Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Черна гора подписа споразумение за закупуване на 67 американски бронирани машини JLTV · САЩ увеличават глобалните рискове · Турция трябва да махне руските ракети, защото... · Анкара: Имаме нужда от НАТО · Британски разузнавач почина мистериозно в Истанбул · САЩ настояват за избори в Ирак ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 12 Ное 2019, 01:07
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Air Sofia - Училище за пилоти!
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 7 [105 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Следваща
Автор Съобщение
Сашо

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2005, 09:27    Заглавие:  

slice написа:
INSTRUCТOR, знаеш ли нещо дали няма те да поемат държавната поръчка?

Тепърва ще сме свидетели на конкурента борба м/у Ер София/ИВТ и Ер Скорпио за държаваната поръчка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
slice

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2005, 09:46    Заглавие:  

не мисля, че висшето е задължително.... освен това транспортния колеж е колеж, не университет
ICQ Номер 
111*
Гост

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2005, 12:25    Заглавие:  

Цитат:
Тепърва ще сме свидетели на конкурента борба м/у Ер София/ИВТ и Ер Скорпио за държаваната поръчка.

Спопед мен тази работа с държавната поръчка е глупава работа.В цял свят летателното обучение се заплаща от обучаемият.Само в България (и другите бивши соц страни) все още се изразходват тонове пари ей така за нищо...И к'во ще стане ако тези 7-8 души на които даржавата е платила обучението вземат и отдидат да работят в чужбина след като си вземат бривета или пък някой реши че всъщност летенето не е за него/нея и се ориентира към друг бизнес...???
Каде ще заминат тогава тези пари.Говориме за сума от порядъка на 35 000 Еuro на човек!!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото
slice

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2005, 13:14    Заглавие:  

111, не си съвсем прав... по света авиокомпаниите плащат за обучението или банки дават заеми на кандидатите... в България и бившите соц страни, обаче икономическото положение е по-назад и авиокомпаниите не могат да си позволят да плащат за обучение... банките пък никога не биха дали такъв кредит, защото няма никакъв материален залог.
Хората пък са достатъчно бедни, та да не могат да си го позволят. Затова държавата субсидира авиационния бизнес като поема подготовката на необходимите кадри. По тозни начин се подпомага развитието на авиацията, а не реализацията на кандидатите...

Ти, обаче под "цял свят" визираш САЩ... САЩ не е цял свят... САЩ е парче земя с объркани разбирания.... там наистина кандидата си плаща всичко сам, но там сумата от 35 000 долара не е нещо толкова трудно достижимо, колкото е в БГ....

кратко сравнение... там и университета се плаща, а тук държавата го плаща.... затова българите са по-умни от американците...

ICQ Номер 
111*
Гост

МнениеПуснато на: Чет 05 Май 2005, 00:50    Заглавие:  

Цитат:
111, не си съвсем прав... по света авиокомпаниите плащат за обучението или банки дават заеми на кандидатите

1)Ok,съгласен съм 4е има така наре4ените Air Cadet Program организирани от големи компании като Cathay Pacific,Malaysia Airlines,но тези авиокомпании(предимно в азиатският регион) се броят на пръсти.
2)Доколкото знам(поне така ми казват) в Бг дават заеми за щяло и нещяло.Тъй 4е това не би трябвало да е пре4ка.Също така 4естно да ти кажа ама хи4 не ме интересува 4е българинът няма пари.Който иска да лети винаги ще намери на4ин да изкара пари.В днешно време има толкова много оферти за работа в 4ужбина(бригади,платени стажове и т.н)4е само желание за ба4кане да имаш.ТЪЙ ЧЕ МОЛЯТЕ СПЕСТИ СИ ПРИКАЗКИТЕ ДА МЕ УБЕЖДАВАШ В ПРОТИВНОТО!!! Аз ли4но съм го извървял този път и сам съм си заработил $$$ за летателното обу4ение.

Цитат:
САЩ не е цял свят... САЩ е парче земя с объркани разбирания.... там наистина кандидата си плаща всичко сам, но там сумата от 35 000 долара не е нещо толкова трудно достижимо, колкото е в БГ....

Хайде сега още един дето мисли 4е в САЩ парите растат по дърветата...
Позволи ми да ти кажа как стоят нещата в US.
35 000 долара са сериозна сума дори за страна като Америка.Като имаш в предвид 4е заплащането варира между 5$-12$ на 4ас(в някои щати като Флорида $12 на 4ас си е ме4та),да кажем средно 8$ на 4ас,нека да направим една проста сметка.
40 работни 4аса на седмица-320$ като махнеш данаците излиза около 260$ на седмица. Зна4и за месец изкарваш около $1040.Сега от тази сума извади 500$ наем за жилище стават 540.Храна и джобни около $350 минимум стават $190. Това е сумата която можеш да спестиш. Оставам на тебе да направиш сметка колко време трябва да работиш за да си платиш летателното обу4ение.Сега това е само пример.Не ме разбирай погрешно $$$ се изкарват ,но много зависи в кой щат и какво работиш. От цялата тази работа се опитвам да ти кажа 4е тук пове4ето хора взимат заем от банките,плащат си образованието и след това го изплащат.СЪЩОТО Е НАПЪЛНО ВЪЗМОЖНО И В БЪЛГАРИЯ,нали???Още нещо и то важно.Когато някой плати $$$ за flight training в САЩ той/тя си купуват PPL/IR/CPL/ME/CFI/CFII.Последните два лиценза са много стоиностни защото ти позволяват да работиш като инструктор и по този на4ин да трупаш 4асове.В България държавата плаша 35 000 Евро за да си изкараш PPL/IR/CPL(в производствени условия) с налиот от около 250 4аса и след това накаде...?Общо взето новозавършилите пилоти нямат достатъ4но 4асове(АТПЛ 1500 4аса) за да по4нат някаде и се налага или да си блъскат главите някаде и да се 4удат как да се уредят на работа ,или да са късметлии и да ги вземат на работа като штурмани и радисти абе "багаж" ако щеш ...Като цяло безработни,следователно кой е на загуба-Държавата.

Цитат:
САЩ е парче земя с объркани разбирания..

Без коментар!

Цитат:
затова българите са по-умни от американците...

Laughing Laughing Laughing
Няма оправия ..... Sad Sad Sad
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Чет 05 Май 2005, 02:48    Заглавие:  

Не съм съгласен, че компаниите които предлагат безплатно обучение се броят на пръсти. Всяка сериозна компания си има такива курсове. А и дори и в западните страни има "държавна поръчка"! Със сигурност знам за Испания, Франция и Белгия.
Що се отнася до кредитите, и аз чух, че много лесно ги давали в БГ, ама въпреки това се изискват не малки гаранции. В европа когато един младеж иска заем или трябва да представи безсрочен договор за работа на пълно работно време, или някой да гарантира за него, или да покаже удостоверение от компания, че след като си вземе бревета ще го наемат на работа. В последния случай все едно вземаш пари направо от компанията, защото после ти отдържат парите от заплатата.
А как може едно българче да вземе кредит от банката, като се има впредвид, че средната заплата в БГ е около 300€? Дори цялата да я дава, ще са му нужни 10 год. да го върне! Единствения начин е да бъде 100% сигурен, че ще го наемат на работа в авиокомпания веднага и то със заплата от порядъка на 1500€, при което ще има възможност (поради ниският стандарт на живот в БГ) да върне заема за около 3 години.
Вярно е, че пилоти стават само най-кадърните, а не тези които най-много искат. Едно е да искаш, съвършенно друго е да намериш начин да го постигнещ! Аз за съжаление не мога! Работя и спестявам максимум 300€ на месец и ми е ясно, че ако не намеря от някъде бързи пари мечтата ми никога няма да се осъществи! Съдба! Smile
Върнете се в началото
slice

МнениеПуснато на: Чет 05 Май 2005, 08:16    Заглавие:  

това за заемите са глупости.... в България лесно взимате заеми хора, които не се нуждаят от тях.... банките напоследък взеха да се усещат и все по-малко дават... аз в момента работя в сферата на не3движимите имоти и там все по-голям проблем е купуване на жилище на кредид.... да не говорим, че никоя банка в българия няма да ти даде подобна сума без гаранция....

а за другото... да смятам, че аз като средностатистически българин съм по-умен от средностатистическия американец.... не ме разбирай погрешно... не съм безмозъчен русофил..... напротив.. в другата посока са с още по-объркани разбирания...

ICQ Номер 
HB-NIK

Местожителство: Варна/Швейцария

МнениеПуснато на: Чет 05 Май 2005, 12:07    Заглавие:  

Мдаа, стана много интерсен дебат, с удоволствие 4етях горните редове. Благодаря 4е останахте т.н. "полити4ески коректни". Погледнете в Темата "Как да стана пилот" за ситуацията в &вейцарско. Давам ви само малка информация, без да влизам в подробностти от рода на "кой може да си го позволи" и "колко е средната работна заплата", за&тото това е много относително за всяка държава (стандарт на живот) и не мога да кажа, 4е един &вейцарец, който пе4ели на месец 4етворно спрямо един американец, живее много по добре от съ&тият.
Както и да е , благодаря ви за този дебат.
До скоро.

vorkosigan

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон 10 Ное 2008, 19:17    Заглавие: ...
Описание на темата: ...

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Темата е с продължение.. Не мислите ли ?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
slice

МнениеПуснато на: Вто 11 Ное 2008, 08:51    Заглавие:  

а дали не я изкопа и аз не знам от къде.... Smile
ICQ Номер 
singa

Местожителство: Around the globe

МнениеПуснато на: Вто 11 Ное 2008, 09:58    Заглавие:  

Slice цитати "Ти, обаче под "цял свят" визираш САЩ... САЩ не е цял свят... САЩ е парче земя с объркани разбирания.... там наистина кандидата си плаща всичко сам, но там сумата от 35 000 долара не е нещо толкова трудно достижимо, колкото е в БГ.... "
"кратко сравнение... там и университета се плаща, а тук държавата го плаща.... затова българите са по-умни от американците... "
"а за другото... да смятам, че аз като средностатистически българин съм по-умен от средностатистическия американец.... не ме разбирай погрешно... не съм безмозъчен русофил..... напротив.. в другата посока са с още по-объркани разбирания... "

Модераторе, не знам на колко годинки си, но начина по който мислиш и се изразяваш е достоен за съжаление. За американците дали са объркани не е сигурно,но е абсолютно сигурно че объркания тука си ти.Най вероятно никога не си бил там. Единствената ми надежда е че от 2004-5 година до сега си помъдрял. Ти нямаш никаква идея за какво говориш. Това че щракаш на компютъра не те прави по умен от тях повярвай ми. Широко разпространеното мнение/между нас българите/ че ние българите сме най умните,най гостоприемните,най надарените и т.н. е меко казано преувеличено, да не кажа абсолютно невярно.

За всички които искат да станат пилоти мога само да Ви насърча и да кажа, че заплащането на пилотите в БГ ще бъде едно от най високите в държавата за още много години напред. Направената инвестиция ще се върне много бързо. Ако погледнем заплащането на втори пилот към днешна дата в по големите компании в БГ е приблизително 30 000 евро. Така че направете си сметката сами.
Успех и сърдечни поздрави на всички.
Върнете се в началото
richi_air

МнениеПуснато на: Вто 11 Ное 2008, 10:31    Заглавие:  

30000 на година предполагам +/- нещо си?
Stoyan
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 11 Ное 2008, 11:40    Заглавие:  

singa написа:
Ако погледнем заплащането на втори пилот към днешна дата в по големите компании в БГ е приблизително 30 000 евро. Така че направете си сметката сами.
Успех и сърдечни поздрави на всички.

Това, предполагам, имаш предвид е годишната заплата? Rolling Eyes

Защото тази цифра е мноооооооооооооого нереална за месечни доходи, пък ако ще и цяла година да си бил командировка!

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
singa

Местожителство: Around the globe

МнениеПуснато на: Вто 11 Ное 2008, 11:49    Заглавие:  

Мисля че всички сте уловили нюанса. Разбира се че става въпрос за годишна заплата.Все пак това е България. Понапънах се доста и стигнах до извода че няма в света пилот който да получава редовна месечна заплата от 30 000 Евро. Поздрави!
Върнете се в началото
richi_air

МнениеПуснато на: Вто 11 Ное 2008, 12:05    Заглавие:  

Е, много ясно, че не е седмична! Laughing
Стояне, ще черпиш едно кайвенце някой ден! Wink

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 7 [105 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0877s ][ Queries: 12 (0.0060s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker