Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Точенето на КТБ продължава до 2024 г., 40 млн. приход отчитат синдиците · ОФИЦИАЛНА ПОЗИЦИЯ НА СААБ ОТНОСНО ИЗТРЕБИТЕЛИ "ГРИПЕН" ЗА БЪЛГАРИЯ · КАРАКАЧАНОВ ЗА НОВИТЕ ИЗТРЕБИТЕЛИ: ИМАМЕ ДОСТАТЪЧНО НАШИ ИЗТРЕБИТЕЛИ НА ЗЕМЯТА, ЩЕ ГИ РЕМОНТИАМЕ! ВАДИМ МИЛИАРДИ ЗА "ГРИПЕН", А ИМАМЕ ГОТОВИ МИГ-29 · Руски сайт разби Борисов: Прави салтомортале и се опитва да се приземи на два стола · Банда за отвличания похити мъж насред София в тузарското му возило! · Тръмп призова пред ООН за "велико пробуждане на нациите" ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 19 Сеп 2017, 19:13
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
БАЛКАНСКИ СПОРОВЕ НА СЪФОРУМЦИТЕ
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 13 [192 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13 Следваща
Автор Съобщение
CsO

МнениеПуснато на: Пет 26 Май 2017, 20:30    Заглавие:    

Казал съм го още в началото на темата и конструктор ме е цитирал.

конструктор написа:
CsO написа:
И на какво дължим тази измяна!?
Кой от рускоезичните във форума ще се опита да обясни. Например как учениците минали за Русия през Македония...или пък за Путин Македония и България е едно...Ма я да го каже в прав текст.

В тази тема проблема са словата на Путин. Това разбира се не пречи да се коментират и други проблеми.

T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Съб 27 Май 2017, 07:10    Заглавие:  

Восток написа:
T-72 написа:
Това да се вярва на чужд президент , с мисълта че той е винаги прав , и затова не може да бърка е най малкото наивно.Да той има навярно добър екип.Но този екип е там за да води политика спрямо Руските интереси.Тук все пак сме България и ние трябеа да гледаме нашите интереси.На мен най много ми хареса общата междинна Българска позиция.Няма как да не се зарадвам че и управляващи и опозиция бяха в синхрон.Голяма израстване е това.Да украйна мяза на Бюрм, но само отчасти.БЮРМ бе броени години под Българска администрация , а украйна бе векове под руска и съветска.По времето на самият СССР се направи много за създаването и подкрепянето на украинска и белоруска нация.В България това бе само за няколко години.Основното което помогна за македонизацията е външната намеса.Македония бе отделена със съвместен труд на запада и русия , но македонизацията бе проведена под давление на СССР ,Коминтерна и Сърбия.Демек под външен диктат и намеса.Умишленно не споменавам БКП ,защото тя тогава спазва директивите безприкословно.Та за Украина са виновни самите Руснаци , за Македонизма ние не .

Не става въпрос за това дали е прав, просто в случая изказването му е премерено, за да не предизвика политически скандал, както би било, ако беше казал, че азбуката е дошла от Македония например.Македонската земя е използвано в географски смисъл, както би могло да се каже, че еди какво си произлиза от Добруджа например.
Македонизацията си е вървяла много преди СССР, което не оправдава Сталин разбира се, ако има нещо, което мразя в Съветския Съюз, то е олигофренското създаване на нации и рязане на земя с цялото ѝ население и пришиването ѝ към новосъздадени държави...
Иначе, за македонската идея конкретно, трябва да се гледа и по-назад, истинския баща на македонизма е Стоян Новакович, като в последствие голяма част от сръбската интелигенция е впрегната в борбата за македонските умове, най-добър пример е дружеството ''Свети Сава'' на Милош Милоевич, което се явява като противовес на Българската екзархия, както и да е, мисълта ми е, че основите на македонизма бяха поставени доста преди СССР.
Същото важи и за Украйна между другото, поляците работеха доста преди СССР да се пръкне, за съжаление и с помощта на някои Руски Императори.Разбира се това, което направи Ленин не са го сънували и най-върлите привърженици на украинския национализъм, дори и някои от идеолозите му в Австро - Унгария...
Сега като се замисля има сходство при идеолозите на македонизма и украинството в лицето на Новакович и Грушевски съответно...

И е така , и не е така.Сръбската денационализаторска политика не е константна.До 1944 ги водят Южни Сърби.Областа се казва южна Бановина.Като видяха че сърби няма да станат ,започнаха македонизирането.
И ако някои мисли че това е в минало време жестоко се лъже.В момента върви скандал защото се оказа че един от щурмуваците е на парламента е сръбски военен служител на посолството в Скопие.От Сърбия казаха че бил там „ за да гледа„!

ICQ Номер 
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 06:17    Заглавие:  

Още един факт, оказва се че на този сръбски офицер участващ в щурма на парламента , жена му работи в македонското разузнаван

Представяте ли си какъв гаф ,сръбски офицер да щурмува македонски парламент!!!?С жена работеща в мак. разузнаване...

ICQ Номер 
Flankerivo
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 06:25    Заглавие:  

Нормално. Трябва да се подкрепят славяните. Останаха двамина. Ние сме предали език, славянство и историческа памет, та не се броим. В албанското разузнаване ли да работи?! По-добре сръбското. Защо не плюем по шиптърите?! Скандал е, че щели да се присъединяват косовари към Албания. В момента макетата се нуждаят от външна подкрепа, защото също така ОТВЪН им е организирана неква си пролет - арабска ли ква ли. Трябва да има противодействие на едни такива действия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 10:42    Заглавие:  

Flankerivo написа:
Нормално. Трябва да се подкрепят славяните. Останаха двамина. Ние сме предали език, славянство и историческа памет, та не се броим. В албанското разузнаване ли да работи?! По-добре сръбското. Защо не плюем по шиптърите?! Скандал е, че щели да се присъединяват косовари към Албания. В момента макетата се нуждаят от външна подкрепа, защото също така ОТВЪН им е организирана неква си пролет - арабска ли ква ли. Трябва да има противодействие на едни такива действия.

Иво кои двама са останали,от кои други?Къде са останали?От какво са останали?Каква памет сме предали?какво славянство сме предали?Уточни ако обичаш?

Двадесет години правят всичко възможно да не влезнат в ЕС и НАТО. Единствените реални гаранти за целоста и мира на Балканите.

ICQ Номер 
Pretor

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 11:53    Заглавие:  

T-72 написа:

Двадесет години правят всичко възможно да не влезнат в ЕС и НАТО. Единствените реални гаранти за целоста и мира на Балканите.

Преди месец бях на един семинар на тема: "Криминогенната обстановка в квартали/градове доминирани от малцинства". Лектора ни беше от ФБР и основно разказваше за начина по който гангстерските банди вербуват новите си членове.

Кой влезе в бандата доброволно за него има привидно спокойствие. Но за тези които се опъват има побоища, заплахи изнудване на семейството, рекет и др. Имаше цял списък на инструментите за осъществяване на принудата.

А сега по темата или не точно ....

Значи който, не влезе доброволно в нато, за нещо ще има цветна революция, протести, атентати, окупация на обществени сгради, подскачащи "умни и красиви" кретени с вувузели по площадите изобщо целия инструментариум за осъществяване на принудата.

Само аз ли намирам приликата на нато с гангстерските банди от предградията на Америка Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 12:14    Заглавие:  

T-72 написа:

Май забравяш, че същото това НАТО ги бомбардира през 1999 г. в продължение на 3 месеца (а нашите власти подло му подложиха въздушното ни пространство). Толкова за "гаранта за целостта и мира на Балканите".

Не мога само да си обясня как човек, който е на страната на САЩ в световния двубой САЩ – Русия може да е на страната на Русия в украинския театър на бойните действия между нея и САЩ.

CsO

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 12:44    Заглавие:  

Pretor написа:

Преди месец бях на един семинар на тема: "Криминогенната обстановка в квартали/градове доминирани от малцинства". Лектора ни беше от ФБР и основно разказваше за начина по който гангстерските банди вербуват новите си членове.

Кой влезе в бандата доброволно за него има привидно спокойствие. Но за тези които се опъват има побоища, заплахи изнудване на семейството, рекет и др. Имаше цял списък на инструментите за осъществяване на принудата.

А сега по темата или не точно ....

Значи който, не влезе доброволно в нато, за нещо ще има цветна революция, протести, атентати, окупация на обществени сгради, подскачащи "умни и красиви" кретени с вувузели по площадите изобщо целия инструментариум за осъществяване на принудата.

Само аз ли намирам приликата на нато с гангстерските банди от предградията на Америка Question

Аз не. Но пък може да се каже, че съм пристрастен Click to see if image is larger Laughing .

T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 13:47    Заглавие:  

конструктор написа:
T-72 написа:

Май забравяш, че същото това НАТО ги бомбардира през 1999 г. в продължение на 3 месеца (а нашите власти подло му подложиха въздушното ни пространство). Толкова за "гаранта за целостта и мира на Балканите".

Не мога само да си обясня как човек, който е на страната на САЩ в световния двубой САЩ – Русия може да е на страната на Русия в украинския театър на бойните действия между нея и САЩ.

Точно след бомбардировките спряха бойните действия и се възцари мир.Българското решение тогава бе можеби най правилното и далновидно.
Няма как да се подкрепя един шовинистичем режим потопил в кръв Балканите.
Кой ти казва че съм на страната на САЩ.Просто обичам Русия , и искам и там да стане нормална демокрация и стабилна демократична държава.Не искам след единия „бащица„ , да дойде друг и да повлече страната в другата поскост (като Елцин).Искам демокрация, искам последователност ,приемственност.
В тази гледна точка американската политическа система много повече ми харесва.
Заради самата Русия ти говоря.
За Украйна какво да ти говоря, волята на народа за мен е най важна.Щом руснаците в Донбас искат автономия и са готови да умрат за нея , значи я заслужават.
По тази логила и в Чечня , ако чеченските бойци не режаха глави ,не имаха радикални мисюлмански възгледи,нямаше радикализъм - да щях да съм и за тях в борбата им за независимост.

ICQ Номер 
Pretor

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 14:10    Заглавие:  

T-72 написа:

Точно след бомбардировките спряха бойните действия и се възцари мир.Българското решение тогава бе можеби най правилното и далновидно.

Българското решение от тогава ( 28 април 1999 г. ) е еквивалентно на решението от 6 април 1941г. когато България разрешава на нацистка Германия да използва българска територия за агресия.

От гледан точка на закона и правото 11 държави от НАТО извършиха агресия и военни престъпления срещу суверенна държава. Няма решение на съвета за сигурност на ООН за извършване на интервенцията на НАТО.

Цитат:
На 24 март 1999 г. генералният секретар на НАТО Хавиер Солана заповядва на командващия въоръжените сили на НАТО в Европа ген. Уесли Кларк да започне въздушни бомбардировки срещу градове и военни обекти на СР Югославия.

Цитат:
На 28 април 1999 г. България и НАТО сключват споразумение за транзитно преминаване през въздушното пространство на страната на въздухоплавателни средства на НАТО в рамките на операция „Съюзна сила“, което дава право на самолети на НАТО да преминават през въздушното пространство само след завръщане от бойни полети посока от запад на изток (както е записано в нотата отговор на българското правителство до НАТО, разрешаваща коридора, но нямащи право да излитат за осъществяване на въздушно нападение над СР Югославия, тъй като България декларира пълен неутралитет.

П.П. На Югославия април месец не и върви с демократизаторите .....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 15:56    Заглавие:  

Поправете ме ако бъркам , но има поне двама тук които са подръжници на Сръбското СФРЮ?
За да бъдем точни 1999 г. и аз бях против деиствията на НАТО.
За мен е извинение защото бях само на 21г. Обучението първите 12 години бях прекарал в НРБ. Съответно и грам незнаех за антибългарската политика на СФРЮ и предшествени
Му „ Кралство на Сърби и Хървати” .Незнаех за дебългаризацията преди и след 09.1944 .Незнаех за хилядите убити в Македония преди и след 1944, за лагерите , за репресиите, за обезбългаряването,за лъжите, за манипулациите в същата тази СФРЮ.За сътворяването на цял един народ от нашата снага там.За лъжите в учебниците , за сатанизирането на Майка България.По време на войнитр с хърватите пак от тази славянска симпатия бях по абсурден начин подръжник на сърбите с/у хърватите.ЗАщо пак от наследството на пропагандата в НРБ.
Искат Хърватите и Сливенците независимост.Сърбите не искат.Нещо което е напълно в реда на съюзните договори.Резултата е война.Имат албанците в Косово автономия, Милошевич им я маха.Резултата е война.Босна и тя беше съюзна република.Демек всяка имале право да напусне федерацията.
Сърбите заради шовинистичните си подбуди предпочетоха войнат.
Аз бях извинен че бях малък, това не ги пишеше в учебнициъе ,нямаше и от къде да го разбера.
Вие го знаете , и пак подкрепяте тази политика.
Вие не се извинени!

ICQ Номер 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 16:54    Заглавие:  

Т-72... Разбирам ти стратегията, обаче нещо...
Да ми подкрепяш "най-правилно и далновидно" решението да пуснем в нашето небе чуждата авиация да бомбардира съседите...
С тези изказвания няма да върнеш хората да пишат във форума, напротив, ще избягат още по-далеч.
Иначе питай летците от Доброславци по това време дали бяха съгласни или не.
Владо Пампоров роман може да ти напише, половината от който ще е пълен с цветни псувни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Flankerivo
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 17:14    Заглавие:  

Няма нищо по-неморално да пуснеш чуждоземеца през своя двор да премине в двора на съседа, да го убие, да изнасили жена му и да запали къщата му. Онова деяние на родните политици тогава е толкова мръсно и долно, колкото...

НАТО не е гарант, защото себе си не могат да опазят. Бежанците ръфат натовските държави отвътре по един хибриден начин. И НАТО не може нищо да направи. Самите натовски членове имат вътрешни колизии помежду си. Турция е отявлен пример. Испания и Великобритания също, само източноевропейските галоши са първи в борбата с историята си и някак по един палячовски начин единни, но те имат силиците на половин ленивец.
Върнете се в началото
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 17:18    Заглавие:  

ТовА мисля , това пиша.Аргументирал съм се мисля.Вашите аргументи зада подкрепяме СФРЮ не видях.
ICQ Номер 
Flankerivo
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 28 Май 2017, 18:07    Заглавие:  

Тогава не чакай подкрепа по братска славянска линия от сърби и други, когато започнат да ни асимилират от юг. Защото онези, които отидоха в Донбас, тук не биха дошли.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 13 [192 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1203s ][ Queries: 12 (0.0040s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker