Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Wed 27 Jan 2021, 06:47
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
БАЛКАНСКИ СПОРОВЕ НА СЪФОРУМЦИТЕ
Moderators: конструктор
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 2 of 13 [192 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 11, 12, 13 Next
Author Message
Pretor

PostPosted: Sun 28 May 2017, 18:31    Post subject:  

ЦРУ: Подкрепата на САЩ към Албания бута балканските страни в ръцете на Кремъл

България, Сърбия, Гърция и Македония може да създадат православен съюз, се казва в доклада на разузнавачите

Ако САЩ след терористичните нападения в Куманово продължат с политиката на безрезервна подкрепа на албанците и ЕС продължава да мълчи за проекта за създаване на „Велика Албания“, това би могло да доведе до създаването на православен съюз между Сърбия, Гърция, България и Македония, както и до трета балканска война.

Това се казва в доклад на ЦРУ за ситуацията в региона, предаде телевизия Сител. Според доклада голямата подкрепа на албанците от страна на Вашингтон би могло да бутне балканските страни в прегръдките на Русия и поради тази причина е необходим по-уравновесен подход. Според американските разузнавачи било много вероятно Сърбия, Гърция, България и Македония да създадат православен съюз.
Източник

П.П. Гаднярите подкрепят не само албанците, ама и нашите соросоиди са впрегнати в черното им дело ...
Click to see if image is larger
Back to top
View user's profile Send private message 
конструктор
[Moderator]

PostPosted: Sun 28 May 2017, 18:41    Post subject:  

T-72 wrote:
По време на войнитр с хърватите пак от тази славянска симпатия бях по абсурден начин подръжник на сърбите с/у хърватите.ЗАщо пак от наследството на пропагандата в НРБ.

Не, точно обратното. Ти тогава не си бил подвластен на американската пропагандна машина. Сега си. Жалко! Тя умело ти е въздействала и под нейно влияние си си изградил някакви наивни, повърхностни представи за нещата, без да виждаш движещите сили, скритите пружини. Т.е. те са те формирали по свой калъп. Те са майстори на тия неща. Професионалисти. За разлика от нас, които бяхме аматьори в пропагандата и допускахме елементарни грешки. Нямахме тяхната школа, техния вековен опит.

Quote:
Искат Хърватите и Сливенците независимост.Сърбите не искат.Нещо което е напълно в реда на съюзните договори.Резултата е война.Имат албанците в Косово автономия, Милошевич им я маха.Резултата е война.Босна и тя беше съюзна република.Демек всяка имале право да напусне федерацията.
Сърбите заради шовинистичните си подбуди предпочетоха войнат.

Не знам дали знаеш, но на 24.III.2016 г. хагският трибунал под сурдинка оправда Милошевич за войната в Босна.

Ето, чети тук (стр. 1303):

Quote:
3460. With regard to the evidence presented in this case in relation to Slobodan Milošević and his membership in the JCE, the Chamber recalls that he shared and endorsed the political objective of the Accused and the Bosnian Serb leadership to preserve Yugoslavia and to prevent the separation or independence of BiH and co-operated closely with the Accused during this time. The Chamber also recalls that Milošević provided assistance in the form of personnel, provisions, and arms to the Bosnian Serbs during the conflict. However, based on the evidence before the Chamber regarding the diverging interests that emerged between the Bosnian Serb and Serbian leaderships during the conflict and in particular, Milošević’s repeated criticism and disapproval of the policies and decisions made by the Accused and the Bosnian Serb leadership, the Chamber is not satisfied that there was sufficient evidence presented in this case to find that Slobodan Milošević agreed with the common plan.

Само че това идва твърде късно. След като на практика го убиха, оставяйки го да умре от напреднала форма на хипертония без лечение. Беше твърде опасен за тях жив. Защото от обвиняем вече се превръщаше в обвинител, както навремето нашият Георги Димитров в Лайпциг. Но те не можеха да допуснат втори Георги Димитров.

Quote:
Аз бях извинен че бях малък, това не ги пишеше в учебнициъе ,нямаше и от къде да го разбера.
Вие го знаете , и пак подкрепяте тази политика.
Вие не се извинени!

Правилно! Ние вече бяхме големи. И добре разбирахме за какво става въпрос. А ако ти кажа, че и аз съм дал своята скромна лепта за защитата на Слободан Милошевич, сигурно ще се ужасиш!

Същите злини, които Западът причини на Сърбия, щяха да ни сполетят и нас. Но "преклонена главица сабя не я сече". Само че на тая главица мозъка го промиват, промиват, гънките ги изглаждат, изглаждат, докато заприлича на футболна топка.

T-72
[Admin]

PostPosted: Sun 28 May 2017, 20:41    Post subject:  

Flankerivo wrote:
Тогава не чакай подкрепа по братска славянска линия от сърби и други, когато започнат да ни асимилират от юг. Защото онези, които отидоха в Донбас, тук не биха дошли.

Иво говориш нещо на което незнам. От къде му е корена.
Сърбите са били към нас агресорите.Те са ни асимилрали, дебългаризирали,убива ли.Сега пишеш че от тях помощ трябва да чакаме?!!
Не мога да разбера за какво иде реч?

ICQ Number 
T-72
[Admin]

PostPosted: Sun 28 May 2017, 20:57    Post subject:  

конструктор wrote:
T-72 wrote:
По време на войнитр с хърватите пак от тази славянска симпатия бях по абсурден начин подръжник на сърбите с/у хърватите.ЗАщо пак от наследството на пропагандата в НРБ.

Не, точно обратното. Ти тогава не си бил подвластен на американската пропагандна машина. Сега си. Жалко! Тя умело ти е въздействала и под нейно влияние си си изградил някакви наивни, повърхностни представи за нещата, без да виждаш движещите сили, скритите пружини. Т.е. те са те формирали по свой калъп. Те са майстори на тия неща. Професионалисти. За разлика от нас, които бяхме аматьори в пропагандата и допускахме елементарни грешки. Нямахме тяхната школа, техния вековен опит.

Quote:
Искат Хърватите и Сливенците независимост.Сърбите не искат.Нещо което е напълно в реда на съюзните договори.Резултата е война.Имат албанците в Косово автономия, Милошевич им я маха.Резултата е война.Босна и тя беше съюзна република.Демек всяка имале право да напусне федерацията.
Сърбите заради шовинистичните си подбуди предпочетоха войнат.

Не знам дали знаеш, но на 24.III.2016 г. хагският трибунал под сурдинка оправда Милошевич за войната в Босна.

Ето, чети тук (стр. 1303):

Quote:
3460. With regard to the evidence presented in this case in relation to Slobodan Milošević and his membership in the JCE, the Chamber recalls that he shared and endorsed the political objective of the Accused and the Bosnian Serb leadership to preserve Yugoslavia and to prevent the separation or independence of BiH and co-operated closely with the Accused during this time. The Chamber also recalls that Milošević provided assistance in the form of personnel, provisions, and arms to the Bosnian Serbs during the conflict. However, based on the evidence before the Chamber regarding the diverging interests that emerged between the Bosnian Serb and Serbian leaderships during the conflict and in particular, Milošević’s repeated criticism and disapproval of the policies and decisions made by the Accused and the Bosnian Serb leadership, the Chamber is not satisfied that there was sufficient evidence presented in this case to find that Slobodan Milošević agreed with the common plan.

Само че това идва твърде късно. След като на практика го убиха, оставяйки го да умре от напреднала форма на хипертония без лечение. Беше твърде опасен за тях жив. Защото от обвиняем вече се превръщаше в обвинител, както навремето нашият Георги Димитров в Лайпциг. Но те не можеха да допуснат втори Георги Димитров.

Quote:
Аз бях извинен че бях малък, това не ги пишеше в учебнициъе ,нямаше и от къде да го разбера.
Вие го знаете , и пак подкрепяте тази политика.
Вие не се извинени!

Правилно! Ние вече бяхме големи. И добре разбирахме за какво става въпрос. А ако ти кажа, че и аз съм дал своята скромна лепта за защитата на Слободан Милошевич, сигурно ще се ужасиш!

Същите злини, които Западът причини на Сърбия, щяха да ни сполетят и нас. Но "преклонена главица сабя не я сече". Само че на тая главица мозъка го промиват, промиват, гънките ги изглаждат, изглаждат, докато заприлича на футболна топка.
Как да ви кажа, това да защитаваш точно Сърбия , е проява на мазохизъм.Не искам да ви обидя ( в множественно число говоря) защото и на мен ми беше гадно като гледах останките от 29-ка над Босна.Демек минал съм от там. ,Явно не сте чели Има време.Пожелавам ви да четете за положението на българите в Македония след 1944 , прочетете , после пак спорете..
ЗА политиката.
Ако сте Комунисти ,прочетете защо от тогавашна СР Македония , наричат българите които не признават македонската нация „Живковисти„ .Или Българщината няма значение?Убийствата,терора ,дебългаризацията това са маловажни неща?
Прочетете и за след 1919 г. ?
Явно това ви харесва.
Слава Богу, вече излизат доста трудове.Истината няма как да не излезе на яве.
Казваш за Хърватите и Словенците, кажи ми защо Хърватите и Словенците нямат право да имат Държава?

ICQ Number 
T-72
[Admin]

PostPosted: Sun 28 May 2017, 21:12    Post subject:  

А и да не забравя, съдът в Хага е за военни престъпления.Те падат на по нисшите изпълнители.Слобо е сръбски националист и най лошото шовинист.Както и да е сега Сърбия е само 74 000 кв.км. Ние сме 111 000 кв.км. Някога бяха 240 000 кв км. И още имат мегдан за намаляване.Което им го пожелавам от все сърце.
Да не забравяме че имаме и западни Покрайни там.Които някога са били много по големи.Да не забравяме че преди те да са окупирани, наши са били и Ниш и Зайчар.Но това че са обезбългарени няма голямо значение.Нишкото въстание е Българско.Но да си Българин не е толкова важно...

ICQ Number 
конструктор
[Moderator]

PostPosted: Mon 29 May 2017, 15:25    Post subject:  

И така, понеже много се отклонихме, мисля, че можем да смятаме темата (вж. заглавието) за изчерпана. Моля, не пишете повече.
Само искам да добавя, че не бива да бъдем като шопа, който казал, че на сака на него да му е добре, а сака на Вуте да му е зле.
И още едно нещо искам да добавя: Мечката, щом е играла у съседите, рано или късно ще заиграе и у нас. И тогава да му мислим!

Восток

PostPosted: Mon 29 May 2017, 17:13    Post subject:  

T-72 wrote:

И е така , и не е така.Сръбската денационализаторска политика не е константна.До 1944 ги водят Южни Сърби.Областа се казва южна Бановина.Като видяха че сърби няма да станат ,започнаха македонизирането.
И ако някои мисли че това е в минало време жестоко се лъже.В момента върви скандал защото се оказа че един от щурмуваците е на парламента е сръбски военен служител на посолството в Скопие.От Сърбия казаха че бил там „ за да гледа„!

Ами, то всъщност Македония никога не е била с напълно еднородно население, още по-малко пък с изцяло българско, имало си е и сърби и славяноезични елини и други групи.
Всъщност сърбите винаги са имали много последователна външна политика, що се отнася то България и българите, в ''Начертание'' на Гарашанин се признава, че българите са най-големия южнославянски народ и настоява, че сърбите трябва да имат асимилационна политика спрямо тях, именно ''Начертание'' е главната движеща сила на сръбската външна политика десетилетия наред, в този дух са и трудовете на Новакович по Македонизма.

Относно днешните събития в Македония и сръбската следа там, то не мисля, че сърбите имат каквито и да е намерения спрямо България, по-скоро се стараят да се противопоставят на албанското настъпление там...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Восток

PostPosted: Mon 29 May 2017, 17:23    Post subject:  

T-72 wrote:

Иво кои двама са останали,от кои други?Къде са останали?От какво са останали?Каква памет сме предали?какво славянство сме предали?Уточни ако обичаш?

Двадесет години правят всичко възможно да не влезнат в ЕС и НАТО. Единствените реални гаранти за целоста и мира на Балканите.

Ами прав е, не останаха не само единни славянски народи, но и православни такива.Виж Сърбия и Хърватия, Полша и Украйна, Украйна и Русия, Русия и Полша, България и Македония, Сърбия и България, по православна връзка е същото, Гърция и Македония, пак България и Македония, Украйна и Русия, Грузия и Русия, виж Кавказ, може ли Армения да разчита на подкрепа от Грузия против Азербайджан на Алиев, тъкмо обратното, грузинците подкрепят азерите...Разделиха ни като бавноразвиващи, а ние за тяхно удоволствие се изпоизтрепахме и продължаваме да го правим и днес...
Та прав е, че останаха само Русия и Беларус и Македония и Сърбия, които имат някаква по-специална връзка и не са на служба при ''западните съюзници''...

Как да влязат в НАТО, като ония до вчера ги бомбардираха, а онзи ден им откъснаха парчета от териториите и ги харизаха на шиптарите, откъснаха им Косово и Метохия, може би най-светите земи за сърбите...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
T-72
[Admin]

PostPosted: Mon 29 May 2017, 17:29    Post subject:  

Восток wrote:
T-72 wrote:

И е така , и не е така.Сръбската денационализаторска политика не е константна.До 1944 ги водят Южни Сърби.Областа се казва южна Бановина.Като видяха че сърби няма да станат ,започнаха македонизирането.
И ако някои мисли че това е в минало време жестоко се лъже.В момента върви скандал защото се оказа че един от щурмуваците е на парламента е сръбски военен служител на посолството в Скопие.От Сърбия казаха че бил там „ за да гледа„!

Ами, то всъщност Македония никога не е била с напълно еднородно население, още по-малко пък с изцяло българско, имало си е и сърби и славяноезични елини и други групи.
Всъщност сърбите винаги са имали много последователна външна политика, що се отнася то България и българите, в ''Начертание'' на Гарашанин се признава, че българите са най-големия южнославянски народ и настоява, че сърбите трябва да имат асимилационна политика спрямо тях, именно ''Начертание'' е главната движеща сила на сръбската външна политика десетилетия наред, в този дух са и трудовете на Новакович по Македонизма.

Относно днешните събития в Македония и сръбската следа там, то не мисля, че сърбите имат каквито и да е намерения спрямо България, по-скоро се стараят да се противопоставят на албанското настъпление там...

Скандала със сръбското участие в щурма на парламента се разраства.Днес излязоха документи на македонското контраразузнаване Пише че целта е била да се подкре про руската политика на Груевски ,турски поток и антинато политиката.Цялото е било активно мероприятие.В медиите има доста инфо.

ICQ Number 
конструктор
[Moderator]

PostPosted: Mon 29 May 2017, 19:10    Post subject:  

И какво общо има това с изказването на Путин? Пак ли трябва да отделям от темата една част (този път сръбската ѝ част) в отделна тема? Не че не мога, но ми омръзна да деля теми.

Забравих да кажа нещо много важно. Трябва да се подкрепя всеки, който дръзне да се опълчи на Световния Жандарм – САЩ. Бил той Кастро, Чавес, Милошевич, Мадуро, Дуерте, Путин или който и да било друг. Това показва, че човечеството не се е примирило с глобалния фашизъм (или може би по-добре нацизъм), който се опитват да ни наложат САЩ.

Изборът е: или САЩ, или Земята! Аз избирам Земята!

Друг щеше да бъде въпросът, ако САЩ бяха слаба държава. Тогава нямаше да бъдат опасни. Както една котка не е толкова опасна, колкото един тигър. Но те, за съжаление, са тигър. Най-силната държава. Която си позволява да налага своя "Neue Ordnung" на целия свят, точно както навремето хитлеристка Германия наложи своя "Neue Ordnung" в цяла Европа. И на този Ширхан, най-силният звяр, който убива всички по-слаби, трябва да се противостои. Затова аз съм винаги на страната на по-слабия. Т.е. на страната на всички останали, с изключение на чакала Табаки, който се подмазва на Ширхан. В тази роля, уви, в момента сме ние, източноевропейците Sad С изключение на Сърбия и Македония. И именно затова уважавам тези хора. Те имат дух за борба!

Flankerivo
[Admin]

PostPosted: Mon 29 May 2017, 19:31    Post subject:  

Абе щом намираме проблема в сърбите, значи сме цъфнали и вързали, та всичко ни е наред и можем да започнем да палим къщата на съседа. Предпочитам Македония да е със сръбско влияние вместо да е радикално-ислямска, а бога ми, там се провежда преднамерена политика по асимилиране, което се правим, че не забелязваме, а сръбски съпрузи ни били проблема уж. И това ли е част от инфовойната? Черното е бяло, а бялото - черно. В Сърбия има хубава храна за разлика от пластмасата в ЕС и България. Very Happy Къде ги нароихме тези теми да обсъждаме неща, които са непоправими и няма вече смисъл да се говори за тях...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
T-72
[Admin]

PostPosted: Tue 30 May 2017, 08:26    Post subject:  

Въпросът не стои изобщо „дали абанци или сърби„. Груевски подклаждаше страха от албанците за да останена власт.Нито албанците са радикални ислямисти.Въпросният Джафери който стана шеф на Парламента и заради него бе щурма.. бе министър на Отбраната на Македония по времето на Груевски.Значи тогава може командир от УЧК да е министър наотбраната , а сега неможе.
Всичкото бе самаза всяване на страх сред хората.Както виждаме въпросът е геополитически.Зад това са стояли сръбите.Явно и руснаците.
Демек словото на Путин не е случайно.
Сега се очаква геополитиката да продъкжи там.
Заев обяви че ще има референдум за името.Ще го сменят и с гърците ще се разберат.После Нато и по късно ЕС

ICQ Number 
Pretor

PostPosted: Tue 30 May 2017, 08:37    Post subject:  

Click to see if image is larger
Back to top
View user's profile Send private message 
Flankerivo
[Admin]

PostPosted: Tue 30 May 2017, 09:33    Post subject:  

Putin this, Putin that... He is the mighty one.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
конструктор
[Moderator]

PostPosted: Tue 30 May 2017, 09:48    Post subject:  

T-72 wrote:
Заев обяви че ще има референдум за името.Ще го сменят и с гърците ще се разберат.После Нато и по късно ЕС

Ако това стане, ще останат само сърбите. Единствените на Балканите, които не се подчиняват на американския господар. Горд и непокорен народ! Е как да не ги уважаваш!

Page 2 of 13 [192 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 11, 12, 13 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0711s ][ Queries: 12 (0.0051s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker