Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Ало измамниците пак се разшетаха · Иран започна военни учения до границата с Ирак · САЩ изстреляха шпионски сателит · Британски супермаркет изпробва плащане чрез... снимка на вените · Генералният секретар на ООН поиска от Северна Корея да намали напрежението · Шефът на американската антидопингова агенция поиска изхвърляне на Русия от Пьончан 2018 ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 24 Сеп 2017, 16:10
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Великобритания – колониална империя и първата демокрация?
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [15 Мнения]  
Автор Съобщение
Предиктор

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 14:29    Заглавие:  Великобритания – колониална империя и първата демокрация?  

T-72 написа:
Предиктор написа:
Може би е хубаво да има една тема, в която да водим диалог, а не да спорим, за актуалните събития с геополитически характер.
Т-72, казваш "Русия не давала независимост", а може ли да ми дефинираш това понятия в съвременната реалност и да посочиш няколко такива държави. Може ли, изобщо да съществува такъв субект, при положение, че има толкова наднационални институции от финансов, икономически, културен,политически, военен и какъв ли още не характер? Да не говорим пък за ролята на глобалната мрежа, която като вирус се е загнездила в съзнанието на младите хора. Тя вече формира мисленето, поведението, налага ценности, издава присъди дори./Opium des Volkes -опиум за нарада, Маркс/ Аз лично не мога да приема държавниците, представителите на различните власти да си комуникират чрез фейсбук, туитър и т.н.
За САЩ - за хубаво или за лошо те са системообразуваща държава- налагат механизмите и правилата по които съществува и се развива нашата цивилизация, но май му се види края на тази монополярност.
За Македония- ВМРО-то в България и до ден днешен държи монопола върху отношенията с БЮРМ. А случайно да знаеш, къде е собствеността на Македонските дружества, /имоти в почти всички големи градове, дори банки или каси са имали/ дали някога да е правена оценка, ревизия на активите?
Арабски скандал:Саудитска Арабия, Бахрейн, ОАЕ и Египет прекъснаха дипломатическите си отношения с Катар- инкубатор на Мюсюлмански братя, и информационния манипулатор с демократичната ТВ -Ал Джазира.

Ми примерно Великобритания, и референдума за независимост на Шотландия.Отделно референдума за излизане от ЕС.
Без насилие и т.н

T-72, държа да ти кажа, че те уважавам още от момента в който се регистрирах във форума. Чета постовете ти с интерес. Смисъла на това да сме тук, не е да се замерваме с линкове и чаршафи от снимки, и да се убеждаваме кой е по-по-най, смисъла е, по пътя на съждението и анализа да разбираме по добре това което се случва. Та в този ред на мисли, има едно понятие- клипово мислене, характерно за съвременния човек. Защо ти ги пиша тези неща? Имам чувството, че не разбираш за какво иде реч. Каква Великобритания, какви пет лева?! Даваш пример с най- голямата колониална империя в цялата човешка история, която дори днес нарича населението си поданици, а не граждани. Нима заради нея, днес няма на картата такива държави като Пакистан/Индия, Турски и Гръцки Кипър, Катар, Саудитите и т.н. Чий е Гибралтар, ами Фолклендските острови......, нима нищо не ти говори ИРА, Северна Ирландия, нима народа в Шотландия, ей така си инициира референдума, за да се забавлява, ами Брекзита. Чувал ли си за Общността на нациите, в миналото известна като Британска общност, близо 1,8 милиарда души, 53 държави почти всичките бивши колонии. Целия поток от стоки, товари, услуги и пари минава през Лондонското сити. Независимост означава Суверенитет, а Суверенитет има тогава, когато освен всичко има и самодостатъчност, т.е може да съществуваш неопределено дълго време, самостоятелно без необходимост от чужди ресурси. Ще ти дам и друг пример за финал, представи си семейство в което цари мир и спокойствие/има демокрация/ а бащата е най- големия и безпощаден хулиган на улицата, или обратното- мил и хрисим навън, а у дома диктатор. Ако това за теб е приемливо да се нарече демокрация, то за мен, не е!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 15:35    Заглавие:  

Предиктор написа:
T-72 написа:
Предиктор написа:
Може би е хубаво да има една тема, в която да водим диалог, а не да спорим, за актуалните събития с геополитически характер.
Т-72, казваш "Русия не давала независимост", а може ли да ми дефинираш това понятия в съвременната реалност и да посочиш няколко такива държави. Може ли, изобщо да съществува такъв субект, при положение, че има толкова наднационални институции от финансов, икономически, културен,политически, военен и какъв ли още не характер? Да не говорим пък за ролята на глобалната мрежа, която като вирус се е загнездила в съзнанието на младите хора. Тя вече формира мисленето, поведението, налага ценности, издава присъди дори./Opium des Volkes -опиум за нарада, Маркс/ Аз лично не мога да приема държавниците, представителите на различните власти да си комуникират чрез фейсбук, туитър и т.н.
За САЩ - за хубаво или за лошо те са системообразуваща държава- налагат механизмите и правилата по които съществува и се развива нашата цивилизация, но май му се види края на тази монополярност.
За Македония- ВМРО-то в България и до ден днешен държи монопола върху отношенията с БЮРМ. А случайно да знаеш, къде е собствеността на Македонските дружества, /имоти в почти всички големи градове, дори банки или каси са имали/ дали някога да е правена оценка, ревизия на активите?
Арабски скандал:Саудитска Арабия, Бахрейн, ОАЕ и Египет прекъснаха дипломатическите си отношения с Катар- инкубатор на Мюсюлмански братя, и информационния манипулатор с демократичната ТВ -Ал Джазира.

Ми примерно Великобритания, и референдума за независимост на Шотландия.Отделно референдума за излизане от ЕС.
Без насилие и т.н

T-72, държа да ти кажа, че те уважавам още от момента в който се регистрирах във форума. Чета постовете ти с интерес. Смисъла на това да сме тук, не е да се замерваме с линкове и чаршафи от снимки, и да се убеждаваме кой е по-по-най, смисъла е, по пътя на съждението и анализа да разбираме по добре това което се случва. Та в този ред на мисли, има едно понятие- клипово мислене, характерно за съвременния човек. Защо ти ги пиша тези неща? Имам чувството, че не разбираш за какво иде реч. Каква Великобритания, какви пет лева?! Даваш пример с най- голямата колониална империя в цялата човешка история, която дори днес нарича населението си поданици, а не граждани. Нима заради нея, днес няма на картата такива държави като Пакистан/Индия, Турски и Гръцки Кипър, Катар, Саудитите и т.н. Чий е Гибралтар, ами Фолклендските острови......, нима нищо не ти говори ИРА, Северна Ирландия, нима народа в Шотландия, ей така си инициира референдума, за да се забавлява, ами Брекзита. Чувал ли си за Общността на нациите, в миналото известна като Британска общност, близо 1,8 милиарда души, 53 държави почти всичките бивши колонии. Целия поток от стоки, товари, услуги и пари минава през Лондонското сити. Независимост означава Суверенитет, а Суверенитет има тогава, когато освен всичко има и самодостатъчност, т.е може да съществуваш неопределено дълго време, самостоятелно без необходимост от чужди ресурси. Ще ти дам и друг пример за финал, представи си семейство в което цари мир и спокойствие/има демокрация/ а бащата е най- големия и безпощаден хулиган на улицата, или обратното- мил и хрисим навън, а у дома диктатор. Ако това за теб е приемливо да се нарече демокрация, то за мен, не е!

Англия е първата реална демокрация.Страната преборила се с тогавашните огромни колониални империи като Португалия и Испания , страната развила Научно техническия прогрес и преминала от феодализма към капитализма.
Както всяка колониална империя е обслужвала най много метрополията.Повече от ясно е това.
Може най много да съм пристрастен към Русия, но най много уважавам Англия относно развитието и.

ICQ Номер 
ayahuasca

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 15:58    Заглавие:  

Smile Вече разбрах за какво става дума-при теб е като при футболните запалянковци,просто си си заплюл този отбор и го браниш като лъв Smile Уважавам и приемам ако е така Smile В този смисъл и аз харесвам Англия задето са създали най-страхотния сериал в историята на телевизията- "Ало-Ало" Smile
Иначе са си долни робовладелци и противници на правата на човека.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
CsO

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 16:04    Заглавие:  

Във Великобритания има един феномен. Той се нарича Шерлок Холмс. Появата му е следствие на това, че гражданите дори наречени и поданици, никога не са били контролирани така както на континенталната част на Европа. Дори и сега те нямат лични карти и не са длъжни да имат паспорт.
Flankerivo
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 16:20    Заглавие:  

Да, затова са разграден двор, в който терористите режат глави на полицаи (онзи случай) и убиват през ден за кеф. Чудна слободия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
CsO

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 16:52    Заглавие:  

Именно заради слободията с такъв успех се е появил и Шерлок Холмс. Както например и най-гадната процедура за удостоверяване на PR на други граждани на ЕС (щот нямат и административна гражданска регистрация на населението), добре поне, че ще си бият шута.
Впрочем в Европа, пък и в света съревнованието между принципите на англосаксонската и германска (например на континента в редица държави като се регистрираш ти идва в къщи да се запознаете и местния полицай) управия продължава.

T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 17:22    Заглавие:  

Поздравления за конструктура за новата тема и за доброто модераторстване.Не съм се лъгал в него начи.Форума живва и това е добре за каузата.Знам че ми се ядосвате малко, но целтае форума да живне -да се привлекат хора с другожмнение.Да има дискусии,спорове,полемики.
Ама със заглавието не съм съгласен.„или„ е излишно.И двете е била ВБ.

Последната промяна е направена от T-72 на Пон 05 Юни 2017, 17:28; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Предиктор

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 17:27    Заглавие:  

ayahuasca написа:
Smile Вече разбрах за какво става дума-при теб е като при футболните запалянковци,просто си си заплюл този отбор и го браниш като лъв Smile Уважавам и приемам ако е така Smile В този смисъл и аз харесвам Англия задето са създали най-страхотния сериал в историята на телевизията- "Ало-Ало" Smile
Иначе са си долни робовладелци и противници на правата на човека.

Има още страхотни- например "Да господин министър" ,"Да господин премиер" ,„Черното влечуго“ и др... Добре, че ме подсети, ето нещо интересно, тъкмо по темата Smile
Върнете се в началото
CsO

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 17:33    Заглавие:  

Както казах добре е, че ще си бият шута, ма тази Тереза Май избори е насрочила, не за Май за Юни, ма ако загуби...
Предиктор

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 17:34    Заглавие:  

CsO написа:
Именно заради слободията с такъв успех се е появил и Шерлок Холмс. Както например и най-гадната процедура за удостоверяване на PR на други граждани на ЕС (щот нямат и административна гражданска регистрация на населението), добре поне, че ще си бият шута.
Впрочем в Европа, пък и в света съревнованието между принципите на англосаксонската и германска (например на континента в редица държави като се регистрираш ти идва в къщи да се запознаете и местния полицай) управия продължава.

Голяма слободия, няма що, добре че беше Шекспир да им направи езикаSmile) Знаеш ли, че до 16-17 век, аристокрацията им, почти не е говорила на английски. Иначе и в България е било слободия за да се появи Бай Ганьо. Smile, ако смяташ появата на един художествен образ за образец на демокрация де.
Върнете се в началото
CsO

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 17:50    Заглавие:  

Интересно сравнение с Бай Ганьо. Може би имаш предвид под демокрация възможноста му да пътува из Европата? Да не забравяме, че това при НРБ не бе много възможно. Шерлок Холмс е успешен с разкритията си защото държавата няма механизмите за проследяване заради демократичното отношение към формите на регистрация и легитимация на поданиците, което дава поле за изява на детектива.
Восток

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 17:58    Заглавие:  

И двете, колониална империя в Азия, Африка, Австралия и Северна Америка и демокрация в самата Великобритания.
Британците са ненадминати циници, гнусотиите, които са извършили из колониите си понякога са в пъти по-лоши от тези на Османската империя например.
До толкова са изкусни в действията си, че и до ден днешен няма ясни и точни сведения за събития, като тези в днешен Иран, където между 1917 и 1918 милиони умират от гладна смърт.Милиони са жертвите им в Австралия, Нова Зеландия, Индия, Канада, Африка.

Може ли такава държава да бъде давана за пример или да бъде определяна за нещо, което носи някакви ценности? Rolling Eyes
И това не се отнася само за Великобритания, а за всички държави, от така наречената ''просветена Европа'', към която българските революционери са се стремили.Същата тази ''просветена'' общност е избивала и поробвала хиляди хора, грабейки и изстисквайки ресурсите на родните им земи.
Мисля, че Руската Империя е уникална в това отношение, там сметката за могъществото и величието на страната е била платена най-вече от славянското население.Не, че и Руската Империя не е извършвала такива гнусотии, но не в размерите, в който са го правили британците например.
Върнете се в началото
ayahuasca

МнениеПуснато на: Пон 05 Юни 2017, 19:01    Заглавие:  

T-72 написа:
И двете е била ВБ.

Пак не те разбирам и на двоен аршин ми мирише-значи Англия може да и "и двете" и въпреки нечовешките и зверства /включително и срещу нас/ да я фаворитизираш и дори да я сочиш за пример,а някаква мизерна Сърбия е само лоша,по-лоша и най-лоша?!?!? Не съм ни най малко сърбоман,даже музиката им не понасям,изключая Перо Деформеро, и затова още по-силно ми направи впечатление този дуализъм в мненията ти.Не си длъжен да ми обясняваш,нито аз да те разбирам,но пак ти казвам,помисли върху това извън рамките на личната си/явно/ неприазън към съседския народ.
Върнете се в началото
Pretor

МнениеПуснато на: Вто 06 Юни 2017, 07:13    Заглавие:  

Фейк нюз във Великобритания прави фалшиви новини.

Спипали са екип на СNN да прави постановка на протестен митинг Twisted Evil

Сценаристи, гримьори, осветление, озвучение + актьори ...

Цитат:
В целом же – западная пропаганда продолжает действовать в рамках заданной программы и этот пусть и вопиющий случай вряд ли изменит что-то в информационной политике CNN.

Но есть одно но: в Сети появилось видео с самого начала этого митинга, а именно с постановки кадра, выстраивания света и актеров.

Видео разместил лондонец Марк Антро и оно мгновенно разошлось по Сети. Ещё бы: не каждый день увидишь откровенный провал и позор одного из крупнейших мировых СМИ.

http://rusvesna.su/news/1496710571
Върнете се в началото
CsO

МнениеПуснато на: Съб 10 Юни 2017, 08:17    Заглавие:  

Меркел призова за бързи разговори относно Brexit

Тази само за една статия време, изгони от ЕС освен Великобритания още две държави и върна една.

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [15 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2706s ][ Queries: 12 (0.0027s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker