Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 10 Апр 2020, 21:09
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
AK-47 vs M-16(всички да си дадат мнението)
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 5 от 27 [399 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, ..., 25, 26, 27 Следваща
Автор Съобщение
mg42

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Вто 15 Юни 2004, 12:12    Заглавие:  

калло написа:
зарязвали са М-16, защото първоначално не всички са били с комплекти за почистване (понеже са ги рекламирали като оръжието, дето само му изливаш спец-течност в цевта и то само се изчиства). резултатът е стотици убити войници, защото в решаващ момент М-16 просто е засичала, обикновено още след първия пълнител, или след по-дълъг преход, включващ малко дъжд, пясък или кал. Цевта е прегрявала по-бързо от тази на АК и пушката е ставала неспособна за точна стрелба. Повечето от тези недостатъци са избегнати при А2 и А3, но капризите към замърсяване си остават (значително повече отколкото при АК и АК-74). ПРегряването на цевта е проблем, който се появи сега при новите модификации на М-4 (спецчастите се оплаквали масово от тях в Афганистан и Ирак)

абе специалисти, я се разровете да видите какъв е ресурса на цевта на Ак и М16 и да се млъкне на тая тема вече..
Ако нямате данните обърнете се за помощ в клуб Оръжие на dir.bg там това е дъвкано и плюто от хора от бранша
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
калло

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 15 Юни 2004, 12:16    Заглавие:  

това като критика ли да го разбирам????!!!
Ресурсът на цевта на произведен в СССР АК е от 12 до 15 000 изстрела (в зависимост от интензитета на употреба и условията, в които се използва), което е значително повече от М-16. ресурсът на българските е почти толкова. на румънските, китайските и т.н. - почти два пъти по-нисък. Последните варианти на 16-ката се доближават в това отношение до АК
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
mg42

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Вто 15 Юни 2004, 12:21    Заглавие:  

калло написа:
това като критика ли да го разбирам????!!!
Ресурсът на цевта на произведен в СССР АК е от 12 до 15 000 изстрела (в зависимост от интензитета на употреба и условията, в които се използва), което е значително повече от М-16. ресурсът на българските е почти толкова. на румънските, китайските и т.н. - почти два пъти по-нисък. Последните варианти на 16-ката се доближават в това отношение до АК
нее критика беSmile
Остава и да споменеш от коя година са последните варианти на М ките и да сравниш едно прието на въоръжение в края на 40 те години оръжие и "космическите технологии", нали?Smile)))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
калло

МнениеПуснато на: Вто 15 Юни 2004, 12:27    Заглавие:  

ъхъ Laughing
Върнете се в началото
hotblooded

Местожителство: гр.Бургас

МнениеПуснато на: Сря 16 Юни 2004, 14:09    Заглавие:  

Малко встрани от темата: има ли вариант на Ак с дисков пълнител? Щото докато си цъках из кабелната попаднах на една филмова патаклама при която един лош батко пуцаше чичко полицаи с нещо което изглежда точно като Ак ама с дисков пълнител? Ако това не е било АК то какво подяволите е било?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Studenta ot sofiq
Гост

МнениеПуснато на: Сря 16 Юни 2004, 14:11    Заглавие:  

Pulniteli ot 40, 45 i 70(diskov) -abe mai tolkova bjaha-sa za RPK i estestveno stavat za Kala6nikov... Laughing
Върнете се в началото
Studenta
Гост

МнениеПуснато на: Сря 16 Юни 2004, 14:13    Заглавие:  

Da ne si gledal slu4aino SWAT ???
45-e za 5.45..vizdal sum Osama s AK-74U s po-dulug ot normalnoto pulnitel (verojatno su6tija)! Mislja, 4e ima diskov i za 5.45!
Njakoi s dopulnitelno info??
Върнете се в началото
SVDS

МнениеПуснато на: Пет 16 Юли 2004, 20:46    Заглавие:  

Studenta написа:
Da ne si gledal slu4aino SWAT ???
45-e za 5.45..vizdal sum Osama s AK-74U s po-dulug ot normalnoto pulnitel (verojatno su6tija)! Mislja, 4e ima diskov i za 5.45!
Njakoi s dopulnitelno info??

Чел бях някъде за 90 патронен барабан за 5.45 Shocked Сигурен съм, че има 75 патронен както за РПК, така и за РПК-74. А тези с 45 патрона се явяват основни за РПК и РПК-74

Иван
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 16 Юли 2004, 21:37    Заглавие:  

Миналата година гледах някакъв полски справочник за ръчно огнестрелно оръжие и в него имаше точно "Калашников" (7,62) с дисков пълнител, стои леко под ъгъл спрямо ос-каналната линия на цевта, не перпендикулярно като при "Томпсън", "Дегтерьов" и "Шпагин". Имам спомен, сякаш и цевта му беше по-дълга от обикновено, но не като на картечницата "Калашников". Но може и да се лъжа, все пак беше отдавна... Razz
Idea Мисля, че справочникът беше в Еър ГРУП 2000, затова питайте Любо Дойчинов.

Иван
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 16 Юли 2004, 21:49    Заглавие:  

На много места по света, в държави, които не биха могли да се наричат просъветски, и където въоръжението е или американско, или английско, съм виждал въоръжени с "Калашников" войници от РЕДОВНАТА армия. Включително и в Израел. Бях много изненадан :o , когато в Йерусалим видях група млади израелски войници, въоръжени с АК-47 с дървен приклад, при това от най-стария вариант. Дори на едно момче "Калашникът" беше ... хромиран Shocked
103

МнениеПуснато на: Пет 16 Юли 2004, 22:10    Заглавие:  

На Осама бин Ладен автоматът (АКСУ-74) беше с пълнител (рогче) от РПК-74 - често го даваха по телевизията как седи до някаква камина и до стената е подпрян автоматът.
Дисковият пълнител от РПК става за АКМ, виждал съм ги по телевизията в Чечня например.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Alexxx

МнениеПуснато на: Пон 19 Юли 2004, 22:38    Заглавие:  

Иван написа:
На много места по света, в държави, които не биха могли да се наричат просъветски, и където въоръжението е или американско, или английско, съм виждал въоръжени с "Калашников" войници от РЕДОВНАТА армия. Включително и в Израел. Бях много изненадан :o , когато в Йерусалим видях група млади израелски войници, въоръжени с АК-47 с дървен приклад, при това от най-стария вариант. Дори на едно момче "Калашникът" беше ... хромиран Shocked

В Турция охраната на 1 поделение беше с "Калашников", първоначално не ми направи впечатление, но чак вечерта се усетих, че не съм в София Wink
Върнете се в началото
(DRAGUNOV)
Гост

МнениеПуснато на: Вто 20 Юли 2004, 09:35    Заглавие:  

момчета много искам да ви питам нещо.
в книгата на крум джоргов оръжието на 20 век той пише
че има варианти с двоен куршум и дори с калибър 14.5.
90% съм сигурен че е фантазия на автора ама за всеки случай питам.
то като се прочете книгата му само грешки ама
заради нея се запалих по оръжията.
Върнете се в началото
103_
Гост

МнениеПуснато на: Вто 20 Юли 2004, 10:23    Заглавие:  

Тука има малко описание на РПК и РПК-74, малко снимки и инструкции за непълно разглобяване. За съжаление няма снимка на дисковия магазин.
http://arms2.narod.ru/Info/Pulemet/Russia/04.htm
За РПК магазините са за 40 (извит) и 75 патрона (дисков). За РПК-74 има само извит за 45 патрона. Стават за АК и АК-74 съответно.
Драгунов, варианти на какво - на АК ли? За 14,5 мм калибър знам само картечница "Владимиров" (КПВТ, ЗПУ, сдвоени установки на торпедни катери, БТР-60, ... )
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Вто 20 Юли 2004, 12:07    Заглавие:  

За АК (и 5,45, и 7,62, и 5,56) има огромно разнообразие от магазини. Основният е за 30 патрона (метален, полимерен, полимерен полупрозрачен), има 45 и 40 патронен (основно за РПК- метален или полимерен), има 75 патронен дисков (пак за РПК - метален). могат да се използват и магазините за Сайга. един руски спецназовец препоръчва 20 или 10 патронен особено за стрелба лежешком с използване на ПБС и дозвукови куршуми - при това положение авт. стрелба не е препоръчителна, така че и малък магазин върши работа, че и не пречи при залягане.
На въоръжение в руската армия е приет (в малки бройки) сдвоен (2 по 30) полимерен пълнител, макар почти същата работа да върши и лента изолирбанд
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 5 от 27 [399 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, ..., 25, 26, 27 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0990s ][ Queries: 12 (0.0057s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker