Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Содом и Гомор в пловдивско село: Бащи спят с дъщерите си · По 100 милиона евро на месец изпращат емигрантите в България · 2-годишен пуши по 2 кутии цигари на ден (ВИДЕО) · Ердоган планира повече задгранични акции · Руски пилоти получават бойна практика в Сирия · Русия насочва лазерен комплекс срещу САЩ ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot СНИМКИ: УЧЕНИЕ БРИЗ 2018 С УЧАСТИЕТО НА ВМС, ВВС И СВ(21)
В момента е: Пон 20 Авг 2018, 09:18
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Имперска Русия
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 5 от 6 [81 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 05 Мар 2018, 19:23    Заглавие:  

Мирогледът не трябва да ти пречи да видиш историческите факти, например кой е контролирал доходите от износа на зърно, нефтодобива, финансите и т.н.

Графиките (взети оттук) дават известна представа защо схващането за Руската империя като за изостанала държава е банално, но до голяма степен вярно:

Click to see if image is larger

Восток

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон 05 Мар 2018, 21:58    Заглавие:  

Кой ги е контролирал, запада ли? Rolling Eyes
Графиките са субективни, мога да пусна такива, които ги опровергават до голяма степен, а и не забравяй, че СССР също получава огромни помощи от съюзниците си, като същото време не е в пълен хаос и пълен с предатели, какъвто е бил случая с Империята.

Цитат:
По подсчетам, опубликованным в Советской Военной энциклопедии, в составе царского воздушного флота состояло 263 самолета. Сопоставляя эту цифру с другими странами авторы делают вывод о том, что на начало войны Русский Императорский флот был самым большим в мире. [2]

Через 6 лет после выхода энциклопедии издается отдельная монография В. Б. Шаврова об авиации XX века, где автор на основании архивных данных систематизирует информацию обо всех выпущенных самолетах.

Автор публикует даные о том, что к 1914 году в составе царского воздушного флота состояло 600 самолетов. [3]

Великая Война (Первая Мировая) не стала препятствием к развитию этого типа оружия. До 1917 года на территории империи строится 20 авиазаводов. За военные годы воздушный флот пополнился на 5 600 самолетов. (За 3 года, то есть примерно по 1900 самолетов в год!) К 1917 году в составе императорского флота числилось 6200 самолетов. [4]

http://nick2.ru/on-podaril-nam-nebo-aviaciya-nikolaya-ii/

Това съм го пускал в темата:

Цитат:
По иностранным чертежам, хотя и с существенными российскими доработками, на территории Империи были построены серия Нарвал (3 штуки), Сом (7 штук) и Осетр (6 штук). Суммарно 16 штук — 20,5% флота

Таким образом 65,5% подводного флота были российскими разработками.

Полностью закупленных было только 14%, а 20,5 сделаны на основе чужих технологий.

За период с 1903 по 1917 год было организовано не только производство первых опытных образцов (в общей сложности 11 штук), но и налажено серийное производство полностью отечественных подводных лодок.

http://nick2.ru/podvodnyj-flot-nikolaya-ii-potryasayushhie-r/

http://nick2.ru/worldwar/

Цитат:
ВПК Империи: к 1917 году Россия была завалена оружием
Фанатичным русофобам, ненавидящим Россию, читать запрещено.

https://aftershock.news/?q=node/462799&full

http://nikital2014.livejournal.com/33741.html

Изоставане действително има, особено от Германия, но то е съвкупност от различни фактори, включително и от суматохата, която се създава вътре в страната от 1904 година до 1917.Нещата щяха да са в пъти по-добри, ако не бяхте убили Пьотър Столипин, един от най-великите държавници на Империята, заедно със Сперански, но за съжаление идеите и на двамата не се реализират.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 06 Мар 2018, 19:52    Заглавие:  

Восток написа:
Кой ги е контролирал, запада ли? Rolling Eyes

Ами да. Пшеницата – Драйфус, нефта – Ротшилд, Нобел и британската корона, финансите – Ротшилд и Менделсон.

Цитат:
Нещата щяха да са в пъти по-добри, ако не бяхте убили Пьотър Столипин, един от най-великите държавници на Империята, заедно със Сперански, но за съжаление идеите и на двамата не се реализират.

Айде сега и убиец ме изкара. Столипин е убит от анархист, а аз анархист никога не съм бил. Изобщо това твое второ лице ми идва малко в повече и започвам да се замислям дали не нарушаваш ако не буквата, то духа на правилата на форума.

Восток

МнениеПуснато на: Сря 07 Мар 2018, 02:40    Заглавие:  

конструктор написа:

Ами да. Пшеницата – Драйфус, нефта – Ротшилд, Нобел и британската корона, финансите – Ротшилд и Менделсон.

Айде сега и убиец ме изкара. Столипин е убит от анархист, а аз анархист никога не съм бил. Изобщо това твое второ лице ми идва малко в повече и започвам да се замислям дали не нарушаваш ако не буквата, то духа на правилата на форума.

Ами да, ама не.Ако Империята беше нечия колония, никой нямаше да позволи на Николай Втори да въведе ограничения върху експорта на суров нефт.Именно благодарение на него нефта от Баку например(защото пишеш за Нобел) започва да се преработва в Русия.А именно "БраНобел" практически изхвърля американската компания "Стандарт Ойл" от руския пазар и започват да изнасят преработени в Русия нефтопродукти като керосин, масло и бензин.Интересно, как Ротшилд е контролирал финансите, а сред ръководителите на държавната банка почти няма евреи.А и като цяло не съм фен на идеята за всевластните Ротшилд.Да не говорим, че митовете за тях са от целия свят, те не работят в полза на ничия страна, а за себе си.Същото се отнася и за Драйфус, при тях дъвката е, че контролират пристанищата в Одеса, откъдето се изнася по-голямата част от зърното, като пак са намесени ... Ротшилд.
А това, че държавата няма пряк контрол над всичко не значи, че тя е колонизирана от компании или други държави, просто така работи капитализма.

Не, не съм те изкарал убиец, просто тези неща са извършени от хората, които ти си избрал да защитаваш по неразбираеми за мен причини.Нима първия интернационал не се разцепва именно по оста марксисти и бакунинисти? Rolling Eyes От едно котило са и едните и другите, просто идеите им са малко по-различни.А през ония години са били един дол дренки, особено тези в на територията на Руската държава.Нима болшевиките не си сътрудничат с анархисите на Махно?
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 07 Мар 2018, 09:40    Заглавие:  

Абе изобщо всички, които не сме съгласни с капитализма – комунисти, анархисти, есери и "вся остальная сволочь", сме един дол дренки – убийци, престъпници и т.н. Ставаш банален вече.
ayahuasca

МнениеПуснато на: Сря 07 Мар 2018, 10:38    Заглавие:  

Много глупости наприказва тоз чиляк из форума.Востол,бе пиши у форума на капиталистите,или на монархистите,защо е нужно всеки ден да ми скапваш настроението с някоя повръщня.Даже не ми се коментират думите ти,пропити са от доволно пързаляне по лайната,все надолу към монархически,капитало-либерало дебилизъм.А сопри се най-накрая,ако имаш новина да споделиш-действай,ама ролята на анализатор и осведомител и мнениеизказвач ме отвращава.Ще хвана да си купя телевизор и да почна да гледам телевизия,ти ми убиваш удоволствието да посещавам форум с различен от мейнстрима коментар,превърна всичко тука в трибуна на идиотизма.
Баста!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Восток

МнениеПуснато на: Чет 08 Мар 2018, 17:27    Заглавие:  

конструктор написа:
Абе изобщо всички, които не сме съгласни с капитализма – комунисти, анархисти, есери и "вся остальная сволочь", сме един дол дренки – убийци, престъпници и т.н. Ставаш банален вече.

Глупости, както виждаш съм написал и съм уточнил, че говоря за различните революционни елементи на територията на Империята от онези години.Сега вече е съвсем друго, комунизъм, анархизъм и така нататък са неактуални идеологии.

А и не разбрах с кое не си съгласен, протоанархистите не се ли появяват след разкола на 1вия Интернационал.А и не забравяй, че Ленин също има залитания и увлечения към протоанархисти - например Херцен, който е съратник на Бакунин.Даже "Минало и размисъл" започва с кратко мнение на Ленин, който пише, че Херцен също е залитал по анархизма, но бил "прогледнал", а аз такова нещо не помня.Всъщност, ако държиш може да погледна за точния цитат.Но ярко си спомням, че Херцен пишеше, че всяко нещо постигнато с насилие и принуда не може да бъде оправдано, което определено е в разрез с 1917 и произтеклите събития, но все пак е оценен от Ленин.Така че до някаква степен имаме прилики в схващанията.
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 08 Мар 2018, 17:45    Заглавие:  

Восток написа:
Сега вече е съвсем друго, комунизъм, анархизъм и така нататък са неактуални идеологии.

Това не е вярно. Ако беше така, нямаше ти и официалната пропаганда да хвърляте толкова усилия, за да се борите с тях.

Восток

МнениеПуснато на: Чет 08 Мар 2018, 18:24    Заглавие:  

конструктор написа:

Това не е вярно. Ако беше така, нямаше ти и официалната пропаганда да хвърляте толкова усилия, за да се борите с тях.

Аз не се боря с икономическата доктрина на комунизма а с историята му и донякъде с политическата му визия, както и да е.

Нещо любопитно по темата:
Цитат:

Что из себя представляла Русская Императорская Армия в конце XIX века?

- К моменту восшествия на престол Государя Императора Николая II, Россия обладала самой многочисленной в мире армией. - При Император Николай Втори, Русия има най- многобройната армия в света.

- Срок службы составлял не 25 лет, как об этом часто говорят, а 4 года. - Службата продължава 4 години, а не 25.

- Единственные сыновья, старшие братья, учителя, врачи освобождались от воинской службы. - Учители, лекари, единствените синове в семейството и големите братя са освободени от служба.

- В России зачислялся в армию всего 31 % призывников, тогда как во Франции – 76 %. - В Русия зачислените в армията новобранци са били 31%, а във Франция 76%

- Все нижние чины, проходившие службу, получали образование. - Всички по-ниски чинове са били образовани.
Върнете се в началото
ayahuasca

МнениеПуснато на: Чет 08 Мар 2018, 19:13    Заглавие:  

Е историята си е история,няма какво да я бориш,пак ще е същата.Но ти личи,че живееш в миналото-много жалко-ако погледнеш днешния ден ще се изненадаш Smile
Върнете се в началото
ayahuasca

МнениеПуснато на: Чет 08 Мар 2018, 23:06    Заглавие:  

Като се замислих,ти точно това правиш,бориш се с историята,стремейки се да я надвиеш и да наложиш своя.Дааа...такива ми ти работи.
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 09 Мар 2018, 09:02    Заглавие:  

Отделих мненията за Николай II в отделна тема. Моля тук да се пише изобщо за Царска Русия от Петър I насам, а конкретно за Николай II и всичко, свързано с него – в новата тема!
Отделих и старите снимки на руски градове, курорти и околностите им (без каторгата на о-в Сахалин) в отделна тема. Моля следващите такива снимки да се поместват там, а не тук!

П.П. Сборник материали за политиката на Александър III спрямо България:

Последната промяна е направена от конструктор на Съб 31 Мар 2018, 08:24; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Восток

МнениеПуснато на: Нед 11 Мар 2018, 14:35    Заглавие:  

Малко статистка.

Върнете се в началото
Восток

МнениеПуснато на: Пет 16 Мар 2018, 17:49    Заглавие:  

Руско - имперски паспорт.

Върнете се в началото
Восток

МнениеПуснато на: Съб 17 Мар 2018, 18:58    Заглавие:  

Най-големите градове в Империята към 1914 година.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 5 от 6 [81 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1545s ][ Queries: 14 (0.0055s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker