Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Wed 27 Jan 2021, 05:13
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Ползите и вредите за България от членството в ЕС
Moderators: конструктор
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 3 of 5 [74 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5 Next
Author Message
Восток

PostPosted: Thu 01 Jun 2017, 20:50    Post subject:  

General Lukov wrote:
Референдуми за ЕС и НАТО не са нужни по простата причина, че вече 13 години сме в единия и 10 години
в другия съюз! Ако реално наистина маса българи бяха против влизането в НАТО и ЕС, щеше да има
масови протести по улиците, чупене на прозорци на американското посолство и т.н.
Това че тия дето крякат против са по-гласовити, не означава че са мнозинството. Ето вижте и Атака дето
толкова квича за излизане от НАТО и ЕС, сега е в правителството и Волен заявил пред Цветан Цветанов
на някакво заседание, че Атака не е против ЕС и НАТО (обръщане на 180 градуса). Освен това малко хора
си спомнят, че есента на 2006г., когато за да влезем официално в ЕС от 1/1/2007 трябваше лидерите на всички
парламентарни групи да се подпишат - ЗА, Волен също подписа ЗА (макар и с особено мнение), след което беше
запитан, добре де вие сте лидер на партия, която е против членството на България в ЕС и НАТО, и най-малкото ще
иска референдум по тези въпроси, защо се подписахте ЗА, и предадохте избирателите на Атака, на което той отговори, че
не искал да бъде упрекван че заради неговата опърничавост спрял европейското развитие на България и усилията на всички правителства след 1990г! Laughing

П.П. Восток, що си мислиш че България със слаба армия е някакво много важно "куче" за САЩ ? С нас или без нас, това няма да отслаби силата на НАТО в региона. Виж, излизане на една Гърция например, вече е друго нещо. И аз тук се чудех защо няколко години при крайно левия Ципрас, никога не се заговори за излизане на Гърция от НАТО, а само имаше препирни с ЕС относно дълговете. След като уж на теория излизане от ЕС е много по-дълъг и труден процес, отколкоти скъсване на договора с НАТО. Ципрас нито веднъж не е поставял под въпрос членството в НАТО, което много ме озадачава... Rolling Eyes

Е, чак да няма нужда, това, че страната е в тия блокове вече толкова години не значи, че в даден момент няма да се появят настроения, които да доведат до евентуално излизане.Разбира се, аз като цяло съм на мнение, че България никога няма да излезе от тия блокове, единствения вариант за това е те да се разпаднат, между другото същото смятам и за СССР и Източния блок, ако не се беше стигнало да разпада на Съветите, България до ден днешен щеше да е в Съветския лагер, ако ще и всички други страни от Варшавския договор да бяха го напуснали, просто българския манталитет е такъв, както и да е.
Британците са живия пример, че първото ти изречения не е съвсем акуратно, разбира се при тях играе и имперското им самочувствие, нещо което в България отсъства напълно, което е разбираемо, но тук манталитета, както вече казах е малко по-различен, насадено е мнението и чувството за ''големия брат'', бил то Германия, СССР(Русия) или САЩ, макар че аз поне имам усещането, че повечето българи припознават Германия като големия брат.

Всъщност тия гласовитите са такива само преди избори, след това се снишават(пак същия манталитет, за който писах по-горе).Относно АТАКА, те са прекалено малки, за да направят каквото и да е, сега им се отдаде възможност при Обединените патриоти и са склонни да правят ''отстъпки'' от ''принципите'' си.Предполагам, че и Волен осъзнава, че това ще му е лебедовата песен в политиката(коалицията със Симеонов и Каракачанов), та е склонен да се промени ... за пореден път.

Ами, не смятам, че става въпрос за армия, то ако се стигне до война с Русия не вярвам, че България изобщо ще стигне до сблъсък с ВС на РФ, по-скоро държавата ще мине през гражданска война преди това, но това е друга тема.
Става въпрос за престиж, пък ако щеш и за ''стратегическото местоположение'' на страната(макар аз да не го смятам за такова).На американците няма да им се отрази добре, ако една държава напусне блока, с което да се създаде прецедент, мисля ще се съгласиш, че НАТО е преди всичко американски блок или поне жизнено - зависим от САЩ.Още повече, че България има не малък проруски уклон и евентуалното напускане на НАТО би се заменило от по-тясно сътрудничество с РФ.

Гърция е друга бира, за тях НАТО действително е важно, те си имат тлеещ конфликт с Турция, чисто дипломатически, но и не само.Виждаш, че имат претенции за някои острови, постоянно си нарушават въздушното пространство и винаги има напрежение между тях.Ако Гърция напусне НАТО, то това означава да остане сама срещу Турция, която не само че ще е в НАТО, но е и в по-добра позиция от елините, не само военно, но и икономически, че и чисто демографски, просто гърците не могат да си го позволят, на тях им трябва гръб или поне възпираща сила, каквато се явява членството на Гърция и Турция в НАТО.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Fuzzy_Logic

PostPosted: Thu 01 Jun 2017, 22:34    Post subject:  

След загубена студена война и вкарването ни в нова геополитическа орбита е доста наивно да се предполага, че може да се промени спонтанно нещо и то на битово ниво. С политджуджаци на еврохранилката. Все едно 44-та да минем на другия бряг или 60-та,или 70-та или 85-та - ко, не.
Обаче условията се променят. Не още, но моментът ще настъпи. Wink
Back to top
View user's profile Send private message 
Восток

PostPosted: Fri 02 Jun 2017, 11:27    Post subject:  

Fuzzy_Logic wrote:
След загубена студена война и вкарването ни в нова геополитическа орбита е доста наивно да се предполага, че може да се промени спонтанно нещо и то на битово ниво. С политджуджаци на еврохранилката. Все едно 44-та да минем на другия бряг или 60-та,или 70-та или 85-та - ко, не.
Обаче условията се променят. Не още, но моментът ще настъпи. Wink

Ами да, моето мнение е същото, просто манталитета е такъв.
Back to top
Nobody
Guest

PostPosted: Fri 02 Jun 2017, 21:57    Post subject:  

Не е баш така. В България имаше горянско движение, което е действало поне до края на 50те.
БКП и ДС направиха всичко възможно да не се говори много за българската съпротива срещу
комунистическото робство. Затова пък ни продумват ушите за унгарци и чехословаци съответно
през 56та и 68ма, а в България също е имало съпротива и не е като всички да са се записвали
в БКП след 1944г. както искат да го изкарат някои псевдоисторици. Rolling Eyes
Back to top
конструктор
[Moderator]

PostPosted: Sat 03 Jun 2017, 07:58    Post subject:  

Отклонявате се от темата! А ако отворим дума за капиталистическото робство, къде ще му излезе краят?
Предупреждавам, че при системно отклонение от темата ще бъда принуден да се намесвам, а не желая.

Восток

PostPosted: Sat 03 Jun 2017, 16:08    Post subject:  

Nobody wrote:
Не е баш така. В България имаше горянско движение, което е действало поне до края на 50те.
БКП и ДС направиха всичко възможно да не се говори много за българската съпротива срещу
комунистическото робство. Затова пък ни продумват ушите за унгарци и чехословаци съответно
през 56та и 68ма, а в България също е имало съпротива и не е като всички да са се записвали
в БКП след 1944г. както искат да го изкарат някои псевдоисторици. Rolling Eyes

Ами не съм чел много за горяните, но не е имала такава масовост, както в Чехия например.Изисква се огромна воля в едно 60-70% от населението, воля, която никога не е била толкова силна в България, дори и по време на Априлското въстание.
Представи си например митинг като този на СДС на Орлов мост, против БКП, СИВ и Варшавския договор през 1970 година примерно, ето това би било трудно за премазване и овладяване от тогавашната власт, но е било неосъществимо, не само поради липсата на възможност за координация от такъв мащаб.
Back to top
конструктор
[Moderator]

PostPosted: Sun 04 Jun 2017, 18:34    Post subject:  

Най-вече, нямало е причина за такова масово недоволство.
Такова има, когато колесницата я кара не Хелиос, а Фаетон.
Но пак се отклоняваме от темата. Омръзна ми да цепя теми.

T-72
[Admin]

PostPosted: Sun 04 Jun 2017, 19:13    Post subject:  

Причини е имало , и не малко.
Но това е тема на друг разговор.

ICQ Number 
Pretor

PostPosted: Tue 06 Jun 2017, 08:32    Post subject:  

Click to see if image is larger

Средната заплата в България е близо четири пъти по-ниска от средната в Европейския съюз, а доходите ни са 2 пъти по-ниски от нивата, на които трябва да са при нашата производителност на труда. Това показват данните на гoдишния дoĸлaд на Института за икономически изследвания при БАН, който отчита резултата от 10 години членство на страната ни в ЕС, уточнява в. Труд.

Бедните и средните слоеве в България са натоварени с по-големи данъци, отколкото в другите страни-членки, пише още в доклада. Приносът на богатите в консолидирания бюджет на страната ни е 18,5% от общите приходи, при средно равнище 32,4% за ЕС. С изключение на Хърватия и Унгария, ние сме под равнището на приноса на богатите и в останалите източноевропейски страни.

„След приемането ни в Европейския съюз преди десет години се откриха възможности българите, работещите в чужбина, да пращат пари за семействата си у нас. През 2016 г. тази сума достигна 1,7 млрд. лв.“, допълни проф. Ангелов. По думите му страната е понесла загуби и пропуснала възможности от членството в ЕС. „Бяхме принудени да изключим преждевременно ядрени блокове в АЕЦ „Козлодуй“ и да правим големи разходи за заместващи мощности. Това ни струваше 12 млрд. евро.“, посочи той. Срив в родното производство Родното производство на някои от основните хранителни продукти се е сринало няколко пъти в последните години, според доклада на БАН. По данни на националната статистика през 1988 г. сме произвеждали 809 хиляди тона домати годишно, а през 2015 г. продукцията е близо седем пъти по-малко – 122 хиляди тона. При месото спадът е три пъти, като за 2015 г. са произведени 155 хиляди тона, при 567 хиляди тона през 1988 г. „Πpeждeвpeмeннoтo oтĸpивaнe нa нaшитe гpaници зa внoc и изнoc, пpeди дa cмe cтaнaли ĸoнĸypeнтocпocoбни и бeз ниĸaĸвa пpoтeĸция, дoвeдe дo oгpoмни зaгyби. Caмo пpи тpи oт вaжнитe пpoдyĸти ниe cмe зaпaзили или дopи лeĸo cмe yвeличили пpoизвoдcтвoтo – eлeĸтpoeнepгия, пшeницa и цapeвицa“, коментира проф. Иван Ангелов от БАН.

Статията
Back to top
Pretor

PostPosted: Fri 09 Jun 2017, 13:05    Post subject:  

Война с миналото! Щом сме в НАТО и ЕС – и техният корсет ни пристяга здраво – няма нужда да говорим за хоризонти!
Авторски текст на КЕВОРК КЕВОРКЯН:
Тия дни написах дописката „Хоризонти пред Миризливеца“ – за перипетиите около „Златният Скункс“.
И едва тогава си дадох сметка, че отдавна не съм срещал/чувал думата „хоризонт“.
Сякаш е заточена в някой лагер за неприятни думи.
Щом сме в НАТО и ЕС – и техният корсет ни пристяга здраво – няма нужда да говорим за хоризонти.
Дори не е прилично да се взираме по-далеч от носа си.
Свели сме поглед – и вървим нанякъде.
Отгоре на всичко ни казват, че не е нужно да поглеждаме назад.
Дори е забранено.
Новите пунгаши от 27 години воюват с Миналото.
Гледат да го изтърбушат, да го превърнат в някакъв парцал.
Причините са ясни.
Колкото и да се стараят обаче въпросните типове, днешният ден очевидно се срамува от Миналото.
Дотам сме я докарали.
А аз все се питам:
Дали вече не сме бежанци от собствената си памет?
Или по-скоро – в собствената си пустош?
Пунгашите получиха отпор от най-неочакваното място – от телевизионните реклами.
В тях все повече се прокрадва една носталгия по миналото – понеже рекламистите са усетили, какви са нагласите на публиката.
Заради това предлагат „супер вкус от онова време“, или покрай популярна марка сладолед рисуват прелестни пасторални картини.
За бирите да не говорим – тяхното качество винаги е гарантирано от щемпела на Миналото.
Така рекламите продават – търсейки милост от отминалите времена.
Има и изключения, разбира се.
Всички сте гледали рекламата за „Господин и Госпожа Герасимови“.
Те били над три десетилетия заедно – и едва напоследък схванали, че днес живеят по-добре.
Понеже някакъв мобилен оператор им предоставил „четири джи“.
Социалната ни политика е пробита отвсякъде – обаче имаме „четири джи“.
И тази реклама е пробита отвсякъде.
По-долу ви предлагам няколко Кеворкизми за Миналото.
Не ги четете – ако не искате допълнително да се натъжите.
Иначе, всичко е наред.
Сега пък върлуват – с думи – за оградата край турската граница: били крали, докато я строили.
Напълно безсмислено занятие.
То е ясно – кой ще строи, без да краде, в страна, в която думата „хоризонт“ е изчезнала.
Оградата е напълно ненужна: тя не спира набезите на подбрани групи нашествениците, между които все има по някой Мини-Бин Ладен.
И ще се окаже бутафорна, ако турците подгонят насам някоя многохилядна орда.
Тя е ритуално съоръжение – нищо повече.
Ордите могат да бъдат спрени само от жива сила, наша – имаме ли я?
Да мислим за Оградите, които построихме помежду си, както и между днешната Хавра и Миналото.
Един натрапчив страх у мен: хората, които имат минало, си отиват. Идват напълно анонимни и безлични особи.
Интересният човек е опасен, човекът с истинска биография е нетърпим. Тъпаците смятат, че Миналото е за мъртвите, че не бива да се вглеждаме в него. Забрави го, събери една тлъста храчка и плюй – твоята мама.
Новите подлоги са безцеремонни хора. Иронизират непрекъснато Миналото, но нямат нищо против да си откраднат нещо от него.
Миналото е изоставен труп, това е. Трябва да свикваме с тази идея.
Липсва уважението към Българската Участ – затова покриват Миналото с планини от боклуци. А без връзка с Миналото нищо не можеш да постигнеш.
От 27 години новите идиоти се натрапват по всякакъв повод – тъй както по начало са изникнали от нищото.
Те са ампутирани от най-важното – усета за стойностите на изминалото време. Не искат да имат вземане-даване с него, понеже това ще ги наскърби, ще се видят в действителния си нищожен ръст.
Малчовците на днешния ни живот.
Много ми харесва да мисля за Историята като за най-горния камък, с който завършва един строеж.
Но това изглежда все по-невъзможно.
Понеже непрекъснато воюваме с миналото си.
Онези, които най-много скачат срещу Миналото, знаят отлично – и това не им дава мира – че няма да оставят нищо след себе си.
Няма кой да събаря паметниците им. Няма да има такива.
Миналото – разръфаните краища на един сън, който току-що е отлетял…
КЕВОРК КЕВОРКЯН, ФЕЙСБУК
http://onovini.com/2017/06/война-с-миналото-щом-сме-в-нато-и-ес-и/
Back to top
Pretor

PostPosted: Sun 11 Jun 2017, 09:42    Post subject:  

Битата като куче камериерка Диана издаде: Шведът Ралф ми каза само една дума преди да ме изрита!

„Аз съм във фоайето, стоя и оглеждам това, което трябва да се свърши, да се почисти. Виждам го, че се движи с куфара, застава на разстояние 1 метър от мен и почва да ми говори тихо, каза ми само една дума на английска и в следващия момент ме рита като футболна топка“. Тази кошмарна изповед направи Диана Петкова – камериерката, ритната като куче в хотел в „Слънчев бряг“ от подивелия швед Ралф.
„След това съм загубила съзнание. Аз го превъзхождам по всички линии, те се държат с нас като втора ръка хора, това е публична тайна“, разказва още жената пред Нова телевизия.

Припомняме, че самият швед се разциври в съда, че не може да спи и яде и пожела да не го пращат в затвора. От своя страна шведите побесняха и реагираха остро на постъпката на техния сънародник.
Click to see if image is larger

http://onovini.com/2017/06/битата-като-куче-камериерка-диана-изд/
Back to top
Nobody
Guest

PostPosted: Mon 12 Jun 2017, 17:44    Post subject:  

Айде стига глупости...руснаци, украинци и беларуси напират да идват в България (не говоря само за дребни и средни бизнесмени), а и за други прослойки. Колкото и да се плямпат клишираните глупости, БВП-то ни спрямо 2013-2014 рязко върви нагоре, заплати и пенсии са индексирани няколко пъти, а относителната стабилност на фона на терористичните
атаки в много европейски страни и състоянието почти на гражданска война в някои съседни държави - Турция, Македония, кризата в Гърция, която върви по спиралата надолу, в Сърбия също има протести срещу Вучич и политическа стабилност, та България в момента е като един балкански оазис и е нормално това да привлича чуждестранния бизнес и инвестиции у нас.
Но българинът е свикнал винаги да се оплаква, даже и през комунизма е било така, макар и хладилника поне да е бил пълен, да е нямало клошари и всеки да е ходил на лятна и зимна почивка, винаги българите си мрънкаха, само че под сурдинка вкъщи, защото навсякъше слухтяха доносници и имаше цензура. Не съм защитник на комунизма разбира се, просто казвам че българите отдавна са се специализирали в една област, която наричам - професионални оплаквачи и май тая наша черта от манталитета...никога няма да се отървем от нея. Rolling Eyes
Back to top
Восток

PostPosted: Mon 12 Jun 2017, 20:10    Post subject:  

Nobody wrote:
Айде стига глупости...руснаци, украинци и беларуси напират да идват в България (не говоря само за дребни и средни бизнесмени), а и за други прослойки. Колкото и да се плямпат клишираните глупости, БВП-то ни спрямо 2013-2014 рязко върви нагоре, заплати и пенсии са индексирани няколко пъти, а относителната стабилност на фона на терористичните
атаки в много европейски страни и състоянието почти на гражданска война в някои съседни държави - Турция, Македония, кризата в Гърция, която върви по спиралата надолу, в Сърбия също има протести срещу Вучич и политическа стабилност, та България в момента е като един балкански оазис и е нормално това да привлича чуждестранния бизнес и инвестиции у нас.
Но българинът е свикнал винаги да се оплаква, даже и през комунизма е било така, макар и хладилника поне да е бил пълен, да е нямало клошари и всеки да е ходил на лятна и зимна почивка, винаги българите си мрънкаха, само че под сурдинка вкъщи, защото навсякъше слухтяха доносници и имаше цензура. Не съм защитник на комунизма разбира се, просто казвам че българите отдавна са се специализирали в една област, която наричам - професионални оплаквачи и май тая наша черта от манталитета...никога няма да се отървем от нея. Rolling Eyes

Идват руснаци от големите градове, които масово купуват жилища по морето и из други курорти в България, не е като да се наливат за трудови мигранти...За Украйна е нормално, те са в окаяно положение, БВП-то им е като на централно азиатска страна, няма да е учудващо, ако рано или късно започнат да се наливат към България.
Беларус е друга бира, аз лично нямам наблюдение белорусите да идват към България, там по-скоро бягат към Москва, а някои от западните части и към Полша и Литва.
Че БВП-то расте е видно, но не расте достатъчно бързо, за да се стигне до някаква средно европейска минимална заплата ще трябват поне още 2 петилетки, а това не е никак малко време...
Оазис на стабилността или остров на застой, разликата е тънка в българския случай, логично е никой да не иска да се взривява тук, то и в Гърция няма такива неща, нито в Румъния, нито в Сърбия.
Гърците всъщност се закрепиха, даже имат ръст в БВП-то и те, съвсем отделен въпрос е, че там ще се тресе още време, а протестите в Сърбия не са нищо особено, те даже май и минаха, Вучич даже беше в Астаната на срещата на ШОС преди няколко дни.

Иначе да, въпрос на манталитет е, точно затова тук няма протести в момента, само не ми казвай, че всичко е наред и няма за какво да се протестира...
Back to top
Nobody
Guest

PostPosted: Mon 12 Jun 2017, 22:00    Post subject:  

Аз пък ти казвам, че стандарта в Западна, а и централна Европа ще спада, а българския ще се вдига - имаме
всички предпоставки за това. Да чукаме на дърво да не стане някоя глобална война, в която и ние да се нахендрим, но
нещата вървят в положителна посока. Виж икономическите показатели на България през 1939г. въпреки всички ограничения от Ньойския договор. Успяваме и да си върнем Южна Добруджа, когато успяваме да убедим всички Велики сили тогава в нашата правота и справедливи искания (не само Германия) и нещата се получават. После имаме нещастието да започне глобален конфликт, а след него да застанем на грешната територия при разпределението в следвоенна Европа, да бъде избит за няколко месеца елита на България и като цяло да се върнем години назад в развитието си. После започна и упадъкът на българското село, което изхранваше страната, селяните станаха работници по заводите в градовете натикани от комунистите в гротескните новопостроени панелки и резултатите от това виждаме днес. Комунистите използваха инерцията от царско време в икономическата област, но обезлюдяването на селата започна още в началото на 50те ! След 1990г. се разрази някакъв псевдо-капитализъм копиращ ставащото в Русия и нещата отидоха още по-зле. Едва в последните години можем да отбележим някакъв напредък и положително развитие. Да не забравяме и оплюваните от някои гастербайтери, които дефакто вливат свежи пари в България, ако си бяха останали в България сега да сме 8.5млн. живеещи като някакви африкански племена, които се самоизяждат помежду си. Rolling Eyes
Пак ще завърша, че на фона на заобикалящата ни среда България в момента е оазис. Може да прозвучи като оная известна приказка част от манталитета ни, обаче наистина в момента за нас е добре, когато околните отслабват и отиват на зле, а ние е важно да запазим стабилност и положителния тренд на БВП-то, инвестиции, увеличаване на туристо-потока и привличане на квалифицирани кадри с български произход, особено от населените с българи области в Украйна и Молдова. За Македония е ясно, че там куцо и сакато се връща към корените си и няма как да ги селектираме толкова подробно! Laughing
Back to top
Super Flanker
[Admin]

PostPosted: Mon 12 Jun 2017, 22:14    Post subject:  

Nobody wrote:
Аз пък ти казвам, че стандарта в Западна, а и централна Европа ще спада, а българския ще се вдига - имаме
всички предпоставки за това.

Нямаме такива предпоставки, особено в дългосрочен план, освен ако не стане някакво чудо.
Back to top
Page 3 of 5 [74 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0767s ][ Queries: 12 (0.0038s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker