Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Ту-160 над Балтийско море (ВИДЕО) · Rheinmetall и BAE Systems откриват съвместно предприятие във Великобритания · Десантният кораб-док L9012 FS Sirocco / G40 Bahia · Италианската полиция откри УР въздух-въздух при операция срещу десни екстремисти · Искат въвеждане на минимална работна заплата за целия ЕС · Проверяват за изтичане на лични данни на милиони българи от НАП ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Tue 16 Jul 2019, 06:00
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
МиГ-23 в България
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 90 [1342 Posts]   Goto page: 1, 2, 3, ..., 88, 89, 90 Next
Author Message
silent
Guest

PostPosted: Mon 03 Jan 2005, 22:25    Post subject:  МиГ-23 в България  

Click to see if image is larger

Бомбардировачът го привличаше със своята си красота, със силата си, с възможностите си. Гордееше се, че лети на такава мощна и модерна машина...
Тихия беше сравнително млад пилот, ако се гледа офицерското му звание – капитан. Но реално, вече спадаше към категорията – старо куче. Имаше опит. Беше и влюбен... Беше влюбен в най-най-красивото момиче на света и мечтаеше да се оженят.
Летеше на най-най-добрия бомбардировач и бе горд с това. На неуловимия БН - Крокодила.
Машината притежаваше изумително точни навигационни прибори и оръжейни системи. Огромен радиус на действие. Имаше идеален автопилот, който можеше сам да доведе самолета пред пистата и на пилота му оставаше само да го изключи, да потегли лоста и да кацне.
Носеше един куп бомби – до три тона и половина плюс два тона допълнително гориво, с което можеше да стои във въздуха близо три часа.
Мърдаше си крилата. Кеф ти за малки скорости, кеф ти за големи.
Back to top
King_Rat

PostPosted: Tue 04 Jan 2005, 19:00    Post subject:  

Тихия - тебе те знаем.
View user's profile Send private message 
ICQ Number 
onufrii

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 09:17    Post subject:  

Тихи, като човек с преки впечатления от БН-а, може ли да кажете своето мнение за машината. И защо у нас /а и по принцип/ бяха на въоръжение два почти еднотипни самолета като МиГ-23БН и Су-22М4.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Thunderchief

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 09:33    Post subject:  

А аз може ли да си поискам и някоя снимчица на нашенски такъв, че ми трябва с моделистки цели?
Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
борден*
Guest

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 09:47    Post subject:  

Може. Конкретизирай искането. Wink
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 10:02    Post subject:  

борден* wrote:
Може. Конкретизирай искането. Wink

Цветна снимка на нашенски БН, по възможност отстрани. Напнала ме е мисълта да префасонирам един модел на МиГ-27 в МиГ-23 БН, та за това ми трябва. А и още нещо може ли някой да ми каже носели ли са нашите БН Х-29 че 27мицата ми е "въоръжена" с такова нещо в момента?

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
onufrii

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 10:08    Post subject:  

Аз като по-скромен ги искам всички Wink !

Back to top
борден*
Guest

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 10:19    Post subject:  

Добре. Ще взема да избера един самолет, да сканирам снимки (ляв борд, десен борд, отгоре) и да ги сложа тук. Ама ще бъде събота/неделя. Ще те charge-вам една бира. Wink
МиГ-23БН не може да носи Х-29.
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 10:39    Post subject:  

борден* wrote:
Добре. Ще взема да избера един самолет, да сканирам снимки (ляв борд, десен борд, отгоре) и да ги сложа тук. Ама ще бъде събота/неделя. Ще те charge-вам една бира. Wink
МиГ-23БН не може да носи Х-29.

Не бързам. Иначе що се касае до бирата готов съм да добавя и една за услугата. Мисля да се издължа при пръв сгоден случай Very Happy

Back to top
eagle1

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 10:43    Post subject:  

Tъй, тъй! И аз ще се включа в черпнята ако ще спомогне за набавяне на фотусите! И на кабината ако може... И на детайли като шаси бомбодържатели двигатели... То май отива към каса бира вече... Embarassed Иначе аз пък хич не бързам, щото не съм изтръскал и прахоляка от кутията още...
ICQ Number 
Octagon*
Guest

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 11:27    Post subject: Re: какво е да обичаш крокодил...  

silent wrote:
Машината притежаваше изумително точни навигационни прибори и оръжейни системи.

Отде таз "изумителна" точност в навигацията и особено в ракета с ръчно управление? За първото не знам (за средата на 70-те), ама второто не бих казал, че изумява по това време.
Back to top
борден*
Guest

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 11:41    Post subject:  

Ученията с бойни стрелби с УР "въздух-земя", проведени през първата половина на 90-те, показват точно това.
Естествено причината не е, че Х-23М са по-точни от Х-25МЛ / Х-29Л, а достатъчният опит на летателния състав (чешнегировци са стреляли много).
Back to top
onufrii

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 12:31    Post subject:  

Ако УР зависят от майсторството на екипажа, то навигационната система си е много добра.

Back to top
борден*
Guest

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 14:06    Post subject:  

За добра - добра е. Горе-долу същата е и на Су-25К.
Обаче и дума не може да става за сравнение със Су-22М4. Просто МиГ-23БН е от предното поколение. С "Голямото Су" може да се сравнява МиГ-27М/Д, не и МиГ-23БН.
Back to top
onufrii

PostPosted: Thu 06 Jan 2005, 14:13    Post subject:  

Навигационната система не е ли като на МФ-ите?

Back to top
Page 1 of 90 [1342 Posts]   Goto page: 1, 2, 3, ..., 88, 89, 90 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0698s ][ Queries: 12 (0.0097s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker