Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 28 Фев 2020, 23:23
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Дредноут
Най-балансирания броненосец до 1904 г.
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 3 [40 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
Revenge

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 09:16    Заглавие:  Най-балансирания броненосец до 1904 г.  

Вчера с Попай си говорихме за броненосци и ми хрумна да пусна темата най-баланирания броненосец като огнева мощ, броня, скорост, ПТЗ и т.н.
Ето ви списък с няколко от най-добрите:
Лондон
Куин
Мейн
Ретвизан
Цесаревич
Бородино
Потьомкин
Сюфрен
Рейна Маргерита
Миказа
Шикишима
Брауншвайг
Мотивирайте се защо ви харесва и защо го считате за по-силен и по-добър дизайн от другите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 09:23    Заглавие: Re: Най-балансирания броненосец до 1904 г.  

Revenge написа:
Вчера с Попай си говорихме за броненосци и ми хрумна да пусна темата най-баланирания броненосец като огнева мощ, броня, скорост, ПТЗ и т.н.
Ето ви списък с няколко от най-добрите:
Лондон
Куин
Мейн
Ретвизан
Цесаревич
Бородино
Потьомкин
Сюфрен
Рейна Маргерита
Миказа
Шикишима
Брауншвайг
Мотивирайте се защо ви харесва и защо го считате за по-силен и по-добър дизайн от другите

Eто тука никакъв ме няма. Само една историческа забележка(е не точно) Потьомкин не е ли построен през 1905 г.? Защото ако е така е малко поостарял още с появяването си. Само година след това в една приятно мъглива държава отвъд Ламанша Джеки Фишър пуска на вода нещо доста по-напредничаво и като двигателна установка(ако и тя да е пробвана за пръв пъ още през 1896 г.) и като броня и като въоръжение - Дреноут

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Revenge

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 09:33    Заглавие:  

Дредноут се появява през 1906г.Прав си, че Потьомкин влиза в строя през 1905г. официално, но това е заради бунта.Иначе е готов още през 1904г.Ако искаш ще го махнем
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 09:37    Заглавие:  

Revenge написа:
Дредноут се появява през 1906г.Прав си, че Потьомкин влиза в строя през 1905г. официално, но това е заради бунта.Иначе е готов още през 1904г.Ако искаш ще го махнем

O не. Не държа. Нека си стои. И без друго като концепция е доста сходен с останалите.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Revenge

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 09:48    Заглавие:  

Бих каза, че Бородино най-не ми се вписват в категорията на добър кораб
- претоварени са - скоростта им вместо 18 е 17 възла.При пълен товар броневия пояс , който вместо като на прототипа Цесаревич да е 250мм е изтънен до 194мм се намира целия под водата и реално защитата се базира на 152мм, лоша устойчивост, кулите със 152мм както на Цесаревич са добре намислени, но лошо изпълнени и имат ниска скорострелност - 1-2 изстрела в минута.
Корабите имат хубаво ПТЗ и Цесаревич е с такова
Ретвизан има средна артилерия в каземати, което към момента е по-добрия избор, скорстта е 18.5, но няма ПТЗ.Бронята по тънка, но е по-широкаот тази на Цесаревич - 229мм .
Лондон и Куин имат доста добри скоростелки 152мм -4-5 изстрела в минута в каземати и 229мм гл пояс от крупова стомана с 51мм скос - 18 възлова скорост.Оръдията са по-добре защитени в 356мм кули вместо в 254мм като на руските кораби.По-мореходни са и са по-големи - по 15 000 тона срещу 12 500 - 13 500 на руските
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 11:03    Заглавие:  

Абе така и така е станало дума за броненосци - пуснете и малко снимков материал
Върнете се в началото
Revenge

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 11:06    Заглавие:  

още не съм се научил да пускам снимки - от мен анализа Embarassed
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 11:13    Заглавие:  

Revenge написа:
още не съм се научил да пускам снимки - от мен анализа Embarassed

Лесно е. Първо си правиш някакво подобие на страница - примерно на free.bol.bg и качваш снимките там. След това в менюто над полето за отговор имаш бутон [img], натиска се веднъж, изписва се/пейства се/ пълния адрес на снимката пак се натиска[/img]. Файловете със снимките трябва да са jpg или gif.
Пробвай.

Върнете се в началото
Revenge

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 11:21    Заглавие:  

хайде да се разберем - ад да пиша ТТ дани, а ти когато имаш време пускай снимик, че сега ме изгърбиха от работа и нямам много време за ровене.Може да се видим някой ден
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 11:31    Заглавие:  

Revenge написа:
хайде да се разберем - ад да пиша ТТ дани, а ти когато имаш време пускай снимик, че сега ме изгърбиха от работа и нямам много време за ровене.Може да се видим някой ден

A мене началството ме забрави. Лошото е че не знам де да търся снимки на броненосци.

Върнете се в началото
Revenge

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 12:30    Заглавие:  

На английските броненосци недостатъка им е, че кулите от гл. калибър тр. да се развъртат за презареждане обратно да диаметралната плоскост, а на руските - не.
Американският Мейн, Мисури и Охайо са копие на ретвизан, но с 280мм борд, без скосове, с 16х152 не 12 и същата скорост.Итаче същата скорст, димоходи и прочие.
Френският Сюфрен има закръглената трътка на Цесаревич - 4х305мм 270мм борд и 12х138мм, 18 възла
Миказа и Шикишима са строени в Англия и пърмия е с броняот Крупова, а втория от Харвеева стомана
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 12:42    Заглавие:  

С риск да се правя на Джеки Фишър ми се струва, че общия им недостатък на първо място е крайно разнородната артилерия. Това особено важи за Потьомкин примерно. Там има всичко от 305мм. главен калибър, до 47мм. "десантни" оръдия. Всичката тая маса разнородна артилерия се управлява доста трудно. От друга страна 4 305мм не осигуряват сериозно огнево превъзходство над противника(също с подобна артилерия). Парната машина (особено на руските) яде доста въглища, но не осигурява прилична скорост. Именно за това Фишър се спира на пробваната през 1896 г. на катера Турбиния, парна турбина.
Освен това съществуват (в Моделист Конструктор преди доста години съм виждал чертежи на Потьомкин с такова нещо) екзотични проекти като например броненосеца да си носи и един-два торпедни катера, които са доста ненужен баласт като се има предвид, че са парни и с ограничена скорост(серизен фактор за успешна торпедна атака и измъкване "сух от водата"). Друг е въпроса, че до всички тези изводи се достига едва след Цушимското клане.

Върнете се в началото
Revenge

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 12:55    Заглавие:  

Доколкото съм чел в сраженията се е използвал само 305мм и 152мм калибри, но не и 37, 47, 63мм и т.н, тъй като на практика не могат да повредят кораба.
След Цушима изводът е бил, че тежките снаряди правяд по-големи поразии, но от по-близки дистанции - 1500-2000м 6" са много опасни.Всички държави мивата на още по-абсурдната идея на трикалибрената артилярия, която още повече обърква пристрелката
Йоан Златоуст, Андрей Первозваний 305мм, 203мм, 178мм
Кънектикът, Мисисипи, Вирджиния - същия калибър
Едуард 7 - 305мм и 203мм и 152мм
Лорд Нелсън 305мм, 234мм
Аки 305мм, 254мм
Касима същия калибър
Дойчланд - 280, 170
Радецки 305, 240мм
Регина Елена 305, 203мм
Дантон - 305, 240
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 12:59    Заглавие:  

Всъщност особено за Андрей Первозванний винаги съм се чудил как някой не му е дошла идеята да сложи още 4 203мм вместо ГК и да си стане един доста добър тежък крайцер
Върнете се в началото
Revenge

МнениеПуснато на: Сря 28 Апр 2004, 13:12    Заглавие:  

Добре, Блюхер от ПСВ с 210мм как си го предствяш спряма Первозваний?Или да кажемРюрик с 4х254мм и 8х203мм? или Сан джорджо - броненосен крайцер с 4х254мм и 8х190мм или Цукуба с 4х305мм и 12х152м или Икома втори калибър 203мм, първи 305мм, Тенеси 4х254мм, 12х127мм?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 3 [40 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Дредноут
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0734s ][ Queries: 12 (0.0054s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker