Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Стана ясна фаталната причина за смъртта на Жорж Ганчев · Шефът на "Луфтханза": Въздушният транспорт ще се сведе до дванайсетина авиокомпании · Ердоган отмени посещението си в Белград · Няма повишена радиация в България след взрива в Русия · Израел иска военно сътрудничество с Украйна · Туск обвини Джонсън, че подкрепя връщането на ирландската граница ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Di 20 Aug 2019, 15:45
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Великобритания – колониална империя и първата демокрация?
Moderatorenконструктор
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 1 von 3 [35 Beitrдge]   Gehe zu Seite: 1, 2, 3 Weiter
Autor Nachricht
Предиктор

Beitrдge: 468

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 14:29    Titel:  Великобритания – колониална империя и първата демокрация?  

T-72 hat Folgendes geschrieben:
Предиктор hat Folgendes geschrieben:
Може би е хубаво да има една тема, в която да водим диалог, а не да спорим, за актуалните събития с геополитически характер.
Т-72, казваш "Русия не давала независимост", а може ли да ми дефинираш това понятия в съвременната реалност и да посочиш няколко такива държави. Може ли, изобщо да съществува такъв субект, при положение, че има толкова наднационални институции от финансов, икономически, културен,политически, военен и какъв ли още не характер? Да не говорим пък за ролята на глобалната мрежа, която като вирус се е загнездила в съзнанието на младите хора. Тя вече формира мисленето, поведението, налага ценности, издава присъди дори./Opium des Volkes -опиум за нарада, Маркс/ Аз лично не мога да приема държавниците, представителите на различните власти да си комуникират чрез фейсбук, туитър и т.н.
За САЩ - за хубаво или за лошо те са системообразуваща държава- налагат механизмите и правилата по които съществува и се развива нашата цивилизация, но май му се види края на тази монополярност.
За Македония- ВМРО-то в България и до ден днешен държи монопола върху отношенията с БЮРМ. А случайно да знаеш, къде е собствеността на Македонските дружества, /имоти в почти всички големи градове, дори банки или каси са имали/ дали някога да е правена оценка, ревизия на активите?
Арабски скандал:Саудитска Арабия, Бахрейн, ОАЕ и Египет прекъснаха дипломатическите си отношения с Катар- инкубатор на Мюсюлмански братя, и информационния манипулатор с демократичната ТВ -Ал Джазира.

Ми примерно Великобритания, и референдума за независимост на Шотландия.Отделно референдума за излизане от ЕС.
Без насилие и т.н

T-72, държа да ти кажа, че те уважавам още от момента в който се регистрирах във форума. Чета постовете ти с интерес. Смисъла на това да сме тук, не е да се замерваме с линкове и чаршафи от снимки, и да се убеждаваме кой е по-по-най, смисъла е, по пътя на съждението и анализа да разбираме по добре това което се случва. Та в този ред на мисли, има едно понятие- клипово мислене, характерно за съвременния човек. Защо ти ги пиша тези неща? Имам чувството, че не разбираш за какво иде реч. Каква Великобритания, какви пет лева?! Даваш пример с най- голямата колониална империя в цялата човешка история, която дори днес нарича населението си поданици, а не граждани. Нима заради нея, днес няма на картата такива държави като Пакистан/Индия, Турски и Гръцки Кипър, Катар, Саудитите и т.н. Чий е Гибралтар, ами Фолклендските острови......, нима нищо не ти говори ИРА, Северна Ирландия, нима народа в Шотландия, ей така си инициира референдума, за да се забавлява, ами Брекзита. Чувал ли си за Общността на нациите, в миналото известна като Британска общност, близо 1,8 милиарда души, 53 държави почти всичките бивши колонии. Целия поток от стоки, товари, услуги и пари минава през Лондонското сити. Независимост означава Суверенитет, а Суверенитет има тогава, когато освен всичко има и самодостатъчност, т.е може да съществуваш неопределено дълго време, самостоятелно без необходимост от чужди ресурси. Ще ти дам и друг пример за финал, представи си семейство в което цари мир и спокойствие/има демокрация/ а бащата е най- големия и безпощаден хулиган на улицата, или обратното- мил и хрисим навън, а у дома диктатор. Ако това за теб е приемливо да се нарече демокрация, то за мен, не е!
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
T-72
[Admin]

Beitrдge: 10067

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 15:35    Titel:  

Може би е хубаво да има една тема, в която да водим диалог, а не да спорим, за актуалните събития с геополитически характер.
Т-72, казваш "Русия не давала независимост", а може ли да ми дефинираш това понятия в съвременната реалност и да посочиш няколко такива държави. Може ли, изобщо да съществува такъв субект, при положение, че има толкова наднационални институции от финансов, икономически, културен,политически, военен и какъв ли още не характер? Да не говорим пък за ролята на глобалната мрежа, която като вирус се е загнездила в съзнанието на младите хора. Тя вече формира мисленето, поведението, налага ценности, издава присъди дори./Opium des Volkes -опиум за нарада, Маркс/ Аз лично не мога да приема държавниците, представителите на различните власти да си комуникират чрез фейсбук, туитър и т.н.
За САЩ - за хубаво или за лошо те са системообразуваща държава- налагат механизмите и правилата по които съществува и се развива нашата цивилизация, но май му се види края на тази монополярност.
За Македония- ВМРО-то в България и до ден днешен държи монопола върху отношенията с БЮРМ. А случайно да знаеш, къде е собствеността на Македонските дружества, /имоти в почти всички големи градове, дори банки или каси са имали/ дали някога да е правена оценка, ревизия на активите?
Арабски скандал:Саудитска Арабия, Бахрейн, ОАЕ и Египет прекъснаха дипломатическите си отношения с Катар- инкубатор на Мюсюлмански братя, и информационния манипулатор с демократичната ТВ -Ал Джазира.

Ми примерно Великобритания, и референдума за независимост на Шотландия.Отделно референдума за излизане от ЕС.
Без насилие и т.н

T-72, държа да ти кажа, че те уважавам още от момента в който се регистрирах във форума. Чета постовете ти с интерес. Смисъла на това да сме тук, не е да се замерваме с линкове и чаршафи от снимки, и да се убеждаваме кой е по-по-най, смисъла е, по пътя на съждението и анализа да разбираме по добре това което се случва. Та в този ред на мисли, има едно понятие- клипово мислене, характерно за съвременния човек. Защо ти ги пиша тези неща? Имам чувството, че не разбираш за какво иде реч. Каква Великобритания, какви пет лева?! Даваш пример с най- голямата колониална империя в цялата човешка история, която дори днес нарича населението си поданици, а не граждани. Нима заради нея, днес няма на картата такива държави като Пакистан/Индия, Турски и Гръцки Кипър, Катар, Саудитите и т.н. Чий е Гибралтар, ами Фолклендските острови......, нима нищо не ти говори ИРА, Северна Ирландия, нима народа в Шотландия, ей така си инициира референдума, за да се забавлява, ами Брекзита. Чувал ли си за Общността на нациите, в миналото известна като Британска общност, близо 1,8 милиарда души, 53 държави почти всичките бивши колонии. Целия поток от стоки, товари, услуги и пари минава през Лондонското сити. Независимост означава Суверенитет, а Суверенитет има тогава, когато освен всичко има и самодостатъчност, т.е може да съществуваш неопределено дълго време, самостоятелно без необходимост от чужди ресурси. Ще ти дам и друг пример за финал, представи си семейство в което цари мир и спокойствие/има демокрация/ а бащата е най- големия и безпощаден хулиган на улицата, или обратното- мил и хрисим навън, а у дома диктатор. Ако това за теб е приемливо да се нарече демокрация, то за мен, не е!

Англия е първата реална демокрация.Страната преборила се с тогавашните огромни колониални империи като Португалия и Испания , страната развила Научно техническия прогрес и преминала от феодализма към капитализма.
Както всяка колониална империя е обслужвала най много метрополията.Повече от ясно е това.
Може най много да съм пристрастен към Русия, но най много уважавам Англия относно развитието и.

ICQ-Nummer 
ayahuasca

Beitrдge: 1176

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 15:58    Titel:  

Smile Вече разбрах за какво става дума-при теб е като при футболните запалянковци,просто си си заплюл този отбор и го браниш като лъв Smile Уважавам и приемам ако е така Smile В този смисъл и аз харесвам Англия задето са създали най-страхотния сериал в историята на телевизията- "Ало-Ало" Smile
Иначе са си долни робовладелци и противници на правата на човека.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
CsO

Beitrдge: 263

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 16:04    Titel:  

Във Великобритания има един феномен. Той се нарича Шерлок Холмс. Появата му е следствие на това, че гражданите дори наречени и поданици, никога не са били контролирани така както на континенталната част на Европа. Дори и сега те нямат лични карти и не са длъжни да имат паспорт.
Flankerivo
[Admin]

Beitrдge: 9941

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 16:20    Titel:  

Да, затова са разграден двор, в който терористите режат глави на полицаи (онзи случай) и убиват през ден за кеф. Чудна слободия.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Yahoo Messenger 
CsO

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 16:52    Titel:  

Именно заради слободията с такъв успех се е появил и Шерлок Холмс. Както например и най-гадната процедура за удостоверяване на PR на други граждани на ЕС (щот нямат и административна гражданска регистрация на населението), добре поне, че ще си бият шута.
Впрочем в Европа, пък и в света съревнованието между принципите на англосаксонската и германска (например на континента в редица държави като се регистрираш ти идва в къщи да се запознаете и местния полицай) управия продължава.

T-72
[Admin]

Beitrдge: 10067

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 17:22    Titel:  

Поздравления за конструктура за новата тема и за доброто модераторстване.Не съм се лъгал в него начи.Форума живва и това е добре за каузата.Знам че ми се ядосвате малко, но целтае форума да живне -да се привлекат хора с другожмнение.Да има дискусии,спорове,полемики.
Ама със заглавието не съм съгласен.„или„ е излишно.И двете е била ВБ.

Zuletzt bearbeitet von T-72 am Mo 05 Jun 2017, 17:28, insgesamt einmal bearbeitet
ICQ-Nummer 
Предиктор

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 17:27    Titel:  

ayahuasca hat Folgendes geschrieben:
Smile Вече разбрах за какво става дума-при теб е като при футболните запалянковци,просто си си заплюл този отбор и го браниш като лъв Smile Уважавам и приемам ако е така Smile В този смисъл и аз харесвам Англия задето са създали най-страхотния сериал в историята на телевизията- "Ало-Ало" Smile
Иначе са си долни робовладелци и противници на правата на човека.

Има още страхотни- например "Да господин министър" ,"Да господин премиер" ,„Черното влечуго“ и др... Добре, че ме подсети, ето нещо интересно, тъкмо по темата Smile
CsO

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 17:33    Titel:  

Както казах добре е, че ще си бият шута, ма тази Тереза Май избори е насрочила, не за Май за Юни, ма ако загуби...
Предиктор

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 17:34    Titel:  

CsO hat Folgendes geschrieben:
Именно заради слободията с такъв успех се е появил и Шерлок Холмс. Както например и най-гадната процедура за удостоверяване на PR на други граждани на ЕС (щот нямат и административна гражданска регистрация на населението), добре поне, че ще си бият шута.
Впрочем в Европа, пък и в света съревнованието между принципите на англосаксонската и германска (например на континента в редица държави като се регистрираш ти идва в къщи да се запознаете и местния полицай) управия продължава.

Голяма слободия, няма що, добре че беше Шекспир да им направи езикаSmile) Знаеш ли, че до 16-17 век, аристокрацията им, почти не е говорила на английски. Иначе и в България е било слободия за да се появи Бай Ганьо. Smile, ако смяташ появата на един художествен образ за образец на демокрация де.
CsO

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 17:50    Titel:  

Интересно сравнение с Бай Ганьо. Може би имаш предвид под демокрация възможноста му да пътува из Европата? Да не забравяме, че това при НРБ не бе много възможно. Шерлок Холмс е успешен с разкритията си защото държавата няма механизмите за проследяване заради демократичното отношение към формите на регистрация и легитимация на поданиците, което дава поле за изява на детектива.
Восток

Beitrдge: 3033

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 17:58    Titel:  

И двете, колониална империя в Азия, Африка, Австралия и Северна Америка и демокрация в самата Великобритания.
Британците са ненадминати циници, гнусотиите, които са извършили из колониите си понякога са в пъти по-лоши от тези на Османската империя например.
До толкова са изкусни в действията си, че и до ден днешен няма ясни и точни сведения за събития, като тези в днешен Иран, където между 1917 и 1918 милиони умират от гладна смърт.Милиони са жертвите им в Австралия, Нова Зеландия, Индия, Канада, Африка.

Може ли такава държава да бъде давана за пример или да бъде определяна за нещо, което носи някакви ценности? Rolling Eyes
И това не се отнася само за Великобритания, а за всички държави, от така наречената ''просветена Европа'', към която българските революционери са се стремили.Същата тази ''просветена'' общност е избивала и поробвала хиляди хора, грабейки и изстисквайки ресурсите на родните им земи.
Мисля, че Руската Империя е уникална в това отношение, там сметката за могъществото и величието на страната е била платена най-вече от славянското население.Не, че и Руската Империя не е извършвала такива гнусотии, но не в размерите, в който са го правили британците например.
ayahuasca

Beitrдge: 1176

BeitragVerfasst am: Mo 05 Jun 2017, 19:01    Titel:  

И двете е била ВБ.

Пак не те разбирам и на двоен аршин ми мирише-значи Англия може да и "и двете" и въпреки нечовешките и зверства /включително и срещу нас/ да я фаворитизираш и дори да я сочиш за пример,а някаква мизерна Сърбия е само лоша,по-лоша и най-лоша?!?!? Не съм ни най малко сърбоман,даже музиката им не понасям,изключая Перо Деформеро, и затова още по-силно ми направи впечатление този дуализъм в мненията ти.Не си длъжен да ми обясняваш,нито аз да те разбирам,но пак ти казвам,помисли върху това извън рамките на личната си/явно/ неприазън към съседския народ.
Pretor

Beitrдge: 2160

BeitragVerfasst am: Di 06 Jun 2017, 07:13    Titel:  

Фейк нюз във Великобритания прави фалшиви новини.

Спипали са екип на СNN да прави постановка на протестен митинг Twisted Evil

Сценаристи, гримьори, осветление, озвучение + актьори ...

Zitat:
В целом же – западная пропаганда продолжает действовать в рамках заданной программы и этот пусть и вопиющий случай вряд ли изменит что-то в информационной политике CNN.

Но есть одно но: в Сети появилось видео с самого начала этого митинга, а именно с постановки кадра, выстраивания света и актеров.

Видео разместил лондонец Марк Антро и оно мгновенно разошлось по Сети. Ещё бы: не каждый день увидишь откровенный провал и позор одного из крупнейших мировых СМИ.

http://rusvesna.su/news/1496710571
CsO

BeitragVerfasst am: Sa 10 Jun 2017, 08:17    Titel:  

Меркел призова за бързи разговори относно Brexit

Тази само за една статия време, изгони от ЕС освен Великобритания още две държави и върна една.

Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 1 von 3 [35 Beitrдge]   Gehe zu Seite: 1, 2, 3 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0865s ][ Queries: 12 (0.0033s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker