Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Трима загинали и 14 в неизвестност при взрив в мина в Източна Украйна · Във ВМС на САЩ създадоха отчетна бланка за доклади за НЛО · Откъде България ще зарежда с газ, ако Русия спре транзита през Украйна · Историческа среща в Далечния Изток: Владимир Путин и Ким Чен-ун стиснаха ръце за първи път · Русия обмисля нова модификация на Борей · Мириам, която на 39 години е родила 44 деца ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 26 Апр 2019, 12:18
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
МиГ-23 в България
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 90 [1342 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 88, 89, 90 Следваща
Автор Съобщение
silent
Гост

МнениеПуснато на: Пон 03 Яну 2005, 22:25    Заглавие:  МиГ-23 в България  

Click to see if image is larger

Бомбардировачът го привличаше със своята си красота, със силата си, с възможностите си. Гордееше се, че лети на такава мощна и модерна машина...
Тихия беше сравнително млад пилот, ако се гледа офицерското му звание – капитан. Но реално, вече спадаше към категорията – старо куче. Имаше опит. Беше и влюбен... Беше влюбен в най-най-красивото момиче на света и мечтаеше да се оженят.
Летеше на най-най-добрия бомбардировач и бе горд с това. На неуловимия БН - Крокодила.
Машината притежаваше изумително точни навигационни прибори и оръжейни системи. Огромен радиус на действие. Имаше идеален автопилот, който можеше сам да доведе самолета пред пистата и на пилота му оставаше само да го изключи, да потегли лоста и да кацне.
Носеше един куп бомби – до три тона и половина плюс два тона допълнително гориво, с което можеше да стои във въздуха близо три часа.
Мърдаше си крилата. Кеф ти за малки скорости, кеф ти за големи.
Върнете се в началото
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто 04 Яну 2005, 19:00    Заглавие:  

Тихия - тебе те знаем.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 09:17    Заглавие:  

Тихи, като човек с преки впечатления от БН-а, може ли да кажете своето мнение за машината. И защо у нас /а и по принцип/ бяха на въоръжение два почти еднотипни самолета като МиГ-23БН и Су-22М4.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 09:33    Заглавие:  

А аз може ли да си поискам и някоя снимчица на нашенски такъв, че ми трябва с моделистки цели?
Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
борден*
Гост

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 09:47    Заглавие:  

Може. Конкретизирай искането. Wink
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 10:02    Заглавие:  

борден* написа:
Може. Конкретизирай искането. Wink

Цветна снимка на нашенски БН, по възможност отстрани. Напнала ме е мисълта да префасонирам един модел на МиГ-27 в МиГ-23 БН, та за това ми трябва. А и още нещо може ли някой да ми каже носели ли са нашите БН Х-29 че 27мицата ми е "въоръжена" с такова нещо в момента?

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
onufrii

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 10:08    Заглавие:  

Аз като по-скромен ги искам всички Wink !

Върнете се в началото
борден*
Гост

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 10:19    Заглавие:  

Добре. Ще взема да избера един самолет, да сканирам снимки (ляв борд, десен борд, отгоре) и да ги сложа тук. Ама ще бъде събота/неделя. Ще те charge-вам една бира. Wink
МиГ-23БН не може да носи Х-29.
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 10:39    Заглавие:  

борден* написа:
Добре. Ще взема да избера един самолет, да сканирам снимки (ляв борд, десен борд, отгоре) и да ги сложа тук. Ама ще бъде събота/неделя. Ще те charge-вам една бира. Wink
МиГ-23БН не може да носи Х-29.

Не бързам. Иначе що се касае до бирата готов съм да добавя и една за услугата. Мисля да се издължа при пръв сгоден случай Very Happy

Върнете се в началото
eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 10:43    Заглавие:  

Tъй, тъй! И аз ще се включа в черпнята ако ще спомогне за набавяне на фотусите! И на кабината ако може... И на детайли като шаси бомбодържатели двигатели... То май отива към каса бира вече... Embarassed Иначе аз пък хич не бързам, щото не съм изтръскал и прахоляка от кутията още...
ICQ Номер 
Octagon*
Гост

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 11:27    Заглавие: Re: какво е да обичаш крокодил...  

silent написа:
Машината притежаваше изумително точни навигационни прибори и оръжейни системи.

Отде таз "изумителна" точност в навигацията и особено в ракета с ръчно управление? За първото не знам (за средата на 70-те), ама второто не бих казал, че изумява по това време.
Върнете се в началото
борден*
Гост

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 11:41    Заглавие:  

Ученията с бойни стрелби с УР "въздух-земя", проведени през първата половина на 90-те, показват точно това.
Естествено причината не е, че Х-23М са по-точни от Х-25МЛ / Х-29Л, а достатъчният опит на летателния състав (чешнегировци са стреляли много).
Върнете се в началото
onufrii

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 12:31    Заглавие:  

Ако УР зависят от майсторството на екипажа, то навигационната система си е много добра.

Върнете се в началото
борден*
Гост

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 14:06    Заглавие:  

За добра - добра е. Горе-долу същата е и на Су-25К.
Обаче и дума не може да става за сравнение със Су-22М4. Просто МиГ-23БН е от предното поколение. С "Голямото Су" може да се сравнява МиГ-27М/Д, не и МиГ-23БН.
Върнете се в началото
onufrii

МнениеПуснато на: Чет 06 Яну 2005, 14:13    Заглавие:  

Навигационната система не е ли като на МФ-ите?

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 90 [1342 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 88, 89, 90 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0707s ][ Queries: 12 (0.0076s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker