Private Colleger of transportation
image image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Председателят на комисията по отбрана генерал Константин Попов се срещна с коменданта на Колежа по отбрана на НАТО генерал-лейтенант Кристин Уайткрос · Chinese and Russian forces concluded their joint counter-terror exercises · Китай и Русия проведоха съвместни контратерористични учения на полигон край Yinchuan, столицата на автономен окръг Ningxia Hui · Изравнени са таксите за обслужване на пътници през двата терминала на Летище София · Отпуснати са 6173 лв. за рехабилитация на военноинвалиди и военнопострадали · Одобрено е финансиране по проекта за осигуряване на летателната годност на МиГ-29 ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 13 Дек 2017, 14:44
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Ползите и вредите за България от членството в ЕС
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 5 [69 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 10:34    Заглавие:  

Защо да няма референдум?Събирайте подписи и така...
ICQ Номер 
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 12:37    Заглавие:  

T-72 написа:
Какво виждаме в Русия. Виждане един човек който управлява вече 18 години.В западните държави и тук има закон забраняващ повече от 2 мандата на власт.Това не е случайно, причината е заради злоупотребата с власт.
Упрекваме Ердоган че си увеличи правомощията, но казваме ли нещо когато в Русия измениха закона?
За това казвам за ценностите.За силата на Правото, а не правото на Силата.Никой не трябва да е по голям от Закона.
Обама такъв,онакъв , ама управляяа 2 мандата и се оттегли
Демокрацията е стабилност.Смяната на управляващите води до изграждане на имунитет в държавата към сътресения.Власта има опозиция дишаша и във врата.Изкара им грешките, косурите.Съоъветно управляващите знаят че това не им е бащиния.
Как ще ме убедите че трябва да повярвам че само един е достоен да управлява една страна десетки години?
Ще кажете , ами народа го избира.Да, народа , но и Бай Тодор го избираше Народа , но имаше ли друга страна?
Боли ме защото , след Путин ще дойде един Нов Елцин и пак ще се тръгне в крайностите.Има ли нормална демократична система , държавата не минава във крайности.Обама,Клинтън,Буш, както виждаме сега и Тръмп - САЩ си следва своята политика.

Въртиш, сучеш, и пак Путин! Това по темата ли е? Става като краставицата на Мирча Кришан. Слушал ли си я тая плоча? Ако толкова искаш да се занимаваш с Путин, отвори тема и го прави там.

Нека се придържаме към темата. Иначе нивото на форума спада до нивото на многото долнопробни ями за душевни отпадъци. Нещо да кажеш например за данните, изнесени от проф. Иван Ангелов?

Колкото до Тръмп, какво стана с него? Много бързо клекна на оръжейното лоби. Защо не можеш да видиш, че истинската власт дърпа конците на политиците? Значи те устройва това, че Дьорд Шорош им дърпа конците толкова десетилетия, а не те устройва Путин. Пак двойни стандарти.

И като чета това "евроатлантическите ценности не са празни думи", направо ми се повръща. И ти ли си с властта? Ако е така, значи си на страната на САЩ. И защо, ако мога да запитам? Май просто си станал жертва на непреставащата 28-години пропаганда, която се лее от "малкия екран". За съжаление не си само ти. Изхвърли си телевизора и пелената пред очите ти ще падне.

Последната промяна е направена от конструктор на Нед 28 Май 2017, 13:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 12:46    Заглавие:  

T-72 написа:

Ти някога събирал ли си подписи? Защото аз съм го правил. За референдум за излизане от НАТО събрах 30 подписа. (Атакаджиите ги бутнаха в девета глуха.) За ЕС би било още по-трудно. За тая работа трябва телевизия, пропаганда, ресурси! Както и за "спечелването" на избори. Същата работа е. Само богатите могат да си го позволят. А те са и за ЕС, и за НАТО. Те имат чувство за класова принадлежност, но не и за национална. За разлика от трудовите хора, които в днешна България изобщо нямат чувство за класова принадлежност, но имат за национална. Все още...

T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 13:35    Заглавие:  

конструктор написа:
T-72 написа:
Какво виждаме в Русия. Виждане един човек който управлява вече 18 години.В западните държави и тук има закон забраняващ повече от 2 мандата на власт.Това не е случайно, причината е заради злоупотребата с власт.
Упрекваме Ердоган че си увеличи правомощията, но казваме ли нещо когато в Русия измениха закона?
За това казвам за ценностите.За силата на Правото, а не правото на Силата.Никой не трябва да е по голям от Закона.
Обама такъв,онакъв , ама управляяа 2 мандата и се оттегли
Демокрацията е стабилност.Смяната на управляващите води до изграждане на имунитет в държавата към сътресения.Власта има опозиция дишаша и във врата.Изкара им грешките, косурите.Съоъветно управляващите знаят че това не им е бащиния.
Как ще ме убедите че трябва да повярвам че само един е достоен да управлява една страна десетки години?
Ще кажете , ами народа го избира.Да, народа , но и Бай Тодор го избираше Народа , но имаше ли друга страна?
Боли ме защото , след Путин ще дойде един Нов Елцин и пак ще се тръгне в крайностите.Има ли нормална демократична система , държавата не минава във крайности.Обама,Клинтън,Буш, както виждаме сега и Тръмп - САЩ си следва своята политика.

Въртиш, сучеш, и пак Путин! Това по темата ли е? Става като краставицата на Мирча Кришан. Слушал ли си я тая плоча? Ако толкова искаш да се занимаваш с Путин, отвори тема и го прави там.

Нека се придържаме към темата. Иначе нивото на форума спада до нивото на многото долнопробни ями за душевни отпадъци. Нещо да кажеш например за данните, изнесени от проф. Иван Ангелов?

Колкото до Тръмп, какво стана с него? Много бързо клекна на оръжейното лоби. Защо не можеш да видиш, че истинската власт дърпа конците на политиците? Значи те устройва това, че Дьорд Шорош им дърпа конците толкова десетилетия, а не те устройва Путин. Пак двойни стандарти.

И като чета това "евроатлантическите ценности не са празни думи", направо ми се повръща. И ти ли си с властта? Ако е така, значи си на страната на САЩ. И защо, ако мога да запитам? Май просто си станал жертва на непреставащата 28-години пропаганда, която се лее от "малкия екран". За съжаление не си само ти. Изхвърли си телевизора и пелената пред очите ти ще падне.

Проблема не е Путин .Проблема е начина на управление.Путин е за пример.Това е за ставнението с останалите страни.Казвате ,вредите от ЕС. Добре , виждаме какво е в Русия.Давам ви пример които е очеваден.Да , можем да сравняваме не Путин , политическите системи.
Твърдо съм за западните политически системи , защото мисля че те дават много по голяма стабилност и просперитет.
Наличието на стабилна опозиция е неоотделима част от всяка нормална държава.Тя контролира властта и сочи злоупотребите.
Всяка година съм по няколко месеца в западна Европа и впечетленията ми са прекрасни.Познавам много руснаци, имал съм връзка и с рускиня, пак имам прекрасни впечатления.Не съм бил в Русия , но ми е голяма мечта.
Но системата в която искам да живея е определено западната.

ICQ Номер 
Pretor

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 13:45    Заглавие:  

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Fuzzy_Logic

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 15:21    Заглавие:  

Не смятам, че е практично в този момент напускането на ЕС и НАТО защото за това трябват топки (икономика и армия), пък нашите и двете отрязани (НАРОЧНО), а на руснаците и/или китайците им трябва още време за да предложат алтернатива на съюзите в които сме, но ще стане.
Да предположим, че референдумите са се състояли (НЯМА ДА СЕ ДОПУСНЕ) и решението е за излизане от ЕС и НАТО. Още същата вечер ще бъдем обявени за най-недемократичната държава, с арабска пролет на другия ден и откъснати територии в близко бъдеще (защото БГ не е Англия все пак). Това или ще ни доубие, или ще ни мобилизира. Може би по-добре от вегетирането ни в момента (данните от публикацията споделена от Конструктора са очеизбождащи).
Върнете се в началото
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 16:14    Заглавие:  

конструктор написа:
T-72 написа:

Ти някога събирал ли си подписи? Защото аз съм го правил. За референдум за излизане от НАТО събрах 30 подписа. (Атакаджиите ги бутнаха в девета глуха.) За ЕС би било още по-трудно. За тая работа трябва телевизия, пропаганда, ресурси! Както и за "спечелването" на избори. Същата работа е. Само богатите могат да си го позволят. А те са и за ЕС, и за НАТО. Те имат чувство за класова принадлежност, но не и за национална. За разлика от трудовите хора, които в днешна България изобщо нямат чувство за класова принадлежност, но имат за национална. Все още...

Събирал съм разбирасе.Има ли масово желание за излизане от ЕС ще се намери.Но не само това.Не ече задължително да има редерендум.Може като във Великата Британия.Дадена партия са обещае че ако я изберат с необходимото мнозинство ше инициира в парлемента процедура.
Ако народа има такива настроения , повярвайме ще се намери партия която да го предложи.
Каква класова принадлежност? Ти и на касти ще ни разделиш Wink
Умряха утопиите.
Живял ли си на запад?

ICQ Номер 
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 17:27    Заглавие:  

T-72 написа:
Ако народа има такива настроения , повярвайме ще се намери партия която да го предложи.

Такава партия има. И то не една. Но нито една от тях няма ресурсите да влезе в парламента. "Атака" уж беше такава партия, но в момента води съглашателска политика.

Цитат:

Тук не става дума за касти, а за класи. Във всяко класово общество има класи. Не аз разделям хората на класи, разбира се. Те си съществуват обективно. Или отричаш съществуването им? Жалко.

Цитат:
Умряха утопиите.

Напротив, не са. Твоята "демокрация" е точно такава утопия.

Цитат:
Живял ли си на запад?

Съвсем малко, но това не беше точно запад, а Средиземноморие. Имам смесени впечатления, но това е друг разговор, който не е точно по темата.

Страните в ЕС се делят на метрополии (най-важните са Германия, Франция, Англия и Северна Италия, но също и Холандия и Белгия) и колонии като нас. Ние никога, повтарям – никога! – няма да станем западна страна. Това е още една утопия. Няма да ни допуснат до "златния милиард"! Всичко останало са митове и легенди, приказки и сказки, притчи и фабули.

Виждал ли си как насекоми се блъскат в лапма? В момента ние сме точно като тях. Лампата е западът и тя просто ни изгаря. След не много време нищо няма да остане от нас. Именно заради този пусти мит, че и у нас може да стане като на запад. Ами не може! Но това не се разбира от насекомите, които продължават да се блъскат в лампата и крилцата им изгарят, и цялото им тяло изгаря, и краят е близо, уви!

T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 21:26    Заглавие:  

конструктор написа:
T-72 написа:

Такава партия има. И то не една. Но нито една от тях няма ресурсите да влезе в парламента. "Атака" уж беше такава партия, но в момента води съглашателска политика.

Цитат:

Тук не става дума за касти, а за класи. Във всяко класово общество има класи. Не аз разделям хората на класи, разбира се. Те си съществуват обективно. Или отричаш съществуването им? Жалко.

Цитат:
Умряха утопиите.

Напротив, не са. Твоята "демокрация" е точно такава утопия.

Цитат:
Живял ли си на запад?

Съвсем малко, но това не беше точно запад, а Средиземноморие. Имам смесени впечатления, но това е друг разговор, който не е точно по темата.

Страните в ЕС се делят на метрополии (най-важните са Германия, Франция, Англия и Северна Италия, но също и Холандия и Белгия) и колонии като нас. Ние никога, повтарям – никога! – няма да станем западна страна. Това е още една утопия. Няма да ни допуснат до "златния милиард"! Всичко останало са митове и легенди, приказки и сказки, притчи и фабули.

Виждал ли си как насекоми се блъскат в лапма? В момента ние сме точно като тях. Лампата е западът и тя просто ни изгаря. След не много време нищо няма да остане от нас. Именно заради този пусти мит, че и у нас може да стане като на запад. Ами не може! Но това не се разбира от насекомите, които продължават да се блъскат в лампата и крилцата им изгарят, и цялото им тяло изгаря, и краят е близо, уви!
Брат ,разбирам ви, като ти казах.Първият път като бях на запад бях повлиян от пропагандата.Останах объркан че и най-простия гастарбайтер може да си позволи нормален стандарт(Лондон).На друго място видях как стига да кандидастваш ти се осигоряват безвъзмездно средства да преживяваш( ей така. Да не умреш от глад и да можеш да си поемаш наема за апартамента ,Германия).В Дания да не говоря.Отделно в Германия безплатно висше.(300 Е на семестър , в които са включени транспрорт .храна. което е нощо, сумати Българи завършват там)Незнам за какъв сатанински запад ми говорите?
ICQ Номер 
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 29 Май 2017, 15:39    Заглавие:  

Никога не съм казвал, че е "сатанински". И те са хора все пак. Но да не забравяме, че:
1. Някои от тях няколко века, други по-малко, са ограбвали богатствата на колониите си.
2. През 1945–1989 г. буржоазията им беше щедра, за да няма стремеж към социализъм.
Някъде и досега данъкът за богатите е 50%. А тук плоските мозъци им вземат само 10%.
Повтарям: Никога не е било някоя колония да стане като метрополиите. Няма и да бъде.

Восток

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон 29 Май 2017, 16:55    Заглавие:  

T-72 написа:

Виж сега, не ги смесвай нещата,Меркел е министър председател(канцлер) , Путин е президент.Едното е парламентарна, другото е президентска република. Защо САЩ да не е добър пример?виждаш имаш две партии големи ( което в цял свят е така почти), отделно кандидатите за тях двете се избират от вътрешни избори.Това ако не е демокрация?
Партията на Меркел печели в предизборна надпревара.Видя във Франция,Великобритания,Холандия,Австрия и т н
Искаш да ми кажеш че в тези по малки народи тяхното общество е много по развито че да предлага различни кандидати, възможности , а руското макар че е от150-000 000 е стигнало до там че може само един човек да излъчи?

Колкото по-добре е развита демократичната система , толкова повече тя е устойчива на вътрешни и външни трусове.

А Германия клони към парламентарна република, министрите се назначават от президента, но по предложение на канцлера(Меркел).Реалната власт в Германия е в ръцете на канцлера, в случая Меркел, която почти сигурно ще спечели идващите избори и ще прехвърли 15 години управление.Единствената разлика с Русия е, че там се промени закона...

Ами не са добър пример и не, не е така в цял свят.Щатите на практика са двупартийна система, виж им парламентите, виж им президентите от последните столетия, там други партии не виреят, защото лобитата(олигарсите) наливат парите си само в тези 2 партии.
Във вътрешните избори също се изливат реки от милиони долари, най-големите лобита си избират кандидата още тогава и членовете на партиите гласуват като овце, затова и шока от Тръмп беше толкова голям, него даже някои от най-големите олигарси в САЩ не го подкрепиха, братята Кох например...

Не, просто Русия е доооста по-различна държава от изброените от теб, не става въпрос за обществото, а за значението на Русия в световен мащаб.Доста външни сили се опитват да оказват влияние на руските политици, най-вече опозиционните такива.Годините по елциново време им липсват на западните партньори, та се опитват да си намерят и да си спонсорират хора като Елцин, с което дискредитират опозицията в Русия в лицето на руското общество, как да гласуват за хора, които излизат от американското посолство, снимат се с отрепки като Маккейн и така нататък?Заради това всичките неща, които опозицията в Русия изказва и приема като позиции остават нечути или се неглижират, което действително е лошо, защото както вече казах, Навални например далеч не говори безсмислени неща и далеч не е чак такава отрепка, каквато беше Немцов например.
Разбира се, Путин се възползва от всичко това, което може и да има полза в краткосрочен план, за прилагане на неговите идеи и виждания(друг въпрос е доколко са правилни те), но в дългосрочен план, това най-вероятно ще навреди на Русия, Медведев президент след Путин няма да бъде.А Жириновски и КПРФ не ми изглеждат като някаква алтернатива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Восток

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон 29 Май 2017, 17:03    Заглавие:  

Fuzzy_Logic написа:
Не смятам, че е практично в този момент напускането на ЕС и НАТО защото за това трябват топки (икономика и армия), пък нашите и двете отрязани (НАРОЧНО), а на руснаците и/или китайците им трябва още време за да предложат алтернатива на съюзите в които сме, но ще стане.
Да предположим, че референдумите са се състояли (НЯМА ДА СЕ ДОПУСНЕ) и решението е за излизане от ЕС и НАТО. Още същата вечер ще бъдем обявени за най-недемократичната държава, с арабска пролет на другия ден и откъснати територии в близко бъдеще (защото БГ не е Англия все пак). Това или ще ни доубие, или ще ни мобилизира. Може би по-добре от вегетирането ни в момента (данните от публикацията споделена от Конструктора са очеизбождащи).

За ЕС съм съгласен, напускане към днешна дата, както вече казах е немислимо, относно НАТО съм абсолютно ЗА излизане.
Русия и Китай към момента наистина нямат алтернатива, но специално относно Китай, те такава няма и да предложат, китайския модел, както обществен, така и икономически и политически е неприложим извън Китай, Русия също не е заинтересована да предлага и да налага някакъв модел, както е било при СССР със социализма.Русия години наред наливаше милиарди в Украйна, тия милиарди се крадяха, нищо не достигаше до хората, но от Кремъл не направиха нищо, логично е сега една част от украинците да търси спасение в ЕС, надявайки се, че оттам ще контролират крадящите им политици и така ще успеят да си покачат стандарта на живот.
Отношението на българите към ЕС е подобно, показателен е факта, че по-голямата част от народа са против отпадането на мониторинга над България, вярват, че ония от Брюксел ще контролират тукашните отрепки и те няма да крадат, което разбира се е безкрайно наивно и детинско, но народа се лъже...
В Брюксел също си имат своя игра и своя битка, там около Евроизборите, парламенти, партии и така нататък, затова така коткат и Бойчето.

Относно референдумите, за ЕС по-вярвам, че биха го допуснали, но за НАТО и аз мисля, че просто няма как да стане.Абсурдно е САЩ да си изпуснат някое от кучетата, особено такова малко и лесно контролируемо като България.
Върнете се в началото
Nobody

МнениеПуснато на: Чет 01 Юни 2017, 18:56    Заглавие:  

Референдуми за ЕС и НАТО не са нужни по простата причина, че вече 13 години сме в единия и 10 години
в другия съюз! Ако реално наистина маса българи бяха против влизането в НАТО и ЕС, щеше да има
масови протести по улиците, чупене на прозорци на американското посолство и т.н.
Това че тия дето крякат против са по-гласовити, не означава че са мнозинството. Ето вижте и Атака дето
толкова квича за излизане от НАТО и ЕС, сега е в правителството и Волен заявил пред Цветан Цветанов
на някакво заседание, че Атака не е против ЕС и НАТО (обръщане на 180 градуса). Освен това малко хора
си спомнят, че есента на 2006г., когато за да влезем официално в ЕС от 1/1/2007 трябваше лидерите на всички
парламентарни групи да се подпишат - ЗА, Волен също подписа ЗА (макар и с особено мнение), след което беше
запитан, добре де вие сте лидер на партия, която е против членството на България в ЕС и НАТО, и най-малкото ще
иска референдум по тези въпроси, защо се подписахте ЗА, и предадохте избирателите на Атака, на което той отговори, че
не искал да бъде упрекван че заради неговата опърничавост спрял европейското развитие на България и усилията на всички правителства след 1990г! Laughing

П.П. Восток, що си мислиш че България със слаба армия е някакво много важно "куче" за САЩ ? С нас или без нас, това няма да отслаби силата на НАТО в региона. Виж, излизане на една Гърция например, вече е друго нещо. И аз тук се чудех защо няколко години при крайно левия Ципрас, никога не се заговори за излизане на Гърция от НАТО, а само имаше препирни с ЕС относно дълговете. След като уж на теория излизане от ЕС е много по-дълъг и труден процес, отколкоти скъсване на договора с НАТО. Ципрас нито веднъж не е поставял под въпрос членството в НАТО, което много ме озадачава... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Fuzzy_Logic

МнениеПуснато на: Чет 01 Юни 2017, 19:42    Заглавие:  

Толкова демократични и доброволни съюзи, че референдуми даже не са необходими. Абсолютна демокрация - вечна и нерушима.
И да не забравим - евроатлантическите ценности най-ценните ценности. Laughing
Върнете се в началото
Flankerivo
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 01 Юни 2017, 19:53    Заглавие:  

Изненадан съм, че не са споменати руснаците в това мнение на невеж среднист. Брей! Имаме пореден гостенин, който вместо да напише нещо за себе си, да поздрави хората, влиза с взлом и пикае в хола. Не става така. Пикай още малко и през прозореца цоп...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 5 [69 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0788s ][ Queries: 14 (0.0038s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker