Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 27 Фев 2020, 19:38
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиосимулатори
Правила на форум Авиосимулатори
Модератори: SHMITZA_BG, Stoyan, su27
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 2 [20 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2
Автор Съобщение
NorthWest

МнениеПуснато на: Нед 23 Сеп 2007, 13:46    Заглавие:  

Не съм запознат с българските закони, ама някой тука имат странни представи от Право.
Сега ще наруша авторските права на ValBo и ще го цитирам тука Laughing
Едно компетентно изказване с което съм напълно съгласен.

ValBo писа
Цитат:
Нещата са малко по сложни.
Торент сайтовете не могат да бъдат спрени, тъй като споделянето на файлове не е забранено. Но определно е забранено споделянето на лицензен софтуер. Те се оправдават с клаузата, че са само тракер и няма как да знаят кой торент какво съдържа. Там отговорност си носи самия публикувал торента. Но тъй като са много и предимно анонимни - върви ги търси.
За съжаление обаче при форумите стои малко по различно. Публикуване на определен торент говори, че той умишлено е търсен, а постващият го има ясна представа какво търси. А и опредлено е наясно с нарушаването на авторските права. Така той става съучастник на сийдващия торента. Само че докато преследването на определен юзър е трудно, преследванео на цял форум е адски лесно. А държащия форума попада под ударите на закона по графата съучастие. И макар това да е трудно да мине в съда, само неприятнотите които могът да създадат при разследването, карат 99% от форумите да забраняват постването на линкове с "пиратско" съдържание.

http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=224628&sid=bcdd6bd0c999e30ce3dac420ad7b6150
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
bercut

Местожителство: LBSF

МнениеПуснато на: Нед 23 Сеп 2007, 14:47    Заглавие:  

на форума няма торенти. на форума има линкове към торенти. ама то и торент не е откраднат файл а само некакъв описател. с две думи тук се дава информация за информация за файл а не самия файл. не мисля че тук се хостват тези файлове.
публикуване на линк към торент е еквивалентно на да кажеш "абе виж на някой сайт нещо си там", обаче става с един клик...

аз лично не бих искал да виждам модератор пристрастен човек. на всички са извесни интересите на човек който продава нещо - той трябва да продаде.

това е лично мое мнение...

ValBo

МнениеПуснато на: Нед 23 Сеп 2007, 16:06    Заглавие:  

Toва че няма във форума нам торенти, а само линкове към тях изобщо не е оправдание.
Не знам дали имаш представа как се продават наркотици напоследък. В пласьоря няма нищо. Ти си поръчваш, плащаш и някой негов "колега" носи дозата. Това обаче изобщо не освобождава първия от отговорност за съучастие. Нищо че няма дрога. Съучастник е и тоя който само е посочил пласьора, защото ЗНАЕ какво става там.
Не че торента е дрога, но линкове към нелицензиран софт, линкове към педофилски сайтове и др подобни също се преследват. Нищо, че във форума няма такова съдържание.
Естествено торенти и педофилски линкове се третират съвсем различно.

п.с. Определно не съм експерт. Даже и юрист не съм. Но понеже ми се налага да модератерствам тук таме, съм се интересувал как стои въпроса.
Реално е трудно да бъде атакуван форума, но не е и невъзможно. А зад него обаче стои фирма. И като всяка фирма си има конкуренти. За неподкупността на полицията всички знаемWink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Stoyan
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 23 Сеп 2007, 22:34    Заглавие:  

Привет на всички ви!

Бих желал да се изкажа, както сега е модерно да се казва, като Модератор и да кжа и аз каквото мисля.

1. Видях, че Боби е модератор, но не коментирах въпроса. За да го посветят в това звание, значи има защо. Аз не питам, нито ме интересува, НО няма да допусна някой да си позволи да променя правилата, които работеха много добре за всички останали модератори тук!!!

2. Също няма да допусна да Боби да решава какъв ще е облика на Форума, по простата причина, че досега не е имал и той самия проблеми с правилата и облика му.

3. Нужно ли е, Боби, да ти напомням какви бяха твоите първи теми и постове или сам ще се сетиш? Не мисля....

4. Като Модератор (хе-хе, това е 4-та ми любима думичка след агломерация, мегаполис и урбанизация) ще върна тази тема в предишния й вид след няколко дена.

5. Призовамам, (както каза една хубава лелка по БНР) да се
Цитат:
Редуцират рестрикциите!

Мисля, че повече такива недоизмислени постове, като този на Боби в началото, няма да има, с цел да се спази нормалния тон тук и на всички ни да е приятно!

Без уважение (че май и това стана много модерно тук), но с Поздрави,

Стоян

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 24 Сеп 2007, 11:01    Заглавие:  

От днес всеки, който забележи промяна, която не му харесва или пък е взета без съгласието на всички модератори в раздел "Авиосимулатори" да пише на лична на администратора Preslav.
За всеки торент линк, несъгласувана реклама, обида, заяждане или друго ми сигнализирайте. След съгласуване на всички мнения ще вземем общо решение. Съобщението важи най-вече за модераторите в раздела.

С уважение: Преслав
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 2 [20 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиосимулатори
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0586s ][ Queries: 13 (0.0038s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker