Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Апаратурата за радиотехническо разузнаване оборудване CARABAS · Най-високата цена за предлаган глас давали от ДПС, а след това ГЕРБ и БСП · Шведският самолет за въздушно разузнаване Tp-86 Sabreliner · Цветанов: В сложната ситуация избрахме стабилността · Регатата "Тол шипс" в Черно море, спонсорирана от руската "Совкомфлот", беше отменена без обяснения · Непознат досега комплекс за ПВО на базата на КамАЗ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 23 Фев 2019, 13:08
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Капитализъм срещу социализъм
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 3 [33 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
Восток

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб 06 Яну 2018, 17:47    Заглавие:    

Fuzzy_Logic написа:

Западът е подкрепял, подкрепя и ще подкрепя единствено своите интереси - демокрацията им е само параван.

Защо тогава масово се подкрепя СССР, при положение, че идеолозите и създателите на това чудо не само, че са подкрепяни от запада, ами и са докарани оттам? Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Fuzzy_Logic

МнениеПуснато на: Съб 06 Яну 2018, 18:18    Заглавие:  

Кой от къде е докаран и от кого е подкрепян са подробности.
Крайният резултат е, че СССР над 50г. е противовес на запада и с прекъсване от 10-15г Русия пак е. Конкуренцията за западът е свещена, но когато не е срещу тях. Видът държавно устройство, идеология и икономика няма значение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб 06 Яну 2018, 19:22    Заглавие:  

Восток написа:
Fuzzy_Logic написа:
Западът е подкрепял, подкрепя и ще подкрепя единствено своите интереси - демокрацията им е само параван.

Защо тогава масово се подкрепя СССР, при положение, че идеолозите и създателите на това чудо не само, че са подкрепяни от запада, ами и са докарани оттам? Rolling Eyes

Голям шегобиец си! Това си е направо за рубриката "Хумор, сатира и забава"! Как ще е подкрепял Западът СССР при положение че малко след ВОСР е започнала чуждестранната интервенция в подкрепа на белогвардейците, благодарение именно на която Гражданската война е траяла толкова дълго и е била толкова кървава! Единствено по време на Втората Световна война САЩ и Великобритания са били принудени да станат съюзници със Съветския съюз. Но още през 1946 г. от съюзничеството не е останал и помен.

Знам, че ще започнеш да ми приказваш за прословутия "пломбиран вагон", но митът, че Ленин е бил подкрепян от Германия, отдавна е опроверган.
Въртиш, сучеш, но все гледаш да ухапеш Ленин, болшевиките и СССР! Какво трогателно съзвучие с официалната пропаганда на сегашната власт!!!
Пак казвам: Да не се отплесваме от темата за президентските избори в Русия. За целта аз повече няма да отговарям на антисъветщините на Восток.

ayahuasca

МнениеПуснато на: Пон 29 Яну 2018, 10:50    Заглавие:  

Восток написа:
... има изключително много млади хора, които не са съгласни с брежневизма...

ми то това е проблем-млади хора,наивни,хвърчащи в облаците,готови да си дадат бъдрщрто за малко лъскавост и "свобода" /която всъщност не разбират/ . То и при теб това май е проблема-много малко опит,голям ентусиазъм и неспособност за дълбок анализ на ситуацията в последните 100 години.Нищо лично,но на хора с грозни рани от войната на демокрация ти упорито пробутваш светена вода за лечение.Сполай.
Върнете се в началото
Flankerivo
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 29 Яну 2018, 10:54    Заглавие:  

Хубаво казано. Браво!

*
https://aftershock.news/?q=node/611018&utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
Избировка забастятелей или Фарш последней надежды
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 29 Яну 2018, 19:15    Заглавие:  

Наистина добре казано. Дезориентирани са младите днес. Лъжат ги по зомбоящика и дори в училище. Тъжно...
Иво, събрах числата по-горе. Получи се в най-добрия случай 7000. Това е 0,005% от населението на Русия Very Happy
Колкото до "брежневизма", та това беше златната епоха на СССР – всеки, който е живял тогава, ще ви го каже!
И, знаете ли, това не се отнася само до СССР. Например всички шедьоври на рок-музиката са създадени тогава!
Между другото, вчера чух случайно част от разговор на двама момци в центъра на Варна. Единият каза на другия:
"Хубаво, по-хубаво, най-хубаво, ...Тошово време!" И двамата дружно се разсмяха. Смехът им беше добродушен.

Восток

МнениеПуснато на: Пон 29 Яну 2018, 19:57    Заглавие:  

ayahuasca написа:

ми то това е проблем-млади хора,наивни,хвърчащи в облаците,готови да си дадат бъдрщрто за малко лъскавост и "свобода" /която всъщност не разбират/ . То и при теб това май е проблема-много малко опит,голям ентусиазъм и неспособност за дълбок анализ на ситуацията в последните 100 години.Нищо лично,но на хора с грозни рани от войната на демокрация ти упорито пробутваш светена вода за лечение.Сполай.

Ами, те са бъдещето, не само в РФ, а навсякъде.Нормално е младите хора да се недоволни от режима, който създаде Путин, той е насочен към хората, които са преживели ужаса на 90тте, когато последствията от играта на комунизъм удариха страната с всички сили.Тези млади хора не са прекарали съзнателния си живот по това време, затова сега не са съгласни да търпят Путин и "стабилността", само за да не се върнат онези години.Не вярват на приказките, че запада ще напада РФ и че причината за ниските заплати и стандарт е че САЩ и ЕС ни мразят...
Върнете се в началото
Восток

МнениеПуснато на: Пон 29 Яну 2018, 19:59    Заглавие:  

конструктор написа:
Наистина добре казано. Дезориентирани са младите днес. Лъжат ги по зомбоящика и дори в училище. Тъжно...
Колкото до "брежневизма", та това беше златната епоха на СССР – всеки, който е живял тогава, ще ви го каже!

Защо да ни лъжат, днес никой не ти натрапва нищо, свободен си сам да се формираш като личност, както намериш за добре, никой няма да те вкара в затвора, защото не се съгласяваш с политиката на КПСС - БКП.
Политиката на Брежнев е свързана със застой, с нахлуването в Афганистан и изоставането от Запада, не знам защо го наричаш златен век?
Върнете се в началото
ayahuasca

МнениеПуснато на: Пон 29 Яну 2018, 21:50    Заглавие:  

Вярвай на каквото и харесва на младата ти душа,на твойта възраст /преди 20 години Smile/ и аз ги говорех същите като теб,затова го смятам за нормално.Но се научи на критичност към знанията и вярванията си.Вярно е,че за да имаш житейската позиция на конструктор или Иво,ти трябва да походиш както се казва с техните обувки,а това е невъзможно.Но ти проявяваш упорство да налагаш своята гледна точка с всички средства и сили,а тя не е точно твоя гледна точка,защото ние я слушаме да я повтарят разни млади хора вече 30 години и дори аз съм бил един от тя преди онези 20 години.И моето лично обръщение към теб е не за да те убеждавам на колко грешен път си,а за да те помоля да проявиш толерантно отношение и да не ни набутваш повече лозунги от 91-а година.
А като говориш за младите,които са бъдещето на света,аз има две дъщери и единствената причина да се интересувам така яростно от тези проблеми е именно загрижеността ми за тях,за бъдещето.
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 30 Яну 2018, 09:41    Заглавие:  

Восток написа:
конструктор написа:

Защо да ни лъжат, днес никой не ти натрапва нищо, свободен си сам да се формираш като личност, както намериш за добре, никой няма да те вкара в затвора, защото не се съгласяваш с политиката на КПСС - БКП.
Политиката на Брежнев е свързана със застой, с нахлуването в Афганистан и изоставането от Запада, не знам защо го наричаш златен век?

Застой! Мухлясал перестрочечен шаблон отпреди 30 години, въведен от изрода Яковлев!
Восток, всичко това са щампи на официалната пропаганда, които са ти набили в главата.
Ти не осъзнаваш собственото си място в обществото и обслужваш господарите му. Жалко.
Няма по-голям роб от този роб, който се мисли за свободен. За справка виж например тук.
И... виж, няма нужда някой да ни казва в каква епоха сме живяли. Ние си знаем най-добре.
Смешно е например това, че за несъгласие с политиката на КПСС–БКП са вкарвали в завтора.
Около 1980 г. мой състудент не криеше прозападните си възгледи. Никой нищо не му направи.
И как сега да не ти натрапват нищо, като не допускат в СМРАД мнения, различни от официоза?
Рупори на официалната пропаганда има достатъчно. Ако искаш, включи се към тях. Там, не тук.
Затова отсега нататък ще бъда принуден да изтривам всяко мнение, повтарящо нейните щампи.

(СМРАД – средства за масова реклама, агитация и дезинформация)

Kx

МнениеПуснато на: Вто 30 Яну 2018, 14:03    Заглавие:  

Мда, щом почнахме с органа на БКП, ситуацията е тежка.

Сигурно е нямало и член 1 в конституцията, и който иска си взима шапката и пътува ( изходна виза ? какво е това ?)
Интересно как се е развила кариерата на колегата ти и в какво се проявявало прозападното му мислене / говорене. Сигурно е носил дънки Smile или е бил провокатор, да и такива имаше и който се върже можеше да го отнесе.
Върнете се в началото
ayahuasca

МнениеПуснато на: Вто 30 Яну 2018, 14:15    Заглавие:  

Kx и Восток,ако сте наистина любознателни хора,отделете време и се запознайте и с критиката на идеалите си.Ще оставя това тук,който се интересува ще го гледа,който не се интересува,ще повтаря същата плоча до безкрай.Свободата да избираш,нали Wink

Окупирай бъдещето: решения за капиталистическата криза / Occupying Our Future: Solutions to Capitalist Crisis /Лекция на Ричард Улф

Лекция на Ричард Улф
Върнете се в началото
Восток

МнениеПуснато на: Вто 30 Яну 2018, 15:35    Заглавие:  

конструктор написа:

Застой! Мухлясал перестрочечен шаблон отпреди 30 години, въведен от изрода Яковлев!
Восток, всичко това са щампи на официалната пропаганда, които са ти набили в главата.
Ти не осъзнаваш собственото си място в обществото и обслужваш господарите му. Жалко.
Няма по-голям роб от този роб, който се мисли за свободен. За справка виж например тук.
И... виж, няма нужда някой да ни казва в каква епоха сме живяли. Ние си знаем най-добре.
Смешно е например това, че за несъгласие с политиката на КПСС–БКП са вкарвали в завтора.
Около 1980 г. мой състудент не криеше прозападните си възгледи. Никой нищо не му направи.
И как сега да не ти натрапват нищо, като не допускат в СМРАД мнения, различни от официоза?
Рупори на официалната пропаганда има достатъчно. Ако искаш, включи се към тях. Там, не тук.
Затова отсега нататък ще бъда принуден да изтривам всяко мнение, повтарящо нейните щампи.

(СМРАД – средства за масова реклама, агитация и дезинформация)

Човек, никой нищо не ми е набивал, гарантирам ти.Мразя онзи строй заради всичките му престъпления в исторически план, заради милионите избити и прогонени.Изобщо не съм капиталист, нито имам някакъв проблем с икономическите идеи на комунизма, те са неприложими, това е.
Не разбирам за коя пропаганда говориш, това, че онзи строй се провали не е пропаганда.Той беше отхвърлен от мнозинството от хората, които са живели по онова време.
Вие имахте целия комфорт на света.Контролирахте огромни земи на няколко континента, освен съветския рай, властвахте над половин Европа, имахте сателити в Азия, Африка и Латинска Америка, никой не ви пречеше, свободно потушавахте бунтове не само в СССР, но и в Чехословакия и Унгария, Запада само е гледал без да предприеме нищо.Всичко това пропаганда ли е?
Кой е виновен, че не успяхте да се възползвате от всичко това, та вие контролирахте половин милиард души и десетки милиони квадратни километри територия и се провалихте.Това пропаганда ли е?
Говорите за Горбачов, бил предател, а всички останали в КПСС къде спаха?А народа, къде беше огромния съветски народ, докато 3мата глупаци разделяха "държавата" в гората?Защо народа не въстана и не си спаси съюза?
Вашата идеология, вашия модел, режим, както искаш така го наричай се провали, хората го намразиха, избягаха от него, никой не се обърна назад.Това не е пропаганда, това е истината.Днес има точно 3 държави, където мнозинството има положителен поглед над оня строй - РФ, Беларус и вероятно България, другите се отказаха, избягаха и това не е пропаганда.
Върнете се в началото
ayahuasca

МнениеПуснато на: Вто 30 Яну 2018, 15:38    Заглавие:  

А ти откъде знаеш,кое е приложимо и кое не,та с такава увереност го твърдиш?Да не си направил някакви физични опити за да имаш толкова несъмнени убеждения?Изобщо,глупости говориш.
Върнете се в началото
Восток

МнениеПуснато на: Вто 30 Яну 2018, 15:41    Заглавие:  

ayahuasca написа:
Kx и Восток,ако сте наистина любознателни хора,отделете време и се запознайте и с критиката на идеалите си.Ще оставя това тук,който се интересува ще го гледа,който не се интересува,ще повтаря същата плоча до безкрай.Свободата да избираш,нали Wink

Окупирай бъдещето: решения за капиталистическата криза / Occupying Our Future: Solutions to Capitalist Crisis /Лекция на Ричард Улф

Лекция на Ричард Улф

Аз нямам проблем със социалистическите идеи, нито пък съм капиталист, на 20 години съм и имам 6 месеца трудов стаж, определено не съм човека, който да критикува или защитава капитализма или социализма.Както казах проблема ми е с политическия модел, който наложиха комунистите, цензура, репресии, ограничения и така нататък...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 3 [33 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0678s ][ Queries: 12 (0.0031s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker