Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Столтенберг: Сърбия е партньор на НАТО и уважаваме нейното решение да бъде неутрална · Драматично решение: БСП напуска парламента! · Първа версия за касапницата, отнела живота на легендата на югофолка Шабан Шаулич · МВР с първи подробности за смъртоносното меле в Кюстендил: Причината е алкохол · Шабан Шаулич нарече концерта си на 21 декември в София ПРОЩАЛЕН · ЕС, САЩ и ОССЕ осъдиха сблъсъците в Тирана ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 17 Фев 2019, 16:39
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Калашников
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 15 [221 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 13, 14, 15 Следваща
Автор Съобщение
ronin2004

Местожителство: sliven

МнениеПуснато на: Пон 26 Апр 2004, 23:40    Заглавие: po dobrisa  

[quote="(калло)"]Първо . пълна заблуда е, че нашите калашници сапо-добри от руските. ako stava vaprost za ispalnenie na6te sa po dobri vijdalsam ruski ,ak mak. idr. samo pri svd se zabeliazva niakakva na4enka na ka4estvena izrabotka .vsi4ko ostanalo e 6irpotreba.pianite rusnaci ot strugarstvo ne razbirat . Wink
AnonyMouse

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 13:21    Заглавие:  

Да се изкажа и аз Smile
Няма да правя сравнения м/у АК и друго, щото съм стрелял само с АК, но все пак имам впечатления.
Все таки автоматът е за по-близък бой... не мога да си представя по идиотско разположение на лоста за зареждане и на предпазителя-превключвател от това на АК. Ако ти се наложи да тичаш с поставен предпазител из пресечена местност и изникне враг докато смъкнеш лостчето и хванеш ръкохватката Confused И на пост така, макар че може да се стреля със средния пръст без да се хваща ръкохватката. Процедурата по смяната на пълнителя изисква да се действа с дясната ръка (макар че може и с лявата с малко повече фантазия) и да се смъкне приклада надолу, понеже лостът за зареждане е доста надалече, освен ако стрелецът е с по-длъжки ръце. При наличие на засечка наместо да си преместя лявата ръка като при СЕТМЕ да речем, да дръпна лостчето... Не ми харесва как е сложен пълнителят - вероятността за засечка при подпиране или захват е доста голяма.
Доколкото ми е известно, старият 7,62 мм натовски патрон е предназначен за единична точна стрелба, а новият 5,56 е удачен за автоматична. 7,62х39 може да претендира за по-голяма универсалност, ама май не става ни за едното, ни за другото. Не мога да си представя някой да пука на автоматичен на 500 м с АК 47 Very Happy и да улучва единична цел. Описани са доста случаи на множество поражения със стандартни облечени 9х19, при които врагът пак си стреля, а какво да кажем за 7,62 който макар и да е по-мощен, не може да отдаде всичката си енергия? Не ми допада идеята да изскоча зад ъгъла на 3-4 души, които тъкмо си пушат цигарките и докато ги стрелям почти от упор да си заредят и да си стрелят и те по мен Confused
В заключение оше две неща:
1. Най-добрите коли едно време бяха "Лада" (за който не можеше да си купи друго), всяка страна си хвали стоката на поразия. В американските статии като преимущество на ам. армия се посочва, че има на въоръжение М16, а иракската - остарелият АК47... Сигурен съм, че французите гледат със съжаление препиращите се, които не за запознати с най-доброто оръжие - ФАМАС и т.н. Да не забравяме, че АК е на въоръжение в бедните страни, повечето сателити на СССР или които сега си го набавят по нелегални пътища (терористите).
2. Едно време бяха внесли 4000 АК 74у, но нещо ги прибраха в складовете, а наскоро четох статия, че нашите щели да внасят някакъв скъсен швейцарски автомат за частите в Ирак. В подбора на оръжието, ако питате мен, по-голяма роля играе комисионната, а не качествата му Idea Ако БА се превъоръжи, то ще е с чуждо оръжие, дори и да можем да си го произведем, за да лапне някой (фирмата производител и поръчителят от нашите) солидна сума парици.
Като сравнявам ТТ и "Шпагин" с "Валтер" П-38 и МП-42, бих казал, че много от хвалбите за руското оръжие са незаслужени самохвалства. Да не говорим за "Макаров". Това, че едно оръжие може да "свири" безпроблемно и да произвежда гилзи, не значи, че е супер, като му липсват всички други качества.
Абе изказах се Smile
П.п. По-смешна работа от стрелба са АК 47 със сгъваем приклад не съм виждал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 13:49    Заглавие:  

Вах, дума да няма руското чифте има трески за дялане(аз ако съм му контруктор бих сложил и един режим за стрелба с редове от по три патрона примерно, а евентуално и 20 патронен пълнител - примерно за охранителни функции), ама си е на съвсем прилично ниво. А виж янките всъщност никак не си харесват М16 и дериватите и (кат например М4 и Командо), де що попаднат на АК, гледат бързичко да го вземат.
А за автоматичната си прав. Все още помня резултата от стрелбата на 54 човека на 200 м. по картечна мишена, на автоматик - никой не уцели Laughing , но благодарение на факта че аз бях един от петимата снабдени с гилзоуловители и с моя автомат гърмя 25% от ротата, лъскането след това беше феноменално Laughing(ротния му викаше - чикия на слона Laughing )

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
калло

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 14:02    Заглавие:  

Цитат:
По-смешна работа от стрелба са АК 47 със сгъваем приклад не съм виждал.

силен диоптър ти трябва значи...
Върнете се в началото
Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 17:20    Заглавие:  

AnonyMouse написа:
Не ми харесва как е сложен пълнителят - вероятността за засечка при подпиране или захват е доста голяма.
Процедурата по смяната на пълнителя изисква да се действа с дясната ръка (макар че може и с лявата с малко повече фантазия) и да се смъкне приклада надолу, понеже лостът за зареждане е доста надалече, освен ако стрелецът е с по-длъжки ръце.

Ти къде би го сложил?
Това за смяната на пълнителя само с дясната ръка не знам как да го коментирам Rolling Eyes
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 17:26    Заглавие:  

аз за тва се ограничих само с горния ми коментар по така широко изложеното експертно мнение...

ПП - имам над 1500 изстреляни с АКС (произв. 1967) патрони - на единична и на кратки редове си беше прекрасно автоматчето...
Върнете се в началото
ME109

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 21:27    Заглавие:  

Предполагам и ЖП релса си правил на "решето"от 50м. Very Happy АК е на въоражение в БА от 60-те години от тогава всеки трети кашик и всеки пети от останалите родове воиски се кълне че лично той,взодния,ротния и т.н е "дупчил"релса с щатен патрон(има множество версии от 100 че и 150м.) В България би трябвало да има около 5000км.надупчени с АК релси Laughing Laughing
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 21:56    Заглавие:  

Абе я да питам аз, пардон ако нещо не казвам както трябва. Пънителите, не само на АК, нямат ли възможност за по-голям обем?
Върнете се в началото
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 22:02    Заглавие:  

На РПК е 40 патрона.
ICQ Номер 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 22:20    Заглавие:  

Аз имах предвид автомат, обикновен.
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 22:48    Заглавие:  

че той става и за автомат, и май е 45 патронен всъщност...

релса не съм дупчил, но на автоматична с първия откос на втората стрелба още сваляхме мишените на 150 м(бягащ пехотинец), 250 (картечен разчет), 300-350 (пак бягащ пехотинец)

ПП - изброените по-горе глупости за зареждането, пълнителя, предпазителя и особено сравнението на дулната енергия на 7,62х39 с тази на 9х19 не заслужават коментар... (между 2000 и 3000 дж срещу около 500-600 дж)

Последната промяна е направена от калло на Пон 22 Авг 2005, 22:59; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 22 Авг 2005, 22:53    Заглавие:  

Anonymous написа:
Аз имах предвид автомат, обикновен.
Laughing Laughing Laughing http://world.guns.ru/machine/mg15-r.htm а ти РПК държал ли си Click to see if image is larger

AnonyMouse , доста се забавлявах докато четох какво си написал и като един редник от запаса съм държал в ръцете си и стрелял с доста различни бройки АК АКМ АК74 /до АК74У не успях да се добера/ мога само да ти кажа че всичко зависи от това как е експлоатирано и поддържано дадено оръжие. И аз съм улучвал картечна мишена на автоматична /от упор/. Аааа и не бях кашик а свързочник

Wink

Последната промяна е направена от Han Solo на Вто 23 Авг 2005, 12:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Вто 23 Авг 2005, 10:26    Заглавие:  

А-а, това не съм аз. Аз само питах за по-големия пълнител.
Върнете се в началото
AnonyMouse

МнениеПуснато на: Нед 28 Авг 2005, 17:13    Заглавие:  

Пълнителят бих го сложил в гнездо Razz както е на оригинала...
Ако дулната енергия се отдаваше изцяло, можеше да се правят сравнения (тогава куршумът щеше да заседне) и нямаше да има специални куршуми "дум-дум" и др... най-малкото енергията на куршум, изстрелян от пушка отпреди сто години е доста по-висока отколкото на кух разтварящ се 9х19 куршум. Но ефектът, чини ми се, не е същият Smile
Прочие, и аз съм свалял мишени на 200 м на автоматичен с разгънат приклад, който така игреше, че нямаше нужда да се завъртам за мишените, ама доста пострелях Rolling Eyes По скромния ми опит с МП 42 бих казал, че щях да сваля мишените за десет пъти по-кратко време.
Това за релсите винаги ме е учудвало - да не са кухи, или да са от месинг? Щото иначе би трябвало да се дупчи без проблем лек танк или БТР, че и БМП Laughing
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Нед 28 Авг 2005, 19:20    Заглавие:  

Има МП 42 минометен прицел, ма стрелково оръжие такова май не... Laughing

А кой е оригиналът на АК - МП-43/44 ли? Щот в такъв случай е оригинал на всички автомати по света, пък неговият се явява АФ... Razz

ами те 7,62х39 и пара 9х19 са правени за леко различни цели...

Цитат:
Прочие, и аз съм свалял мишени на 200 м на автоматичен с разгънат приклад, който така игреше, че нямаше нужда да се завъртам за мишените, ама доста пострелях

кой колкото може... Razz [/quote]
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 15 [221 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 13, 14, 15 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0628s ][ Queries: 12 (0.0040s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker