Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Несметно съкровище: Започна операцията по изваждането на руския крайцер със злато за над 130 милиарда долара на борда (ВИДЕО · ПАН.БГ - БЕЗ КОМЕНТАР : ВСЕОБЩА ЕВТАНАЗИЯ НА БЪЛГАРИЯ · Военнослужещи от Сухопътните войски участват в националното военноморско учение Бриз - 2018 · Владимир Жириновски иска да съди Европа за 1 трлн. евро · Тръмп: Някои предпочитат война с Русия · Президентът Румен Радев ще посети авиобаза Граф Игнатиево ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 19 Jul 2018, 03:51
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
AK-47 vs M-16(всички да си дадат мнението)
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 26 of 27 [399 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 24, 25, 26, 27 Next
Author Message
lsbg

PostPosted: Fri 24 Feb 2012, 11:30    Post subject:  

Всъщност, като се замисля 5 или 10 патронен пълнител за АК ми с е струва безсмислена идея.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
reflex

PostPosted: Fri 24 Feb 2012, 11:38    Post subject:  

Освен за военни цели калашников се продава и на частни лица с ловни или защитни приложения, но без възможност за автоматична стрелба, така че 5 и 10 патронните пълнители са доста разпространени, няма реална нужда от по големи.
Back to top
lsbg

PostPosted: Fri 24 Feb 2012, 12:08    Post subject:  

В този случай съм напълно съгласен, но досега дискусията беше за бойното използване на оръжията.
Back to top
калло

PostPosted: Fri 24 Feb 2012, 22:38    Post subject:  

Няма армейски пълнители за 5 или десет патрона за АК. Няма и разлика във височината на оръжието при М16 и АК (малко по-късият пълнител при М-16 се компенсира от високо разположените мерни прибори).
Никой не говори за "кумулативни" патрони (каквито не съществуват), а за евентуалния кумулиран (съчетан с натрупване) ефект от попаденията им - такъв не се постига на средни и големи дистанции за стрелба, а на малки - няма нужда.
Магазинът за СВД няма нищо общо с АК.

Quote:

пробвайте да се прицелите с АК без пълнител от легнало положение

Имам чувството, че авторът на тия думи никога не само не е стрелял с АК, но не го е и пипал...

Quote:

все пак разликата в калибрите си казва думата ,американския комплект е с 6 пълнителя а руския с 4 и пак тежат повече

Защото се сравняват ябълки и портокали. Сравнението на масата на пълнителите би било коректно, ако е между М-16 и АК-74.
Back to top
View user's profile Send private message 
seka4a

PostPosted: Sat 25 Feb 2012, 09:20    Post subject:    

Сравнявам теглото на пълнителите по простата причина че ние си носим АК-47 а не 74 сравнението е в реални условия като си ги мъкнем по занятия ,кое колко тежи и кой колко трябва да влачи а АК-74 нямаме на въоръжение така че няма за какво да го споменаваме,сравнение на това с което разполагаме стари АК произведени 60 70 години на миналия век това имаме ....
Back to top
калло

PostPosted: Sat 25 Feb 2012, 10:06    Post subject:  

За целите и задачите, които стоят пред това, което с известно чувство за хумор наричаме Българска армия, АК, АКС, АКМ и АКМС, каквито имаме на въоръжение, са напълно достатъчни.
Иначе - да, естествено е боеприпасите от по-голям калибър да тежат повече. Колкото до самия автомат, то АК и АКС (не съществува такова нещо като АК-47) са съответно с около половин килограм по-тежки от М-16А1, малко по-малко от А2, и още по-малко от А4 (с която днес е въоръжен USMC), и с около 800 грама по-тежки от М-4А1.
АКМ и АКМС с пълен пълнител са съответно по-леки от М-16 с 400 гр./200 гр. и малко по-тежки от появилия се 30 години след тях М-4А1. Тези цифри са почти същите и за АК74/АКС74 (каквито имаше на въоръжение у нас) и АК74М, който е основният автомат в руската армия.
Back to top
seka4a

PostPosted: Sat 25 Feb 2012, 14:22    Post subject:    

ти ме разби,как да няма АК-47? пълно е с АК с дървен приклад(не е АКН) това какво е според теб? Не е ли АК-47?А и че това въоръжение е напълно достатъчно изобщо не съм съгласен,не може стари автомати с продухани цеви да са достатъчно въоръжение за която и да било армия.
Back to top
pgp000
Guest

PostPosted: Sat 25 Feb 2012, 18:20    Post subject:  

Официални автоматът със 7,62мм патрон се води АК без цифров индекс - както са ПМ, ТТ, ПК и други.
Back to top
lsbg

PostPosted: Sat 25 Feb 2012, 21:46    Post subject:  

"...стари автомати с продухани цеви..."
Лично аз със голям инерес бих прочел обосновката на това твърдение.
Цевта на едно оръжие може да се прецака още с първият изстрел, дори ако е чисто ново, също както може да се потроши чисто нов автомобил още на първия завой. Карам автомобил на 22 години и близо 400 000километра пробег, който е в доста добро състояние (благодарение на предишния собственик Wink ).
При нормална експлоатация и съхранение в мирно време едно огнестрелно оръжие може да е практически "вечно".
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Sat 25 Feb 2012, 22:06    Post subject:  

Cool Cool Cool
За да бъде вечно едно оръжие трябва да му сменяш частите периодично, включително и цевта Laughing Лично аз съм виждал АК с толкова износена цеф че и с просто око се виждаше как нарезите на места са почти изчезнали

Back to top
kramer

PostPosted: Sat 25 Feb 2012, 23:32    Post subject:  

[quote="калло"][quote="reflex"]

Ъъъ, изцяло не съм фен на фиксирания ред от три изстрела. Предпочитам три изстрела на единичен, дадени максимално бързо.
Back to top
seka4a

PostPosted: Sun 26 Feb 2012, 00:01    Post subject:    

хм,три изтрела с АК ,дадени бързо ,ами ако уцелиш нещо то ще е само с първия,останалите с тоя откат ще отидат или в земята или в въздуха някъде....само ще се вдига шум просто калибъра и самия автомат не позволяват прецизна стрелба
Back to top
калло

PostPosted: Sun 26 Feb 2012, 08:46    Post subject:  

Ти стрелял ли си с АК? Ама сериозно?

как така калибърът не позволява прецизна стрелба? какво изобщо означава това? или пък самият автомат?

По принцип автоматът/щурмовата пушка не е снайперско оръжие, а основно въоръжение на пехотата с промеждутъчен боеприпас, чиято цел е постигане на точност и плътност на огъня на съответното подразделение на дистанциите за реален стрелкови бой - до 300-400 метра (в конфликтите от последните години - средно 200 метра).На такави разстояния АК, още повече АКМ, са си напълно достатъчно точни.
Back to top
seka4a

PostPosted: Sun 26 Feb 2012, 10:23    Post subject:    

дали съм стрелял с АК? Ами случвало ми се е от време на време,а това за което говорим е трите бързи изтрела ,хайде като си такъв стрелец на 30м не 200 изтреляй 3 бързи да видим колко ще са в мищената ,и то на единичен разбира се,просто отката е голям и иска да взимаш равна мушка след всеки изтрел което те бави,а с оръжие с по малък калибър където отката е доста по малък естествено е по лесно даже и да няма режим 3 изтрела,А ако е за разтояние до 400м АК дава добри резултати естествено с добър стрелец НО НА ЕДИНИЧЕН, и не бързи изтрели
Back to top
Octagon

PostPosted: Sun 26 Feb 2012, 15:13    Post subject:  

калло wrote:
Колкото до самия автомат, то АК и АКС (не съществува такова нещо като АК-47)

Чувал съм, че АК-47 е бил опитният прототип?
Back to top
Page 26 of 27 [399 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 24, 25, 26, 27 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0612s ][ Queries: 14 (0.0075s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker