Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Hawaiian Airlines получи първия си A321neo · ВМС на САЩ пранира да проведе изпитания на снаряда Vulcano GLR · IWI представи нов вариант на щурмовата карабина (автомат) Tavor AR · ГОРЕЩО: Намираха аржентинската подводница? · Американски самолет С-2 Greyhound се е разбил в океана · Жестоко убийство в София ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 22 Ное 2017, 12:46
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Ползите и вредите за България от членството в ЕС
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 5 [69 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
CsO

МнениеПуснато на: Сря 24 Май 2017, 16:01    Заглавие:    

https://vesti.bg/bulgaria/stypvash-po-kirilica-v-sofiia-botev-vyrhu-blok-vyv-vraca-6069494

А от мен снимки от площада на Еврото с банкнота от десет евро, първата с надписи на кирилица.
Честит празник!

Click to see if image is larger

T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Сря 24 Май 2017, 16:13    Заглавие:  

Членството на България в Евросъюза бе един от най-големите успехи на Родината ни от 1878 г. до сега!
ICQ Номер 
Восток

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря 24 Май 2017, 16:18    Заглавие:  

T-72 написа:
Членството на България в Евросъюза бе един от най-големите успехи на Родината ни от 1878 г. до сега!

Предвид тогавашната ситуация, може би.Не може да се каже същото за членството в НАТО обаче...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 24 Май 2017, 16:21    Заглавие:  

Восток написа:
T-72 написа:

Предвид тогавашната ситуация, може би.Не може да се каже същото за членството в НАТО обаче...

И за двете мисля.НАТО и ЕС за България са единствено положителни фактори.
Това че нашата армия е в окаяно положение, е наша вина.
Виж Полската или Гръцката например.

ICQ Номер 
CsO

МнениеПуснато на: Сря 24 Май 2017, 16:47    Заглавие:  

Момчета, малко изместихте фокуса на посланието от снимките ми, благодарение на България славянската писменост е и на евробанкнотите, писменост която празнуваме днес.
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб 27 Май 2017, 18:21    Заглавие:  

Преместих тези няколко съобщения в отделна тема, защото въпросът е сериозен.

Според мен вредите от членството в ЕС за 90% от българите са по-големи от ползите за 10% от тях. Най-малкото, защото загубихме и малкото суверенитет, който имахме. Сега сме просто колония на метрополиите от ЕС (най-вече на Германия и Франция). Както и останалите слаби страни-членки. Загубихме и 4 атомни реактора, като само от това загубите са над 10 милиарда. Отворихме си пазарите и вече дори домати не можем да си произведем, а внасяме от чужбина. А навремето заливахме континента с тях. Като резултат сме държава със затихващи функции.

CsO

МнениеПуснато на: Съб 27 Май 2017, 18:38    Заглавие:  

Добре новата тема, но защо моето мнение е основополагащо при положение, че е поздрав по случай деня на славянската писменост която е и на евробанкнотите?
Иначе по темата, смятам, че и за останалите държави от ЕС ЕС е зло и само ще ги забави по пътя към светлото бъдеще начертано от ония фантасти братя Ефремови, братята Маркс и Карлсон...

Восток

МнениеПуснато на: Съб 27 Май 2017, 19:28    Заглавие:  

Ами, пак ще кажа, че и за мен ЕС носи по-скоро ползи за България, има и минуси разбира се.Към момента ЕС няма алтернатива, вече съм писал в други теми, че Евразийския съюз не е алтернатива на ЕС, а и за момента не се старае да бъде, ЕАС е насочен само към постсъветското пространство, поне за момента.
Другите НЕзападни платформи като например ШОС са все още без ясна платформа и визия за бъдещето, особено като се има предвид страните, които са вътре.
Обратно на ЕС, един от основните минуси, който се очерта много ясно през последните години е че се превръща в инструмент на САЩ, особено във външнополитически план.Въпреки икономическите и чисто демографските си възможности, ЕС е абсолютно безгръбначно на международната политическа сцена, дори една Турция има повече тежест.
Че ограничава суверенитета е ясно, но също така е ясно, че страна като България сама няма да вирее, в тая държава няма политици, които да могат да издържат натиска на външните сили, отделен въпрос е, че реално политиците няма на какво да стъпят, за да го направят, нито има демографски потенциал, нито икономика, нито ресурси, нито някаква индустрия или ВПК.
За момента възможностите, които предлага ЕС в сферата на труда и образованието са незаменими...
Върнете се в началото
Восток

МнениеПуснато на: Съб 27 Май 2017, 19:31    Заглавие:  

T-72 написа:
НАТО и ЕС за България са единствено положителни фактори.

Не мисля, че НАТО реално дава нещо на България, нито армия, нито някакви сериозни инвестиции.НАТО е инструмент на САЩ, чрез който си гарантират мястото на необезпокояван световен жандарм.
Съвсем отделен въпрос е, че ако България не беше влязла вътре, вероятно нямаше да бъде допусната и до ЕС.
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб 27 Май 2017, 20:43    Заглавие:  

Нарочно не включих в заглавието и НАТО, защото това е съвсем отделна тема. Ако искате, можете да създадете такава.

Ето статия на проф. Иван Ангелов от 7.I.2017 г., пълна с много цифри и факти, която дава отговор на въпроса от темата:

http://tradenews.bg/wps/portal/tradenews/politics/EU%206

И което е още по-важно, дава и отговор на въпроса за резултатите от курса, поет след 1989 г. – те са катастрофални!!!

T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 27 Май 2017, 22:08    Заглавие:  

Восток написа:
T-72 написа:
НАТО и ЕС за България са единствено положителни фактори.

Не мисля, че НАТО реално дава нещо на България, нито армия, нито някакви сериозни инвестиции.НАТО е инструмент на САЩ, чрез който си гарантират мястото на необезпокояван световен жандарм.
Съвсем отделен въпрос е, че ако България не беше влязла вътре, вероятно нямаше да бъде допусната и до ЕС.

Инвестициите трябва да си ги правим ние.Както и политиката ни в ЕС.ЕС ни дава възможности.ЕС ни дава ценности.Не това нее ефимерия.Съвсем съзнателно го казвам че евроатлантическите ценности не са празни думи.Говоря за демокрацията, за правото на различно мнение, за уважаването на това да мислиш различно от власт имащите.Това дава конкуренция , съответно критичен поглед към властта.Никой не го съдят за това че е казал че „ царят е гол„. Видяхме в САЩ спечели Тръмп.Добър ,лош или какъвто и да го наричат той спечелли.Във Великобритания гласуваха за излизане от ЕС. Демократично хората избраха това.Тук наще либерасти веднага вдигнаха вой че тъпите и простите гласували за това, и че трябва да се промени избирателната система...
Глас народен , глас Божи.Това е суверена..
В Шотландия имаше референдум , неуспешен за съжаление.След няколко години съм уверен че пак ще има.Вярвам че ще е успешен.Демократично с гласът на Народа.
Затова харесвам тази система.Какво виждаме в Русия.Виждане един човек който управлява вече 18 години.В западните държави и тук има закон забраняващ повече от 2 мандата на власт.Това не е случайно, причината е заради злоупотребата с власт.
Упрекваме Ердоган че си увеличи правомощията, но казваме ли нещо когато в Русия измениха закона?
За това казвам за ценностите.За силата на Правото, а не правото на Силата.Никой не трябва да е по голям от Закона.
Обама такъв,онакъв , ама управляяа 2 мандата и се оттегли
Демокрацията е стабилност.Смяната на управляващите води до изграждане на имунитет в държавата към сътресения.Власта има опозиция дишаша и във врата.Изкара им грешките, косурите.Съоъветно управляващите знаят че това не им е бащиния.
Как ще ме убедите че трябва да повярвам че само един е достоен да управлява една страна десетки години?
Ще кажете , ами народа го избира.Да, народа , но и Бай Тодор го избираше Народа , но имаше ли друга страна?
Боли ме защото , след Путин ще дойде един Нов Елцин и пак ще се тръгне в крайностите.Има ли нормална демократична система , държавата не минава във крайности.Обама,Клинтън,Буш, както виждаме сега и Тръмп - САЩ си следва своята политика.

Последната промяна е направена от T-72 на Нед 28 Май 2017, 06:09; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
Восток

МнениеПуснато на: Съб 27 Май 2017, 23:27    Заглавие:  

T-72 написа:

Инвестициите трябва да си ги правим ние.Както и политиката ни в ЕС.ЕС ни дава възможности.ЕС ни дава ценности.Не това нее ефимерия.Съвсем съзнателно го казвам че евроатлантическите ценности не са празни думи.Говоря за демокрацията, за правото на различно мнение, за уважаването на това да мислиш различно от власт имащите.Това дава конкуренция , съответно критичен поглед към властта.Никой не го съдят за това че е казал че „ царят е гол„. Видяхме в САЩ спечели Тръмп.Добър ,лош или какъвто и да го наричат той спечелли.Във Великобритания гласуваха за излизане от ЕС. Демократично хората избраха това.Тук наще либерасти веднага вдигнаха вой че тъпите и простите гласували за това, и че трябва да се промени избирателната система...
В Шотландия имаше референдум , неуспешен за съжаление.След няколко години съм уверен че пак ще има.Вярвам че ще е успешен.Демократично с гласът на Народа.
Затова харесвам тази система.Какво виждаме в Русия.Виждане един човек който управлява вече 18 години.В западните държави и тук има закон забраняващ повече от 2 мандата на власт.Това не е случайно, причината е заради злоупотребата с власт.
Упрекваме Ердоган че си увеличи правомощията, но казваме ли нещо когато в Русия измениха закона?
За това казвам за ценностите.За силата на Правото, а не правото на Силата.Никой не трябва да е по голям от Закона.
Демокрацията е стабилност.Смяната на управляващите води до изграждане на имунитет в държавата към сътресения.Власта има опозиция дишаша и във врата.Изкара им грешките, косурите.Съоъветно управляващите знаят че това не им е бащиния.
Как ще ме убедите че трябва да повярвам че само един е достоен да управлява една страна десетки години?
Ще кажете , ами народа го избира.Да, народа , но и Бай Тодор го избираше Народа , но имаше ли друга страна?
Боли ме защото , след Путин ще дойде един Нов Елцин и пак ще се тръгне в крайностите.десетка.Има ли нормална демократична система , държавата не минава във крайности.Обама,Клинтън,Буш, както виждаме сега и Тръмп - САЩ си следва своята политика.

Ясно е, че трябва да си ги правим и ние, мисълта ми беше за инвестиции и най-вече сделки от рода на тези между Русия, Беларус и Сърбия например, не съм запознат как стоят нещата в ОДКБ, но предполагам, че и там има практика за подаряване на самолети например.Реално България не получава абсолютно нищо от НАТО, освен някакви въображаеми гаранции, че Турция няма да напада, щото са съюзна страна в организацията, а Русия няма да посмее, щото сме вътре.
За мен НАТО е най-големия проблем към създаване на многополюсен модел в света, при който 1 държава няма да може да си прави каквото си иска без никакви последствия.За съжаление този модел е изключително труден за разбиване, без нова ''студена война''.

Относно ЕС и ценностите, ами напоследък тия ценности доста се извратиха и нямам предвид третия пол и други такива простотии, а именно свободата на словото.През последните години всяка новина или гледна точка, която не отговаря на западните позиции се определя за ''хибридна война'' и ''дезинформация''.Отношението към РТ и Спутник е показателно, в момента, в който се опитаха да пробият поне мъничко западните СМИта - мастодонти, започна да се излива страшна помия отгоре им.Макар че медии като СНН и Вашингтон пост са се омазали с помия до ушите...
Борбата с призрака на национализма е същата работа, всяка партия, която се опитва поне малко да се противопостави на брюкселската политика се окачествява като екстремистка, крайно дясна или прокремълска.Веднага започват заплахи със санкции и спиране на еврофондове, това нагледно се вижда през последните месеци, около събитията в Полша и Унгария...
Същите еврофондове често се използват и като лост за натиск на неудобни правителства.В България например, как пък все се спират еврофондовете, когато БСП са на власт, далеч съм от мисълта да ги защитавам, но със сигурност не са по-некадърни от Борисов, който се явява като някакъв рицар за Брюксел, ето ти пример за вмешателство във вътрешните работи на страните, разбира се не по съветски модел, но все пак...

Относно Русия, ами да Путин управлява от дълго време, но действително печели избори и действително днешната руска опозиция е в окаяно състояние, за да го свали от власт по демократичен начин.
Липсата на опозиция в Русия и за мен е проблем, който на по-късен етап ще се задълбочи, Путин няма да е вечен, аз също смятам, че може би се изчерпа, но просто няма никой друг.
Преди няколко дни гледах разни клипове на Навални, ами не говори лоши неща, дори позицията му по Крим ме изненада.Но е компрометиран, компрометиран е заради съмнителните му връзки с хора като Немцов, като оня Кара - Мурза, дето обикаля и се снима с изроди като Маккейн из САЩ.Как да го изберат, като в дешното руско общество американците са архиврага?

А относно западните мандати не си съвсем прав, Меркел е кажи речи същата работа като Путин, само дето не е променяла закона, но и тя е тръгнала към 4ти мандат, разбира се не е така демонизирана, както Путин.
Относно САЩ, не смятам, че са добър пример, те реално имат 2 политически партии, няма вариант друг да стане президент, на теория е възможно, но на практика няма никакъв шанс.Да не говорим за странните им лобита, които си наливат милиони и милиарди в кампаниите на президентите, това ако се случи тук или където и да е в Източна Европа ще се наддаде страшен вой за олигархия и за зависимост от конкретните лобита, но в щатите се приема за нещо напълно нормално...
Да не говорим за странната им електорална система, по която можеш да спечелиш, ако имаш няколко милиона гласа по-малко, това не е баш демокрация.

П.П:

Върнете се в началото
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 06:38    Заглавие:  

Восток написа:
T-72 написа:

Боли ме защото , след Путин ще дойде един Нов Елцин и пак ще се тръгне в крайностите.десетка.Има ли нормална демократична система , държавата не минава във крайности.Обама,Клинтън,Буш, както виждаме сега и Тръмп - САЩ си следва своята политика.

Ясно е, че трябва да си ги правим и ние, мисълта ми беше за инвестиции и най-вече сделки от рода на тези между Русия, Беларус и Сърбия например, не съм запознат как стоят нещата в ОДКБ, но предполагам, че и там има практика за подаряване на самолети например.Реално България не получава абсолютно нищо от НАТО, освен някакви въображаеми гаранции, че Турция няма да напада, щото са съюзна страна в организацията, а Русия няма да посмее, щото сме вътре.
За мен НАТО е най-големия проблем към създаване на многополюсен модел в света, при който 1 държава няма да може да си прави каквото си иска без никакви последствия.За съжаление този модел е изключително труден за разбиване, без нова ''студена война''.

Относно ЕС и ценностите, ами напоследък тия ценности доста се извратиха и нямам предвид третия пол и други такива простотии, а именно свободата на словото.През последните години всяка новина или гледна точка, която не отговаря на западните позиции се определя за ''хибридна война'' и ''дезинформация''.Отношението към РТ и Спутник е показателно, в момента, в който се опитаха да пробият поне мъничко западните СМИта - мастодонти, започна да се излива страшна помия отгоре им.Макар че медии като СНН и Вашингтон пост са се омазали с помия до ушите...
Борбата с призрака на национализма е същата работа, всяка партия, която се опитва поне малко да се противопостави на брюкселската политика се окачествява като екстремистка, крайно дясна или прокремълска.Веднага започват заплахи със санкции и спиране на еврофондове, това нагледно се вижда през последните месеци, около събитията в Полша и Унгария...
Същите еврофондове често се използват и като лост за натиск на неудобни правителства.В България например, как пък все се спират еврофондовете, когато БСП са на власт, далеч съм от мисълта да ги защитавам, но със сигурност не са по-некадърни от Борисов, който се явява като някакъв рицар за Брюксел, ето ти пример за вмешателство във вътрешните работи на страните, разбира се не по съветски модел, но все пак...

Относно Русия, ами да Путин управлява от дълго време, но действително печели избори и действително днешната руска опозиция е в окаяно състояние, за да го свали от власт по демократичен начин.
Липсата на опозиция в Русия и за мен е проблем, който на по-късен етап ще се задълбочи, Путин няма да е вечен, аз също смятам, че може би се изчерпа, но просто няма никой друг.
Преди няколко дни гледах разни клипове на Навални, ами не говори лоши неща, дори позицията му по Крим ме изненада.Но е компрометиран, компрометиран е заради съмнителните му връзки с хора като Немцов, като оня Кара - Мурза, дето обикаля и се снима с изроди като Маккейн из САЩ.Как да го изберат, като в дешното руско общество американците са архиврага?

А относно западните мандати не си съвсем прав, Меркел е кажи речи същата работа като Путин, само дето не е променяла закона, но и тя е тръгнала към 4ти мандат, разбира се не е така демонизирана, както Путин.
Относно САЩ, не смятам, че са добър пример, те реално имат 2 политически партии, няма вариант друг да стане президент, на теория е възможно, но на практика няма никакъв шанс.Да не говорим за странните им лобита, които си наливат милиони и милиарди в кампаниите на президентите, това ако се случи тук или където и да е в Източна Европа ще се наддаде страшен вой за олигархия и за зависимост от конкретните лобита, но в щатите се приема за нещо напълно нормално...
Да не говорим за странната им електорална система, по която можеш да спечелиш, ако имаш няколко милиона гласа по-малко, това не е баш демокрация.

П.П:

Виж сега, не ги смесвай нещата,Меркел е министър председател(канцлер) , Путин е президент.Едното е парламентарна, другото е президентска република. Защо САЩ да не е добър пример?виждаш имаш две партии големи ( което в цял свят е така почти), отделно кандидатите за тях двете се избират от вътрешни избори.Това ако не е демокрация?
Партията на Меркел печели в предизборна надпревара.Видя във Франция,Великобритания,Холандия,Австрия и т н
Искаш да ми кажеш че в тези по малки народи тяхното общество е много по развито че да предлага различни кандидати, възможности , а руското макар че е от150-000 000 е стигнало до там че може само един човек да излъчи?

Колкото по-добре е развита демократичната система , толкова повече тя е устойчива на вътрешни и външни трусове.

ICQ Номер 
Fuzzy_Logic

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 09:22    Заглавие:  

Като сме толкова демократични да правим референдуми за ЕС и НАТО и каквото стане.
Обаче, май, за някой неща сме демократични, ама за други не чак толкова. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Flankerivo
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 10:29    Заглавие:  

И в тази тема Putin this, Putin that...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 5 [69 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2964s ][ Queries: 12 (0.0065s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker