Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 27 Фев 2020, 20:21
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Попитай знаещия
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 101 [1502 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 99, 100, 101 Следваща
Автор Съобщение
mg42

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Вто 06 Апр 2004, 09:56    Заглавие:  

103 написа:
Защо нашата войска в Ирак не слага допълнителни средства за защита на БМП-23 от кумулативни боеприпаси? Сандъци, такива работи. Руснаците в Чечения съм виждал на снимки - слагат. Много телевизия гледам сигурно.
За ядрени тестове намерих малко информация на
http://www.fas.org/nuke/intro/nuke/test.htm
Не ми се вярва руските тестове да са за мръсни бомби, може би става въпрос за criticality tests, както го наричат американците в урл-то по-горе.

ми защото манги трябват бе майна.Sad(((((
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Flanker

МнениеПуснато на: Вто 06 Апр 2004, 10:47    Заглавие:  

Chak tolkova pari ne trjabvat. Rusnacite montirat okolo BTR-te v Chechnja reshetki ili ne znam kak tochno trjabva da se narekat koito pazjat ot kumulativni snarjadi. Ima go montirano i na njakoi novi mashini kato BMPT i to mai sereino, dokolkoto sa gi puskali sereino, no pone po izlojeniata taka gi davat. Skoro gledah i po TV che i na amerikaqnskite BMP Bradley v Irak im slagat absoliutno sashtite reshetachni ekrani. A ne vjarvam tova da e chak tolkova skapo- vse pak stava duma za jeleza i malko maistorska rabota s oksijen ili elektrojen, a za chuvalite s pjasak, da ne govorimj te sa bez pari /osven ako ne rechem da si vnasjame pjasak ot BG za Irak Twisted Evil / Ama za sajalenie mai trjabva njakoe RPG da iztrjaska nasheto BMP, zada se setjat nashite da napravjat neshto po vaprosa. Mad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
103

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 06 Апр 2004, 17:44    Заглавие:  

Да, нямах предвид скъпи средства като активна броня (както се превежда на български explosive reactive armor), а празни сандъци от боеприпаси или каквото имат, да ги вържат за корпуса и са готови.
Американците без капка срам си бяха накачулили по бредлито каски (или там каквото беше) .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Flanker

МнениеПуснато на: Сря 07 Апр 2004, 13:07    Заглавие:  

Molja njkoi koito ima informacia po vaprosa da mi otgovori Exclamation Exclamation
Na tozi sait: http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/arzamas51/album?.dir=/d9ed

moje da vidite snimki na Kalashnikov. Tova obache ne e boen avtomat, ami izpalnenieto mu v variant na vazdushna pushka raboteshta s CO2 i 4,5mm sachmi. Proizvejda se ot Ijevskite orajeini zavodi, kakto i originalnia avtomat Kalashnikov, izraboteno e ot metal, funkcionira kato originala i e 1:1 po razmeri i vanshen vid s nego.
Vaprosa mi e, moje li tova krasivo neshto da se namweri i kupi njakade v BG, kato vazdushna pushka /razresheno e svobodno zakopuvane na pazara/ moje li da se kupi bez razreshitelno i t.n. makar da izglejda kato istinsko, ima li njakakvaizvestna cena? Question Question
Ako go njama v BG, moje li da se vnese ot dr. darjava kadeto go ima /veche znam otkade i kolko struva tam/ vaprosa e s prenasjaneto i granichnite razpravii Question Estestveno, ako moje da se nameri v Bg shte e mnogo po lesno i bezproblemno, a predpolagam i po evtinio. Shte se radvam i shte bada blagodaren, ako njakoi moje da mi kaje neshto poveche po tezi vaprosi. V kraina smetka, da imash legalno Kalashnikov e nevazmojno, no zashto ne negovo originalno kopie Question Tova bi bilo udovolstvie za vseki liubitel na orajie, i opredeleno go iskam Smile
Върнете се в началото
BACKFIRE

Местожителство: Северен Далекоизточен военен окръг

МнениеПуснато на: Сря 07 Апр 2004, 18:59    Заглавие:  

На този сайт всичко си е бойно
Върнете се в началото
ICQ Номер 
bsb

МнениеПуснато на: Чет 08 Апр 2004, 17:51    Заглавие:  

Flanker написа:
Chak tolkova pari ne trjabvat. Rusnacite montirat okolo BTR-te v Chechnja reshetki ili ne znam kak tochno trjabva da se narekat koito pazjat ot kumulativni snarjadi. Ima go montirano i na njakoi novi mashini kato BMPT i to mai sereino, dokolkoto sa gi puskali sereino, no pone po izlojeniata taka gi davat. Skoro gledah i po TV che i na amerikaqnskite BMP Bradley v Irak im slagat absoliutno sashtite reshetachni ekrani. A ne vjarvam tova da e chak tolkova skapo- vse pak stava duma za jeleza i malko maistorska rabota s oksijen ili elektrojen, a za chuvalite s pjasak, da ne govorimj te sa bez pari /osven ako ne rechem da si vnasjame pjasak ot BG za Irak :twisted: / Ama za sajalenie mai trjabva njakoe RPG da iztrjaska nasheto BMP, zada se setjat nashite da napravjat neshto po vaprosa. :x

Добре де, а има ли полза от подобни екрани изобщо? Мисълта ми е, че бронята на танковете е дебела и не може да бъде пробита от разрушената струя. Ама тая тънка броня на БТР-ите, дето защитава от 12.7 мм картечница и осколки (или поне така си спомням), тя няма ли да бъде разтопена и от нарушената струя?
Върнете се в началото
103_
Гост

МнениеПуснато на: Пет 09 Апр 2004, 17:57    Заглавие:  

Виждал съм снимка на БРДМ-2 в Чечня със сандъци отгоре. Явно струята изминава разстояние, преди да удари бронята, и част от силата се губи. Дали си струва, не знам, поне някаква сигурност дава.
Върнете се в началото
103

МнениеПуснато на: Пет 09 Апр 2004, 18:07    Заглавие:  

Гледах по новините как един американец излиза от люк на някаква машина и зад него гореше нещо на купола. Какво беше това - някакво Бредли?
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пет 09 Апр 2004, 18:29    Заглавие:  

На какво разстояние от бронята се "включва" кумулативната струя? Ниъде не съм виждал схема на действие... Не че и кой знае колко съм търсил... В една стара книга ("Артилерия", българска, може би началото на 80-те) имаше една схема, но тя ми прича на снаряд с тандемна бойна част. Снаряда удря бронята, и заряда които е отпред се взривява, разрушавайки част от нея, след което втория заряд довършва започнатото. Формата на зарядите беше на вдлъбнат конус, което осигурява фокусирането на енергията на взрива и образува т.нар кумулативна струя. Това обаче прави не повече от няколко милиментра/сантиметър разстояние. А от други публикации съм останал с впечатлението, че на няколко метра от корпуса от челото на снаряда излиза струята и именно против такъв вид боеприпаси е ефективна реактивната броня...
Върнете се в началото
COMMANDER_KEEN

МнениеПуснато на: Пет 09 Апр 2004, 18:31    Заглавие:  

Aghhh! дееба и cookies Sad горе съм аз
и да продължа малко от горе... кумулативните снаряди/бч на ракети, трябва да са с неконтактен взривател ако е вярно втрото което съм написал. Ако е така по какъв начин се образува таз кумулативна струя?
Върнете се в началото
ICQ Номер 
bsb

МнениеПуснато на: Пет 09 Апр 2004, 19:52    Заглавие:  

103 написа:
Гледах по новините как един американец излиза от люк на някаква машина и зад него гореше нещо на купола. Какво беше това - някакво Бредли?

Според мен си беше чист танк, там съответната версия на "Ейбрамс". Но от друга страна, като се замисля, не се виждаше какво е точно - само, че има купол. Ама все пак останах с впечатлението, че е танк.
И между другото, той не излезе, ами го извадиха - беше ранен, и не само той.
Хм, май този отговор не е много за тази тема - ако сметнете, че е така, моля да ме извините, и трийте спокойно.
Върнете се в началото
BACKFIRE

Местожителство: Северен Далекоизточен военен окръг

МнениеПуснато на: Пет 09 Апр 2004, 20:01    Заглавие:  

С неконтактен взривател са само ПТУР. За танкови, противотанкови снаряди и гранати, взривателят е контактен.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Съб 10 Апр 2004, 08:15    Заглавие:  

Tank si be6e be
Gledaite po dobre
Niakoe RPG dobre si be6e svar6ilo rabotata
Abe tank ot druga bronema6ina ako ne moje da poznaete?
hm
Върнете се в началото
ICQ Номер 
103_
Гост

МнениеПуснато на: Съб 10 Апр 2004, 17:54    Заглавие:  

И на мен ми се стори, че е танк, ама после се усетих, че преди това даваха цял танк, а после в близък план дадоха само как излиза един янки с изгорели ръце и в шок, но от какво излиза, не се видя.
Ако все пак са поразили танк с РПГ, може би са го нацелили отгоре, където е по-тънка бронята.
Върнете се в началото
103І
Гост

МнениеПуснато на: Съб 10 Апр 2004, 18:04    Заглавие:  

Чак сега видях, че Елемаг е пуснал нещо по въпроса на http://www.krile.net/viewtopic.php?t=621&postdays=0&postorder=asc&start=45
Там гори един американски танк.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 101 [1502 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 99, 100, 101 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1019s ][ Queries: 12 (0.0112s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker