Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Започват безплатни прегледи за туберкулоза в областните градове на страната · САЩ подновиха преговорите с талибаните · ГАЗОВИ ВОЙНИ: Валентин Николов разкри - защо Путин ни се ядоса заради "Турски поток" · Откриха огнище на нюкасълска болест по птиците в румънски окръг близо до Силистра · Красимир Каракачанов: Доволен съм от бюджета за отбрана · Рохани: Бюджетът на Иран за 2020 г. ще устои на санкциите на САЩ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 08 Dec 2019, 15:59
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Калашников
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 3 of 15 [224 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, ..., 13, 14, 15 Next
Author Message
ronin2004

PostPosted: Mon 26 Apr 2004, 23:40    Post subject: po dobrisa  

[quote="(калло)"]Първо . пълна заблуда е, че нашите калашници сапо-добри от руските. ako stava vaprost za ispalnenie na6te sa po dobri vijdalsam ruski ,ak mak. idr. samo pri svd se zabeliazva niakakva na4enka na ka4estvena izrabotka .vsi4ko ostanalo e 6irpotreba.pianite rusnaci ot strugarstvo ne razbirat . Wink
AnonyMouse

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 13:21    Post subject:  

Да се изкажа и аз Smile
Няма да правя сравнения м/у АК и друго, щото съм стрелял само с АК, но все пак имам впечатления.
Все таки автоматът е за по-близък бой... не мога да си представя по идиотско разположение на лоста за зареждане и на предпазителя-превключвател от това на АК. Ако ти се наложи да тичаш с поставен предпазител из пресечена местност и изникне враг докато смъкнеш лостчето и хванеш ръкохватката Confused И на пост така, макар че може да се стреля със средния пръст без да се хваща ръкохватката. Процедурата по смяната на пълнителя изисква да се действа с дясната ръка (макар че може и с лявата с малко повече фантазия) и да се смъкне приклада надолу, понеже лостът за зареждане е доста надалече, освен ако стрелецът е с по-длъжки ръце. При наличие на засечка наместо да си преместя лявата ръка като при СЕТМЕ да речем, да дръпна лостчето... Не ми харесва как е сложен пълнителят - вероятността за засечка при подпиране или захват е доста голяма.
Доколкото ми е известно, старият 7,62 мм натовски патрон е предназначен за единична точна стрелба, а новият 5,56 е удачен за автоматична. 7,62х39 може да претендира за по-голяма универсалност, ама май не става ни за едното, ни за другото. Не мога да си представя някой да пука на автоматичен на 500 м с АК 47 Very Happy и да улучва единична цел. Описани са доста случаи на множество поражения със стандартни облечени 9х19, при които врагът пак си стреля, а какво да кажем за 7,62 който макар и да е по-мощен, не може да отдаде всичката си енергия? Не ми допада идеята да изскоча зад ъгъла на 3-4 души, които тъкмо си пушат цигарките и докато ги стрелям почти от упор да си заредят и да си стрелят и те по мен Confused
В заключение оше две неща:
1. Най-добрите коли едно време бяха "Лада" (за който не можеше да си купи друго), всяка страна си хвали стоката на поразия. В американските статии като преимущество на ам. армия се посочва, че има на въоръжение М16, а иракската - остарелият АК47... Сигурен съм, че французите гледат със съжаление препиращите се, които не за запознати с най-доброто оръжие - ФАМАС и т.н. Да не забравяме, че АК е на въоръжение в бедните страни, повечето сателити на СССР или които сега си го набавят по нелегални пътища (терористите).
2. Едно време бяха внесли 4000 АК 74у, но нещо ги прибраха в складовете, а наскоро четох статия, че нашите щели да внасят някакъв скъсен швейцарски автомат за частите в Ирак. В подбора на оръжието, ако питате мен, по-голяма роля играе комисионната, а не качествата му Idea Ако БА се превъоръжи, то ще е с чуждо оръжие, дори и да можем да си го произведем, за да лапне някой (фирмата производител и поръчителят от нашите) солидна сума парици.
Като сравнявам ТТ и "Шпагин" с "Валтер" П-38 и МП-42, бих казал, че много от хвалбите за руското оръжие са незаслужени самохвалства. Да не говорим за "Макаров". Това, че едно оръжие може да "свири" безпроблемно и да произвежда гилзи, не значи, че е супер, като му липсват всички други качества.
Абе изказах се Smile
П.п. По-смешна работа от стрелба са АК 47 със сгъваем приклад не съм виждал.
Back to top
View user's profile Send private message 
Thunderchief

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 13:49    Post subject:  

Вах, дума да няма руското чифте има трески за дялане(аз ако съм му контруктор бих сложил и един режим за стрелба с редове от по три патрона примерно, а евентуално и 20 патронен пълнител - примерно за охранителни функции), ама си е на съвсем прилично ниво. А виж янките всъщност никак не си харесват М16 и дериватите и (кат например М4 и Командо), де що попаднат на АК, гледат бързичко да го вземат.
А за автоматичната си прав. Все още помня резултата от стрелбата на 54 човека на 200 м. по картечна мишена, на автоматик - никой не уцели Laughing , но благодарение на факта че аз бях един от петимата снабдени с гилзоуловители и с моя автомат гърмя 25% от ротата, лъскането след това беше феноменално Laughing(ротния му викаше - чикия на слона Laughing )

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
калло

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 14:02    Post subject:  

Quote:
По-смешна работа от стрелба са АК 47 със сгъваем приклад не съм виждал.

силен диоптър ти трябва значи...
Back to top
Octagon

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 17:20    Post subject:  

AnonyMouse wrote:
Не ми харесва как е сложен пълнителят - вероятността за засечка при подпиране или захват е доста голяма.
Процедурата по смяната на пълнителя изисква да се действа с дясната ръка (макар че може и с лявата с малко повече фантазия) и да се смъкне приклада надолу, понеже лостът за зареждане е доста надалече, освен ако стрелецът е с по-длъжки ръце.

Ти къде би го сложил?
Това за смяната на пълнителя само с дясната ръка не знам как да го коментирам Rolling Eyes
Back to top
калло

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 17:26    Post subject:  

аз за тва се ограничих само с горния ми коментар по така широко изложеното експертно мнение...

ПП - имам над 1500 изстреляни с АКС (произв. 1967) патрони - на единична и на кратки редове си беше прекрасно автоматчето...
Back to top
ME109

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 21:27    Post subject:  

Предполагам и ЖП релса си правил на "решето"от 50м. Very Happy АК е на въоражение в БА от 60-те години от тогава всеки трети кашик и всеки пети от останалите родове воиски се кълне че лично той,взодния,ротния и т.н е "дупчил"релса с щатен патрон(има множество версии от 100 че и 150м.) В България би трябвало да има около 5000км.надупчени с АК релси Laughing Laughing
Back to top
Guest
Guest

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 21:56    Post subject:  

Абе я да питам аз, пардон ако нещо не казвам както трябва. Пънителите, не само на АК, нямат ли възможност за по-голям обем?
Back to top
King_Rat

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 22:02    Post subject:  

На РПК е 40 патрона.
ICQ Number 
Guest
Guest

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 22:20    Post subject:  

Аз имах предвид автомат, обикновен.
Back to top
калло

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 22:48    Post subject:  

че той става и за автомат, и май е 45 патронен всъщност...

релса не съм дупчил, но на автоматична с първия откос на втората стрелба още сваляхме мишените на 150 м(бягащ пехотинец), 250 (картечен разчет), 300-350 (пак бягащ пехотинец)

ПП - изброените по-горе глупости за зареждането, пълнителя, предпазителя и особено сравнението на дулната енергия на 7,62х39 с тази на 9х19 не заслужават коментар... (между 2000 и 3000 дж срещу около 500-600 дж)

Last edited by калло on Mon 22 Aug 2005, 22:59; edited 2 times in total
Back to top
Han Solo
[Moderator]

PostPosted: Mon 22 Aug 2005, 22:53    Post subject:  

Anonymous wrote:
Аз имах предвид автомат, обикновен.
Laughing Laughing Laughing http://world.guns.ru/machine/mg15-r.htm а ти РПК държал ли си Click to see if image is larger

AnonyMouse , доста се забавлявах докато четох какво си написал и като един редник от запаса съм държал в ръцете си и стрелял с доста различни бройки АК АКМ АК74 /до АК74У не успях да се добера/ мога само да ти кажа че всичко зависи от това как е експлоатирано и поддържано дадено оръжие. И аз съм улучвал картечна мишена на автоматична /от упор/. Аааа и не бях кашик а свързочник

Wink

Last edited by Han Solo on Tue 23 Aug 2005, 12:18; edited 1 time in total
Back to top
Guest
Guest

PostPosted: Tue 23 Aug 2005, 10:26    Post subject:  

А-а, това не съм аз. Аз само питах за по-големия пълнител.
Back to top
AnonyMouse

PostPosted: Sun 28 Aug 2005, 17:13    Post subject:  

Пълнителят бих го сложил в гнездо Razz както е на оригинала...
Ако дулната енергия се отдаваше изцяло, можеше да се правят сравнения (тогава куршумът щеше да заседне) и нямаше да има специални куршуми "дум-дум" и др... най-малкото енергията на куршум, изстрелян от пушка отпреди сто години е доста по-висока отколкото на кух разтварящ се 9х19 куршум. Но ефектът, чини ми се, не е същият Smile
Прочие, и аз съм свалял мишени на 200 м на автоматичен с разгънат приклад, който така игреше, че нямаше нужда да се завъртам за мишените, ама доста пострелях Rolling Eyes По скромния ми опит с МП 42 бих казал, че щях да сваля мишените за десет пъти по-кратко време.
Това за релсите винаги ме е учудвало - да не са кухи, или да са от месинг? Щото иначе би трябвало да се дупчи без проблем лек танк или БТР, че и БМП Laughing
Back to top
калло

PostPosted: Sun 28 Aug 2005, 19:20    Post subject:  

Има МП 42 минометен прицел, ма стрелково оръжие такова май не... Laughing

А кой е оригиналът на АК - МП-43/44 ли? Щот в такъв случай е оригинал на всички автомати по света, пък неговият се явява АФ... Razz

ами те 7,62х39 и пара 9х19 са правени за леко различни цели...

Quote:
Прочие, и аз съм свалял мишени на 200 м на автоматичен с разгънат приклад, който така игреше, че нямаше нужда да се завъртам за мишените, ама доста пострелях

кой колкото може... Razz [/quote]
Back to top
Page 3 of 15 [224 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, ..., 13, 14, 15 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0670s ][ Queries: 12 (0.0051s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker