦ - добавете кой сайт още
9%
 9%  [ 3 ]
НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА
9%
 9%  [ 3 ]
Общо гласове : 33

Автор Съобщение
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2016, 18:09    Заглавие:  

Мда... Явно сме на път да направим от мухата слон.

Желанието на Ники и Иво, към което се присъединявам, е просто да се избегне пускането на плява и жълтини.

Не подкрепям, разбира се, да се налага бан на друг администратор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
antibiotic

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2016, 18:13    Заглавие:  

При всички случаи съм против нехигиенични сайтове като "Блиц".
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2016, 18:47    Заглавие:  

Иво, не знам дали си ми чел мнението от късно снощи.
http://airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=35826&start=30

Форумът си има правила. В случай на банване се допитваш до всички администратори.
В случай не е спазен форумния правилник от админите.
До мен никой не се е допитал. За мен това не е "дреболия".
На мен ми е много обидно, че се маха админ по такъв начин - без да ме уведомите.
Второ - на мен ми е обидно, че прекалено бързо решихте нещата - двама решават, че щом някой публикува от БЛИЦ или всички български сайтове, банване. Като гледам почти всички от съфорумците изказват мнение, че не може да не се публикува нищо от българските сайтове.
Ами и мен да ме бяхте банна ли, защото и аз в началото на темата съм публикувал от БЛИЦ.
Или критерия ви е различен? Щом е Митко може бан, щом е Преслав - не.

Така действаш и за сайтовете - за ПАН.БГ може, за другите - не.
И не - не сме се усетили, журналист съм - свикнал съм да ми се говори точно. Т-72 говори за едно, ти за друго. Пък вземете се разберете и кажете какво с точност желаете. След 24 часа разбирам, че не искаш и БТА??? Сигурно не искаш и "Агенция Фокус" - за мен агенцията, която е на най-доброто ниво. Винаги пуска и двете гледни точки, винаги превежда с точност, рядко допуска технически грешки, никога не си позволяма коментар в чистата новина.

Не ми отговори и на въпроса. Това тук е БЪЛГАРСКИ форум, информацията му трябва да е предимно всичко на БЪЛГАРСКИ.
В последните страници има адски много постове само на руски или линкове само на руски.
На мен това не ми харесва и в последните седмици не чета темата за Сирия.

Да те питам - в руските форуми дали част от информацията им е на български?
В част от английските форуми дали част от информацията им е на български?

На мен това лично - дай да махнем на 99 процента българските сайтове ми звучи направо налудничаво.
Преди 6-7 години във форума имаше спор, защо Тони Кънев пуска информация на руски и се проведе същата дискусия. Всички съфорумци изразиха мнение, че това е български форум и информацията трябва да е предимно на български.

Анкетата няма да сменям. Има си въпрос - желаете ли и други сайтове да не бъдат публикувани тук. Нека хората преценят и гласуват.

Но още веднъж казвам, това не е "дреболия" - без да се съобразите и да се допитате с мен, гоните АДМИН. И няма значение дали е админ, има правила - там пише - потребител... На ербап не се правя, има си правила.
А пък на Митко заслугите за 10 години работа във форума са му много. Та той от 20 години е военен журналист, изградил си е име, не пише само за нашите списания - има мнения и в българските ежедневници и в световната преса, разпознаваемо лице от абсолютно всички чуждестранни оръжейни компании, които са идвали в България. И вие го банвате на бърза ръка. Тук във форума - на 90 процента от мненията му са АВТОРСКИ новини и АВТОРСКИ снимки, както и АВТОРСКИ критики!
А сега някой да ми се похвали с такова нещо. Защото този форум е интересен предимно всичко с АВТОРСКИТЕ си находки, а не с копи-пейст на английски, руски или друг език.
Това е, което имам да кажа. Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2016, 19:03    Заглавие:  

Taka, искам да внеса малко разяснение относно последните събития.
Първо не става въпрос за "его" и т.н Всичкото което аз и Фланкериво правим е с идея единствено за форума.Не получаваме заплати или някакви други дивиденти от това. Не искам да звучи като хвалене или тупане по гърдите но от както Преслав ни гласува доверие и ни даде администраторски права форума се промени.Посещаемостта се увеличи, една от темите развивани от нас мина 1 000 000 посещения.Освен да публикуваме мнения, информация от най- различни източници с Иво администрираме и форума.Много нови участници има благодарение на това.Имаше моменти когато аз почти се бях отчаял за форума, но Иво нямаше такива мигове на слабост и не се предаваше.Предполага се че щом развиваме форума и благодарение на това се виждат и резултати - имаме виждане как да се развива и занапред.
С Иво не сме само администратори тук, но и посещаваме много други български и чужди форуми, отделно тук сме от основаването му и знаем какво интересува другите съфорумци и съответно какво ги отегчава.За да се развива трябва да има правила.За това сме администратори за да ги налагаме - и респективно да съблюдаваме за тяхното спазване.Пак ще кажа това не е за лична изгода - а колкото и наивно да звучи - някакси ни е влезнал в сърцето.
За да направим на някой забележка значи ни е направило впечатление нещо негативно.Темите за "Блиц" бяха коментирани от много форумци - че са "жълтинии" Не само Блиц, разбира се.Иво е прав и за другите. На Митко Ставрев много пъти му беше направена забележка.Въпреки това той продължаваше напук да го прави.Аз първо бях обещал че ще трия 'новини" от Блиц.Хванах се сериозно , Митко и той продължаваше да ги поства въпреки че виждаше че ги трием. Отделно за н-ти път му се направи забележка да не копира цели текстове, а само заглавието и линка.Съответно пак не го взе под внимание.Наш колега беше отворил тема за бежанците.Митко пак не спази съветите да пише там и продължаваше да пуска копираните новини в Сирийската тема.Обесних му че в полза на форума е да се развиват повече теми. Ако на Митко не направя забележка след време ще се появят други които ще продължат - и ако им направя тогава забележка - ще кажат - да ама при Митко може.
Тези "жълти новини" вредят на Форума.В това информационно пространство където всеки от компа може да намери каквато си иска новина - - копираните жълти новини не са притегателен център за форумците.Даже напротив отегчават на - н-та степен.Това води до отлив на хора.Губещ ще е само Форума - никой друг.С Иво тази тема бяхме я обсъдил.За мен той е действащия администратор.Човека който Администрира.За мен Ставрев не е администратор.Това че копира от български сайтове новини - не го прави администратор.Просто форумец който копира текстове. За познанията му на авиационна тематика нищо не казвам -там на малкия пръст не мога да му се намажа.Говоря за Администратор.Различни са нещата.
Та,щом аз и Иво сме хората които администрират форума ще следваме нашата политика.За да се иска да има развитие и за вбъдеще компромиси не трябва да се правят.Няколко пъти съм направил забележка - форумецът не се е съобразил.Бан за една седмица.Аз самият съм бил банван за неопределено време.
Защото какъв е смисъла да има администратор като той не може да провежда своята политика за развитие на форума?
Преславе - както ти казах аз съм принципен човек.Не е проблем за мен и теб да банна.От както сме с Иво админи ти по- малко пишеш - но бъди сигурен че нямаше да си премълча - ако и ти копираш и пействаш "жълтини" във форума !За мен форума е преди всичко.Знаеш никога не съм спестявал критика към тебе.Карали сме се много.Който не вярва лесно може да го провери, още ми стоят мненията.
Пак ще кажа с Иво сме действащите администратори и затова с него сме обсъдили нещата.За мен Митко не е администратор.
Това че под името му пише "администратор" си остава само дума написана под името!

ICQ Номер 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2016, 19:11    Заглавие:  

Добро мнение, даже много добро Т-72.
Само с едно изключение - не съм убеден, че Митко е правил на пук... Не е такъв човек. Може да сте си говорили на ЛС, не знам.
Знам само, че на мен нито Митко, нито ти или Иво сте ми казали за проблема.
Кажете как да действаме тогава, но не съм съгласен само с това да махаме абсолютно всички източници на български. Форумът е български все пак.
Или ако се махнат на 90 процента българските източници, то поне моето желание е да не се пуска линк на руски с руско заглавие. Поне заглавието да бъде адаптирано на български и вече ако имате време с 2-3 реда да коментирате.
Чакам предложения от теб и Иво, поговорете си, кажете ми ги обосновано и действаме. Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
vladop

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2016, 19:38    Заглавие:  

Усеща се май сериозна празнина в темата за Сирия днес!
Това сигурно ще бъде единствения ми по-дълъг пост в този форум. Почти нищо не съм писал досега, защото определено не считам себе си достатъчно компетентен, че да мога да допринеса за ценността на информацията тук. Но го следя отдавна и ежедневно, точно защото намирам неща, които няма да прочета в "Блиц" и подобни. Не съм "фил" и не съм "фоб". И за Левски и ЦСКА не ми пука, но харесвам качествен футбол, а такъв липсва при тях в последните 20 години. Като казвам, че влизам ежедневно - даже не ми се налага да влизам с регистрацията си. Следя си темите, които ме интересуват и си помня до коя страница съм стигнал. Темата за Сирия я следя именно заради постовете на Т-72, тук-там някой друг, а напоследък имам чудесни впечатления от usa_fighter. Това са хората, които ми дават нещо повече, като информация, която няма да ми даде никоя българска медия, най-малкото защото нямат капацитета да се съсредоточат с такива подробности в дадена тема или конфликт. В същия момент Dimitar Stavrev(не ми дреме колко е уважаван и от кога е журналист) разводнява темата с неща, които няма как да не прочетеш най-малко в някой от "клонингите" на "Блиц", а дори и все някой ще го е "споделил" в "лицемерника". Това сваля качеството на форума неимоверно. Добавя палмово масло в сметаната, метил в ракията и каквото образно се сетите още!
Със сигурност има новини, които да се цитират от наши медии. Например отношението на собственото ни правителство по проблема. Но не и да се заливаме с "лайна", чиято стойност е само пропагандна. При положение, че чета тук темата за ПАК-ФА от самото и начало (така да се каже, съм изстрадал виртуално раждането на този самолет заедно с вас), нямам нужда някой да ми пуска цитат от статия в "Блиц", в която да ми пишат, че УСА са се насрали от страх заради него. Достатъчно ни е залят живота с информация без стойност, че да имаме нужда от нея навсякъде. Много се надявам "админите" да се разберете и утре вече пак да чета постове от Т-72 иначе просто темата умира, а и форума определено ще загуби.

Извинявам се предварително, ако съм досадил или обидил някой! Това е позицията на редовен читател, който също е вероятно да загубите, ако свалите нивото!
Върнете се в началото
LandShark

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2016, 20:59    Заглавие:  

vladop написа:
Усеща се май сериозна празнина в темата за Сирия днес! ....

+1

Всъщност аз само четях форума, направих си регистрация само за да гласувам в тази анкета. Против БЛИЦ.
Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2016, 21:44    Заглавие:  

Какво ве, форума ще го превръщате в новинарски сайт ли? Е как ще е новинарски като двама админи копипействат основно от руски източници. Ма и така може, просто няма да е форум. Ще има определен кръг читатели които ще намират тук събрана информация от руски сайтове и ще си лягат с освежени спомени от миналото.
Върнете се в началото
Ivaylo Ivanov

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2016, 22:53    Заглавие:  

Не мога да гласувам в така зададена анкета...
Абсолютно съм съгласен, че в "Блиц" работят полуграмотни тъпанари - но затова пък там новините, макар и преписвани, са що-годе безпристрастно представяни.
Какво да кажа за един "Дневник" обаче - където 90% от т. нар. "информация" е оформена като пропаганда?
Тук няма да ми липсват статийките от "Блиц", но пък една-единствена от "Дневник" би ме ядосала.
Така, че ако може - не искам да виждам тук каквато и да било новина за Сирия или Украйна от българска медия. Smile
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 26 Фев 2016, 00:04    Заглавие:  

Добре. Чакам някакво конструктивно предложение от Т-72 и Фланкера.
Аз предлагам да се помисли и върху това, което написах по-горе.
Все пак - ако новините ще са само от руски сайтове, поне заглавията да не са на руски. И ако може да не се копира цялата новина от руски, ако е над 10-15 реда...
Заглавие на български, линк на руски или друг език. Това е. И ако новината е доста важна, да има коментар от страна на публикуващия я.

Още едно предложение - да не се изключват на 100 процента новините от бг медии. Поне агенция Фокус да бъде оставена в някаква част. Също така има няколко полезни обективни сайтове като - pogled info, glasove, memoria, infobalkani, в които сериозни журналисти пишат сериозно по темата. Не може с лека ръка да бъдат изхвърлени от тук. Гледам, че Т-72 има няколко линка от dnes.bg... За това искам да знам - по какви критерии, ще се определя от кой сайт да не се пускат новини?
Защото така всеки съфорумец е застрашен от триене на публикацията си, а после и от бан...

И все пак да питам - предложението ви за забрана на БЛИЦ и други медии ще важи ли за абсолютно всички раздели във форума???

И последно - не знам как ще заработи тази схема и кой от двама ви ще се занимава да трие новини публикувани от съфорумци от български медии...
И на кое предупреждение ще гоните потребители. Ето тук вече е проблемът... Но искам всеки, който смятате да гоните, да ме уведомявате предварително, за да си кажа и аз мнението.
Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Пет 26 Фев 2016, 09:00    Заглавие:  

Какво я карате лека полека по метода на убеждаването. Или създавате група от админи която налага цензура без контрол като смята, че те са прави и че само тяхното виждане за нещата е миродавно, или оставяте свобода на словото пък който смята, че не е вярно да оборва със свое мнение или други цитати.
Върнете се в началото
Flankerivo
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 26 Фев 2016, 09:30    Заглавие:  

Не пиши глупости, колега! Цензура има в главата на едни комплексирани със застинало съзнание през 90-те години. Колко пъти да повтарям елементарно нещо... Каква цензура е да не искаш да виждаш bullshit-новини, които тук редовно се поставят?! Каква?! Ако ти искаш да ги четеш, бегом бърже от мен до другото дърво Laughing , където има контактна точка за достъпване в дира, нюза, вести-то или поредния блогър с фейсбуков интелект. Аз искам нещо повече.

Който влиза в този форум, за да чете новини от телевизията/вестниците/агенциите, да си вдигне ръка! Никой, разбира се. Още съм изненадан от това в какъв голям проблем се превърна липсата на новини от родни агенции, които така и така ни заливат отвсякъде и без да сме проактивни с дистанционното, мишката, клавиатурата. Живеем в 21 век и в морето от информация желаем да сме горе, в каймака, а каймакът не съдържа новини от БТА, Битиви, Капитал, Дневник. Истинските новини се разпространяват от всички нас, тук и сега, било то с малко закъснение, но съдържащи нещо повече от "неновините", на които се радва планктона. Една обикновена пейстната снимка от Сирия струва повече от закъснялата с 12 или 24 часа зомбоящикова, хартиена или електрическа, подадена от некоя агенцийка, новина за поредния цирк с т.нар. примирие в същата злощастна Сирия.

*
Преславе, ни най-малко не се притеснявам, че ще има проблем с триенето на новини от български агенцийки. Не за друго, а заради елементарно нещо. Единствено и само Митко (него изключително много го уважавам) пействаше такива "новини", без значение дали са за Сирия в украинската тема, или са за Украйна в сирийската тема. Да има, на кило. Бутай с лопатата! Разбира се, тук и дума не става за bann-ване на всеки, който цапа с такива деяния еднократно или няколко пъти, а говорим за превенция на систематичното поставяне на родни неграмотни новини. И не се сещам за някого другиго, който да го прави. Правите от мухата слон. За мен е въпрос на принцип.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Reagan

МнениеПуснато на: Пет 26 Фев 2016, 11:12    Заглавие:  

Аз да си кажа, че влизах тук да получа информация за това което става в Сирия. Блиц си го чета и сам. Моята молба, като потребител е да не прецаквате форума, и да не се карате, защото иначе няма откъде човек да получи стойностна информация не всеки ден, а всеки час какво се случва
Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Пет 26 Фев 2016, 11:27    Заглавие:  

Flankerivo написа:
Не пиши глупости, колега! Цензура има в главата на едни комплексирани със застинало съзнание през 90-те години. Колко пъти да повтарям елементарно нещо... Каква цензура е да не искаш да виждаш bullshit-новини, които тук редовно се поставят?! Каква?! Ако ти искаш да ги четеш, бегом бърже от мен до другото дърво Laughing , където има контактна точка за достъпване в дира, нюза, вести-то или поредния блогър с фейсбуков интелект. Аз искам нещо повече.

Който влиза в този форум, за да чете новини от телевизията/вестниците/агенциите, да си вдигне ръка! Никой, разбира се. Още съм изненадан от това в какъв голям проблем се превърна липсата на новини от родни агенции, които така и така ни заливат отвсякъде и без да сме проактивни с дистанционното, мишката, клавиатурата. Живеем в 21 век и в морето от информация желаем да сме горе, в каймака, а каймакът не съдържа новини от БТА, Битиви, Капитал, Дневник. Истинските новини се разпространяват от всички нас, тук и сега, било то с малко закъснение, но съдържащи нещо повече от "неновините", на които се радва планктона. Една обикновена пейстната снимка от Сирия струва повече от закъснялата с 12 или 24 часа зомбоящикова, хартиена или електрическа, подадена от некоя агенцийка, новина за поредния цирк с т.нар. примирие в същата злощастна Сирия.

...

Добре де, а вие откъде ги взимате новините, да не би да имате всевишно просветление, защото както сами многократно сте изтъквали сте диванни специaлисти. Може би искате да кажете, че нямате нищо общо с военната наука, авиaция, армия..., аз по-скоро го разбирам, че физически сте далеч от събитията за които слагате новини, ма и в двата случая тогава според мен за да правите новини действително трябва да имате всевишно просветление. Не виждате ли, че правите обикновен копипейст с претенция, че ако друг прави копипейст от друг източник то той греши и трябва да се трие и банва. Да, цензура е. Триенето е като горенето навремето на книжни издания, а банването е като репресия към притежателите им.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 26 Фев 2016, 11:42    Заглавие:  

Разбрахме се с админите. Всичко е наред. Благодаря на Иво и на Т-72 за това, че доуточнихме нещата.
След малко Ники ще ви напише какво не трябва да се прави, но то общо взето е малко и е ясно от проведената дискусия.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 3 [31 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Администрация » ИК "ЕЪР ГРУП 2000", САЙТ, ФОРУМ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1066s ][ Queries: 14 (0.0135s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker