Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Джулието Киеза: Италия трябва да се превърне в неутрална държава извън военните блокове · ПО РЪБА НА БРЪСНАЧА: ПОЛША НАСОЧВА АМЕРИКАНСКИТЕ РАКЕТИ "ПЕЙТРИЪТ" СРЕЩУ РУСИЯ! ОЧАКВАМЕ ВСЕКИ МОМЕНТ ОТГОВОРЪТ НА ПУТИН! · Две са държавите, които кредитират най-силно САЩ · Ердоган не иска мир с НАТО · В Аржентина още си търсят подводницата · Бензин от вода последното изобретение от соца (ВИДЕО) ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 19 Ное 2017, 08:58
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Съвременен военен флот
Съвременни краицери
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 12 [173 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 10, 11, 12 Следваща
Автор Съобщение
103

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 15 Фев 2004, 03:42    Заглавие:  

Идеята е крейсерът да е близо до АУГ, както в Средиземно море са се дебнели със шести американски флот. Така руснаците ще изстрелят ракетите преди ударните самолети да достигнат до тях, после на АУГ ще се чудят какво да правят - дали да вдигат ударни самолети или да маневрират за избягване на ракетната атака. А крейсер, въоръжен с С-300, има доста шансове да се отърве. Предимство е и големият обсег на ПКР Гранит.
А ракетите, даже да са с неядрени бойни части, пак са заплаха за цел, натъпкана с боеприпаси и керосин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
BACKFIRE

Местожителство: Северен Далекоизточен военен окръг

МнениеПуснато на: Нед 15 Фев 2004, 11:17    Заглавие:  

В Средиземно море 6-та ескадра е следен постоянно още преди да минат корабите Босфора. Тук на помощ на 6-ти амеикански флот са авиациите на Италя,Испания,Гърция,Турция,Израел... Също така прозрачното Средиземно море не е много гостоприемно за подводниците. Снабдителните и линии са постоянно под ударите на съюзническите сили. Базите и пунктовете за базирани са огрничени.
Докато при руснаците кораба с С-300 ще е един, оттатък поне 2-3 кораби ще бъдат със ситемата Eegis. Тук няма и да помага бреговите ракетоносци.
След промените везните натежават все повече към американскаат страна
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 15 Фев 2004, 12:53    Заглавие:  

103 написа:
BACKFIRE, съгласен съм за томагавка, той по начало си е за наземни цели. Даже чувам, че са го оправили, щото в началото 5% са падали още при старта. Но той си е дозвукова ракета. Скоростта на "Гранит" е 2,2М.
Гранитът е правен да унищожава цялата авионосна ударна група (АУГ). Едната ракета лети по-високо от останалите и вижда целите, другите летят ниско и не виждат целите, но и АУГ не ги вижда. Нисколетящите ракети получават информация за целите от ракетата-целеуказател. Ако по някакъв начин от АУГ успеят да свалят целеуказателя, друга ракета заема неговото място. Групата от ракети сама си разпределя целите от АУГ помежду си. Разпознават самолетоносача между другите цели и 2-3 ракети атакуват него, а останалите се разпределят за атака по другите цели, по една ракета на всяка.
Някъде бях чел, че може да получават информация и от спътник, но не се сещам дали точно за този комплекс ставаше въпрос.
Thunderchief, в Русия нещата са сложни. Там е доста по-различно, предприятията осигуряват повече неща за работниците, освен заплати, на места са доста зле. Но това е и друга тема, за някой икономически форум.
Ерзац крайцер казваш на руски крейсер. Що? С кой друг крейсер го сравняваш, че е ерзац? Какво не му е наред?

Вече всичко си му е наред. Но по-горе някъде писах за един инцидент с едни тръбопроводи попарили част от заводския персонал. Информацията е от Санктпетербургски източник/руснак, преподавател в СПГБУ, а част от офицерите на крайцера, и не само на този са били негови студенти/

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
ketal 1

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед 15 Фев 2004, 18:04    Заглавие:  

Ticonderoga е много добър тези кораби оглавяват ескорта на самолетоноса4ите.Многафункционални са а и са с по добро електронни системи от Руските а това в дне6ната воина е от огромно зна4ение,Само броя на американските и руските краицери е достата4но красноре4ив за баланса на силите в това отно6ение.ticonderoga е много по многоброина/27 кораба/а исе осъвър6енства с разли4ните серии.
калло

МнениеПуснато на: Нед 15 Фев 2004, 19:25    Заглавие:  

абе, мисля, че тука всички си говорим наизуст... Томахавката е изключително сложна цел за корабното ПРО, та представям си каква е Гранитът (с вградените му средства за РЕБ и 1,5М)
Някъде бях пейстнал линкове към спомените на един съветски адмирал, точно за противостоянието в Средиземно... Твърди, че тогава са имали готовност минимум 30 ракети по АУГ да изстрелят. Най-песимистичния вариант е до 22 да бъдат свалени (е, изчислението му беше по-сложно), изводът, който си прави той обаче е, че АУГ, при внезапна атака, повече от 10-тина Гранита или Базалта не може да свали...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пон 16 Фев 2004, 19:18    Заглавие:  

калло написа:
абе, мисля, че тука всички си говорим наизуст... Томахавката е изключително сложна цел за корабното ПРО, та представям си каква е Гранитът (с вградените му средства за РЕБ и 1,5М)
Някъде бях пейстнал линкове към спомените на един съветски адмирал, точно за противостоянието в Средиземно... Твърди, че тогава са имали готовност минимум 30 ракети по АУГ да изстрелят. Най-песимистичния вариант е до 22 да бъдат свалени (е, изчислението му беше по-сложно), изводът, който си прави той обаче е, че АУГ, при внезапна атака, повече от 10-тина Гранита или Базалта не може да свали...

Всичко това добре. Но както по-горе се писа Гранита е силно ограничен в едно отношение. Тая ракета е предназначена бързо да потопи огромна цел каквато евентуално би бил самолетоносач. Не става за нищо друго. Случая с BGM-109 не е баш такъв. Тя си става за морски, и за наземни цели. А тоя сценарий руска подводница тип 949А да дебне американска АУГ умря. Остана само във филмите за Студената война. А бреговите Р-3С що не ги взема предвид руския адмирал като става дума за Средиземноморието, да ставаше дума за океана - да ги отпишеш, ама в Средиземноморието има реални шансове Антея а и цялата руска група да бъдат пипнати по бели гащи от някой натовски Орион/същото ми се струва валидно и за Тихия океан и Ту-142/. После - пак в средиземноморието АУГ щеше да има помощтта и на някой от големите АУАКСИ(Е-3С) патрулиращи над Европа. Така, че я уцелят 3 до 5 Гранита(оптимистична прогноза според мен), я не. В случая с руснаците има много по гаднички нещица от Р-700, а именно Х-31, Х-35, 3М80 и подобни. И поради малките си размери биха били много по ефикасни.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
103

МнениеПуснато на: Пон 16 Фев 2004, 22:45    Заглавие:  

Малки размери значи по-малка бойна част. Не съм съгласен, че по-малките ракети ще са по-ефикасни срещу голяма цел като самолетоносач.
AEGIS сигурно е хубава система, след като за разработката й са дали повече от 1 милиард долара по цени от преди повече от 20 години. Не съм съгласен с аксиомата, че американската електроника е по-добра, значи американското оръжие е по-добро от съветското и руското. Пример: сравнение между С-300 и "Пейтриът", ако искате вземете и повечето модерни руски ЗРК.
Ако искае, прочетете за един американски крейсер тип "Тикондерога", който от взрив на мина при първата война в Залива получава повреди на охладителните системи на БИУС и няколко часа не могат да използват AEGIS.
Върнете се в началото
103

МнениеПуснато на: Вто 17 Фев 2004, 02:17    Заглавие:  

Всъщност, защо сравняваме Тайкондерога с Пьотр Великий, Тайкондерогата основната му задача е ескорт в АУГ и борба с въздушни и подводни цели, ПКР "Харпун" са за самоотбрана, "томагавките" не се използват срещу кораби, а срещу наземни цели. Може би най-близкият руски еквивалент са "Udaloy" (БПК тип "Адмирал Захаров") и Udaloy 2 (БПК "Адмирал Чабаненко"), и то доста приблизително, с огромни разлики във въоръжението и без ракети за наземни цели при руските кораби.
Върнете се в началото
BACKFIRE

Местожителство: Северен Далекоизточен военен окръг

МнениеПуснато на: Вто 17 Фев 2004, 09:51    Заглавие:  

Нерде Ямбол, нерде Стамбол.
Правиш ли раазлика между отделните класове или само гледаш картинки на рекламни сайтове?
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 17 Фев 2004, 11:44    Заглавие:  

103 написа:
Малки размери значи по-малка бойна част. Не съм съгласен, че по-малките ракети ще са по-ефикасни срещу голяма цел като самолетоносач.
AEGIS сигурно е хубава система, след като за разработката й са дали повече от 1 милиард долара по цени от преди повече от 20 години. Не съм съгласен с аксиомата, че американската електроника е по-добра, значи американското оръжие е по-добро от съветското и руското. Пример: сравнение между С-300 и "Пейтриът", ако искате вземете и повечето модерни руски ЗРК.
Ако искае, прочетете за един американски крейсер тип "Тикондерога", който от взрив на мина при първата война в Залива получава повреди на охладителните системи на БИУС и няколко часа не могат да използват AEGIS.

И много по-трудно прехващане значат малките размери. И много по-компактна пускова установка със всички свързани с това предимства. А самолетоносача едва ли някой ще го гърми. По-скоро може да си патрулират съвместно ако се наложи/все пак не сме 1974 а 2004 г./ С риск да се изтъркам от повтаряне - тоя сценарий дето руска ударна група дебне американска такава - УМРЯ, колкото и да не им се иска на някои из форума.

Върнете се в началото
oHua c koHq

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто 17 Фев 2004, 18:31    Заглавие:  

Thunderchief написа:
А самолетоносача едва ли някой ще го гърми.

По това което съм чел за "големите"ракети,водещата от тях си избира най-голямата цел/т.е. самолетоносача/,и разперделя останалите към другите цели/за 8 ракетен залп/.С по-голям залп не знам как е,но не мисля,че се различава от 8 ракетния.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 17 Фев 2004, 18:39    Заглавие:  

oHua c koHq написа:
Thunderchief написа:
А самолетоносача едва ли някой ще го гърми.

По това което съм чел за "големите"ракети,водещата от тях си избира най-голямата цел/т.е. самолетоносача/,и разперделя останалите към другите цели/за 8 ракетен залп/.С по-голям залп не знам как е,но не мисля,че се различава от 8 ракетния.

Не става дума за техниката. Не отричам че Гранитите работят именно така. НО ОТНОШЕНИЯТА МЕЖДУ РУСИЯ И САЩ НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ТЕЗИ ОТ РАЗГАРА НА СТУДЕНАТА ВОЙНА!!!!!

Върнете се в началото
oHua c koHq

МнениеПуснато на: Вто 17 Фев 2004, 18:53    Заглавие:  

Аз доколкото разбрах,тука взе да се говори за използването на различните ракети на въоръжение във флотовете на Америка и Русия.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 17 Фев 2004, 18:58    Заглавие:  

oHua c koHq написа:
Аз доколкото разбрах,тука взе да се говори за използването на различните ракети на въоръжение във флотовете на Америка и Русия.

Криво си ме цитирал. Като казвах, че никой няма да гони самолетоносач имах предвид точно горното. Все пак като обсъждаме нещо не е зле да имаме предвид може ли реално да се случи.

Върнете се в началото
oHua c koHq

МнениеПуснато на: Вто 17 Фев 2004, 19:14    Заглавие:  

Явно. Wink
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 12 [173 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 10, 11, 12 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Съвременен военен флот
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2896s ][ Queries: 14 (0.0041s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker